Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Cześć Megan

 

19 kawałków za 200 m2 i dużo i nie, to zależy co za to miało by być, jeśli sam projekt to cena jest wypasiona.

 

Ja mam projekt indywidualny 150 m2 z garażem, prosta bryła, parterówka bez poddasza. Projekt - początek 2006. cena 9000 zł obejmowała projekt wraz z wszystkimi projektami przyłączy, bieganie architekta po wszystkich urzędach i polożenie pozwolenia na budowę przede mną. W fazie projektowej architekt miał dla mnie bardzo dużo czasu, dużo konsultacji, dużo pomysłów i rozmyślań. Ogólnie gość łebski i umie słuchać czego chce klient, troche się poprztykaliśmy na koniec - to mój mały zarzut, jak juz uzyskałem pozwolenie i zapłaciłem ostatnią ratę nastąpiło jednostronne zerwanie kontaktów i brak czasu ze strony architekta na jakiekolwiek moje zapytania, miał tylko jedną odpowiedź Ma Pan kierownika budowy - jego proszę się pytać.

 

Ale ogólnie nie jest zły.

 

 

Majkel_B jeśli możesz to prosze prześlij mi namiary na Twojego architekta

[email protected]

Zostałam bez nikogo a czas mnie troche goni :-?

19 000 to dla mnie za dużo. Tym bardziej że planuje prosty piętrowy dom i część dokumentów już mam. Mam nadzieje że znajde kogoś choćby odrobine tańszego :wink:

 

Z góry dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nie moge znaleźć odpowiedniego projektu gotowego, bo szukam klasycznego domu 1-piętrowego :wink: , takiego troche w typie włoskiej willi. Po prostu takich nie ma lub są bardzo duże (powyżej 250 m).

Chciałam przystosować gotowca ale architekt powiedział że chce za dużo zmian :-?

Mam działke w okolicach ul Kolumny na Górnej.

Jesli przejrzalas mniej niz 500 projekto, to moze widzialas dopiero 1/4. Powodzenia.

Na forum znajdziesz linki do katalogow online z projektami roznych pracowni (nie tylko Muratora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce pochwalić się dachem? http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_cry.gif mam problem z wyborem

Mój Tondach widać na zdjęciach w dzienniku - nadal czekam na przekładaczy z firmy, dziś minął kolejny ostateczny termin poprawki :evil:

 

 

Widziałam, widziałam, jednak nie gniewaj się, ale nieeee chcę http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif , no może po poprawkach, chociaż dla mnie to zbyt popularny kolor http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Z kolorem i kształtem dachówki to jest trochę tak, że mają ogromne znaczenie - w momencie wyboru ;-) a potem liczą się głównie walory użytkowe, a te są raczej podobne w przypadku ceramiki i betonu. No fakt, ceramika ciut lepiej wygląda, no i lepiej brzmi jak kumpel spyta - z czego masz dach? :lol: . Ale na pewno, mając do wyboru tanią ceramikę i dobry beton w tej samej cenie, nie ryzykowałbym taniej ceramiki... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Megan

 

19 kawałków za 200 m2 i dużo i nie, to zależy co za to miało by być, jeśli sam projekt to cena jest wypasiona.

 

Ja mam projekt indywidualny 150 m2 z garażem, prosta bryła, parterówka bez poddasza. Projekt - początek 2006. cena 9000 zł obejmowała projekt wraz z wszystkimi projektami przyłączy, bieganie architekta po wszystkich urzędach i polożenie pozwolenia na budowę przede mną. W fazie projektowej architekt miał dla mnie bardzo dużo czasu, dużo konsultacji, dużo pomysłów i rozmyślań. Ogólnie gość łebski i umie słuchać czego chce klient, troche się poprztykaliśmy na koniec - to mój mały zarzut, jak juz uzyskałem pozwolenie i zapłaciłem ostatnią ratę nastąpiło jednostronne zerwanie kontaktów i brak czasu ze strony architekta na jakiekolwiek moje zapytania, miał tylko jedną odpowiedź Ma Pan kierownika budowy - jego proszę się pytać.

 

Ale ogólnie nie jest zły.

 

 

Majkel_B jeśli możesz to prosze prześlij mi namiary na Twojego architekta

[email protected]

Zostałam bez nikogo a czas mnie troche goni :-?

19 000 to dla mnie za dużo. Tym bardziej że planuje prosty piętrowy dom i część dokumentów już mam. Mam nadzieje że znajde kogoś choćby odrobine tańszego :wink:

 

Z góry dziękuje !

