Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mmmad obejrzałem sobie ostatnie Twoje fotki. Super. Kto Ci robił kuchnię? Jestem na tym samym etapie. Jakiej firmy sprzęt wziąłeś? Jeżeli nie jest to tajemnica to jak długo to trwało i ile kosztowało? Pzdr.

 

Meble robil kolega-stolarz. Czekalismy ponad 3 m-ce, bo ma troche pracy (ostatnio mowil, ze ma juz zamowienia do stycznia). Zestaw do kuchni kosztowal ok. 6k, z czego 10% to jakis mechanizm szufladowy (Blumen???).

Jesli chodzi o AGD - mam przeglad rynku: :D Whirlpool, Bosch, Siemens, Gorenje, Electrolux, LG... Glowne komponenty kupione w sklepach internetowych (aczkolwiek nie do konca jestem przekonany, czy dobrze zrobilem - ale czas pokaze)... Cenowo bardzo atrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko do wszystkich w imieniu swoim i sąsiadów w Rąbieniu:)

Czy ktoś walczył z wodociągami? Jest nas przy ulicy ok.16 działek (docelowo bedzie duuużo więcej). I teraz pojawia się pytanie:

Czy wodociągi mają prawo żądać od nas położenia "magistrali" od sąsiedniej ulicy w której jest już wodociąg oraz obciążyć kosztami hydrantów p-poż? Do tej "rury" przecież podłaczy się już teraz ok10 odbiorców a w przyszłości jeszcze z 50 działek się podłączy. Bo to, że przyłącze do domu+studzienka wodomierzowa to rozumiem. I na dodatek trzeba przekazać całą naszą "magistralę" w ulicy trzeba im przekazać za friko.

Czy ktoś miał ten sam problem. Może znacie jakieś przepisy do tego?

HELP! HILFE! POMOCY! :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Do pozwolenia na budowę potrzebuję:

- mapkę projektową z zaznaczonym budynkiem

- cztery egzemplarze projektu budowlanego

- papiery architekta

- papiery osoby która projektowała instalacje w domu

- oświadczenie o dysponowaniu ziemią ( generalnie bzdura dla mnie bo

przecież mam akt notarialny)

- nie potrzebuję papierów o oddziaływaniu budynku na środowisko bo

dom stanie na działce gdzie taki papier jest zbędny

 

Coś jeszcze potrzeba? Pytanie szczególnie kieruję do tych co otrzymali pozwolenie ze zgierza.

 

To pytanie niektórym będzie wyglądało na głupie. Tylko że ja sama zgłupiałam jak facet ze starostwa zgierskiego kazał mi do tych papierów które wcześniej wymieniłam przynieść także projekty zatwierdzone przez ZUD wszystkich mediów. Dla mnie to jest głupie. Może tak jest faktycznie.

 

Pomocy i porady proszę.

 

Dziękuję bardzo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota Szymczak napisła

o pytanie niektórym będzie wyglądało na głupie. Tylko że ja sama zgłupiałam jak facet ze starostwa zgierskiego kazał mi do tych papierów które wcześniej wymieniłam przynieść także projekty zatwierdzone przez ZUD wszystkich mediów. Dla mnie to jest głupie. Może tak jest faktycznie.

W Łodzi tak jest, więc pewnie w Zgierzu też. Bez uzgodnienia w ZUDzie nie dostaniesz pozwolenia na budowę. Nie wiem dlaczego, bo ponoć ZUD-y według nowych przepisów juz nie są potrzebne. Na pocieszenie dodam, że na uzgodnienia czeka sie tydzień, tak mniej więcej, bo zależy kiedy złożysz tam papiery. Posiedzenia są raz w tygodniu i załatwiają wszystkie złożone papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę wiedzieć, to gdzie się budujesz w tym Zgierzu?

ja też załatwiam papierologię w ZGIERZU, ale na razie czekam na war. z energetyki.wodociągówi gaz..

pozdrawiam

 

A ja mam takie pytanie.

Do pozwolenia na budowę potrzebuję:

- mapkę projektową z zaznaczonym budynkiem

- cztery egzemplarze projektu budowlanego

- papiery architekta

- papiery osoby która projektowała instalacje w domu

- oświadczenie o dysponowaniu ziemią ( generalnie bzdura dla mnie bo

przecież mam akt notarialny)

- nie potrzebuję papierów o oddziaływaniu budynku na środowisko bo

dom stanie na działce gdzie taki papier jest zbędny

 

Coś jeszcze potrzeba? Pytanie szczególnie kieruję do tych co otrzymali pozwolenie ze zgierza.

