Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Dzięki Ewo za komentarz, już myślałam, że wszyscy są tak zajęci kupowaniem materiałów budowlanych, że przeoczyli dylematy początkujących (czytaj:raczkujących http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif )

co do projektu, to w końcu pozostał na placu boju Przytulny

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/przytulny.html

po pewnych przeróbkach spełni wymagania (jeśli koszty budowy mnie nie zabiją)

Pozdrawiam, Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

potrzebuję kilkadziesiąt ton ziemi do ogrodu na wyrównanie powierzchni i zrobienie kilku rabat. Najlepszy byłby czarnoziem tylko,że za Kamaza chcą 300-350zł. Macie dojście do niższych cen? Pzdr.

jeżeli chcesz tylko do wyrównania powierzchni to panowie z al. włókniarzy biorą 50 zł za 25 ton trzeba tam tylko podjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ewo za komentarz, już myślałam, że wszyscy są tak zajęci kupowaniem materiałów budowlanych, że przeoczyli dylematy początkujących (czytaj:raczkujących http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif )

co do projektu, to w końcu pozostał na placu boju Przytulny

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/przytulny.html

po pewnych przeróbkach spełni wymagania (jeśli koszty budowy mnie nie zabiją)

Pozdrawiam, Dorota

 

Nadal dach drogi :D Załamania, daszki, dachówki kalenicowe!!! TAk poza tym bardzo mi się podoba. Znacznie bardziej, niż nasz wybrany, ale my tniemy koszty :( , więc i powierzchnię...

Jedno pytanie: co to znaczy wąska działka? Ten projekt MUSI mieć po 4 m z boków (ma okna). Czyli min 18,6m. Wydaje mi się, że pisałaś o 17??? Na dole można dać świetliki (Łazienka, kotłownia). Na górze w łazience i garderobie można się pozbyć okien a w pokoju dać dachowe. OK Ale brak ci 64 cm!?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos projektów to strasznie mi się udała ta parteróweczka z ostatniego Muratora - drugi dom se postawię taki właśnie ;-)

A propos materiałów budowlanych to wszędzie teraz świrują pawiana - z cenami, terminami itd. Ot, kuniunktura, panie 8)

EZS nadal twierdzę, że lokalizacja jest fajna, a że papierologia to najtrudniejszy etap budowy, wiadomo nie od dziś... Na szczęście znaczna jej część mnie ominęła.

A propos materiału na ściany to przy dzisiejszych cenach rozważyłbym BK, ceramika poszła strasznie do góry. Jeśli już to nie kupujcie Plecewic, są nierówne, pękają i mają gufry. Maxy z Kozłowic widziałem w Zgierzu na Łódzkiej po prawej stronie naprzeciw salonu VW.

Co do Smulska i samolotów to i tak betka w porównaniu ze Starym Rokiciem. :roll:

Wyprowadzenie ze stanu surowego za 200 tys wydaje się dosyć sensowne, oczywiście tak jak piszesz - trzymając jakiś sensowny reżim finansowy. Co do ogrzewania to polecam miejskie, gdzieś były wyliczenia że to jedno z najtańszych źródeł ciepła i zdecydowanie bardzo wygodne. Dodatkowo możesz sobie wstawić kozę i dogrzewać w chłodniejsze dni. Smulsko rozważałem do zamieszkania, ma sporo zalet - blisko las, udogodnienia miejskie (autobus, tramwaj, internet, ciepłownia), w sumie kulturalne i w miarę spokojne sąsiedztwo - z wad wymieniłbym brak intymności - te segmenty to taka pozioma wersja bloku - mało zieleni na samym osiedlu, nie ma gdzie auta postawić, dojazd do miasta zakorkowany zarówno Konstantynowską jak i Bandurskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ewo za komentarz, już myślałam, że wszyscy są tak zajęci kupowaniem materiałów budowlanych, że przeoczyli dylematy początkujących (czytaj:raczkujących http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif )

co do projektu, to w końcu pozostał na placu boju Przytulny

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/przytulny.html

po pewnych przeróbkach spełni wymagania (jeśli koszty budowy mnie nie zabiją)

Pozdrawiam, Dorota

 

Nadal dach drogi :D Załamania, daszki, dachówki kalenicowe!!! TAk poza tym bardzo mi się podoba. Znacznie bardziej, niż nasz wybrany, ale my tniemy koszty :( , więc i powierzchnię...

