Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Pytanie po części okienne mam ;)

 

Jak długo na oknach może zostać folia ochronna?

 

Bo nie chciałabym, żeby się zniszczyły - a jednocześnie nie marzy mi się zdejmowanie folii szpachelką ...

 

Na bramie garażowej napisane było, że folia może być naklejona max. 2 tygodnie - z oknami jest tak samo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie po części okienne mam ;)

 

Jak długo na oknach może zostać folia ochronna?

 

Bo nie chciałabym, żeby się zniszczyły - a jednocześnie nie marzy mi się zdejmowanie folii szpachelką ...

 

Na bramie garażowej napisane było, że folia może być naklejona max. 2 tygodnie - z oknami jest tak samo???

 

Sadze, ze w tym przypadku mogloby byc do wiosny. Producent wspominal cos o 3 m-cach. Chodzi chyba o to, zeby folia sie nie roztopila i nie wkleila w okno...

 

Ja zdjalem po ok. 2 mc-ach. Na oknach poludniowych folia sie rwala, na polnocnych schodzila platami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post w tej grupie. Zamierzam kupić działkę w okolicach, w których jak widze niektórzy forumowicze już mają tzn przy Janowie (za miedzą) i Natolinie (po drugiej stronie ulicy) a konkretnie nazywa się to nie wiedzieć czemu Plichtów ( na drodze od Byszewskiej do GRabiny i Kalonki ) od właściciela Składu Budowlanego przy Byszewskiej. Zastanawiam sie jak szybko załatwia się w tym rejonie pozwolenie na budowę bo chciałbym jeszcze załapac się na ulge odsetkową a generalnie chcemy zacząć na wiosnę.

I czy ktoś z Was wie czy te tereny bywają mocno podmoczone np. na wiosnę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

Do pozwolenia na budowę potrzebuję:

- mapkę projektową z zaznaczonym budynkiem

- cztery egzemplarze projektu budowlanego

- papiery architekta

- papiery osoby która projektowała instalacje w domu

- oświadczenie o dysponowaniu ziemią ( generalnie bzdura dla mnie bo

przecież mam akt notarialny)

- nie potrzebuję papierów o oddziaływaniu budynku na środowisko bo

dom stanie na działce gdzie taki papier jest zbędny

 

Coś jeszcze potrzeba? Pytanie szczególnie kieruję do tych co otrzymali pozwolenie ze zgierza.

 

To pytanie niektórym będzie wyglądało na głupie. Tylko że ja sama zgłupiałam jak facet ze starostwa zgierskiego kazał mi do tych papierów które wcześniej wymieniłam przynieść także projekty zatwierdzone przez ZUD wszystkich mediów. Dla mnie to jest głupie. Może tak jest faktycznie.

 

Pomocy i porady proszę.

 

Dziękuję bardzo :lol:

 

 

Cześć

no podobno jest jeszce jeden numer! Powiedział mi o tym architekt.

Jeżeli nie masz kanalizacji, to oczywiście albo szambo albo POŚ,

Jeżeli zaś POŚ, to podobno w Zgierzu żądają też PISEMNEJ ZGODY SĄSIADA NA OCZYSZCZALNIE.

 

Dziwne to bo żaden przepis tego nie wymaga. Oczyszczalnia nie może być wybudowana w odległości 30 m od studni, ale istniejącej.

\pzdr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post w tej grupie. Zamierzam kupić działkę w okolicach, w których jak widze niektórzy forumowicze już mają tzn przy Janowie (za miedzą) i Natolinie (po drugiej stronie ulicy) a konkretnie nazywa się to nie wiedzieć czemu Plichtów ( na drodze od Byszewskiej do GRabiny i Kalonki ) od właściciela Składu Budowlanego przy Byszewskiej. Zastanawiam sie jak szybko załatwia się w tym rejonie pozwolenie na budowę bo chciałbym jeszcze załapac się na ulge odsetkową a generalnie chcemy zacząć na wiosnę.

I czy ktoś z Was wie czy te tereny bywają mocno podmoczone np. na wiosnę ?

 

Jak beda mocno podmoczone, to mnie najpierw zaleje. Pozdrowienia z dolka.

