Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

mmad napisał:

długi napisał:

Anisia3 napisał:

To dziwne, bo ja mam działkę w Nowosolnej, kilometr przed rynkiem i od kościoła św. Teresy mam 8 km. A gdzie jeszcze do Pietryny.

 

chwal się szybko gdzie ???? bo ja mieleszki

 

A ja bede atakowac z drugiej strony - razem z MateuszemCCS.

A Kropi nadciagnie z Zachodu...

Wygląda na to, że będę mieszkać pośrodku. Moja działka jest na osiedlu zwanym "działki" :lol: Właśnie kilka dni temu się tego dowiedziałam. Zabudowane osiedle domkami jednorodzinnymi. Tam są głównie kwiatowe i drzewne nazwy. A ja mam działeczkę przy ul. Rodzynkowej. :D Ładny adres, co?

A wy gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

. Najlepiej do zrobienia przyłącza wziąć kogoś z ZE - masz z głowy całą papierologię ( geodeta, inwentaryzacja, wizyty w urzędzie, odbiór, jakieś laboratorium - czyli odtworzenie nawierzchni itd. ) - nam zrobił to w jeden !!!! dzień - jeśli chcesz, mogę dać Ci namiar na priv. Jutro wkracza koparka do zdjęcia humusu, we wtorek geodeta i od czwartku rusza robota. Pozdrawiam wszystkich budujących Łodziaków.

 

Gosias

Czy pamiętasz tego elektryka? Czy możesz dać namiar? Będę niedługo go potrzebować. On na Bałutach też działa?

A geodeta był sensowny? Mnie teraz jeden robi podział działki ale drogi w powooolny. Może poszukam konkurencji do mapek i wytyczenia.

 

Sprawdź pod jaki ZE podpada twoja działka i tam szukaj.U nich jest tak trochę dziwnie JA mam działkę na Mieleszkach a ZE Pabianice.

A znajomości elektryka się przydały . Prąd był budowa szła a zlicznikiem przyjechali póóóóóźno. Geodetę daję na priv. Bardzo przyzwoity i nie drogi. Mapek daje ile chcesz i matrycę gratis. Można później na Więckowskiego albo na żeromskiego zrobić kopię kalki i spokó przez całą budowę.

 

Witam wszystkich!

mam pytanie do długiego czy masz może jeszcze namiary na tego geodetę?jeśli tak to bardzo proszę o namiary,jesteśmy właśnie na etapie gromadzenia wszelkiej papierologi potrzebnej do pozwolenia na budowę.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja

Ale mi wstyd :oops: :oops: :oops: dołączyłam do grupy i się nawet nie przywitałam :oops:

Ale postaram się szybko to naprawić

 

Witam wszystkich z GRUPY ŁUDZKIEJ,

jesteśmy małżenstwem z kilkuletnim stażem mamy ośmio miesięcznego synka,kupiliśmy działkę w lipcu tego roku 1088m w Rąbieniu,planujemy ruszyć z budową na wiosnę 2007,dziąłę musimy uzbroić i załatwić wszystkie papiery.

I napewno będę miała do Was wiele pytań jako laik w tych tematach,

z góry dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość.

 

Pozdrawiam wszystkich

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

to kurde wciąga, budowa ma ruszyć wiosną a tu jeszcze tyle dylematów??

 

Czy ktoś z Was może polecić jakąś dobrą firmę z zekresu WENTYLACJI?

Chciałbym pogadać z kimś kto się zna? Czy warto zakłądać rekuperator?

 

Co się dzieje z wentylacją mechaniczną jak nie ma prądu??

 

A może ktoś z Was już zrobił sobie coś takiego ? Czy jesteś zadowolony?

 

Ku mojemu zdziwieniu mój architekt upiera się że do pozwolenia konieczna jst w projekcie wentylacja grawitacyjna.

 

A kiedy mam to prewidzywać jak nie teraz kiedy projekt jest na ukończeniu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was karczowało ostatnio działki a ja mam pytanie w tym temacie. Mam zamiar wyciąć drzewko , które rośnie w granicy mojej działki ale po stronie sąsiada i za chwileczkę lub za momencik rozwali mi płot. Czy muszę pytać sąsiada???

 

 

Nie rozumiem, ono jest za płotem? czyli u sąsiada? czy dopiero masz zamiar zrobić tam płot? czy w ogóle wolno wycinać bez zezwolenia jakiekolwiek drzewka, oprócz młodych samosiejek? (pytam, bo nie wiem a sama mam trochę takich "dziczek" na działce http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_redface.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm3844 napisał:

Wielu z was karczowało ostatnio działki a ja mam pytanie w tym temacie. Mam zamiar wyciąć drzewko , które rośnie w granicy mojej działki ale po stronie sąsiada i za chwileczkę lub za momencik rozwali mi płot. Czy muszę pytać sąsiada???

