Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

A ja wróciłam do punktu wyjścia....ekipa budolana mi się wycofała........bo jednak się nie wyrobią......... @#$%^&*()....... najgorsze, że materiały leżą na działce...stal, bloczki fundamentowe....... ale kanał...

 

Może jakas ekipa kończy właśnie u Was albo znacie kogoś kto mógłby...... błagam o wszelkie namiary

 

 

 

Załamana

 

Ola

 

a kierownik budowy nie może Ci pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich wieczorkiem

Całe popołudnie spędziłam na szukaniu alternatywnej działki http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif i prawie znalazłam. Jakby to mogło być fajnie gdyby nie to "ale", otóż działeczka jest w preferowanej dzielnicy, media są blisko, dojazd niezły, właściciel ma pojęcie co posiada i jakie ma dokumenty, ale http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_frown.gif szerokość działki - 17 m. No i co tu robić? jaki dom można postawić na działce tej szerokości? w projektach gotowych Muratora wybór niewielki, a te co są niepodobają mi się http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_evil.gif zazdroszczę Wam waszych problemów z materiałami, fachowcami, pogodą itp, itd

Pozdrawiam, Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 m to wąsko - ja mam 20 i wolałbym te 2-3 dodatkowe, bo jest kłopot np. z wjazdem do garażu od boku. 17-8 = 9 i to jest maksymalna szerokość chałupki, czyli generalnie nie jest źle, 9x9 to dobra podstawa pod domek z poddaszem a 9x12 i masz już parteróweczkę. Wybór jest jednak ograniczony, to fakt. No i weź pod uwagę, że do sąsiada też będzie niedaleko, jeśli ci to przeszkadza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jedna ściana może być bez okien i wtedy masz możliwość budować dom 10 m szeroki. Moja loreta jest właśnie taka, ale bez garażu. Ja i tak nie miałam go w planach :( . Wszysko zależy co jest po bokach i z tyłu. No i gdzie ta działka. W ścisłej zabudowie wąska działka jest normą, w polu - wygląda dziwniej. Ale projekty są, trzeba tylko poszukać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zabudowa tam wygląda dziwnie. Po lewej stronie działki jest stary domek usadowiony przy drodze, z tyłu ma ogród. Po prawej jest wyjeżdżona droga prowadząca do domu z prawego tyłu działki. Dziwnie to brzmi, ale tak właśnie wygląda - z tyłu działki po prawej stronie jest dom, do którego nie ma innego dostępu tylko obok tej działki. Z prawej strony tej dróżki jest pas około 10 m - własność ludzi z domku z tyłu a za nim nowe domy zbudowane już w głębi działek. Sądzę, że linia zabudowy na tej ulicy będzie równa z tymi nowymi domami a nie tym z lewej stojącym przy drodze. W sumie działka ma 1800 m, czyli jest to kiszka. Ale miejsce jest super i ma wiele zalet. Jutro pójdę do Architektury i dowiem się co można tam zbudować. No i cena jest duuużo przystępniejsza niż naszej pierwszej upatrzonej działki co też ma znaczenie.

Pozdrawiam, Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja działka ma 21,5 m szerokości - i IMHO wąska jest...

 

Na etapie szukania projektu - zwłaszcza, że chciałam parterówkę z 2-stanowiskowym garazem w bryle - nie było szalonego wyboru...

17 m to naprawde mało - i chyba tylko rewelacyjne położenie i jeszcze bardziej rewelacyjna cena byłyby w stanie mnie skusić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. W ścisłej zabudowie wąska działka jest normą, ..

 

 

norma normą ale 17 m to kanał , co byś nie zrobiła to późnie sąsiadowi się w gary zagląda.

17 m działki mają tylko jedą zaletę -- są tanie bo mało kto chce to kupić

 

Ja kiedys chcialem kupic 13m (50m dlugosci), z jednym sasiadem pobudowanym w granicy i drugim tymczasowo stojacym na dzialce... Na szczescie babka rzucila zaporowa cene. (Jakies 130/m2 - na Sikawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zabudowa tam wygląda dziwnie. Po lewej stronie działki jest stary domek usadowiony przy drodze, z tyłu ma ogród. Po prawej jest wyjeżdżona droga prowadząca do domu z prawego tyłu działki. Dziwnie to brzmi, ale tak właśnie wygląda - z tyłu działki po prawej stronie jest dom, do którego nie ma innego dostępu tylko obok tej działki.

