Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam Grupkę w noc przedsylwestrową :D Bawcie się dobrze i wesoło, a Nowy Rok niech Wam przyniesie dużo radości. Niech nie minie tak po prostu, ale będzie pamiętnym rokiem w którym spelni się Wasze chociażby jedno marzenie - zamieszkać we własnym domu!

PS. Marku: spróbuj skontaktować się z firmą Domex-Art (znajdziesz ich w Panoramie Firm) - godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich przy końcu roku.

Marekd pchnąłem ci na priva namiary na wyleki.

Luśka dzięki za namiary na "salcesony".

Tommco jak tam aklimatyzacja?

Ciechanka czy dociepliłaś dom??

 

Na Nowy 2004 Rok spełnienia swoich marzeń, wiary w lepszych ludzi i chwili oddechu po trudach codziennych.

Pozd.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. :lol:

 

A tak poza tym, już zdążyłem się wkurzyć. Byłem o kominkarza, żeby wypytać go o koszty DGP, a przede wszystkim, żeby powiedział, jaki system się da zrobić (wymuszony cz grawitacyjny) i czy coś trzeba teraz uwzględnić na etapie projektu, żeby nie było niespodzianek.

 

Facet nie odpowiadał na najprostsze pytania (np. czy przewody w wylewkach, czy nad sufitem), tylko w kółko, że "projekt kosztuje 500 zł i ja tu panu nie będę mówił". Jak go spytałem, czy te zmiany projekcie domku on będzie nanosił przed czy po "głównym" architekcie i żeby najlepiej się z nim porozumiał, to okazało się, że "to nie jest jeszcze ten etap i to w ogóle nie ma nic wspólnego".

No, do kroćset, jak to nie ma nic wspólnego, jeżeli np. on przeprojektuje komin, a potem trzeba będzie przerobić więźbę, bo komin wypadnie np. na krokwi :evil: ????

Tym gorzej, że facet jest sympatyczny, a poza tym montuje Tarnawę.

Przepraszam, musiałem się wyżalić. :oops:

 

Przechodzę do puenty, czyli do pytań:

Kto Wam robił kominek i czy możecie go polecić?

Czy mieliście na początku osobny projekt kominka i rozprowadzenia, czy wykonawca robił bez projektu?

Czy w ogóle dalej z tym gościem rozmawiać?

Wydaje mi się, że to proponowane 500 zł to jest wyrzucanie kasy...

 

Pozdrówka dla wszystkich

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gorąco i pozdrawiam w NOWYM ROKU.

Jeżeli wolno, chętnie się przyłączę do grupy. Trochę późno - powoli wykańczam dom i szykuję się do przeprowadzaki. Ale - wstyd się przyznać - przez ok. rok pobytu na forum nie przeglądałem podforów (potworów?) i nie miałem pojęcia o Grupie łódzkiej. Lepiej jednak późno, niż wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iro! Ale jak można było przez rok nie trafić do Grupy???? :o Dobrze chociaż, że się wstydzisz :lol: :lol: :lol: Za karę przyjmujemy Cię do grupy, a w nagrodę postawisz nam piwo przy najbliższym spotkaniu. Choć najbliższe, to pewno będzie zjazd w Warszawie. Chyba, że się grupa zmobilizuje - Tommco się pewno za nami mocno stęsknił i o niczym innym nie marzy :lol: Napisz Iro coś więcej - gdzie się budujesz, jaki domek etc. My tu bardzośmy ciekawscy :D

Pozdrowienia i najlepszego w AD 2004!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku

Właśnie wróciłam z Bukowiny Tatrzańskiej z nauki jazdy na nartach... nie powiem na czy częściej lądowałam, ale najwięcej to pamiętam widoków "domków w budowie" to jakieś zboczenie :)

No cóż teraz wybory ekip i ruszam na wiosnę.....

Pozdrowionka

Gosia i Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jako świeżutko upieczony "inwestor systemem gospodarczym" życzę Wam wszystkiego najlepszego w nowym roku :D:D:D.

 

Pozwolę sobie słówko o mnie: mam na imię Tomek i od przed świąt jestem szczęśliwym (to się okaże na końcu prac) właścicielem segmentu na Smulsku: 220m2 całkowitej. Segment mam w stanie zamkniętym, z rozprowadzonymi wod/kan i elektryką (do delikatnych przeróbek), wewnątrz tynki, schody, do wyrzucenia okna (stare, drewniane - ale to już na wiosnę).

