Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kolorowe są mniej sztywne. Nie mozna np wziąć okna balkonowego bez poprzeczki.

Etam ;-)

 

Nie można, bo nie chceli mi sprzedać :D Chyba że bez gwarancji

Ja mam bez poprzeczki i z gwarancją 8)

 

Wszystko zalezy od wymiarow. W projekcie mialem drzwi balkonowe bez poprzeczki 230x110. Nie chcieli - maksymalny wymiar jaki chcieli zrobic to 230x90 (i tak mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez te wymiary (też miałem 2300x110) musiałem zrezygnować z PCV. PCV wchodziło w rachubę tylko z poprzeczkami i to głównie na sztywność skrzydła przy otwieraniu uchylnym. Z poprzeczką nie pasowało nam do wystroju elewacji i innych okien. Petecki mi wyliczył w 2003 roku za 17 okien 26.000zł a drewniane z firmy GIDANEX kosztowały mnie 31.000 zł wraz z montażem i w 6 oknach zamontowane nawiewniki.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosa czy jesteś zadowolony ze swoich okien? Bo szczerze mówiąc też wolę drewniane.

Bardzo jestem zadowolony z okien i z firmy. Nie znam ich aktualnych cen ale Ci powiem,że jest to firma którą znalazłem na naszych targach. Ona wykonała okna w Belwederze, w Kurii Biskupiej. Zrobili mi już też część drzwi wewn. i zewn., też wyszły super. Kontakt: Robert Rogoziński 0-504/032-291. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakby ktoś potrzebował to mam na zbyciu około 75 stempli 265-270 cm (+ około 20 stempli od 1m w górę), gratis dodam około 40-50 pustaków stropowych (niezbyt mocnych).

Pewnie będę miał też pustaki U220 w ilości 7-8 palet.

 

Wiecie może gdzie mogę teraz tanio zakupić drewno na więźbę dachową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na projekt http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif kiedyś dowiadywałam się o koszt projektu w biurze projektowym. Za dom do 100 m2 - 10.000, do do 150 m2 - 15.000, powyżej 150 m2 - 18.000 http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif ja wolę mieć więcej na wykończenie, więc mam projekt za 1550 i adaptację wraz z projektami przyłączy, załatwieniem papierów do uzyskania pozwolenia na budowę za 5.000. Poza tym sądzę, że bez poprawek w trakcie budowy i tak się nie obejdzie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście zalezy od tego, z jakim architektem rozmawiałeś ;)

U mnie najtańszy chciał ok. 10 tysięcy - ale bez projektów przyłączy (osobne 4 tysiące).

 

Dlatego zadziałałam tak jak canna - gotowca kupiłam za bodajże 1800 brutto, do tego zapłaciłam 4000 zł architektowi za adaptację i komplet dokumentów do pozwolenia na budowę 8)

 

Co do zmian projektu, to zauważyłam, że mi najciekawsze pomysły przychodzą juz w trakcie budowy. ;)

Np. dopiero po wybudowaniu jednej ze ścian stwierdziłam, że na pewno jej nie chcę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, podobno wszyscy tak mają http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif na spotkaniu z kier-budem powiedziałam, że buduję bez żadnych zmian w trakcie budowy. Facet jest dobrze wychowany, więc mnie nie wyśmiał, tylko stwierdził, że na tym etapie wszyscy tak mówią a potem zawsze coś zmieniają http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif trzeba pogodzić się z faktem http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, podobno wszyscy tak mają http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif na spotkaniu z kier-budem powiedziałam, że buduję bez żadnych zmian w trakcie budowy. Facet jest dobrze wychowany, więc mnie nie wyśmiał, tylko stwierdził, że na tym etapie wszyscy tak mówią a potem zawsze coś zmieniają

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Też mu tak mówiłem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada więc na to,że nie powinno mnie to dziwić,ale jak ktoś mówi kilkanaście tysięcy to ja myslę o 11 :D a on pewnie na koniec powie 19 :evil: .Oczywiście będę jezscze rozmawiał z innymi.Problem natomiast wynika z tego,że chcę budować na miejscu gdzie stoi stary drewniany budynek i chcę wykorzystać jego piwnice i część fundamentów.Dlatego myślałem o projekcie indywidualnym ale może rzeczywiście tańsza będzie adaptacja gotowego projektu mimo wielu zmian. A co do zmian w trakcie budowy to nie znam nikogo kto by nic nie zmieniał :) i nie sądzę żebym był tu wyjątkiem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pytałam w kilku miejscach i chcieli po około 10 tys. plus jakies bzdury o zagospodarowaniu terenu. :evil: Ja juz mam zagospodarowany. U mnie w gre wchodził tylko indywidulany, bo dobudowujemy do istniejącego budynku, a poddasze będzie juz nad połączona całością. I wyobraźcie sobie, że zapłaciłam 4 tys. w tym facet zrobił nam projekt przyłącza kanalizacyjnego. Róznica między nim a innymi jest taka, żę on nie ma uprawnień i zrobiuł projekt , a podpisał się ktoś inny. Nasz rzeczywisty projektant jest naszym kierownikiem budowy i właśnie przygotowuje umowę na ściany z prefabrykatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, co ja będę chciała zmieniać? NA razie nasz gotowiec jest idealny. Wszystkie zmiany wymyślane przez nas nie wytrzymały próby czasu (a myślimy już ponad pół riku :-? ). Nawet podniesienie ścianki kolankowej, jak się przyjrzałam głębiej, pociągnie takie zmiany konstrukcyjne dachu, że mi się odechciało.

 

Okna drewniane są kuszące, ale to malowanie. Wiem, co mówię, moja mama ma od bodajże 5 lat (a minęło nie wiadomo kiedy) i już im się należy jakaś konserwacja. Zaczyna być widać, mimo, że kupowała wtedy najlepsze (podobno). Może się przez ten czas trochę zmieniły farby, ale w cuda nie wierzę. Jednak plastik jest bezobsługowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam plastik właśnie dlatego, że leniwa ze mnie bestia :oops:

 

A że ostatecznie dzieki fajnej dwustronnej okleinie w kolorze ciemnego dębu i brązowemu "środkowi"

okna dla laika (czyli między innymi dla mnie) po prostu wyglądaja jak drewniane,

to tym bardziej jestem z wyboru zadowolona 8)

 

Coś czuję, że podbitka tez poleci plastikowa :oops: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, plastikowa podbitka... :x To już z kilometra śmierdzi lipą, chyba że się coś drastycznie zmieniło... :roll:

 

BTW niniejszym postem wstępuję w progi ELYTY - mam nadzieję że nie jest to łże-elyta :lol:

 

Czołobitne pokłony przyjmuję od 6 do 14, w soboty do 12 :wink:

 

<EDIT> Coś nie działa ten licznik chyba - nici z odbierania hołdów :cry: :-? :(

<EDIT> jednak działa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, plastikowa podbitka... :x To już z kilometra śmierdzi lipą, chyba że się coś drastycznie zmieniło... :roll:

 

Czy się zmieniło - nie wiem, bo niezbyt dawno się zainteresowałam ;)

 

Widziałam ostatnio u znajomych - i byłam b.pozytywnie zaskoczona.

W niczym nie przypominała plastikowego sidingu - i bardzo udanie imitowała drewno :)

Ciekawe tylko ile taka udana imitacja będzie kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...