 

Nie wiem , może źle rozumuję przestrzennie ale może warto zastanowić się aby wjazd na działkę zrobić z tej "wyjeżdzonej drogi..." po prawej stronie i wtedy długość potraktować jako szerokość i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zabudowa tam wygląda dziwnie. Po lewej stronie działki jest stary domek usadowiony przy drodze, z tyłu ma ogród. Po prawej jest wyjeżdżona droga prowadząca do domu z prawego tyłu działki. Dziwnie to brzmi, ale tak właśnie wygląda - z tyłu działki po prawej stronie jest dom, do którego nie ma innego dostępu tylko obok tej działki.

 

Nie wiem , może źle rozumuję przestrzennie ale może warto zastanowić się aby wjazd na działkę zrobić z tej "wyjeżdzonej drogi..." po prawej stronie i wtedy długość potraktować jako szerokość i odwrotnie.

 

Rozumujesz przestrzennie bardzo dobrze i świetnie byłoby gdyby można właśnie tak zrobić. Szczególnie, że ta pusta działka z prawej nie może być zabudowana - prowadzi przez nią jedyny dojazd do domu stojącego w głębi jest ona własnością ludzi z tamtego domu.

Jestem już po rozmowach z Architekturą i właścicielem działki. Wszystko wskazuje na to, że ją kupię. Chociaż jest wąska to położenie jest super - Złotno a tam ceny działek są naprawdę zaporowe. Oglądałam działeczkę 800 m2 przy głównej ulicy za 115 tysięcy. Cena mojej działki jest o wiele przystępniejsza a jeśli właściciele tej po prawej zechcą sprzedać kilka metrów i zostawić sobie tylko dojazd to będzie super http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif nie chcę szukać działki trzy lata a wybór w tym rejonie jest jaki jest. Czyli mały. Zaczynam szukać projektu domu na wąską działkę.

Pozdrawiam, Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłam do punktu wyjścia....ekipa budolana mi się wycofała........bo jednak się nie wyrobią......... @#$%^&*()....... najgorsze, że materiały leżą na działce...stal, bloczki fundamentowe....... ale kanał...

 

Może jakas ekipa kończy właśnie u Was albo znacie kogoś kto mógłby...... błagam o wszelkie namiary

 

 

 

Załamana

 

Ola

 

Olu - moja ekpia kończy murowanie za ok. 2 tygodnie (zostały im działówki).

Ja jestem zadowolona z jakoścu ich pracy, troche mniej z tempa (ale chyba tragicznie nie jest: 200 m pow. zabudowy w ok. 8 tygodni).

Jesli nadal nikogo nie znalazłaś - daj znać, a przesle Ci na priv namiary, to zorientujesz się, czy w tym roku jeszcze maja jakiś termin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłam do punktu wyjścia....ekipa budolana mi się wycofała........bo jednak się nie wyrobią......... @#$%^&*()....... najgorsze, że materiały leżą na działce...stal, bloczki fundamentowe....... ale kanał...

 

Może jakas ekipa kończy właśnie u Was albo znacie kogoś kto mógłby...... błagam o wszelkie namiary

 

 

 

Załamana

 

Ola

 

Olu - moja ekpia kończy murowanie za ok. 2 tygodnie (zostały im działówki).

Ja jestem zadowolona z jakoścu ich pracy, troche mniej z tempa (ale chyba tragicznie nie jest: 200 m pow. zabudowy w ok. 8 tygodni).

Jesli nadal nikogo nie znalazłaś - daj znać, a przesle Ci na priv namiary, to zorientujesz się, czy w tym roku jeszcze maja jakiś termin :)

 

Czy to znaczy, ze uporalas sie z problemami blotno-wodnymi? I jestes etap dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, ze uporalas sie z problemami blotno-wodnymi? I jestes etap dalej?

 

Problemy błotno-wodne to kwestia, z którą uporać sie na tej działce nie da ;)

Mozna co najwyżej pogodzic się z nieuniknionym :lol:

 

Co do etapu, to (tadam-tadam :D) w sobotę zalewamy strop :D

 

W poniedziałek wchodzi ekipa dachowa - a murarz kończy zabawę ze ściankami działowymi.

Dalej -> okna/drzwi/brama garazowa na koniec wrzesnia.

Elektryk na 9 października - tynkarze na ostatni tydzień października.

Hydraulik - na środek listopada. 8)

 

Tak to wszystko poplanowane i poumawiane, że tylko czekam na jakies wielkie "ryms" :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...