Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

pilne :D

 

czy ktoś wie gdzie poza castoramą na terenie Łodzi i okolic można kupić tuby tekturowe do wylewania słupów betonowych ?

w Leroy Merlin nie mają odpowiednich rozmiarów ...

 

 

dla wyjasnienie castorama może mi sprowadzic najwcześniej na 10 pażdziernika

W Łodzi jest producent tub szalunkowych - sam tam kupowałem (b. tanio, w dodatku z transportem). Oto ich dane z internetu (http://www.bazafirm.pl/newbaza/edytorwww/panel_new/prezentacja/index.php?id_klienta=1F7BEB&str=kon&l=1&id_grupy=6561#)

Firma "Joker"

91-612 Łódź ul.Beskidzka 69 (Filia: ul.Beskidzka 37)

Biuro czynne pon-piątek w godz. 7:00 - 16:00

tel. +48(42)6565566 fax. +48(042)65 65 655

E-mail:[email protected]

Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

znalzałem styropian ekstrudowany od ręki: Izocentrum w Bydgoszczy cena:28,96 zł netto m2 + transport do Łodzi 95,00 zł netto za palete.

 

Cena powalan na kolana. Dla zainteresowanych telefon (52) 342 77 93 Izocentrum, Towarowa 36.

 

Mają niestety trochę głupie wymiary 125 cm x 60 cm, chce zaizolować 1 m fudamentów na głębokość i wychodzi albo dużo ścinków albo dużo łat z kawałków.

 

Weryfikuje plany i robie styropian 8 cm Organiki + siatka +super klej plastyczny, oszczędzam 1 tysiąc,

 

Gdzie w końcu kupiłeś ten styropian? Ja szukam 6 cm, ewentualnie 8 cm. Czy długo czekałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamwiałem strop i pani z obsługi powiedziała że na wełnę do ociepleń sa już zapisy na 2 miesiące do przodu ? Chyba jakiś żart , a tak w ogóle to ceramika poszła ponownie do góry , od poniedziałku strop idzie od góry .

Szaleństwo ......... a co niektórzy domy teraz budują .

 

jacek

 

 

Potrzebuję też wełny do ociepleń, niewiele, ok 25 m2 i wszyscy proponują mi termin za dwa miesiące, jest szansa dostać szybciej? A może Tobie trochę zostało? Jeśli w końcu kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilne :D

 

czy ktoś wie gdzie poza castoramą na terenie Łodzi i okolic można kupić tuby tekturowe do wylewania słupów betonowych ?

w Leroy Merlin nie mają odpowiednich rozmiarów ...

 

 

dla wyjasnienie castorama może mi sprowadzic najwcześniej na 10 pażdziernika

 

Rok temu widzialem takie w skladzie budowlanym na rogu Pomorskiej i Janosika (obok "parkingu" ciezarowek). Zaznaczam: rok temu.

 

Dobrze, że zaznaczyleś ;)

Bo tego składu już nie ma ;)

Kapitalizm 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, tylko przedstawię sytuację.

Problem mam z otrzymaniem warunków od wodociągów. Rura do której miałabym sie przyłączyć jest na działce sąsiadki. Babka ma pięknie zagospodarowaną działkę. Nie dziwię się jej, że nie za bardzo chce się zgodzić na rozrycie działki ja też bym na jej miejscu sie nie zgadzała. Gdybym chciała iść na udry to wystarczy skierować sprawę do sądu, o orzeczenie służebności, ale nie chcę tego robic. Raz że szkoda mi psucia stosunków sąsiedzkich, dwa szkoda czasu, trzy dodatkowe koszty doprowadzenia jej działki do porządku.

Kiedy kupowałam działkę od gminy wszystko miało być w drodze. Sprawę komplikuje jeszcze to że kiedyś nie wiadomo kiedy pas ziemi szerokości 5 metrów ma zostac zabrany w przyszłości na poszerzenie drogi. Jakby ten pas był już gminny to problemu z wodą nie ma, a tak :evil:

Wodociągi kiedy u niej kładły rurę nie dopilnowali otrzymania służebności gruntowej. Teraz kierownik chce mi sprawę ułatwić i proponuje że napisze mi: w warunkach wodnych o brakach mocy technicznej na wykonanie przyłącza. Wtedy mogę na działce zrobić studnię głębinową Tylko w w wypisie mpzp jak wół piszą o obowiązku przyłącza wodnego i kanalizacyjnego, boję się problemów w uzyskaniu pozwolenia na budowę..

Poradzcie co z tym zrobić, jutro jadę na rozmowę z kierownikiem wodociągów i nie wiem co zrobić.

Ps. Nikt nie da mi gwarancji na jakość wody ze studni.

A co w przypadku głębinówki z kanalizacją, muszę się przyłączyć czy nie? I jeszce jedno, jakbym miała wodę państwowa to w przypadku przerwy energetycznej z kranu wodę mam, a z głębinowej kran będzie suchy bo pompa stanie.

 

Jeszcze trochę na na łbie będę miała same siwki. :o

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zaznaczyleś ;)

Bo tego składu już nie ma ;)

Kapitalizm 8)

 

No tak. Zastanawialem sie, czemu na forum jest taka "rotacja" budujacych i czy po prostu tym, ktorzy juz skonczyli, sie nie chce pisac. A tu prosze: niby jeszcze buduje, a juz jestem poza tematem, z cenami a nawet ze skladami!

A o wykonawcach to juz nie pisze, bo stan surowy budowalem chyba w innej epoce - a zaledwie w ubiegla sobote byla rocznica polozenia dachowki...