 

 

podrzuciłem Ci swojego :D ..może się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej brzmi jak kumpel spyta - z czego masz dach? .

można jeszcze odpowiedzieć - mam dachówkę http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

dociekliwemu (jaką?): nie wiem, wybór zostawiłem żonie http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Chyba, że trafi na budującego. Ja ostatnio chodzę i odruchowo patrzę na okna. Jeden rzut oka i eee, plastikowe :lol: Jak się wie jak i gdzie patrzeć, widać od razu niezależnie od koloru i okładzin. Nie żebym miała coś przeciwko (też będę mieć plastiki) ale wiecie co? do niektórych willi na Julianowie, wypasionych i drogich plastiki nie pasują!

To samo z dachami - rzut oka na gąsior i widać - beton. I znowu - nie mam nic przeciw ale... to jednak niższa półka. Tak odruchowo, to silniejsze ode mnie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważną rzeczą odnośnie dachu jest też mech! Jeżeli ktoś ma blisko las radzę wziąć ceramiczną dachówkę i to angobowaną. W betonce a nawet tańszej ceramice zarodniki mchu mają raj. Dach staje się powoli zielony i z dziwnymi zaciekami od kominów i Veluxów. Bardzo brzydko to wygląda. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Nowosolna to Łódź, osiedle Nowosolna.

 

Ja też jestem z gminy nowosolna tylko że Natolin.

Witam wszystkich forumowiczów z gminy Nowosolnej :lol:

 

 

A ja startuję na wiosnę. Osiedle Nowosolna - okolice ulicy Tatarkiewicza (przy Brzezińskiej). Stąd do Natolina jest juz rzut kamieniem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja startuje teraz , tzn kończę fundamenty , będę chciał skonczyć przed mrozami wszystko ,ale pewnie nie zdążę :( , przez monolityczny strop.

 

Ale może się uda , mam nadzieję :D

 

Kupowałem dziś styropian do ocieplenia fundamentu po 175 zł za m3

 

drogo ?

 

pozdrawiam WAS WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Czerwone Serce. A może Kier?

To jest nas przynajmniej szescioro na tym forum, budujących się w dość bliskiej okolicy. Ja akurat po drugiej stronie Brzezińskiej. :D

 

Fajnie. Teraz muszę uporać się z wyborem projektu. Tyle tego jest... ale pozostaje odwieczny problem, że zawsze coś jest nie tak... A nie usmiecha mi się wywalić ok. 10k za indywiduala. Aż taki rozrzutny to ja nie jestem :)

 

Coż, pewnie będzie kiedyś okazja do dyskusji, może spotkań... a może urośniemy w taką siłę, że stworzymy własną grupę budującą :)

 

Ten nam się podoba, ale ma za dużo "minusów" :

http://www.dobredomy.pl/?id_project=74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie biuro projektowe, tylko facet, który jest budowlańcem, naszym kierownikiem budowy. Zaprojektował nam domek, a podpisał się pod nim uprawniony architekt.

Facet jest bardzo konkretny - to mówie na przykładzie jego kierownikowania. Kazał wykonawcom od fundamentów zrobic tak i tak i bez dyskusji. On mówi do nich takim tonem, że chyba nawet nie przychodzi im do głowy miec inne zdanie. Czy do końca posłuchali to już nie wiem, bo nie siedzieliśmy całymi dniami na budowie. Natomiast ściany on będzie nam stawiał za swoimi ludźmi.

Namiary wyślę ci na priv, w poniedziałek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie biuro projektowe, tylko facet, który jest budowlańcem, naszym kierownikiem budowy. Zaprojektował nam domek, a podpisał się pod nim uprawniony architekt.

Facet jest bardzo konkretny - to mówie na przykładzie jego kierownikowania. Kazał wykonawcom od fundamentów zrobic tak i tak i bez dyskusji. On mówi do nich takim tonem, że chyba nawet nie przychodzi im do głowy miec inne zdanie. Czy do końca posłuchali to już nie wiem, bo nie siedzieliśmy całymi dniami na budowie. Natomiast ściany on będzie nam stawiał za swoimi ludźmi.

Namiary wyślę ci na priv, w poniedziałek. :)

 

 

Czy też moge prosić o te namiary na priva ?

Dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie zna prawnika wiedzącego co nieco o prawie budowlanym?

Siedzimy z mężem i myślimy o tej naszej sytuacji i wyszło, że jesteśmy ciemni, jak tabaka w rogu. Muszę się upewnić, że nie ma żadnych innych możliwości, niż czekanie na NSA. Poza tym, czy NSA albo UM ma jakiś ustawowy termin, po którym MUSI podjąć decyzję. Prawnik potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa zapytaj Monikę.

Jeśli sama nie wie, to może kogoś zna (w końcu to "środowisko")

 

Hehehe - "układem" i "szarą siecią" zapachniało 8) :lol:

 

Niestety - ja siedze w prawie cywilnym, ubepieczeniowym i rodzinnym,

o budowlanym i administracyjnym nie chce nic wiedzieć ;)

Jutro popytam - i jak kogoś znajdę, to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...