Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam i pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących z Łodzi i okolic.

Śledzę forum od dłuższego czasu i postanowiłem się ujawnić :D

Jak każdego z Was dopadła mnie ta choroba (budowanie) i nie mogę się wyleczyć. Marzenie posiadania własnego domu kiełkowało już od zawsze. Mieszkanie najpierw w blokowisku potem centrum (brrrr) i powrót do blokowiska (Retkinia) tylko utwierdziło mnie, że to nie jest właściwe miejsce na życie. Plany budowy własnego kawałka dachu nad głową powracały jak bumerang co kilka lat. Najpierw nie było netu i wiedzy co i jak. Później zaczęło się przeglądanie różnych forów, grup, stron i wraz z narastającą orientacją w temacie wiara, że jest to możliwe. Potwierdzają to Wasze historie. Jestem przekonany, że pomimo różnych biurokratycznych przeszkód uda sie wszystkim dobrnąć do końca i zamknąć za sobą drzwi wykończonego, wymarzonego i wspaniałego domu. Ja jestem jeszcze daleko przed Wami, ale entuzjazm jakim zaraziłem się po lekturze forum pomoże mi napewno nadgonić wszystko bardzo szybko.

Do realizacji marzenia o domu niezbędną sprawą jest posiadanie kawałka ziemi. Byłem już kilkukrotnie blisko zakupu działki, ale zawsze jakieś przeciwności losu sprawiały, że właścicielem ziemskim nie dane mi było zostać. Może nie miałem wytrwałości w prostowaniu skomplikowanych stanów (prawnych) działek, albo mam zbyt szczególne wymagania co do miejsca, ale jakoś do tej pory się nie udało.

W związku z tym, że każdy z Was posiada jakiś kawałek naszej, a właściwie Waszej okolicy, miał bym prośbę o rozejrzenie się do okoła (podczas kolejnej wizytu na budowie). Może szukacie sympatycznych sąsiadów, a działka obok stoi pusta i czeka na mnie :lol: . Zjeździłem kilka lokalizacji, ale albo trudno znaleźć właścicieli, albo okolica nie taka. Jak Wy znajdywaliście swoje działki, jak ja mam szukać? Jakie są teraz ceny za działkę w okolicach Łodzi (tak około 1000m2)?

Jeżeli macie jakieś informacje o działkach na sprzedaż to bardzo prosze o wiadomość. Może zostaniemy sąsiadami. Interesują mnie działki do 40-50 tys. Czy to wystarczy na przyzwoitą działkę, bo nie bardzo się orientuję? Najlepsza lokalizacja dla mnie to Starowa Góra lub zachód Retkini, ale innych tez nie odrzucam. Jest napewno mnóstwo ładnych miejsc gdzie można jeszcze zamieszkać za rozsądne pieniądze.

Liczę na Waszą wiedzę i pomoc w realizacji marzeń i życze wszystkim szybkich postępów na placu boju, niskich cen i znacznie mniej biurokracji.

tomafon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cena obejmuje instalacje elektryczną (kable, gniazda, tablice, odgromniki (?) itd) i telewizyjną w domu parterowym o powierzchni 140 m2.

Materiał + robocizna. Całość 8500 :(

 

jak dla mnie to bardzo drogo ,ale jeszcze nie kalkulowałem swojej

oczywiście życie to zweryfikuje , ile w tym jest materiału ?

czy w tym jest też przyłącze do działki ?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, samo przyłącze kosztowało mnie: 2,5 tyś dla elektryka (ze skrzynką), 500 za mapkę + haracz dla ŁZE coś koło 1500. Prąd od słupa przy granicy do słupa w granicy. Do tego liczę spokojnie z 5000 na pociągnięcie przyłącza po działce i instalacje wewnętrzne. Mam nadzieję, że tyle wystarczy...

Ciekawe, że przed budową liczyłam 20 000 na wszystkie media!! Ale byłam naiwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
2mm Ciebie też wywiało do stolycy za pracą?

 

T

 

dzięki. Wiem gdzie to jest. tylko dojazd do centrum jest trochę trudny, szczególnie przez wiadukt na Górczewskiej. No ale masz blisko do wyjazdu na Lódz przez Sochaczew/Łowicz.

 

Co do Twojego pytania - tak. Mieszkam tu od 1995. Nie znoszę tego miasta no ale daje ono kasę której nie ma i długo jeszcze nie będzie w Łodzi pomimo ostanich szumnych zapowiedzi o inwestycjach np. Dell-a. Mieszkam w samym centrum. Muszę przyzanć że ceny mieszkań są tutaj ....... chore? (nie wiem czy to dobre określenie? ale skoro są chętni do kupna to czemu nie?) pozdr. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
Normalnie mnie ta budowa wykończy :evil:

 

Powiedzcie mili moi - czy cena 8500 za elektrykę dla domu 140 m2 to cena dobra?

