Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

ja też się złamałem na łazienkach i z bólem serca( czy raczej kieszeni) skorzystałem :cry:

oj nie marudź :wink: - wynagradza Ci się w przyjemnym obcowaniu :wink:

 

 

Na razie w obcowaniu :wink:

a przyjemności mam nadzieję ,że mnie nie ominą

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

 

Aggi, Długi - dajcie namiar na Beatkę-architekta, chętnie ją poznam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie - dzisiaj otrzymałem pozwolenie :D

Jeszcze ciepłe. Czekałem 2,5 miesiąca :evil: I dlatego nie zacząłem w tym roku.

Moje koszty na razie(dom 90 m2 użytk.+piwnica użytkowa 50m2):

Działka(1262)+notariusz+duperele - 43 000

Projekt gotowy+kosztorys - 1500

Przeróbki projektu+adaptacja+wszystkie instalacje+wszystkie urzędy(ZE) - 5700

Kierownik budowy - 1500 (dlaczego oni biorą z góry? :( )

Nieźle - i nie widać efektów :o

GRATULACJE :p :p :p

a teraz mam pytanko: czy orientowałeś się jak inni kierownicy budowy biorą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radekkow napisał:

Kierownik budowy - 1500 (dlaczego oni biorą z góry? )

 

Witam ,

hm, nasz kierownik tez bierze 1500 zł, ale dopiero po odbiorze domu, jak narazie nie chciał ani złotówki, dodam , że bywa na budowie dość często, wszystko dokładnie kontroluje.

Jak dotąd mamy stan surowy zamknięty domu.

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - dzisiaj otrzymałem pozwolenie :D

Jeszcze ciepłe. Czekałem 2,5 miesiąca :evil: I dlatego nie zacząłem w tym roku.

Moje koszty na razie(dom 90 m2 użytk.+piwnica użytkowa 50m2):

Działka(1262)+notariusz+duperele - 43 000

Projekt gotowy+kosztorys - 1500

Przeróbki projektu+adaptacja+wszystkie instalacje+wszystkie urzędy(ZE) - 5700

Kierownik budowy - 1500 (dlaczego oni biorą z góry? :( )

Nieźle - i nie widać efektów :o

GRATULACJE :p :p :p

a teraz mam pytanko: czy orientowałeś się jak inni kierownicy budowy biorą?

 

 

U mnie 1800 z góry.

Mam stan surowy zamknięty - pani kier_bud na budowie było chyba 3 razy (nigdy z własnej inicjatywy - zawsze po moim telefonie).

Dziennik ostatnio wzięła do uzupełnienie - i od półtora miesiąca go nie mam na budowie :-?

Plus - pomogła mi załatwić pozwolenie na budowę w tydzień i od ręki je uprawomocnić :)

Mam nadzieję, że równie sprawnie załatwi kwestię odbioru 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kierownicy budowy raczej biorą z góry a jak już wezmą to "chodzą " jak chcą :evil: Jak im się płaci na koniec to raczej się starają. Czy spisuje sie z nimi umowę w której określa się ściśle co powinni? Czy można to później wyegzekwować lub zerwać umowę w razie nie wywiązywania się (czyli nie dopilnowują budowy)? Jak to jest w rzeczywistości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kierownicy budowy raczej biorą z góry a jak już wezmą to "chodzą " jak chcą :evil: Jak im się płaci na koniec to raczej się starają. Czy spisuje sie z nimi umowę w której określa się ściśle co powinni? Czy można to później wyegzekwować lub zerwać umowę w razie nie wywiązywania się (czyli nie dopilnowują budowy)? Jak to jest w rzeczywistości?

 

Umowę mam - bardzo ogólnikową.