 

Na chwilę obecną początek roku spędziłem z kredą (jak uczeń w szkole) i rysowaniem na ścianach przeróbek ;). Po nierównej walce kredowej, w której towarzyszyła mi moja sunia, zwracam się do Was doświadczonych Forumowiczów o garść porad w wyborze ekip do następujących prac:

- ekipa murarska: mam do wyburzenia dwie ścianki częściowo i do zabetonowania kawałek salonu, bo ktoś tam planował ogrzewanie podłogowe głębokie na 40 cm??? (moja żona śmieje się, że mamy fosę w salonie ;D)

- ekipę do CO i ew. małych przeróbek wod-kan: do rozprowadzenia cała instalacja (to pilnie, bo mróz nam chwyta, a u mnie jest jeszcze +2c w środku - nie ma to jak ogrzewający sąsiedzi, którzy byli wniebowzięci, kiedy się dowiedzieli, że przestaną mnie dogrzewać ścianami)

- ekipę do docieplenia dachu: mam blachodachówkę i żadnej izolacji dachowej :(

- w dalszym rzucie pod koniec lutego: ekipę do wylewek finalnych

 

Dosyć intensywnie przejrzałem forum łódzkie od początku (całe 12 stron) i dzięki greg za namiary na wykonawców, co prawda usiłowałem się teraz dodzwonić, ale mają powyłączane komórki (zmówili się, czy co ;) ).

 

Ze swojej strony polecam się z problemami komputerowymi, siedzę w branży od 1993 roku, więc chyba cosik wiem - w przeciwieństwie do spraw budowlanych. Gdzieś zresztą wyczytałem na forum, że przy budowie własnego domu ma się całkiem niezłą szkołę życia - nic tylko się całe życie musi człowiek uczyć ;P

 

Mój mail: [email protected] (NOSPAM naturalnie należy wyrzucić - mówię tylko tak, pro forma)

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jak widać, urastamy w siłę!!

Iro wita cię gorąco. Jesteśmy na podobnym etapie więc możemy się wymienić doświadczeniami.

Gosia zazdroszczę ci tych gór, ależ bym pojechał :D

Na razie debatujemy z małżowiną na temat docieplenia. Wełna czy styropian oto jest pyatnie?

Pozd.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pierwsze spotkanie z szefem firmy budowlanej. Wrażenie zrobił całkiem niezłe, podał mi namiar na inwestycję, którą właśnie robią (nawet mnie tam zapraszał, żebym sobie obejrzał), więc wygląda mi na pierwszy (o naiwności ;) ) rzut oka poważnie. Wstępnie rzuciłem mu drobne przeróbki w ścianach (wyburzenie 2xkawałek ściany ok. 1,5x1m i 1xkawałek 2,5x2m + nadproża we wszystkich przypadkach) i zobaczymy co mi powie???

Przy okazji, żeby mu dać motywację do dobrej ceny podpytałem go o inne prace i po obejrzeniu rzucił mi takie ceny za robociznę:

- wylewki finalne ok. 200m2 (z agregatu, jakimś żwirem - ki czort?), razem ze styropianem i folią (położenie): 10zł/m2

- gładzie z malowaniem na gotowo ok. 600m2: 18zł/m2 (chyba coś dużo???)

- ocieplenie dachu ok. 80m2 (wełna 2x na krzyż ze zrobieniem stelaża+folia+obicie nida-gipsem+siatka+szpachla): 35 zł/m2 - tą ceną mnie lekko zszokował :o

Wszystkie ceny bez rachunku (z rachunkiem+20%).

 

Co o tym sądzicie???

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich budujących w Łodzi i okolicach.

Jako, że zaczynam budować baaardzo blisko Łodzi (kilkaset metrów od tablicy Łódź żegna) wyrażam nieśmiałą chęć i prośbę brania udziału w Grupie Łódzkiej. No, do końca nie jestem świadom jakie są warunki przyjęcia do klubu, ale coż.

Jeśli chodzi o mnie to: O własnym domu myślę od czasu gdy wyprowadziłem się od rodziców (z domu) na tzw. "swoje" (bloki) - czyli, od dawna.

Teraz (po kilku latach) powoli razem z rodziną (łącznie 3 os) próbujemy to realizować. Przymierzamy się do budowy w okolicach Dobra Nowiny (co za nazwa!) między Łodzią a Strykowem.

Mamy działkę, projekt "Jutrzenka" z Archetonu i pozwolenie na budowę.

W tej chwili jesteśmy na etapie kalkulacji, załatwiania kredytu (niestety) i ekip.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i mieszkających.

gtca Witam w naszych skromnych progach. Procedur wstępowania ani weryfikacji u nas nie ma wystarczą tylko chęci. Tak przy okazji to w jakim banku bierzesz kredyt?