Te dzialki od p. Sarny trzy lata temu tez byly do kupienia. Tylko wtedy nie bylo planu zagospodarowania i jego monitorowane osiedle nie powstalo. Nie wiem, jak teraz. Dowiedz sie, kiedy bedzie prad, woda to nie jest zbyt duzy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś szukał parkietów... Znalazłam i necie takie coś, ciekawe, co oni mają i czy tak tanio. Na razie nie mam powodu jechać, ale zainteresowani mogą...

http://www.tam-tam.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robin, Plichtów jest już dosyć blisko autostrady, sprawdź na planie czy ci czasem TIRy nie będą po głowie jeździły :roll:

Gmina jest raczej przyjazna inwestorom, w starostwie też szybko poszło, najgorsza jest zwykle eektrownia, to państwo w państwie, ja już 2 miesiące czekam na warunki i chyba się tam do nich przejadę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak beda mocno podmoczone, to mnie najpierw zaleje. Pozdrowienia z dolka.

Te dzialki od p. Sarny trzy lata temu tez byly do kupienia. Tylko wtedy nie bylo planu zagospodarowania i jego monitorowane osiedle nie powstalo. Nie wiem, jak teraz. Dowiedz sie, kiedy bedzie prad, woda to nie jest zbyt duzy problem.

 

Teraz podobno mapy się uprawomocniają bo musiał zmienić bo miał podział na 1000 metrowe, a teraz w Parku można mieć min. 1500 m, ale nie wiem czy to nie jakiś wykręt bo mówił o końcu Października a teraz już połowie listopada. Jak piszesz, że 3 lata temu już sprzedawał to zaczynam się obawiać, czy faktycznie tam uda się teraz kupić. A Ty konkretnie gdzie masz działeczkę, bo jak piszesz że w dołku to mnie zastanawia ponieważ to właśnie tam jest chyba najniżej w okolicy.

 

Kropi - faktycznie autostrada będzie obok Plichtowa ale ten Plichtów jest 2-3 km dalej niż te działki, a mimo to z nazwy należą do tej wsi. Niektórzy jednak tweirdzą, że dobrze mieć działki na trasie autostrady - dobrze finansowo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad czy 6k za meble kuchenne to cyfra wraz z montażem? Jak długo czekałeś na wykonanie? Ten Twój stolarz będzie miał czas dla mnie dopiero w przyszłym roku. Czy doszły moje zdjęcia domu? Pzdr.

Z montazem. Czekalem ok. od czerwca do wrzesnia. Zdjecia doszly - swietny ogrod, dom z tecza tez niczego sobie. Kto Ci montowal/zestawial anteny do odbioru rtv? Bo w obecnej chwili musze cos taki sobie wstawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz podobno mapy się uprawomocniają bo musiał zmienić bo miał podział na 1000 metrowe, a teraz w Parku można mieć min. 1500 m, ale nie wiem czy to nie jakiś wykręt bo mówił o końcu Października a teraz już połowie listopada. Jak piszesz, że 3 lata temu już sprzedawał to zaczynam się obawiać, czy faktycznie tam uda się teraz kupić. A Ty konkretnie gdzie masz działeczkę, bo jak piszesz że w dołku to mnie zastanawia ponieważ to właśnie tam jest chyba najniżej w okolicy.

To chyba mamy u podnoza tej samej gory, tylko ja bardziej na polnoc. Pytanie jest takie: czy oprocz Ciebie ktos juz tam kupil dzialke/podpisal umowe przedwstepna? Z tego, co pamietam z mapy jaka pokazywal, faktycznie mial dzialki po 1000 metrow, ale od tego czasu uchwalili nowy plan w Gminie, w ktorym latwo to bylo zmienic. Moze szuka kogos, kto sfinansuje zmiany jego planu zagospodarowania tego terenu. W koncu to 5 hektarow...

Kropi - faktycznie autostrada będzie obok Plichtowa ale ten Plichtów jest 2-3 km dalej niż te działki, a mimo to z nazwy należą do tej wsi. Niektórzy jednak tweirdzą, że dobrze mieć działki na trasie autostrady - dobrze finansowo :-)

Autostrada bedzie w linii prostej 900 m od gorki. Bedzie biegla (przecinala) przez Natolin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeszcze ktos musial zeskrobywac dzisiaj szron z wszystkich szyb samochodu?

 

 

O nieeee - nie ze wszystkich ;)

Tylko z przedniej i "pasażerskiej" ;)

 

I nie zeskrobywać - bo skrobaczke diabli wzięli - a psikać odmrażającycm sprajem, co śmierdzi denaturatem :p

 

Ale powtarzam sobie, że to już ostania zima bez garażu 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeszcze ktos musial zeskrobywac dzisiaj szron z wszystkich szyb samochodu?

 

Ale powtarzam sobie, że to już ostania zima bez garażu 8) :lol:

 

Ale u nas jest 3 auta, więc żeby nie wiem co, takiego garażu nie zbudujemy! Dlatego jest garaż 1-stanowiskowy, bo co to za różnica skrobać jedno czy dwa auta? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...