Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Wycinać można swoje drzewka owocowe niezależnie od fi pnia. U mnie całkiem niedawno sąsiad podłączał się do słupa z prądem i ekipa od kopary kopiącej rów na kabel niewiele myśląc wykarczowała drzewo (średnica pnia ok. 30 cm) rosnące na "niczyjej" nieogrodzonej działce. Zaznaczam, że drzewo nie rosło na trasie kabla a przeszkadzało tylko koparce. Zadzwoniłem do Wydz. Ochrony Środowiska UMŁ i tam miła pani sprawdziła uprzejmie, że nikt faktycznie nie występował o pozwolenie wycięcia takowego drzewa w tym rejonie, ale :o prosi, żebym tego nie zgłaszał , bo będą musieli się tym zająć. :o Tu szczena mi opadła. Wobec tego przeprosiłem za zajęcie czasu. Drzewo - już uschnięte - leży sobie.

Tak więc, trzeba zdrowo się napracować, żeby skutecznie podkablować kogoś za wycięcie dowolnego drzewa. Urzędy skutecznie odstraszają 'donosicieli' choćby działali w słusznej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki mm3844!

 

Owszem tżeba pogadać, nawet o czymś takim jak wentylacja.

 

Czy ktoś z Was zdecydował się na wentylację mechaniczną????

 

Po co oddawać w powietrze ciepło? Przecież ogrzanie domu robi się z roku na rok coraz droższe :evil:

 

Czy źle myslę?

 

U mnie najprawdopodobniej będzie wentylacja mechaniczna.

Pierwsze rozmowy - własnie z ASPOLEM - mam juz za sobą.

Na pewno są profesjonalistami - ale niestety cenią swoje usługi ;) i troszke szwankuje im tempo odpowiedzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leśny ziutek napisał:

Przy 20 m drzewie, o którym piszecie to raczej gmina musi się zgodzić na wycinkę, a nie tylko sąsiad. Durze drzewa są pod specjalną ochroną, chyba że są to gatunki uznane za chwasty w polskim krajobrazie. Modrzew jednak do chwastów nie należy. A że śmieci co roku to fakt.

A co ja mam w takim razie zrobić skoro połowa korony tego modrzewia jest w miejscu, gdzie będzie pieterko mojego domku? Zaznaczam, że dom buduję legalnie, w końcu mam wszelkie możliwe pozwolenia i uzgodnienia. :-?

No co jest chłopaki: mmad i długi ja napisałam kilkanaście postów wyżej gdzie mam dzialkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam w takim razie zrobić skoro połowa korony tego modrzewia jest w miejscu, gdzie będzie pieterko mojego domku? Zaznaczam, że dom buduję legalnie, w końcu mam wszelkie możliwe pozwolenia i uzgodnienia. :-?

No co jest chłopaki: mmad i długi ja napisałam kilkanaście postów wyżej gdzie mam dzialkę.

Mamy przyjechac wyciac tego modrzewia czy na impreze? Bo nie wiem, jak sie ubrac :) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leśny ziutek napisał:

Przy 20 m drzewie, o którym piszecie to raczej gmina musi się zgodzić na wycinkę, a nie tylko sąsiad. Durze drzewa są pod specjalną ochroną, chyba że są to gatunki uznane za chwasty w polskim krajobrazie. Modrzew jednak do chwastów nie należy. A że śmieci co roku to fakt.

A co ja mam w takim razie zrobić skoro połowa korony tego modrzewia jest w miejscu, gdzie będzie pieterko mojego domku? Zaznaczam, że dom buduję legalnie, w końcu mam wszelkie możliwe pozwolenia i uzgodnienia. :-?

No co jest chłopaki: mmad i długi ja napisałam kilkanaście postów wyżej gdzie mam dzialkę.

Anisia ja już chyba wiem na dołku tam gdzie stare koryto rzeczne???przed zakrętem?? stoją tam ze trzy chałupki i sporo działek,tam to????

Mój szałas jest na iglastej a u mmada to jeszcze ulicy nie ma i nie ma chłopak jak napisać skąd jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam w takim razie zrobić skoro połowa korony tego modrzewia jest w miejscu, gdzie będzie pieterko mojego domku? Zaznaczam, że dom buduję legalnie, w końcu mam wszelkie możliwe pozwolenia i uzgodnienia. :-?

No co jest chłopaki: mmad i długi ja napisałam kilkanaście postów wyżej gdzie mam dzialkę.

