Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sie chwalę :D 8)

 

Mam stan surowy zamkniety! :) :D

 

Chłopaki (chyba z 10 ich było :o ) zgrabnie w jeden dzień zamontowali 13 okien, wielkie drzwi balkonowe,

drzwi wejściowe, bramę garażową i drzwi miedzy garażem a pom. gosp. 8)

 

Hitem okazał się talent mierniczy murarza ;), który wymurował otwory o niemal 20 cm za wysokie :o

Hmm, zaczynam się zastanawiać, czy na pewno wziąc go do tynków i płotu? ;)

 

Okna - ładne, drzwi - jeszcze ładniejsze ;)

Tylko brama garazowa (Wiśniewski) - brzyyydal ;) Plastik na odległość :(

 

Aha - i jeśli ktoś będzie potrzebował, to teraz już z ręką na sercu mogę polecić brygadę dekarską :)

Wczoraj był odbiór dachu: wszystko wyszło równiutko i ładnie - a na dodatek terminowo 8)

Tempo maja niezłe - dach 315 m2 z wieźbą, dachówką i orynnowaniem ułozyli w niespełna 3 tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co prawda budowę zaczynam dopiero w marcu ale w chwili obecnej ganiam

z wszystkimi potrzebnymi papierami. Buduję projekt indywidualny w Bukowcu koło Andrespola.

 

Czy możecie polecić jakiegos dobrego kierownika budowy (zależy mi nie tylko na pieczatkach ale takze na rzetelnej kontroli całej inwestycji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie chwalę :D 8)

 

Mam stan surowy zamkniety! :) :D

 

Chłopaki (chyba z 10 ich było :o ) zgrabnie w jeden dzień zamontowali 13 okien, wielkie drzwi balkonowe,

drzwi wejściowe, bramę garażową i drzwi miedzy garażem a pom. gosp. 8)

 

Hitem okazał się talent mierniczy murarza ;), który wymurował otwory o niemal 20 cm za wysokie :o

Hmm, zaczynam się zastanawiać, czy na pewno wziąc go do tynków i płotu? ;)

 

Okna - ładne, drzwi - jeszcze ładniejsze ;)

Tylko brama garazowa (Wiśniewski) - brzyyydal ;) Plastik na odległość :(

 

Aha - i jeśli ktoś będzie potrzebował, to teraz już z ręką na sercu mogę polecić brygadę dekarską :)

Wczoraj był odbiór dachu: wszystko wyszło równiutko i ładnie - a na dodatek terminowo 8)

Tempo maja niezłe - dach 315 m2 z wieźbą, dachówką i orynnowaniem ułozyli w niespełna 3 tygodnie...

 

 

Monika ile ta brygada dekarska sobie życzy pieniążków? możesz podać namiar na priv? plis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 270m2 dachówki położyli w 6 (sześć) dni, łącznie z obróbkami i rynnami zapłaciłem 9.5 tyś.

 

 

Fakt - samo układanie dachówki to błyskawiczna akcja - u mnie też trwało to ok.5- 6 dni.

Dłużej się zeszło z wykonaniem więźby, ułożeniem membrabny i póżniej z łatami/kontrłatami.

Łącznie całość zajęła im dokładnie 14 dni roboczych.

Za całość usługi (więżba, dachówki, obróbki blacharkie,wstawienie okien dachowych, słup (okrąglak) na tarasie,

orynnowanie i niby_strop drewniany nad garażem) zapłacę 13.000 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ZONK

 

Odebrałem dzisiaj pozwolenie na budowę domku i jednoczesne telefon że mój budowlaniec nie zamierza budować mojego domku bo ma pełno rozgrzebanych budów i najpierw musi je skończyć.

 

Co robić brać firmę budowlaną z ogłoszenia ?? Czy przełożyć na wiosnę ??

 

Chyba bałabym się brygady z ogłoszenia :(

Jeśli przy aktualnym boomie budowlanym mieliby wolne terminy - to albo coś z nimi "nie_teges",

albo po prostu szefu zbiera przypadkowe osoby bez doświadczenia i wysyła w teren...

 

A może zamiast ogłoszeń wielkie poszukiwanie wśród znajomych i znajomych znajomych? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 270m2 dachówki położyli w 6 (sześć) dni, łącznie z obróbkami i rynnami zapłaciłem 9.5 tyś.

 

 

Proszę podaj mi namiar na taką sprawną ekipę, no i duużo tańszą niż u Moniki, ale może jej dach jest większy lub bardziej skomplikowany http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 270m2 dachówki położyli w 6 (sześć) dni, łącznie z obróbkami i rynnami zapłaciłem 9.5 tyś.

