Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam!

Może ktoś z Was mi podpowie,czy przy złożeniu wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci elektrycznej

(zakład energetyczny ZGIERZ) pobierana jest jakaś opłata,

bo przy składaniu wniosku o warunki przyłączy do sieci wodociągowej od każdego wniosku jest 42,70.

I czy we wniosku do energetyki trzeba zaznaczyć że będzie potrzebny prąd na czas budowy.(nie ma sąsiadów od których można pożyczyć)

i ile tego prądu potrzeba.

Jak to najlepiej rozwiązać? żeby nie zostać zrobionym w balona.

Ile Wy zamawialiście kilowatów?

A może ktoś ma jakieś namiary na elektryka który by

zrobił przyłącze i ma jakieś znajomości w energetyce Zgierz

proszę o wiadomość na priv

 

1. Wg prawa i tak nie mozesz pradu pozyczac - chyba ze ZE wie o tym i u sasiada zainstaluje Ci podlicznik.

2. Potrzebujesz jedno przylacze, ale inaczej jest ono traktowane na czas budowy, a inaczej po zamieszkaniu. Na czas budowy zamow sobie 12kW i taryfe, w ktorej placisz tylko za zuzyty prad (wyzsza stawka za kWh). Jak wezmiesz wiecej niz 12, musisz byc w taryfie budowlanej (G11) i oprocz oplat za zuzycie placisz rowniez dosc wysoki abonament.

3. Bez pradu na czas budowy nie dostaniesz pozowolenia - ja mam wpisany generator, ale byly juz wydane warunki i podany termin podlaczenia do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

an_nia

jeszcze jedno, ostatnio wymyślili jakąś taryfę budowlaną socjalną. To znaczy podobno płaci się właśnie mniej. Popytaj. Ogólnie w mieście od budowlanej się nie ucieknie. Facet, który robił nam przyłącze od razu zastrzegł, że jak zaczniemy budowę, mamy zgłosić bo na naszej ogródkowej nie wolno :o . I podobno chodzą i sprawdzają :o . Na wsi uchodzi, bo inspektorom nie chce się ganiać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

an_nia

jeszcze jedno, ostatnio wymyślili jakąś taryfę budowlaną socjalną. To znaczy podobno płaci się właśnie mniej. Popytaj. Ogólnie w mieście od budowlanej się nie ucieknie. Facet, który robił nam przyłącze od razu zastrzegł, że jak zaczniemy budowę, mamy zgłosić bo na naszej ogródkowej nie wolno :o . I podobno chodzą i sprawdzają :o . Na wsi uchodzi, bo inspektorom nie chce się ganiać :roll:

 

Z tą taryfą to trzeba uważać. Na umowie jest ile mniej wi,ęcej się zuzżyje i podpisuje się ją na rok minimum bez możliwości wcześniejszego rozwiązania. Więc trzeba wziąć pod uwagę kiedy mamy zamiar skończyć budowę i chcieć mieć prąd normalny (a zarazem dużo tańszy). Ja nie wiedząc o konsekwencjach w lutym władowałam się w tę taryfę, a we wrześniu chciałam już odbierać dom i ... lipa.

 

gdyby nie Gosia_Łódź (co też tam u niej słychać?) ... buliłabym jeszcze drugie pół roku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

3. Bez pradu na czas budowy nie dostaniesz pozowolenia - ja mam wpisany generator, ale byly juz wydane warunki i podany termin podlaczenia do sieci.

 

Chyba nie zawsze i nie wszędzie 8)

Prądu nie mam i nie miałam - pozwolenie wydali :)

Nikt nie spytał jakim cudem chcę sie budowac bez energii elktrycznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

3. Bez pradu na czas budowy nie dostaniesz pozowolenia - ja mam wpisany generator, ale byly juz wydane warunki i podany termin podlaczenia do sieci.

 

Chyba nie zawsze i nie wszędzie 8)

Prądu nie mam i nie miałam - pozwolenie wydali :)

Nikt nie spytał jakim cudem chcę sie budowac bez energii elktrycznej :)

 

Nie wiem, jak Ty to robisz, ale chyba tylko rzeczy niemozliwe zajmuja Ci troche wiecej czasu. Cuda zalatwiasz od reki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

3. Bez pradu na czas budowy nie dostaniesz pozowolenia - ja mam wpisany generator, ale byly juz wydane warunki i podany termin podlaczenia do sieci.

 

Chyba nie zawsze i nie wszędzie 8)

Prądu nie mam i nie miałam - pozwolenie wydali :)

Nikt nie spytał jakim cudem chcę sie budowac bez energii elktrycznej :)

 

Nie wiem, jak Ty to robisz, ale chyba tylko rzeczy niemozliwe zajmuja Ci troche wiecej czasu. Cuda zalatwiasz od reki?

 

:p :p :P

 

Poważnie - żaden z szanownych urzędników nic o prądzie nie wspomniał :-?

Zaczynam się bać, że mi pozwolenie unieważnią ;)

 

A w ramach cudów - to może jednak ktoś jakimś sprawdzonym Mixokretowym namiarem rzuci??? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezczelność budowlańców mnie dobija.....

 

Wczoraj był na działce kierownik budowy i kazał przekazać ekipie ze mają poprawić wykop pod fundament, bo w jednym miejscu miał 155 cm a w drugim 125..... az mnie zatkało jak zareagował wykonawca....

 

"Jak się kierownikowi nie podoba to niech sobie sam kopie",

"on nic nie bedzie kopał",

"on po chłopsku buduje domy i zawsze było dobrze"

"i jak mi sie nie podoba to on rezygnuje!"