Jedno pytanie: co to znaczy wąska działka? Ten projekt MUSI mieć po 4 m z boków (ma okna). Czyli min 18,6m. Wydaje mi się, że pisałaś o 17??? Na dole można dać świetliki (Łazienka, kotłownia). Na górze w łazience i garderobie można się pozbyć okien a w pokoju dać dachowe. OK Ale brak ci 64 cm!?????

 

 

Działka ma 17 m szerokości, konieczne będą przeróbki, ale dom mi się nadał, więc się z nimi godzę. Zostanie usunięty występ w jadalni a ściana z lewej zostanie ślepa, okno w pokoju na górze będzie przesunięte na tył i powstanie lukarna. Nie lubię okien dachowych - słabo doświetlają, wali w nie deszcz a zimą leży śnieg. Poza tym balkony będą zastąpione barierkami, zdaniem architekta balkony są mostkami termicznymi, powodują pęknięcia i zacieki. Przód będzie troszeczkę wysunięty, żeby powiększyć wiatrołap, taki jak jest w projekcie jest zbyt mały dla osoby dorosłej a ubranie dziecka byłoby niemożliwe. Przejście z garażu do kotłowni zostanie zamknięte, na strychu będzie pralnia, takie "małe" http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif zmiany.

Ciekawa jestem jak Twoje sprawy? nic nie piszesz w Dzienniku http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif ciągle liczę na to, że na wiosnę zaczniemy razem http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_razz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ewo za komentarz, już myślałam, że wszyscy są tak zajęci kupowaniem materiałów budowlanych, że przeoczyli dylematy początkujących (czytaj:raczkujących http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif )

co do projektu, to w końcu pozostał na placu boju Przytulny

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/przytulny.html

po pewnych przeróbkach spełni wymagania (jeśli koszty budowy mnie nie zabiją)

Pozdrawiam, Dorota

 

 

Hehe - Canna, ja o projekcie nic nie piszę, bo się nie znam kompletnie ;)

Ja tylko wiem, czy mi się podoba, czy nie :)

 

A Przytulny akurat jest z tych podobających się - mimo mojego zboczenia parterówkowego ;)

 

Co do Smulska - to nigdy tam nie mieszkałam i pewnie mieszkać nie będę -

ale aż zapytałam ex_szefa o te hałasujące samoloty.

Stwierdził, że owszem, latają ale z boku - i ani hałasu z tego nie ma zbyt dużo ani żadnych drżących szklanek.

Wrażenbie ponoć porónywalnme z przejazdem obok domu betoniarki czy TIra :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad - samoloty podchodzą do lądowania dokładnie nad Starym Rokiciem, na nowych planach miasta widać wyraźnie, że jest ono dokładnie na wprost pasa startowego. W Polsce wszystkie lotniska mają pasy w orientacji W-Z, podobnie jest z Reymontem, który był budowany jako lotnisko aeroklubu i nikt nie przypuszczał, że kiedyś będą tam lądowały Boeingi.

Smulsko jest kawałek z boku, owszem słychać, ale nic się nie trzęsie, jest za daleko i nie w tę stronę.

 

Nad Nowosolną też przelatują już dosyć nisko, podchodząc do lądowania okrązają Łódź od wschodu, przelatują nad Górniakiem i schodzą właśnie nad Rokiciem.

 

Poza tym tędy wiedzie korytarz dla większości połączeń Okęcia z Zachodem, krzyżując się z korytarzem Pn-Pd (skrzyżowanie Europa ;-) ), ruch jest naprawdę spory nad Łodzią tylko w hałasie miejskim tego nie słychać. A te które lądują w Wawce już zaczynają obniżać lot, fajnie to wygląda.