 

Bo dla mnie to cena kosmiczna :o

 

Szacowałam elektrykę na ok. 5000 zł - i nie wiem, czy to realistyczna czy raczej zbyt optymistyczna kwota???

 

moim zdaniem nie jest to wygórowana cena. Liczenie kosztów wg tzw. punktów jest trochę mylące bo są rozbieżności co to jest ten punkt. jak sobie policzysz wszystkie gniazdka, wyłączniki, lampy itp. i przemnożysz to przez cenę punktu to może wyjść kosmiczna cena. jeśli chodzi o cenę za punkt to słyszałem o zakresie 15-120 zł (!!!!). Nie wiem ile kosztuje tablica itp. duperele. U mnie za instalację elektrycznę wewn. + inst. tel + komputerowa + wyjścia na zewn. domu tj. ogród, brama, jakieś oswietlenie zewn. przy pow. 240 mkw wyszło więcej niż 8,5 tys. Bez gniazdek i wyłączników bo można kupić gniazdka za 5 zł a mozna też za >150 zł. Uważam ze nie mozna oszczędzac na wszelkich instalacjach i pozwalać je robić przpadkowym panom "fachowcom" bo potem koszty napraw mogą być wysokie...... Z prądem czy gazem nie ma zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, samo przyłącze kosztowało mnie: 2,5 tyś dla elektryka (ze skrzynką), 500 za mapkę + haracz dla ŁZE coś koło 1500. Prąd od słupa przy granicy do słupa w granicy. Do tego liczę spokojnie z 5000 na pociągnięcie przyłącza po działce i instalacje wewnętrzne. Mam nadzieję, że tyle wystarczy...

Ciekawe, że przed budową liczyłam 20 000 na wszystkie media!! Ale byłam naiwna.

 

Haracz już zapłaciałem 2300 zł , peojekt 650 zł mam mieć na dniach (nadzieja) , bedę szukał wykonawcy przyłacza , może już w przyszłym tygodniu jak odbiore projekt .

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 2mm
2mm Wiadukt n a Górczewskiej był jakieś 2 miesiące temu wyremontowany *wybudowany) i już tam nie ma wąskiego gardła.

 

Ja w Warszawie od roku. Podzielam Twoje odczucia....

 

Też nie lubię tego miasta....a ceny mieszkań...fakt....chore....szczególnie w centrum.

 

T

 

jeździłem Górczewską przez ten zakichany wiadukt przez dwa miesiące na początku roku, codziennie i mialem tego dosyc. Najlepszą porą aby tam przejechać bez problemów to była godzina 2-3-cia w nocy.

A ceny w centrum pewnie jak wiesz sięgają nawet 15-20 tys. PLN. I są nabywcy.

pozdr. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności. Właśnie robimy porządki przed wejściem ekipy od kanalizacji. Mam bardzo dużo ceglanego gruzu. Możę jest ktoś, komu przyda się coś takiego. CHętnie się pozbędę. :)

 

W końcu znalazłaś wykonawcę? Za ile???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena obejmuje instalacje elektryczną (kable, gniazda, tablice, odgromniki (?) itd) i telewizyjną w domu parterowym o powierzchni 140 m2.

Materiał + robocizna. Całość 8500 :(

 

jak dla mnie to bardzo drogo ,ale jeszcze nie kalkulowałem swojej

oczywiście życie to zweryfikuje , ile w tym jest materiału ?

czy w tym jest też przyłącze do działki ?

 

Jacek

 

Tak na oko - ok. 6000 materiał i ok. 2500 robocizna...

 

Cena nie obejmuje niestety przyłącza - za nie dodatkowo zabulę minimum 2500 zł :evil:

 

Waham się bardzo co do tej elektryki - bo facet który miałby mi to robić jest na pewno fachowcem wysokiej klasy

i instalację zaprojektował na dobrych materiałach (np. odgromnik klasy B za ponad 1000 :o ),

ale z drugiej strony cena wydaje mi się baaaaardzo wysoka :(

 

Nic - chyba sie umówie jeszcze z jakimś alternatywnym specem - i porównam wyceny 8)

 

 

PS Bardzo wszystkim dziękuję za namiary na elektryków przesłane na priv :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniqa Twoje tempo budowania wzbudza mój podziw i przerażenie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif pewnie Boże Narodzenie spędzisz pod nowym dachem, echch szczęściara http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

 

Eeeee - nie przesadzajmy :oops: ;)

 

Tempo jest na razie przyzwoite - ale na pewno dałoby się szybciej :)

 

Mam nadzieję że październik uda mi się przywitać stanem surowym zamknietymj - ale to przeciez dopiero początek zabawy...

 

Potem elektryka, tynki, hydraulika, wylewki, zabawy wnętrzarskie, ocieplenie, płoty - czyli minimum 4-5 m-cy :-?

