Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nie wykonywałam żadnych szacunkowych wyliczeń dla alternatywnych żródeł ogrzewania.

Zreszta chyba trudno przewidziec tendencje cenowe w tym temacie... ;)

 

Poszłam w kierunku rozwiązania sprawdzonego przez moich rodziców -

poza tym zaufałam wiedzy rodziny i znajomych zajmujących sie zawodowo tematyką CO.

Ich zdaniem odpowiednio wyregulowany dobry kocioł gazowy kondensacyjny + podłogówka w całym domu

to bardzo ekonomiczne w eksploatacji rozwiązanie :)

 

W kwestii ogrzewania kominkiem - to traktuje je bardziej jako gażdet, fajnu uprzyjemniacz czasu -

ale nie liczę na jakieś olbrzymie oszczędnosci z tytułu zastosowania DGP.

Jesli chodzi o konkretny wybrany przeze mnie wkład kominkowy -

to powiem szczerze, że kierowałam sie wyłącznie jego wyglądem 8)

Poniewasż pierwotnie wybrany wkład był raczej przecietnej jakości - za namowa męża zmianiłam swój wybór na bardziej funkcjonalny: z wiekszą moca i wbudowanym wentylatorem wewnetrznym do DGP :)

Akurat przy wyborze wkładu (wyjątkowo) cena była na trzecim miejscu, na pierwszym wygląd :oops: , na drugim jakość/funkcjonalność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd (podłogówka akumulacyjna+konwektory) + kominek z DGP.

 

Moniqa, dzięki za sygnały ostrzegawcze - ostatecznie idąc za radą kierbuda zdecydowaliśmy się na tynki mineralne w całym domu. Dziś gadaliśmy z ekipą - "na oko" wydają się sensowni, tacy "murarze od 100 lat" :lol: ale zobaczymy jak z robotą pójdzie. Mają wejść we środę jak skończą poprzednią pracę (zakładam, że nie będzie poprawek :roll: ), liczą sobie 12 zł/m2 ale nie wchodzą w to okna i drzwi, całość chałupy mają zrobić w 2 tygodnie jak mrozów nie będzie.

 

Teraz muszę siąść i wyliczyć dokładnie metraż, coby uniknąć cudownego rozmnożenia powierzchni :lol:

 

Najważniejsze, że cos się w końcu zacvzyna dziać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym bedze ogrzewac? Bede musial gazem... kominkiem raczej w okresach przejsciowych (nie tylko dla relaksu).

 

Ale dzis powazniej bym sie zastanowil nad pradem, po przebojach z gazownia (ktore, mam nadzieje, sie juz skonczyly - ale gazu jeszcze nie mam z sieci). Po podliczeniu kosztow instalacji CO, kotla, przylacza, wyglada, ze moglbym miec za to pradu w drugiej taryfie, ze ho ho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal jesteś zadowolony z kierownika? potrzebuję takiego co "coś może w Zgierzu". Muszę mieć pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku a boję się że mój artysta architekt (który ma je uzyskać w moim imieniu) nie bierze tego zbyt poważnie. Byłbym wdzięczny za namiary.

 

Nadal jestem z gościa zadowolony. Jutro mam z nim spotkanie. Ma dla mnie gotowy kosztorys. Robi to co mówi. Jest punktualny. Co do znajomości w starostwie-to informacje od mojej architekt, która też obiecała mi pozwolenie w miesiąc. Zeszło dwa i pół... :evil:

Wysyłam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli pecha - bo wkurzyli mojego męża :lol:

Kurde sąsiadka miałem cię odwiedzić na budowie i pogadać o różnych sprawach ale chyba się rozmyśle, bo zaczynam się bać. Do końca budowy bardzo daleko i nie wiadomo ile razy się jeszcze zdenerwujesz.

 

 

Eeee - ja to łagodne ciele jestem :lol:

Mąż zasadniczo też - ale jak go ktoś wkurzy (najczęściej ja :oops: :lol: ), to jest ciekawie ;)

Zalecana ewakuacja na bezpieczną odległość 8)

 

A na budowę zapraszam - aczkolwiek my jesteśmy tam zazwyczaj dopiero ok 19ej, po pracy 8)

Wyjatkowo dzisiaj będziemy o 15ej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...