Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Gość 2mm
Spoko, spoko - na Smulsku da się zyć ;)

I to da się zyc całkiem dobrze - spokojnie i na niezłym poziomie

 

Smulsko to może i było "dobrą" lokalizacją dawno temu. tak jak ul. Pienista, Falista itp. w niedalekiej okolicy. Zresztą wystarczy teraz popatrzeć na te "cudowne" segmenty które tam stoją. To że nie ma zbyt wielkiej podaży z tego regionu to w obecnym czasie nie świadczy o tym że jest tam tak wspaniale. Zresztą w Lodzi w ogóle nie ma ciekawych ani domów ani działek, a te która są mają jak na łódzkie warunki astronomiczne ceny.

 

I jeszcze pytanie retoryczne: ile jest warta nieruchomość mieszkalna (dom, segment, bliźniak itp) leżąca na trasie startów i lądowań samolotów? Niedowiarkom polecam wycieczkę w okolice ulic Pustynnej, Czahary, Regatowej w momencie jak podchodzi do lądowania samolot Ryanairu na wysokości 50 m. Fajne wrażenie. Oczywiście nie jest to Okęcie i ruch jest jak na razie niewielki ale z biegiem czasu może się zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

słuchajcie gdzie mogę szybko kupić (w dobrej cenie) w Łodzi lub okolicy styropian ekstrudowany 8 cm do obłożenia ścian fundamentowych?

Nie wiem czy w dobrej cenie - ale najniższej, jaką znalazłam - ok 323 netto/m3 styropianu produkcji krajowej na Brukowej 26, tel. 611-64-33. Zamówiłam w zeszłym tygodniu (od ręki nie mają nigdzie) i mają sprowadzić w tym, albo w przyszłym, w zależności od transportów. Może gdyby ktoś jeszcze zamówił, to by się sprawa przyspieszyła.

- poprawiłam telefon, thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalzałem styropian ekstrudowany od ręki: Izocentrum w Bydgoszczy cena:28,96 zł netto m2 + transport do Łodzi 95,00 zł netto za palete.

 

Cena powalan na kolana. Dla zainteresowanych telefon (52) 342 77 93 Izocentrum, Towarowa 36.

 

Mają niestety trochę głupie wymiary 125 cm x 60 cm, chce zaizolować 1 m fudamentów na głębokość i wychodzi albo dużo ścinków albo dużo łat z kawałków.

 

Weryfikuje plany i robie styropian 8 cm Organiki + siatka +super klej plastyczny, oszczędzam 1 tysiąc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamwiałem strop i pani z obsługi powiedziała że na wełnę do ociepleń sa już zapisy na 2 miesiące do przodu ? Chyba jakiś żart , a tak w ogóle to ceramika poszła ponownie do góry , od poniedziałku strop idzie od góry .

Szaleństwo ......... a co niektórzy domy teraz budują .

 

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki strop zamawiasz? i gdzie?

teriva 1

w junikoscie bo dostałem najniższa cene

Jacek

Ciekaw jestem jakie dostałes ceny na strop.

Ja belki stropowe zamawiałem w Iwonie w Aleksandrowie - z szybkiego porównania ceny były tam najlepsze. Pustaki zaś znalazłem w dwóch miejscach bo 2,60 brutto co też wydaje się dobrą ceną.

 

Wiecie może gdzie kupić deski budowlane w dobrej cenie w okolicach Aleksandrowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki strop zamawiasz? i gdzie?

teriva 1

w junikoscie bo dostałem najniższa cene

Jacek

Ciekaw jestem jakie dostałes ceny na strop.

Ja belki stropowe zamawiałem w Iwonie w Aleksandrowie - z szybkiego porównania ceny były tam najlepsze. Pustaki zaś znalazłem w dwóch miejscach bo 2,60 brutto co też wydaje się dobrą ceną.

 

Wiecie może gdzie kupić deski budowlane w dobrej cenie w okolicach Aleksandrowa??