 

To pytanie niektórym będzie wyglądało na głupie. Tylko że ja sama zgłupiałam jak facet ze starostwa zgierskiego kazał mi do tych papierów które wcześniej wymieniłam przynieść także projekty zatwierdzone przez ZUD wszystkich mediów. Dla mnie to jest głupie. Może tak jest faktycznie.

 

Pomocy i porady proszę.

 

Dziękuję bardzo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anisia3 Dzięki za odpowiedź.

kropq i mm3844 Sprawy muszę załatwiać w zgierzu, ale budować będę w aleksandrowie.

Warunki z wodociągów mam za 1,5 miecha energetyka mi da, a gazownia da warunki jak grupa sasiadów którzy dostali już warunki od nich podpisze umowy :x

 

Czyżbym wypisała wszystkie papiery potrzebne do uzyskania pozwolenia?

Ale jestem mądra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Do pozwolenia na budowę potrzebuję:

- mapkę projektową z zaznaczonym budynkiem

- cztery egzemplarze projektu budowlanego

- papiery architekta

- papiery osoby która projektowała instalacje w domu

- oświadczenie o dysponowaniu ziemią ( generalnie bzdura dla mnie bo

przecież mam akt notarialny)

- nie potrzebuję papierów o oddziaływaniu budynku na środowisko bo

dom stanie na działce gdzie taki papier jest zbędny

 

Coś jeszcze potrzeba? Pytanie szczególnie kieruję do tych co otrzymali pozwolenie ze zgierza.

 

To pytanie niektórym będzie wyglądało na głupie. Tylko że ja sama zgłupiałam jak facet ze starostwa zgierskiego kazał mi do tych papierów które wcześniej wymieniłam przynieść także projekty zatwierdzone przez ZUD wszystkich mediów. Dla mnie to jest głupie. Może tak jest faktycznie.

 

Pomocy i porady proszę.

 

Dziękuję bardzo :lol:

 

 

Ja w Łodzi (na Górnej) te uzgodnione z ZUDem projekty przyłączy też musiałam złozyć...

To chyba dlatego, że pozwolenie na bodowę dotyczy pozwolenia na budowe domu i jednocześnie pozwolenia na budowę przyłączy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie poszukiwania przez wielu z Was fachowców to powiem szczerze, że mocno Wam współczuje.

Jestem juz na samym końcu wykończeniówki, a nie budowy ( pozostała podbitka , kilka par drzwi wewn, kostka i ogród) i jak widzę jakie mają terminy i ceny to nie chciałbym przez to jeszcze raz przechodzić.

Te osoby, które u mnie robiły teraz już odmawiają, bo nie mogą przerobić, tyle nają zleceń. Część namiarów miałem tu z forum, a cześć od ludzi którzy chodzili po budowach i przy okazji robiąc swoje widzieli prace innych.

Branie kogoś z Gratki nie ma sensu, brałem takich do tynków - tragedia.

Ostatnio słyszę także o tym, jak pseudofachowcy porzucają w połowie pracy robotę i olewają inwestora.

 

Oby Wam się udało trafić na sensownych ludzi.

 

 

Pozdrawiam w piątek 13-tego.

 

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie,że jesteśmy sąsiadami bo w tym samym mieście ZGIERZ ale niestety ja na drugim końcu Proboszczewice, tm działki były troszkę tańsze....ale miło mi ..może kiedyś umówimy się na kawce w naszej herbaciarni? pogadamy , no oczywiście o budowie..na jakiej ul. nasz działkę? ja Szarotki

pozdrowionka!!!

 

kropkq i Dorota szymczak gdzie się budujecie bo jak na chełmach to może jesteśmy sąsiadami???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

cieszę się ,że mogłam pomóc , to są solidne łóżka, będziesz zadowolony,

miłych snów dla Twojego dzieciątka...w tym łóżeczku

 

quote="mmmad"]kropkq dzieki za namiary na sklep z lozkami; udalo mi sie znalezc, co prawda przeniesli z Targowej, ale dwa kroki dalej, na Tuwima.

A tu ich www http://www.kokosen.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

cieszę się ,że mogłam pomóc , to są solidne łóżka, będziesz zadowolony,

miłych snów dla Twojego dzieciątka...w tym łóżeczku

 

kropkq dzieki za namiary na sklep z lozkami; udalo mi sie znalezc, co prawda przeniesli z Targowej, ale dwa kroki dalej, na Tuwima.

A tu ich www http://www.kokosen.pl/

 

Jeszcze nie kupilem :oops: Najpierw mmmad-ness musi zaakceptowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...