 

Czas ewoluowac - w tym tygodniu popelnilem pierwszy post w "ogrodach"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zaznaczyleś ;)

Bo tego składu już nie ma ;)

Kapitalizm 8)

 

No tak. Zastanawialem sie, czemu na forum jest taka "rotacja" budujacych i czy po prostu tym, ktorzy juz skonczyli, sie nie chce pisac. A tu prosze: niby jeszcze buduje, a juz jestem poza tematem, z cenami a nawet ze skladami!

A o wykonawcach to juz nie pisze, bo stan surowy budowalem chyba w innej epoce - a zaledwie w ubiegla sobote byla rocznica polozenia dachowki...

 

Czas ewoluowac - w tym tygodniu popelnilem pierwszy post w "ogrodach"...

 

 

ty to lepiej ejakuluj :wink: bo miejsca w chałupie dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOROTA

 

Obawiam się, że będziesz miała roblemy. Nie wiem, jak elastyczna jest twoja gmina. W mojej by nie przeszło - z całą satysfakcją i radością by odmówili pozwolenia. A niestety warunki techniczne dołączyć musisz do pozwolenia. Jeżeli jest kanalizacja w ulicy, a budujesz nowy dom to raczej musisz się podłączyć, to coś z przepisami Unii itd. Za ścieki płacisz w wodzie (u mnie). Nie przewidują stawki za samą kanalizację. Czyli kwadratura koła. Raczej zastanów się, jak się podłączyć do tej wody. Może gdzieś dalej, poza babą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS

Zgadzam się z tym co napisałaś. I dlatego przewiduję kłopoty ze starostwem zgierskim. Pod ten należy moja działka. Słyszałam już o tym starostwie o jako dość upierdliwym. :cry:

Jutro tak jak pisałam spotkam się z kierownikiem wodociągów zobaczymy co zrobi. Ponoć fajny człowiek z którym można się dogadać.

Denerwuje mnie to że gmina sprzedała mi bubla i teraz umywa rączki :evil: Powoli szykuję się na sprawę przeciwko gminie. Tylko na to potrzeba czasu a ja chciałam z początkiem wiosny ruszyć z budową, bo przez zimę chciałam załatwić wszystkie papiery :wink: A teraz wyjdzie na to że nie ruszę w najbliższej dziesięciolatce. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc słuchajcie mam problema :)

mam na działce przyłacze prądowe napowietrzne do domku letniskowego, mam licznik płace za prąd wszystko jest w porządku. Jednak jeśli mam ruszyć z budową to musze domek letniskowy rozwalić i co mam zrobić z prądem?

wymyśliłem aby zamienić na przyłacze podziemne, skrzynka w lini ogrodzenia, słup z prądem jest po drugiej stronie ulicy (gruntowa) odległość do mojego ogrodzenia z 6-8 metrów, więc wydawało mi sie że nie powinno być problemów ani wielkich kosztów.

ale umówiłem sie z panem co pracuje w elektrowni (Rejon Pabianice dziwne że Andrespol pod niego podlega)i ma też firmę ;) i powiedział mi że mam mu dostarczyć mapkę do celów projektowych i reszte już mi wykona koszt około 5 tyś PLN :o :o :o

cena mnie zaskoczyła - to chyba drożej niż robienie prądu od nowa a ja już mam przydział mocy itp itd.

Ile płaciliście za przyłacze prądowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki - poszukuję przyzwoitego gazownika, który zrobi przyłącze i późnej instalację wewnętrzną. Zaznaczam przyzwoitego :-?

 

Anisia masz na myśli "fachowego"? bo przyzwoity coś mi się inaczej kojarzy

http://www.gify.kgb.pl/gify/zabawne/beka07.gif

http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gifhttp://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif

http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc słuchajcie mam problema :)

mam na działce przyłacze prądowe napowietrzne do domku letniskowego, mam licznik płace za prąd wszystko jest w porządku. Jednak jeśli mam ruszyć z budową to musze domek letniskowy rozwalić i co mam zrobić z prądem?

wymyśliłem aby zamienić na przyłacze podziemne, skrzynka w lini ogrodzenia, słup z prądem jest po drugiej stronie ulicy (gruntowa) odległość do mojego ogrodzenia z 6-8 metrów, więc wydawało mi sie że nie powinno być problemów ani wielkich kosztów.

ale umówiłem sie z panem co pracuje w elektrowni (Rejon Pabianice dziwne że Andrespol pod niego podlega)i ma też firmę ;) i powiedział mi że mam mu dostarczyć mapkę do celów projektowych i reszte już mi wykona koszt około 5 tyś PLN :o :o :o

cena mnie zaskoczyła - to chyba drożej niż robienie prądu od nowa a ja już mam przydział mocy itp itd.

Ile płaciliście za przyłacze prądowe

 

Poczytaj na poprzedniej stronie (może dwóch). Temat był właśnie wałkowany. Jeżeli do granicy, to trochę drogo, według mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka próśb ;)

 

Potrzebuje tynkarzy (agregat) ... Jedna ekipe mialem na oku, ale ma maly feler .... dzien po zakonczeniu roboty okradli budowe na ktorej robili :-? - takze odpada.

 

Druga sprawa - centralny odkurzacz - gdzie kupic rury i gniazda pod instalacje ? Mam ochote rozlozyc instalacje, bo choc taki zakup nie jest brany pod uwage teraz , to potem bedzie trudno z ewentualnym montazem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...