 

A co do budowy - jeszcze jednej nie skończyłem ale już trochę wiem, jakich błędów nie zrobiłbym na następnej i trochę mnie kusi sprawdzić, czy tak by na pewno było :lol: Poza tym na starość - o ile dożyję - nie będzie mi się chciało dyrdać po schodach, poza tym pewno przydałby się blisko sklep, poczta i pani dochtór 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk sobie ze mną pogrywa :evil:

Telefonów nie odbiera :evil:

Nagrania na poczcie głosowej olewa :evil:

SMSy ignoruje :evil:

 

Coraz bliższa jestem decyzji, że czas się z panem elektrykiem pożegnać :x

 

Szukam tylko alternatywy -

jesli macie namiary na solidnego i taniego elektryka, który wykona przyłącze i instalację w domu,

to bardzo proszę o informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podzielam opinie kropi dotyczacej niskich latajacych samolotow nad nowosolna mnie tesz to troche wpienia a z tego co slychac to ruch ma byc wiekszy.a najbardziej wkurza mnie gostek ktory niedaleko mnie ma dom i jak dorwie jakas awionetke to robi sobie loty koszace nad swoim domem ,co pszy ostatnio czesto spadajacych w polsce malych samolotach perspektywa londowania samolotu na moim domu niejest zbyt przyiemna

:lol: pozdrawiam budujacych w lodzi i okolicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk sobie ze mną pogrywa :evil:

Telefonów nie odbiera :evil:

Nagrania na poczcie głosowej olewa :evil:

SMSy ignoruje :evil:

 

Coraz bliższa jestem decyzji, że czas się z panem elektrykiem pożegnać :x

 

Szukam tylko alternatywy -

jesli macie namiary na solidnego i taniego elektryka, który wykona przyłącze i instalację w domu,

to bardzo proszę o informację :)

 

Wysylam na priva. Elektryk prawie ze forumowy - byl tu juz polecany. Tylko nie wiem, jak u niego z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Nowosolną też przelatują już dosyć nisko, podchodząc do lądowania okrązają Łódź od wschodu, przelatują nad Górniakiem i schodzą właśnie nad Rokiciem.

 

Poza tym tędy wiedzie korytarz dla większości połączeń Okęcia z Zachodem, krzyżując się z korytarzem Pn-Pd (skrzyżowanie Europa ;-) ), ruch jest naprawdę spory nad Łodzią tylko w hałasie miejskim tego nie słychać. A te które lądują w Wawce już zaczynają obniżać lot, fajnie to wygląda.

 

Te do W-wy nie sa chyba tak halasliwe, chyba, ze specjalnie ich nasluchiwac. Nad Nowosolna zauwazylem duzy ruch, zawsze mowie, ze to Irlandia nadlatuje. Ale doszlismy do wniosku, ze chyba z koncem wakacji zmalala ilosc polaczen, bo mniej halasuja. Albo super szczelne okna prawie wszystko wytlumiaja :)

 

A Pana od awionetki to chyba tez juz pare razy widzialem... niestety.

 

A co do budowy - jeszcze jednej nie skończyłem ale już trochę wiem, jakich błędów nie zrobiłbym na następnej i trochę mnie kusi sprawdzić, czy tak by na pewno było :lol: Poza tym na starość - o ile dożyję - nie będzie mi się chciało dyrdać po schodach, poza tym pewno przydałby się blisko sklep, poczta i pani dochtór 8)

 

Moze jednak wystarczy pani doktorowa na miejscu? :D

 

A ja rozpoczalem treningi do samodzielnego podejscia :) Ale najpierw musze od: poczac, chowac dziecko i kuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podzielam opinie kropi dotyczacej niskich latajacych samolotow nad nowosolna mnie tesz to troche wpienia [...]

 

Ależ mnie to nie wpienia absolutnie, wręcz przeciwnie - lubię sobie popatrzeć na samolociki, zwłaszcza jak nawracają jest to dosyć ciekawy widok - co nie znaczy, że chętnie zamieszkałbym powiedzmy na Bednarskiej czy Arabskiej :o

 

Co do gościa z awionetką to przypomniało mi się jak byliśmy nad morzem niedaleko wypożyczalni motolotni :o - jeden klient też strasznie lubił loty koszące nad polem namiotowym, dopóki paru chłopaków się nie zebrało i nie przetłumaczyło mu w jedynym przezeń zrozumiałym języku, że tak jest BE :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...