 

 

Proszę podaj mi namiar na taką sprawną ekipę, no i duużo tańszą niż u Moniki, ale może jej dach jest większy lub bardziej skomplikowany http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

 

Dachy mi się wydaja porównywalne - no może mój troche bardziej połamańcowaty - bo 3-modułowy ;)

 

Róznica powierzchni to ok. 40 m2 - czyli niewiele...

 

Jesli cena AxLe obejmuje także wykonanie więźby - to zdecydowanie warto sobie tych fachowców zaklepać, bo bardzo konkurencyjni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 270m2 dachówki położyli w 6 (sześć) dni, łącznie z obróbkami i rynnami zapłaciłem 9.5 tyś.

 

 

Proszę podaj mi namiar na taką sprawną ekipę, no i duużo tańszą niż u Moniki, ale może jej dach jest większy lub bardziej skomplikowany http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

 

Dachy mi się wydaja porównywalne - no może mój troche bardziej połamańcowaty - bo 3-modułowy ;)

 

Róznica powierzchni to ok. 40 m2 - czyli niewiele...

 

Jesli cena AxLe obejmuje także wykonanie więźby - to zdecydowanie warto sobie tych fachowców zaklepać, bo bardzo konkurencyjni :)

 

 

O to mądre słowa http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif AxLe, podaj namiary proszę, potrzebuję zaklepać ekipę na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AxLe! Ja też poproszę o namiar na priv. Być może mój kierownik budowy da mi fachowców od dachu, ale zawsze warto porównać oferty. Zresztą Moniqa ciebie też poprosiłabym o to samo.

A poza tym witam dorasz

Mateusz CCS napisał

No to co najmniej dwie osoby z tego forum przejezdzaja obok wjazdu w Twoja ulice jadac na swoje włości

Teraz juz przynajmniej trzy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś w was w gminie Nowosolna walczył o to adby Zakład Gospodarki Wodociągowej zrobił na własny koszt wodociąg w nowo zaprojektowanej drodze.

Moja dzialka jest jedna z 19 nowo podzielonych. Jak na razie wodociągi nasze powiedziały mi że zrobią mi przyłącze za 10 tys. od najbliższego wodociągu w drodze. Jednak nie biorą chyba tego pod uwagę, że jak 19 nowych mieszkańców zacznie robić przyłącza to istniejącego wodociągu to im miejsca zabraknie.

Może ktoś z was miał już ten problem w gminie i go jakoś rozwiązał?

 

A ile was w Nowosolnej kosztowało przyłącze wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś sprawdzone firmy budowlane, bo chyba jak chciałabym na wiosne zacząć budować to już teraz muszę się za czymś rozejrzec?

Jak na razie to mam jedną, która za stan surowy otwarty 100 domu na planie kwadratu z dachem kopertowym chce za robociznę 35-50 tys. Konkretnie to mi powiedzą jak zobaczą projekt (na który czekam :( )

Jeszcze nie mam porównania ale czy według was to dużo, czy rozsądnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę mury, w sobotę zalewamy strop, i rozstaję się z ekipą, a powiem, że mam super brygade. 5 facetów, cały czas na budowie, żadnych problemów, bardzo szybko pracują, nawet Kierbud stwierdził, że ekipa jest "po byku". Jeśli ktoś chce służę namiarami na priv, faceci już organizują sobie wiosenne terminy.

 

Więźbę i dach dopiero będę zaczynał, ale za powierzchnie 280 m2, płace 12000 pln. Prace dekarza widziałem parę razy - gość z polecenia, cieśla też podobno dobry bo z nim współpracuje, ale konkrety powiem za 1,5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę mury, w sobotę zalewamy strop, i rozstaję się z ekipą, a powiem, że mam super brygade. 5 facetów, cały czas na budowie, żadnych problemów, bardzo szybko pracują, nawet Kierbud stwierdził, że ekipa jest "po byku". Jeśli ktoś chce służę namiarami na priv, faceci już organizują sobie wiosenne terminy.

 

Więźbę i dach dopiero będę zaczynał, ale za powierzchnie 280 m2, płace 12000 pln. Prace dekarza widziałem parę razy - gość z polecenia, cieśla też podobno dobry bo z nim współpracuje, ale konkrety powiem za 1,5 miesiąca.

 

Potrzebuje taka ekipe na 1-2 dni. Mozesz podac namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...