Nie mam zamiaru jej zrywać: po prostu traktuję to zapłacone 1800 zł jako wymagrodzenie za załatwienie pozwolenia, wypełnienie dziennika i załatwienie odbioru 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega właśnie się wybudował. Wydał na s-kierownika 1200 PLN - nie był ani razu na budowie :evil: . Mój jest z polecenia projektanta(podobno bardzo się stara), ma układy w Zgierzu(aktualnie załatwia dziennik i upawomocnia projekt), do tego zrobi mi kosztorys za 50 PLN. Jak będę miał doświadczenia - dam znać. Wrażenie robi dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wyszło że jestem żółtodziób budowlany :x

Wyszłam z załóżenia: jeśli mam działkę budowlaną to mogę sobie budować jak mi się podoba, ale nie. Żeby budować muszę kawałek tej działki odrolnić. Co maxymalnie trwa 2 miesiące :x . Osobiście dla mnie to bzdura takie jest ponoć prawo. Tylko chciałam na koniec listopada złożyć papiery na pozwolenie a tak co mam czekać do stycznia przez jeden papierek. A nie mogę tego świstka dołączyć do stosu papierów na pozwolenie i wszystko mieć załatwione za jednym podejściem?

 

Może macie kogoś kto szybciej pomoże taki papier załatwić.

 

Pozdrawia zdenerwowany babus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kierownika to mój chciał tak : 400 PLN za roboty papierkowe i po 50 PLN za wizyte na budowie. Na razie mielismy 7 wizyt, bedzie jeszcze jedna (no moze dwie) i pewnie to wszystko bedzie.

 

Czyli powiedzmy : 800,00 PLN.

Fakt faktem od jego domu na budowe jest jakies 700m :).

 

Ja jestem zadowolony z jego usug ... zawsze jak chcialem to byl , mowil wykonawcom co chce ... pomagal , podpowiadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby budować muszę kawałek tej działki odrolnić. Co maxymalnie trwa 2 miesiące :x . Osobiście dla mnie to bzdura takie jest ponoć prawo. Tylko chciałam na koniec listopada złożyć papiery na pozwolenie a tak co mam czekać do stycznia przez jeden papierek. A nie mogę tego świstka dołączyć do stosu papierów na pozwolenie i wszystko mieć załatwione za jednym podejściem?

 

Pogadaj w urzedzie, zeby przyjeli Twoje papiery, a ten dokument doniesiesz "w trakcie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie dotyczące łódzkich firm budowlanych, które kompleksowo budują domy. Oczywiscie jeśli takowe istnieją.

Może jakieś namiary, opinie (ceny, fachowość, itp.).

 

Troszeczkę mnie przerażają problemy z jakimi borykają się ludzie budujący w Polsce domy. Pomyślałem, że może podpisać jedną umowę z firmą X, zatrudnić kier-bud i tylko bezstresowo doglądać placu budowy (chociażby i codziennie). A w międzyczasie poszukiwać dobrych ofert na materiały budowlane, potzrbne w następnych etapach budowy. Skoro miałbym dopłacić do interesu ileś tam procent, a nie osiwieć - może i warto. Jak sądzicie?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że może podpisać jedną umowę z firmą X, zatrudnić kier-bud i tylko bezstresowo doglądać placu budowy (chociażby i codziennie). A w międzyczasie poszukiwać dobrych ofert na materiały budowlane, potzrbne w następnych etapach budowy. Skoro miałbym dopłacić do interesu ileś tam procent, a nie osiwieć - może i warto. Jak sądzicie?

 

dzięki

 

Ja sądzę, że bezstresowo to się nie da 8)

 

Miałam okazję "podglądać" taka firmową budowę u mojego eks-szefa.

Firma polecana, pieniądze duże - i co chwila jakieś schody :-?

 

Jak ma być bezstresowo - to chyba należałoby kupić gotowy dom ;) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku przygody budowlanej szukałam firm, ale powaliły mnie ich wyceny. Za mój skromny domek sama robocizna 30-35 000! A systemem majstra od 16 w dół!

Brałam firmy z gratki i targów budowlanych. NAstępne targi w lutym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...