Mamy przyjechac wyciac tego modrzewia czy na impreze? Bo nie wiem, jak sie ubrac :) :roll:

 

 

w ogóle się ubierz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi napisał

Anisia ja już chyba wiem na dołku tam gdzie stare koryto rzeczne???przed zakrętem?? stoją tam ze trzy chałupki i sporo działek,tam to????

 

:o O starym korycie rzecznym to nawet nie słyszałam. Wprost przeciwnie. Jest to chyba najwyższe miejsce w Łodzi. Na samym szczycie górki mieści się kilka domów. I jedna pusta działka - właśnie moja. Tam zresztą jest juz dokładnie zabudowane i pustych dzialek na całym osielu udało mię naliczyć nie więcej niż 5. A ja to mam nawet asfalt, który zrobili rok temu, kilka dni oprzed podpisaniem przez nas aktu notarialnego. :D Swoją drogą mogli zaczekać z tym, bo właśnie zwiększyło nam to koszt zrobienia kanalizacji, z którą mają wchodzić w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi napisał

Mój szałas jest na iglastej a u mmada to jeszcze ulicy nie ma i nie ma chłopak jak napisać skąd jest

Właśnie sprawdziłam gdzie ta Iglasta. Mamy rzut beretem do siebie :) Moja ulica zanim ją przyłączono do Łodzi nazywała się Sosnowa. Tylko musieli zmienić, bo w Łodzi już jedna taka była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi napisał
Mój szałas jest na iglastej a u mmada to jeszcze ulicy nie ma i nie ma chłopak jak napisać skąd jest

Właśnie sprawdziłam gdzie ta Iglasta. Mamy rzut beretem do siebie :) Moja ulica zanim ją przyłączono do Łodzi nazywała się Sosnowa. Tylko musieli zmienić, bo w Łodzi już jedna taka była.

 

 

sobota niedziela siedzę na budowie , w wolnej chwili zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj an_niu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_razz.gif cieszę się, że pojawił się ktoś kto również będzie zaczynał budowę na wiosnę, czy masz już wybrany projekt?

 

Witaj canna,

tak mamy już wybrany projekt,jet to Zorza z Archetonu

http://www.archeton.com.pl/

 

Rrobimy trochę zmian w projekcie a jedną taką zmianą jest otwarcie salonu na jadalnię i kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj An_niu w Rąbieniu. Czyżby w tej okolicy znów zaczynali się budować ludzie z forum? hihihihi

A gdzie jeśli można spytać nabyłaś działkę?

 

 

Moja działka znajduje się przy ,,ulicy" która jeszcze nie ma nazwy a ,,ulica" ta odchodzi od Pańskiej 39/41

jest to narazie droga wysypana gruzem i trochę ubita

:) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdradzisz gdzie budujesz czy nie?

 

Jasne. Obok mnie bociany maja petle z napisem "koniec" :) Trzeba jechac za bocianami...

 

 

Jedź za bocianami, ale jak chcesz znaleźć mmada to patrz na te co jednym skrzydłem machają , bo drugim zasłaniają oczy żeby na brzydala nie patrzeć :wink: i tak go znajdziesz :lol: :lol: :lol:

 

PS. Ale żonkę ma łaaadną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdradzisz gdzie budujesz czy nie?

 

Jasne. Obok mnie bociany maja petle z napisem "koniec" :) Trzeba jechac za bocianami...

 

 

Jedź za bocianami, ale jak chcesz znaleźć mmada to patrz na te co jednym skrzydłem machają , bo drugim zasłaniają oczy żeby na brzydala nie patrzeć :wink: i tak go znajdziesz :lol: :lol: :lol:

 

PS. Ale żonkę ma łaaadną

 

Ot, przyganial tynkarz murarzowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdradzisz gdzie budujesz czy nie?

 

Jasne. Obok mnie bociany maja petle z napisem "koniec" :) Trzeba jechac za bocianami...

 

 

Jedź za bocianami, ale jak chcesz znaleźć mmada to patrz na te co jednym skrzydłem machają , bo drugim zasłaniają oczy żeby na brzydala nie patrzeć :wink: i tak go znajdziesz :lol: :lol: :lol:

 

PS. Ale żonkę ma łaaadną

 

Ot, przyganial tynkarz murarzowi...

 

 

Ty mnie tynkarzami nie wqu@#$%^&*()_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...