 

MILeq Coś ta firma do tanich nie należy. Za wylewki z agregatu płaciłem 9,50zł.m2 a piasek do wylewek brałem płukany (niestety sporo droższy od zwykłego).

Gładzi jeszcze nie robiłem więc nie mam rozeznania, ale jest to chyba coś koło 10zł.m2.

Za docieplenie poddasza 2x10cm wełny, folia tylko w łazience i kuchni + stelaż i płyta G-K (bez gipsowania, bo robiłem przed założeniem blachodachówki) płaciłem 12-15 zł/m2 w zależności od trudności (skosy czy prosta powierzchnia).

I za cholerę nie mogę pojąć skąd to 20% podatku. Za wylewki miałem 7% VAT-u a za docieplenie nie brałem rachunku.

Lepiej trochę gościa przyciśnij.

Pozdr.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtca nie jestem pewien, czy to nie gdzieś w tej okolicy moi znajomi oglądali domek w stanie surowym zamkniętym. Jest takie osiedle dokładnie między Łodzią a Strykowem, gdzie większość domków jest podobna (2 albo trzy rodzaje). Ktoś je sprzedaje surowe do wykończenia (mury + dach bez ścian wewnętrznych). Znajomi prosili mnie, żebym to obejrzał i podpowiedział, czy nie za drogo wołają. Cena była w granicach 160 tys. jeśli dobrze pamiętam i wyadawało mi się to dość drogo.

Może ktoś wie o jakie osiedle mi chodzi i może coś skrobnąć na ten temat.

Też niestety mam kredycik dość spory i niestety muszę się nim mordować. Mam nadzieję, że nie przez całe 20 lat i że oiro nie będzie stale waliło w górę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

 

tdxls: Czy masz może namiar na tych zawodników, którzy robili Ci docieplenie poddasza + G-K, jak również wylewki i czy mógłbyś mi go podać na priv (żeby nie zaśmiecać grupy), jeżeli jesteś z nich zadowolony?

W kwestii podatku 20% facet sobie wyliczył, że 7% to VAT, no i oszczędza 19% dochodówki od faktury, więc wyaproksymował to sobie na 20% (też się przychylam, że ciekawie).

 

 

Z dzisiejszych bojów porannych: miałem dzisiaj 2 wykonawców potencjalnych: pierwszy z nich się specjalizuje w ogólnobudowlance - nie powiem, widać było, że się chłop wyznaje, niemniej jednak spieszyło mu się bardzo (bo multum roboty), a z drugiej strony może wchodzić nawet za tydzień. Nieco mi zresztą wyglądał cwaniakowato, ale zobaczymy jakie ceny mi zaśpiewa. Drugi dla odmiany to specjalista od dachów i ociepleń - również gadał ciekawie, oglądał mój dach lekko 1,5 h (tylko od środka), mierzył, mamrotał pod nosem i po obejrzeniu jak zaczął sobie sumować, to się nagle okazało, że powinienem dodatkowe słupki kłaść, bo mi coś osiada :o (jakoś nikt z jego poprzedników nie zauważył - ale w końcu specjalista od dachów ;)), stwierdził, że "panie, to nie ma sensu kłaść wełny do samej kalenicy, skoro będziesz pan miał płytę G-K, to tam się wełnę rozłoży" :o . Finalnie, po wielokrotnym straceniu wątku, wyszło mu, że za ocieplenie dachu, razem z zaimpregnowaniem drewnianych elementów, + położenie G-K leciutko >45 zł/m2. Ceną tą zdecydowanie mnie powalił i bynajmniej nie przewodzi peletonu przyszłych wykonawców.

 

Z dobrych rzeczy: dzisiaj pojawiła się czteroosobowa ekipa do instalacji alarmowej (najlepsze jest to, że się mieliśmy wczoraj zdzwonić, bo oni nie wiedzieli, czy dadzą dzisiaj radę zacząć, ale że zapomniałem do nich przedzwonić, więc liczyłem się z faktem, iż mogę o nich dzisiaj zapomniec, a tu taka miła niespodzianka) i dzisiaj moi sąsiedzi mają koncert na dwie wiertarki ;). Chłopcy mają śmiały plan jeszcze dzisiaj skończyć (cała instalacja + 12 czujek w środku + 2 kurtyny irda na zewnątrz), poczekamy, zobaczymy.

 

Ufff, dosyć tych wypocin, czas zabrać się za zarabianie cash na budowę (bo dzisiaj tam siedziałem od 8.40).

Jeżeli ktoś z Was ma namiar na sprawdzoną ekipę - z wdzięcznością przyjmę chętnie.

Miłego dnia wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...