Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

i stał się CUD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodzwoniłam się dzisiaj do ZE w Zgierzu z pytaniem czy są już dla mnie wydane warunki. Warunków brak :cry: ale odebrali mój telefon po tygodniu dzwonienia i wykonanu minimum 250 telefonów. Chciałam się tylko do nich dodzwonić. Pani kazała mi zadzwonić koło 15 to może już będą. Oficjalnie Pani powiedziałam : że zacznę do nich dzwonić już jutro czy pojutrze bo znowu odebranie telefonu zajmie im tydzień :evil:

 

Decyzja zapadła rezygnuję z gazu. Jakbym miała czekać na warunki a potem na projekt to o budowie mogę pomarzyć może w 2008r.

 

Jutro jadę do starostwa zobaczę co powiedzą na odrolnienie działki- w jakim terminie to mi zrobią dwóch miesięcy beeeeeeeeeeeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj rozmawiałam z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Nowosolnej na temat podłączenia wody. Okazało się że muszę budować prywatny wodociąg. ZGK za 130 m (z przewiertem pod drogą) chce 27.000 zł !!!!!!!

Czy ktoś może ma namiary na firmę, która kompleksowo zrobi to taniej.

A może ktoś wie ile kosztuje zrobienie studni głębinowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła rezygnuję z gazu. Jakbym miała czekać na warunki a potem na projekt to o budowie mogę pomarzyć może w 2008r.

W gazowni "od reki" powiedza Ci, czy sa jakiekolwiek szanse. Warunki dostajesz w normalnym terminie do 30 dni (nam chyba przyszly po ok. 2 tygodniach).

Jakby ktos nie wiedzial, od czego zaczac w gazowni - moge powoli robic za przewodnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - pooglądałam sobie dzisiaj tynki cementowo-wapienne, co się radośnie "robią" w moim domu...

I chyba bez gładzi sie nie obędzie.

Bo niby jest gładko - ale zawsze jakieś większe ziarenko, czy "cuś" sie trafi - i i ściana po prostu idealnia nie jest :-?

 

A skoro gładzie kosztują tyle, ile piszecie - to wychodzi na to, że robienie tynków cem-wap po prostu sie nie opłaca.

Bo robocizna za tynk to u mnie 10 PLN/m2 - do tego gładź powiedzmy 15 PLN/m2 - i wychodzi 25 PLN + materiał.

A tynk gipsowy maszynowy nie dość że szybciej, to i taniej, bo po 23 PLN/m2 z materiałem...

Czyli podjęłam kolejną nie najmądrzejszą decyzję budowlaną :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro gładzie kosztują tyle, ile piszecie - to wychodzi na to, że robienie tynków cem-wap po prostu sie nie opłaca.

Bo robocizna za tynk to u mnie 10 PLN/m2 - do tego gładź powiedzmy 15 PLN/m2 - i wychodzi 25 PLN + materiał.

A tynk gipsowy maszynowy nie dość że szybciej, to i taniej, bo po 23 PLN/m2 z materiałem...

Czyli podjęłam kolejną nie najmądrzejszą decyzję budowlaną :x

 

Dlaczego nie najmadrzejsza? Moze przez przypadek wyszlo Ci lepiej (tylko drozej). Ja mam cem-wap i gipsowe z agregatu. Z zadnych nie jestem super zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie to "drożej" mnie troche wpienia ;)

Zwłaszcza jak czytam, że większość forumowiczów ma domy, których budowa ze wszystkim kosztowała mniej niż 2000 PLN/m2, a ja juz wiem, że za tyle nie dam rady :(

 

Bo zanim podejme jakąś dezyzję to siedzę, czytam, liczę - cieszę się, że zaoszczędziłam - a suma sumarum zonk :evil:

 

MMMad, mówisz, że masz oba rodzaje tynków - a ja własnie myslę, czy salonu i połączonej z nim kuchni nie pojechać gipsowym maszynowym...

Coś z nim jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie to "drożej" mnie troche wpienia ;)

Zwłaszcza jak czytam, że większość forumowiczów ma domy, których budowa ze wszystkim kosztowała mniej niż 2000 PLN/m2, a ja juz wiem, że za tyle nie dam rady :(

 

Bo zanim podejme jakąś dezyzję to siedzę, czytam, liczę - cieszę się, że zaoszczędziłam - a suma sumarum zonk :evil:

 

MMMad, mówisz, że masz oba rodzaje tynków - a ja własnie myslę, czy salonu i połączonej z nim kuchni nie pojechać gipsowym maszynowym...

Coś z nim jest nie tak?