 

Przy pomyslnych wiatrach marzy mi sie zamieszkanie w domu na przełomie marca i kwietnia,

co i tak byłoby chyba dość dobrym wynikiem (8 miesięcy).

 

Pozyjemy - zobaczymy 8)

Bo niestety - ale jeszcze wszystko może rymsnąć przez przejśca z kredytem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do Was pytanko. Ile płaciliście za przyłączenie wody? Chodzi mi o podciągnięcie do działki+studzienka wodociągowa. Domku jeszcze nie ma więc na razie tyle:)

Może kogoś byście polecili? Działka na Rąbieniu

Pozdrawiam

 

Ja podpisałem umowę z wodociągami w Aleksandrowie , 2450 zł .

Co najdziwniejsze ich propozycja w moim przypadku była najtańsza .

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących z Łodzi i okolic.

Śledzę forum od dłuższego czasu i postanowiłem się ujawnić :D

Jak każdego z Was dopadła mnie ta choroba (budowanie) i nie mogę się wyleczyć. Marzenie posiadania własnego domu kiełkowało już od zawsze. Mieszkanie najpierw w blokowisku potem centrum (brrrr) i powrót do blokowiska (Retkinia) tylko utwierdziło mnie, że to nie jest właściwe miejsce na życie. Plany budowy własnego kawałka dachu nad głową powracały jak bumerang co kilka lat. Najpierw nie było netu i wiedzy co i jak. Później zaczęło się przeglądanie różnych forów, grup, stron i wraz z narastającą orientacją w temacie wiara, że jest to możliwe. Potwierdzają to Wasze historie. Jestem przekonany, że pomimo różnych biurokratycznych przeszkód uda sie wszystkim dobrnąć do końca i zamknąć za sobą drzwi wykończonego, wymarzonego i wspaniałego domu. Ja jestem jeszcze daleko przed Wami, ale entuzjazm jakim zaraziłem się po lekturze forum pomoże mi napewno nadgonić wszystko bardzo szybko.

Do realizacji marzenia o domu niezbędną sprawą jest posiadanie kawałka ziemi. Byłem już kilkukrotnie blisko zakupu działki, ale zawsze jakieś przeciwności losu sprawiały, że właścicielem ziemskim nie dane mi było zostać. Może nie miałem wytrwałości w prostowaniu skomplikowanych stanów (prawnych) działek, albo mam zbyt szczególne wymagania co do miejsca, ale jakoś do tej pory się nie udało.

W związku z tym, że każdy z Was posiada jakiś kawałek naszej, a właściwie Waszej okolicy, miał bym prośbę o rozejrzenie się do okoła (podczas kolejnej wizytu na budowie). Może szukacie sympatycznych sąsiadów, a działka obok stoi pusta i czeka na mnie :lol: . Zjeździłem kilka lokalizacji, ale albo trudno znaleźć właścicieli, albo okolica nie taka. Jak Wy znajdywaliście swoje działki, jak ja mam szukać? Jakie są teraz ceny za działkę w okolicach Łodzi (tak około 1000m2)?

Jeżeli macie jakieś informacje o działkach na sprzedaż to bardzo prosze o wiadomość. Może zostaniemy sąsiadami. Interesują mnie działki do 40-50 tys. Czy to wystarczy na przyzwoitą działkę, bo nie bardzo się orientuję? Najlepsza lokalizacja dla mnie to Starowa Góra lub zachód Retkini, ale innych tez nie odrzucam. Jest napewno mnóstwo ładnych miejsc gdzie można jeszcze zamieszkać za rozsądne pieniądze.

Liczę na Waszą wiedzę i pomoc w realizacji marzeń i życze wszystkim szybkich postępów na placu boju, niskich cen i znacznie mniej biurokracji.

tomafon

 

Witaj

Obecnie chyba tylko ja jestem o krok do przodu od Ciebie, finalizuję zakup działki, reszta osób na Forum jest już bardziej zaawansowana.

Szukałam działki przez biura oraz osobiście jeżdżąc po okolicy i gapiąc się na boki w poszukiwaniu tablic: na sprzedaż, sprzedam itp. W końcu znalazłam. Tylko, że ja byłam zdecydowana na jedną dzielnicę - Złotno, moim zdaniem nie ma piękniejszej okolicy, ale to samo powie Ci każdy o swojej http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif. W okolicy mojej działki są jeszcze "pustostany", ale nie ma na nich tablic i trzeba by dowiadywać się od okolicznych mieszkańców, ja niestety nie znam tam nikogo http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam do Was pytanko. Ile płaciliście za przyłączenie wody? Chodzi mi o podciągnięcie do działki+studzienka wodociągowa. Domku jeszcze nie ma więc na razie tyle:)

Może kogoś byście polecili? Działka na Rąbieniu

Pozdrawiam

 

kwota 3,5 kPLN. W cenie opłata przyłączeniowa i mam wodę w bryle domu. Nie byłem nawet w wod-kon. umowę podpisałem na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...