 

Chce ktos go wpisać na czarną listę?

 

Sihaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzenie zamieszania :(

 

Zrozumiałam, że u mmmada warunkiem uzyskania pozwolenia na budowę było właśnie doprowadznie prądu na działkę -

albo zadeklarowanie konkretnego terminu jego podłączenia :oops:

 

O warunki przyłącza elektrycznego rzeczywiście musiałam wystąpić przy zdobywaniu decyzji o warunkach zabudowy.

Przy pozwoleniu na budowę już nikt tego dokumentu nie żądał - nie pytano mnie także o planowany termin podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezczelność budowlańców mnie dobija.....

 

Wczoraj był na działce kierownik budowy i kazał przekazać ekipie ze mają poprawić wykop pod fundament, bo w jednym miejscu miał 155 cm a w drugim 125..... az mnie zatkało jak zareagował wykonawca....

 

"Jak się kierownikowi nie podoba to niech sobie sam kopie",

"on nic nie bedzie kopał",

"on po chłopsku buduje domy i zawsze było dobrze"

"i jak mi sie nie podoba to on rezygnuje!"

 

Chce ktos go wpisać na czarną listę?

 

Sihaja

 

Hmmm - ja wiem, że na rynku wykonawców bida - ale jeśli już przy wykopie są takie schody :o

 

Chyba masz dwa wyjścia - albo ostry opier#@*& i wyegzekwowanie profesjonalnej roboty,

albo szukanie kogoś ma miejsce "chłopskiego bezczela" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - ja wiem, że na rynku wykonawców bida - ale jeśli już przy wykopie są takie schody :o

 

Chyba masz dwa wyjścia - albo ostry opier#@*& i wyegzekwowanie profesjonalnej roboty,

albo szukanie kogoś ma miejsce "chłopskiego bezczela" :roll:

 

No to szukam kogoś na miejsce...... jest koniec października na działce pełno materiałów a ja nie mam ekipy.....suuuuper

 

Sihaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - ja wiem, że na rynku wykonawców bida - ale jeśli już przy wykopie są takie schody :o

 

Chyba masz dwa wyjścia - albo ostry opier#@*& i wyegzekwowanie profesjonalnej roboty,

albo szukanie kogoś ma miejsce "chłopskiego bezczela" :roll:

 

No to szukam kogoś na miejsce...... jest koniec października na działce pełno materiałów a ja nie mam ekipy.....suuuuper

 

Sihaja

 

Ja wiem, ze Twoja sytuacja jest trudna, ale pomysl, ze jesli problem byl tak "przyziemny", to pomysl, co mogloby Cie czekac przy stropie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś US podwyższył koszt działki?

Dzisiaj dostałam od nich pismo, że działka wg US jest warta więcej niż za nią zapłaciliśmy http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif i z tego powodu co? mamy dopłacić? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_mad.gif wiem, że na Złotnie cena działek jest sporo wyższa, ale akurat nasza działka więcej niż zapłaciliśmy nie jest warta http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_frown.gif jest wąska i długa, taki "jamnik", stoi na niej słup elektryczny, dlatego przez trzy lata nikt nie chciał jej kupić za rynkową cenę ziemi na Złotnie.

Czy ktoś miał podobny problem z Urzędem Skarbowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał podobny problem z Urzędem Skarbowym?

 

Ja problemu jako takiego nie miałam - ale przez wycenę US dałam sobie spokój z umową zamiany :(

Czekama na styczeń - i robimy darowiznę :-?

 

Może u Ciebie byłoby sensowne zawalczyć i powołać biegłego -

wszystko zalezy od realnej wartości działki i oczywiście ewentualnej wysokości dopłaty PCC 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś US podwyższył koszt działki?

Dzisiaj dostałam od nich pismo, że działka wg US jest warta więcej niż za nią zapłaciliśmy http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif i z tego powodu co? mamy dopłacić? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_mad.gif wiem, że na Złotnie cena działek jest sporo wyższa, ale akurat nasza działka więcej niż zapłaciliśmy nie jest warta http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_frown.gif jest wąska i długa, taki "jamnik", stoi na niej słup elektryczny, dlatego przez trzy lata nikt nie chciał jej kupić za rynkową cenę ziemi na Złotnie.

Czy ktoś miał podobny problem z Urzędem Skarbowym?

 

Napisz wyjasnienie do Urzedu Skarbowego. Ja mialem juz przygotowane, ale na szczescie sie nie czepili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i moja siostra miałyśmy podobny poblem z US, tylko nie tyczyło się to działki ale mieszkania własnościowego.

Już wyjaśniam: US wycenił nasze mieszkania wyżej niż zapłacona cena, u siostry stara kamienica /90lat/, mieszkanie do remontu, u mnie wieżowiec mieszkanie do generalnego remontu. Ja dałam sobie spokój bo miałam dopłacić coś koło 200zł, ale siostra wojowała. Zarządała komisji skarbowej, przyszli popatrzyli wysłuchali jakie są ale do mieszkania. potem przyszła dezyzja z korzyścią dla siostry.

Jeden mankament takiej komisji: jeśli nie uznają twoich racji to oprócz podatku od różnicy w cenie zapłacisz jeszcze 600 czy 800zł za komisję. Dlatego u mnie gra nie była warta świeczki.

Na twoim miejscu bym spróbowała bo gra jest warta świeczki.W piśmie jakie dostałaś masz wyznaczony termin na sprzeciw. W tym czasie albo sama zapłacisz albo składasz pismo o komisję. Nic nie zrobisz w tym czasie to ich decyzja jest wiążąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...