 

 

Ja osobiście nie jestem fanem gipsu. Tynki miękkie , gwoździa nie wbijesz bo zeżre . Cementowo wapienne twarde , zdrowe.

Ja mam CW a po zmianie piasku na kwarcowy z białej góry gładziutkie.

na to tam gdzie potrzeba pójdzie szpachlówka z gładzi wapiennej .

No i jak by nie liczyć to CW wychodzi taniej nawet z filcówką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chyba zalezy od jakosci. U mnie z tym nie jest najlepiej, ale nie wiem, czy to niedorobki wykonawcy czy efekt zimy... Tu co nieco na ten temat pisalem:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=81459&highlight=

 

A tak poza tym, na forum trwa nieustajacy konkurs, kto taniej wybuduje. Ja ciesze sie, ze udalo mi sie wybudowac w miare tanio, ale mam nadzieje, ze przede wszystkim dobrze (chociaz bledy juz zaczynaja wychodzic :( ) Nie chce obrazac, forumowiczow, ktorzy walcza o ceny, ale to tak samo jak z samochodem... albo sie inwestuje w jakosc/komfort, albo oszczedza na kosztach... A ja to pewnie pisze dlatego, ze mam kryzys wykonczeniowy i w tym momencie sklonny jestem nawet przeplacac, zeby tylko miec zrobione (i zapomniane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o jakiś poradnik w sprawie gazowni.

W przyszłym tygodniu mam zamiar do nich zawitać ale nie do końca wiem, gdzie i co mam ze sobą zabrać :(

Bardzo proszę o radę :)

 

Dorasz, widze ze chcesz isc na wiatraki. Sam.

Zeby cokolwiek zdzialac dogadaj sie z potencjalnymi sasiadami. U nas sprawa wygladala tak, ze zeby gazowni oplacalo sie rozbudowac gazociag (nitka ok. 200m), musialo byc co najmniej 5 chetnych. I tak musielismy uciekac sie do trikow technicznych, zeby gazownia zechciala zainwestowac. Przy okazji: jest juz pozwolenie na budowe tej nitki, wiec przy pomyslnych wiatrach jeszcze w tym m-cu bedziemy miec gaz... Trwalo to jedyne 1,5 roku...

Nie wiem, jak daleko od szosy masz dzialke, moze np w Twoim przypadku wystarczy 4 chetnych do odbioru gazu za dwa lata (zakladam, ze gaz biegnie tam po "Twojej" stronie Byszewskiej, wiec nie trzeba robic przecisku pod asfaltem, co znacznie obniza koszt rozbudowy. A jak droga jest gminna, to zupelnie luz, bo gmina sie zgadza na polozenie gazociagu, tak samo i wody i pradu.

I jak masz juz tych 5 chetnych na gaz, idziesz do gazowni do Dzialu Obslugi Przylaczeniowej, "rzucasz w twarz :)" wnioski i czekasz na pozytywne warunki...

A jak chcesz isc sam sprawdzic jak to wyglada, bierzesz ze soba jakas mapke z nuemrami ewidencyjnymi, zeby wiedzieli gdzie jest ta dzialka i robisz rozeznanie. Pokoj, bodajze 106. Aha, jesli ty lub sasiedzi bedziecie skladali wnioski niezaleznie, to z definicji wszystkie beda odmowne, bo przeciez dla pojedynczych osb sie nie bedzie oplacalo. W kupie sila! (i cieplej :) )

To samo dotyczy wodociagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wodociąg to nasza gmina Nowosolna nie ma pieniędzy na budowę wodociągu. I nawet jak byśmy przyszli w piątkę to i tak by nam nie zbudowali na ich koszt. Po prostu nasze koszty by się podzieliły.

 

Dzięki na informację o gazie. Przeraziło mnie tylko to 1,5 roku. Do rury mam jakieś 40 m i po tej samej stronie drogi gminnej co działka. Więc będzie prosto, (chyba).

 

Z dnia na dzień przekonuję się, że nie jestem w stanie zacząć budowy w 2007. Bo jak nie prąd, gdzie na warunki czekam już ho ho i to jeszcze nie wiadomo do końca skąd on będzie (Pabianice czy Zgierz) to własny prywatny wodociąg (oczekiwanie ok. roku na pozwolenie na budowę (mapy, projekty, operaty środowiskowe itp.) to teraz gaz.

Może skończy się tym, że będzie to działka rekraacyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... 1,5 roku i dwa miesiace. Firma, ktora wygrala przetarg, jest zarobiona... wobec tego pytanie:

Gdzie kupujecie drewno do kominka...?

 

W przypadku wodociagu nie idz do gminy, tylko do Zakladu Gospodarki Komunalnej. Oni sie tym zajmuja. I tak jak pisalem - nie sam...

