Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

"Same dylematy nie wspominając już o fundamentach: wylewany z gruchy czy robiony na miejscu, a może bloczków Co o tym sądzicie? "

 

 

Nie koniecznie musi być glina aby całość zalać z gruchy.

U nas jest piękny piaseczek - a tak właśnie wykonaliśmy fundamenty. Jest jednak jeden warunek - trzeba to robić wczesną wiosną - ziemia (piasek) jest wtedy głęboko wilgotna i po wykopaniu nie obsypuje się do środka. - Metoda przetestowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Grupkę,

A co Ty Leszku podglądasz Krakowiaków? Oj nieładnie, nieładnie :lol: Czy do parapetów to macie już jakieś plany, czy pomysł od zera? Bo u nas są w niektórych pokojach opisywane przeze mnie "salcesony" Fajnie się spisują, można właściwie dobrać kolorystykę do pokoju no i cenowo niezbyt rujnujące. Jeśli byście chcieli obejrzeć, to zapraszam. Na samym początku myślałam o drewnianych, ale nie jestem zbyt staranna w podlewaniu kwiatków i za parę lat trzeba by pewno wymieniać. No oczywiście może być kamień szlachetny lub bardzo szlachetny, ale wtedy cena jest też szlachetna :lol:

Rublow, ekipy Ci nie polecę, bo choć moja fachowo i organizacyjnie była raczej dobra, to są inne powody dla których bym ją odradzała.

Od kilku dni myślę o przystrojeniu świątecznym domu. Nie mam pojęcia, jakie lampki warto powiesić, a w Praktikerze był ostatnio taki tłum, że nawet nie weszłam. Możecie coś polecić, bo nie mamy doświadczenia w tym temaciku?

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o namiary na sprawdzoną ekipę od stanu surowego. Będę wdzęczny z info, czy ze wszystkiego co robiła byliście zadowoleni, czy na coś trzeba uważać.

 

Niestety mojej ekipy budowlanej Ci nie polecę - ściany były krzywe - i ekipa od docieplenia zewnętrznego i tynkarze (wewnętrzne tynki) musieli się mocno napracować

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luśka, jeżeli dobrze rozumiem salsesony to parapety wykonane z odpadów marmuru. Chyba, że się mylę. Ogladąliśmy razem z małżonką takie, ale ich wadą jest to, że są typowe. Nietypowe też są, ale inny rząd cen. Otpycznie super żonie się podobały.

Mimo wszystko poproszę, jeżeli można, o namiary skąd brałaś.

 

[email protected]

 

Pzd.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was gorąco,

Gregg, powiedz jaki masz wkład i obudowę kominka, czym się kierowałeś przy zakupie i ile za to wszystko zapłaciłeś (bo jutro przychodzi do mnie kominkowiec).

Darwol, dawaj beton z gruchy, bo szybko, jakość zapewniona, a cena porównywalna. Ja robiłem tak i nie dawałem deskowania (grunt się nie obsypywał). Przetestowane tak, jak u Dzikusa.

Rublow, ekipa murarzy, która mi stawiała chałupę była całkiem niezła. Oto namiary: 681-57-16 (pan Szczepan).

Tommasz, witam Cię serdecznie (mam nadzieję, że dłużej przy nas zostaniesz).

Jeśli chodzi o parapety to u mnie na dole są z agglomarmuru (firma Marwen z Andrespola), a parapety na górze z drewna (Sokółka). Na razie jest ok.

Pozdrawiam wszytstkich budowniczych :D

Martin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za Wasze porady! Wcześniej słyszałem opinie że beton z gruchy wychodzi znacznie drożej niż robiony na miejscu, ale już teraz czuje się przekonany :D . Czy w okolicach Aleksandrowa jest jakaś dobra i tania firma z tym betonem?

Rublow, Twoje tempo jest dla mnie wiecej niż imponujące. Jednego dnia pytasz o ekipę do stawiania murów, a chwilę później o kominkarza. Obawiam się, że nie mam szans dotyrzymać ci kroku :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie póki co ogarnia przerażenie... mam projekt i właśnie zaczynam szukać ekip..ceny i solidnosć, u kogo to szło równolegle.

Ponadto na jedyne pytania co moge podpowiedzieć to prezenty..:)

1. Ja lubię albo romantyczne - wczasy :), nowy samochód:)

albo praktyczne :): bielizna, złoto, srebro, książka, ozdoba domu-obraz, lalki, autka, wanienki, nosidełka , klocki Lego, ..... dla dziewczynki kosmetyki:)

 

Czy ja wybuduję mój dom? oto jest pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich.

Parapety zamówione, chociaż dopiero teraz wpadłem, że zapomnieliśmy o 3-ch sztukach nad grzejnikami w korytarzu i holu. Myśleliśmy tylko o oknach; cóż człowiek uczy się przez całe życie.

A teraz przedświąteczna gorączka zakupów. Mam dylemat co kupić żonie.

Pomóżcie. Cierpię na absolutny brak pomysłów.