 

powiem tak miałem kilka wycen na strop i były dość podobne

natomiast w junikoście dostałem najniższą cenę i to sporo

ja będę miał pustaki keramzytowe , one chyba sa trochę droższe od

betonowych

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich serdecznie :D

 

Zaczynam budowę w Łodzi , potrzebuję od Was doswiadczonych

Forumowiczów pomocy , gdzie najtaniej kupię w Łodzi beton , bloczki do fundamentu ,stal ,pustaka U,piasek pewnie

i wszytko inne , sam nie wiem jeszcze co ??

 

Na razie zdjąłem humus , wywiozlem drzewka , gruz , podłączam prąd i wodę i za 2 tygodnie ma wejść ekipa , więc muszę wszystko kupić ...

Domek to Viola 5 z prac domy w stylu , 170 m2, pustak u,strop monolityczne, dach ceramika .

 

Pomózcie proszę bo się motam , szukam a nie ma jak doświadczenie Wasze

 

Pozdrawiam Was SERDECZNIE

Liczę na pomoc

Mariusz 30 Łódź

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contel to forum jest po to aby ludzie wzajemnie wymieniali się doświadczeniami i pomocą, na pewno dostaniesz odpowiedzi ale twoje zapytanie jest tak ogólne, że odpowiedź też taka może być. Raczej nie dostaniesz listy ze spisem materiałów - adresami i numerami telefomów do hurtowni. Weź projekt pod pachę zrób kserokopie - tak ze 15 sztuk i porozwoź do hurtowni budowlanych z prośbą o wycenę, a jak ją dostaniesz to usiądź wieczorkiem i porównuj ceny a także oferowane produkty.

 

Pustak Max to teraz cena kosmiczna i długo się czeka zastanów się nad Leierem czy Wienerbergerem, Jopek - jakoś dużo negatywnych opinii o nim, czasami jest to okazja dnia w jakieś hurtowni ale trzeba brać natychmiast i płacić natychmiast.

Bloczki i teriva - Maxbet

Beton - najtaniej "raczej" w najbliższej betoniarni

Stal - zapytaj w PSB Arco w Pabianicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam do Was [Moniqa] dużą prośbę.

Poszukuję dobrej Firmy do wybudowania domu w okolicach Łasku.

Dom średni ~130m z poddaszem. Najlepiej stan surowy zamknięty.

Mój [potencjalny] wykonawca zwodzi mnie już miesiąc czasu z wyceną roboty.

 

Bardzo proszę pomóżcie mi coś zaplanować na przyszły rok... :roll:

 

pozdrawiam i dziękuję TomekJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku - nie ma problemu, ale ...

No własnie to "ale" to fakt, że murarz, który działa u mnie, to żadna "firma" :-?

To po prostu człowiek znający się na swojej robocie, ale działający trochę "partyzancko" ;)

Bez rejestracji, bez faktur, bez umowy - na zasadzie polecenia...

 

Ja mu zaufałam - bo widziałam efekty jego wcześniejszej pracy, bo znajomi byli zadowoleni, bo nie chcial zaliczki...

Ale różnie może być...

 

Namiary oczywiście posłać mogę - ale za jakiś czas 8) :oops:

 

Bo na razie współpraca układa się nam na tyle dobrze, że z początkowego wyłącznie murowania zrobiło sie dodatkowo:

- tynkowanie (cem.-wap.)

- wylewki

- ocieplenie (styropian + siatka i klej)

- płoty

 

Czyli ja człowieka do wiosny nie puszczę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/przytulny.html

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/solidny/solidny.html

działka jest wąska i nie mam dużego wyboru a wymagania są takie: parter z poddaszem użytkowym, na parterze kuchnia od frontu, salon, łazienka, pom. gosp., pokój/gabinet.

Proszę bardziej doświadczonych w materii budowania o wszelkie komentarze bo już nie mogę patrzeć na projekty http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif

 

 

Ta pracownia projektuje ładne ale drogie dachy. Ich solidny to moja Loreta (Archigraph, Loreto a raczej Solesino bo wersja z garażem) tylko z innym dachem. Tam jest 220 m pow a ja mam stodołę i 160 m2 :D I na wąską działkę to to nie jest. Na wąską jest Polino :D Miłego szukania :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...