 

Jesli chodzi o nasze okolice: gmina sprzedawala dzialki chyba 2002/2003, potem wybudowano wodociag, ja odkupilem dzialke w 2004 roku. Prad podlaczyli w polowie 2005. Gaz moze bedzie w 2006 (a moze i w 2007 :( )...

 

To taka przeciwwaga dla optymistycznego kalendarza na 2007...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na informację o gazie. Przeraziło mnie tylko to 1,5 roku. Do rury mam jakieś 40 m i po tej samej stronie drogi gminnej co działka. Więc będzie prosto, (chyba).

Ech, to chyba najszybciej mozesz miec gaz. Niekoniecznie w ramach oplaty ryczaltowej (920 netto), ale juz na pewno przy wspoludziale wlasnym (2 do 5 tysiecy). Ale zeby miec gaz, musisz miec odbiornik, albo przynajmniej podac date, kiedy zamierzasz go odbierac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na informację o gazie. Przeraziło mnie tylko to 1,5 roku. Do rury mam jakieś 40 m i po tej samej stronie drogi gminnej co działka. Więc będzie prosto, (chyba).

Ech, to chyba najszybciej mozesz miec gaz. Niekoniecznie w ramach oplaty ryczaltowej (920 netto), ale juz na pewno przy wspoludziale wlasnym (2 do 5 tysiecy). Ale zeby miec gaz, musisz miec odbiornik, albo przynajmniej podac date, kiedy zamierzasz go odbierac...

 

No i tu pewno będzie problem, bo jak już wcześniej pisałam nie wiem kiedy jestem w stanie rozpocząć budowy. Ekipy budowlane miałam poumawiane na lipiec 2007 ale to chyba już nie aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - pooglądałam sobie dzisiaj tynki cementowo-wapienne, co się radośnie "robią" w moim domu...

I chyba bez gładzi sie nie obędzie.

Bo niby jest gładko - ale zawsze jakieś większe ziarenko, czy "cuś" sie trafi - i i ściana po prostu idealnia nie jest :-?

 

A skoro gładzie kosztują tyle, ile piszecie - to wychodzi na to, że robienie tynków cem-wap po prostu sie nie opłaca.

Bo robocizna za tynk to u mnie 10 PLN/m2 - do tego gładź powiedzmy 15 PLN/m2 - i wychodzi 25 PLN + materiał.

A tynk gipsowy maszynowy nie dość że szybciej, to i taniej, bo po 23 PLN/m2 z materiałem...

Czyli podjęłam kolejną nie najmądrzejszą decyzję budowlaną :x

 

Czy jestes zadowolona z tej ekipy , jeśli i nie bedzie to probelm to prosiłbym na priva namiary na tego fachowca.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu pewno będzie problem, bo jak już wcześniej pisałam nie wiem kiedy jestem w stanie rozpocząć budowy. Ekipy budowlane miałam poumawiane na lipiec 2007 ale to chyba już nie aktualne

 

O qrcze... przepraszam, nie zauwazylem.

Mozesz budowac z pozwoleniem w wersji hardcore: studnia, agregat pradotworczy, ogrzewanie olejem lub gazem z butli. Z czego studnie i olej zamieniasz w miare mozliwosci na wodociag i gaz ziemny. Ale bez pradu nie dostaniesz pozwolenia na mieszkanie... a poza tym, agregat (wypozyczony) to dosc kosztowna sprawa. Ale u mnie wybudowal piwnice...

Oczywiscie, patrzac z perspektywy, wersji hardcore nie polecam. Wlasciwie przygotowuje sie juz do odbioru, a tu jeszcze musze przeprowadzic zmiane pozwolenia na budowe w zwiazku z gazem i zaplacic kolejne pieniazki za zmiane projektu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestes zadowolona z tej ekipy , jeśli i nie bedzie to probelm to prosiłbym na priva namiary na tego fachowca.

Jacek

 

Jacekot - tynki kładzie mi ten sam człowiek, który murował cały dom.

Cała "ekipa" to on (jeden ludź) + pomocnik 8)

Zadowolona jestem - na tyle, że na tynkach nasza współpraca się na pewno nie skończy

(będą płoty, murek oporowy wokół domu, taras) :)

 

Z tego względu, że chcę być pewna, że na wiosnę nie zostanę bez fachowca,

to wszelkie namiary b. chętnie porozsyłam, ale jak już u mnie będzie się zblizało ku końcowi 8)

 

Co do gładzi, to jeszcze nikogo nie mam "zaklepanego" - na razie casting trwa ;)

Tak samo jak nieustający casting na wylewki Mixokretem - gdzie ciągle coś jest "nie tak" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...