Pzd.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Martin,

zamontowałem wkład Fonte Flamme 830 Vision z pyrolizą - jest on duzy od 16-23kW-4,800PLN do ciągłego palenia z rozprowadzeniem po całym domu DGP- odległe punkty nawiewu,

cała impreza pod klucz z wkładem, pompą, filtrami, obudową kominka itd ponad 12ths, montowała to ekipa z ul. Północnej 11 -pan Zdzisław z którym trochę się znamy, polecił ten wkład bo sam w nowo budowanym domu będzie sobie go montował,po 2 mieś. ostrego palenia wszystkim z budowy mogę powiedzieć że zakup jest godny polecenia,

Darwol

beton gotowy z pompą brałem z firmy Dyckerhoff z Puszkina, dobra współpraca i można dostać dobrą cenę, szczególnie gdy zalewasz ławy, fundamenty, potem stropy czy ogrodzenie,

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gregg za namiary. Rozumiem, że możesz polecić tego gościa?

 

Darwol, jutro spytam o dobre skrzynki na listy. :wink: A tak poważnie, to uświadomiłem sobie, że jak ktoś chce ogrzewać dom dgp, to powinien pomyśleć o tym przy projekcie. I proszę - pogadałem na Uniwersyteckiej i

okazało się, że trzeba trochę przeprojektować komin, żeby było gdzie zmieścić główną rurę z ciepłym powietrzem. Chcę to jeszcze zweryfikować z innym kominkarzem.

 

Swoją drogą - tyle osób tu zagląda i PRAWIE NIKT NIE MOŻE POLECIĆ SWOJEJ EKIPY. Nie dziwi to was? Może to znaczy, że trzeba sobie kupić betoniarkę, zakasać rękawy i robić "systemem Kodiego". :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpalys....witamy, witamy....czym wiecej osob tym razniej....mam nadzieje, ze jak wroce bedziemy sie mogli spotkac i powymieniac troche informacji odnosnie pobliskich skladow budowlanych.....ja, jak pewnie juz czytales, mam w Rabieniu AB stan surowy z instalacjami z zewnatrz prawie wykonczony....srodek zacznie mnie wykanczac jak wroce:P

 

Pozdrowienia....jeszcze z Finlandi.....teraz mam kolo 15 cm sniegu i nie chce przestac padac....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rublow,

prawdopodobnie dlatego ciężko kogoś polecić, że często na budowach pracują "różni" osobnicy !!!!!!!!!!!

ja moge bardzo polecić moją ekipę, która nie mogła opędzić się od sąsiadów próbujących ją przejąć !!!!!!

niestety nie mieli szans bo to był mój ojciec z zawodu murarz z wujem,

 

PS Ojciec ze względu na wiek zleceń większych już nie przyjmuje jeżeli jednak postawisz mury to skontaktuj się z Robertem /tel.podawałem wcześniej/ potrafi konkurencyjnie wykończyć dom naprawdę super,

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich.

Parapety zamówione, chociaż dopiero teraz wpadłem, że zapomnieliśmy o 3-ch sztukach nad grzejnikami w korytarzu i holu. Myśleliśmy tylko o oknach; cóż człowiek uczy się przez całe życie.

A teraz przedświąteczna gorączka zakupów. Mam dylemat co kupić żonie.

Pomóżcie. Cierpię na absolutny brak pomysłów.

Pzd.

Leszek

srebro, złoto, bielizne - jak nie jestes pewny rozmiaru to ładną koronkową koszulke, alno jedwab naturaly, - tego nigdy za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie

 

Zdecydowałem sie jednak na ten Aleksandrów, choć dylematów i watpliwosci było całe mnóstwo. Pocieszam sie jednak tym, że ludzka rzecz miec watpliwosci. Prawda?

Teraz oczywiscie juz po tranzakcji dalej mam watpliwosci. Hahaha. Teraz tylko innej natury. Jedna z pierwszych inwestycji jakie musze zrobic to ogrzewanie. Musze zaczac od kominka jako ogrzewania wspomagajacego i zastanawiam sie czy warto kupic wkład i obudowe w Castoramie. Bardzo ładne te wkłady i obudowy dość atrakcyjne cenowo. Czy ktoś miał z szanownych forumowiczów (ale brzydkie słowo) jakieś doświadczenia z takim sprzetem. Chetnie posłucham opinii. Moze ktoś z Was instalował taki kominek:). Poczytalem troche na ten temat i wydaje sie to nie byc trudne. Co sadzicie na ten temat?

 

Pozdrawiam

 

P.S

Ale wstretna pogoda. Brrrrrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

wczoraj rozmawiałem z solidnym wykonawcą od wnętrz p. Robertem/0601887545/ -robią pełne instalacje, gipsy i inne "pod klucz", mieszkają cały tydzień na budowie i pracują po 12 godz,

współpracuje on ze sprawdzoną ekipą do stawiania murów a nastepnie Rober wykańcza wszystko w środku,

 

jeżeli ktoś jest zainteresowany można dzwonić,

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...