 

Sama jakiś czas temu o to pytałam na forum o ogrodach. niestety, nic mądrego się nie dowiedzialam, poza tym, że moge wyciąć gałęzie po mojej stronie, czyli przechodzące przez plot. A sąsiad ma 20 cm od siatki modrzewia, który strasznie śmieci, zacienia mi działkę, a ma ze 20 metrów - jest wyższy od jego dwupiętrowego domu. :x

Nie wiem co będzie, bo jak zaczniemy stawiać ściany, to musimy mu obciąć z połowę korony, bo włazi na nasz dom. A sąsiedzi sympatyczni i lepiej byłoby nie psuć takich stosunków. Niestety, drzewo rośnie w złym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha

mm3488

 

jak drzewo sąsiada przechodzi przez granicę na twoją działkę, to to co przejdzie możesz usunąć.

Niestety nie całe drzewo, chyba że sąsiad się zgodzi. Jeśli będzie się zastanawiał, to spytaj grzecznie czy zgodzi sie pokryć koszty nowego ogrodzenia, które bdziesz musiał robić gdy drzewko zniszczy ci stare.

 

HA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was karczowało ostatnio działki a ja mam pytanie w tym temacie. Mam zamiar wyciąć drzewko , które rośnie w granicy mojej działki ale po stronie sąsiada i za chwileczkę lub za momencik rozwali mi płot. Czy muszę pytać sąsiada???

Miałem podobny problem na dokupionej działce, gdzie było ok.250 brzóz samosiejek. Dowiedziałem się od znajomego ogrodnika, że mogę sobie wyciąć te co nie mają 5 lat i obwód pnia (licząc 1m od ziemi) nie przekracza 10cm. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was karczowało ostatnio działki a ja mam pytanie w tym temacie. Mam zamiar wyciąć drzewko , które rośnie w granicy mojej działki ale po stronie sąsiada i za chwileczkę lub za momencik rozwali mi płot. Czy muszę pytać sąsiada???

Miałem podobny problem na dokupionej działce, gdzie było ok.250 brzóz samosiejek. Dowiedziałem się od znajomego ogrodnika, że mogę sobie wyciąć te co nie mają 5 lat i obwód pnia (licząc 1m od ziemi) nie przekracza 10cm. Pzdr.

 

Z sasiadem TRZEBA rozmawiac. Moze sam zaproponuje, ze wytnie?

Jesli drzewo stwarza niebezpieczenstwo lub jest na terenie budowy (planowanego budynku) i jest naniesione na mape geodezyjna, to aby go wyciac nalezy zlozyc podanie do gminy z uzasadnieniem i kupic znaczek za 5 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak drzewo sąsiada przechodzi przez granicę na twoją działkę, to to co przejdzie możesz usunąć.

Niestety nie całe drzewo, chyba że sąsiad się zgodzi. Jeśli będzie się zastanawiał, to spytaj grzecznie czy zgodzi sie pokryć koszty nowego ogrodzenia, które bdziesz musiał robić gdy drzewko zniszczy ci stare.

Przy 20 m drzewie, o którym piszecie to raczej gmina musi się zgodzić na wycinkę, a nie tylko sąsiad. Durze drzewa są pod specjalną ochroną, chyba że są to gatunki uznane za chwasty w polskim krajobrazie. Modrzew jednak do chwastów nie należy. A że śmieci co roku to fakt.

 

W tym temacie trzeba jeszcze powiedzieć, że nie macie prawa od tak sobie poobcinać gałęzi przechodzących na swoją stronę. Jeśli te gałęzie wam przeszkadzają, możecie wezwać sąsiada do ich usunięcia. Jeśli on tego nie zrobi w wyznaczonym terminie, możecie sami uciąć gałęzie i zachować je dla siebie. Korzenie przechodzące na waszą działkę możecie ucinać i zachowywać dla siebie bez pytania o zgodę sąsiada. Jednak wszystko to pod warunkiem, że drzewo nie jest objęte ochroną, czyli jest to np. drzewo owocowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was karczowało ostatnio działki a ja mam pytanie w tym temacie. Mam zamiar wyciąć drzewko , które rośnie w granicy mojej działki ale po stronie sąsiada i za chwileczkę lub za momencik rozwali mi płot. Czy muszę pytać sąsiada???

 

 

no więc z mojego doświadczenia , miałem drzewo w granicy z sąsiadką , duży dąb . Sąsiadka wystąpiła do urzedu o zgodę na wycieńcie argumentując że zagraż jej bezpieczeństwu (drzewo było wyższe niż jej dom co w wypadku przewrócenia groziło upadnięciem na dom) dostała zezwolenia na jego usunięcie. Z tą tylko róznicą że ja wyraziłem zgode na wycięcie rónież mojej połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was karczowało ostatnio działki a ja mam pytanie w tym temacie. Mam zamiar wyciąć drzewko , które rośnie w granicy mojej działki ale po stronie sąsiada i za chwileczkę lub za momencik rozwali mi płot. Czy muszę pytać sąsiada???

Miałem podobny problem na dokupionej działce, gdzie było ok.250 brzóz samosiejek. Dowiedziałem się od znajomego ogrodnika, że mogę sobie wyciąć te co nie mają 5 lat i obwód pnia (licząc 1m od ziemi) nie przekracza 10cm. Pzdr.

 

 

na wysokości 1.30 i obwodzie 45 cm (jeśli mają mniej to możesz smiało ciąć ) , wiem bo wycinałem i nawet miałem z tego tytułu kontrole

pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...