Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

czy za fundamenty + mury + strop , dom parterowy z garażem, bez poddasza ok.143m2 za robociznę 10,000zł to dobra cena?

ile wam wyliczyli murarze za podobne domy???

http://projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=30&IdKolekcji=

 

Cena bardzo dobra, o niższą bedzie trudno. Ja znalazłem podobną ekipę, będę budował podobny dom za trochę więcej. Dobrze jest sprawdzić opinie inwestorów, a może ta ekipa ma wolne terminy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam we wtorek dostać wycenę wybudowania mojej chałupki. Jak dostanę to napiszę. Różnica będzie ogromna, bo u mnie będzie 300m2 razem z piwnicą , dwa stropy bo dom jest z poddaszem użytkowym i do tego dwa ciągi schodów żelbetonowych / mogłam zmienić ale wolę takie/.

Przy wyborze wykonawcy zawsze rozmawiam z ludźmi u których robili. Tylko co jest trochę upierdliwe nie pytam się jednego klienta tylko przynajmniej trzech.

 

Chociaż dzisiaj jest niedziela to dostałam extra wiadomość. Za projekt przyłącza czyli od skrzynki na słupie do skrzynki z licznikiem do domu i ostemplowanie elektryki w projekcie budowlanym + papier elektryka tylko 500zł. Wydaje mi się mało.

Elektryka zgierska za to mnie skubie bo mam zapłacić 1850zł za zejście ze szczytu słupa niżej wraz z ich skrzynką. To co dalej jest od tej skrzynki to jest moje. Ciekawe za co chcą te pieniądze. Facet mnie pocieszył bo powiedział: u pani to żadna robota bo słup jest w rogu działki zrobimy to góra w tydzień, niech pani zrobi swoją część a my szybko zrobimy swoją. No ja też bym chciała zarobić tak szybko. Bo wciągu dwóch godzin z palcem w nosie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy ktoś jest na bieżąco z ceną za m3 więźby dachowej impregnowanej ciśnieniowo ?

 

i gdzie kupić najtaniej takie ustrojstwo ? :D

 

potzrebuje 10 m3

 

jeszcze nie mam stropu , ale za to wielki zapał że zdąże do wiosny zrobić domek z dachem i okienkami , i instalacjami :lol:

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to drewno jest impregnowane cisnieniowo ?

 

apropo dachów ,jeśli się uda to w okolicach lutego chciałbym go połozyć ,

czy również przez firme taniej kupię dachówke ceramiczną?

 

 

(chcę kupić achat rupceramiki - grafit ,swoją droga podobno jest ona barwiona w masie rozumiem że masa jest grafitowa jak dachówka na zewnatrz ?)

 

czy znasz ceny drewna impregnowanego w ten sposów z tej firmy ?

lub korzystną cenę tej dachówki ?

 

Pytam bo o ile się orientuję , zawodowo sie tym zajmujesz.

 

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz u nich zamówić drewno impregnowane ciśnieniowo to dodatkowy koszt ~140 za 1 m3. Cena całkowita to 780~800 za 1 m3. Achat to doskonały wybór świetnie prezentuje się na dachu. Nie pamiętam czy jest ona barwiona w masie ale nie sądzę aby to miało istotne znaczenie dla dachu. Wykonałem taki dach na budynku przy ul, Mrówczej w Łodzi. Wszyskie materiały zakupione przez firmę wykonującą będą skutkowały 7% Vat-em. Ja aktualnie swoim klientom daję na materiały pokryciowe 7% rabatu czyli cena cennikowa netto jest dla nich ceną brutto. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój projekt to :

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/default.asp?id=458&ver=CE

 

 

więźbe kładzie człowiek , który muruje dom (jest cieślą) ,zmierzam do tego

że może rzuciłbyś okiem na mój projekt , wycenił koszt materiałów i robocizny ?

 

Może dojdziemy do porozumienia ,tym bardziej że jestem na etapie szukania

materiałów i wykonawcy dachu.

 

Jeśli oczywiście masz wolne terminy w zimę , pozdrawiam.

 

Acha buduję w Łodzi na Stokach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż dzisiaj jest niedziela to dostałam extra wiadomość. Za projekt przyłącza czyli od skrzynki na słupie do skrzynki z licznikiem do domu i ostemplowanie elektryki w projekcie budowlanym + papier elektryka tylko 500zł. Wydaje mi się mało.

Elektryka zgierska za to mnie skubie bo mam zapłacić 1850zł za zejście ze szczytu słupa niżej wraz z ich skrzynką. To co dalej jest od tej skrzynki to jest moje.

500 zl w normie. 1850 to chyba za to, ze zamowilas 15 kW mocy budowlanej.

To co dalej jest od tej skrzynki, to bedzie jeszcze jakies 500-700 zl jak nic. Tzw. rozdzielnica budowlana, w skrocie erbetka. I nie stawiaj jej na zime, jak nie zamierzasz nic robic, bo szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad 15KW to mam zamówione na stałe, a na czas budowy 12KW.

1850 energia wyceniła podłączenie kablowe, tylko że tak jak już pisałam oni schodzą po słupie. 1 KW kablowego przeliczyli ok.103,50zł netto i plus Vat 22%. A erbetke czy świnkę już mam zamówioną u znajomego który skończył budowę, a założe dopiero na wiosnę bo teraz mógłby się pojawić ktoś kto ma lepkie rączki :evil:

To mam już ustalone że na czas budowy przeniosę się na działkę i będę robić za buldoga :wink: . Jak będzie potrzeba to będę warczeć, szczekać a potem gryźć :lol: . Czyli czasowo mnie nie będzie na forum :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo to ja dałam mój dach do wyceny w Zamku jakieś dwa miesiące temu - do dzisiaj jej nie mam http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_evil.gif

 

Tak tej firmie zależy na klientach http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif

Trzeba się do nich przejść, niestety. Mnie wycenili w ciągu tzrech dni, ale musiałam odebrać osobiście. Na maila nie ma co liczyć. A ceny mieli wcale nie złe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

 

Bardzo dawno tu nie zaglądałam, gdyż nie mam dostępu do internetu.

Widzę, że grono zapalonych budowlańców ciągle rośnie brawwwoooo.

 

Chciałabym prosić o kontakt z osobami, które "ostatnimi czasy -ostatni rok" odbierały dom w Łodzi.

Proszę o maila kontaktowego z telefonem , oddzwonię, na adres

 

[email protected]

lub sms

697-97-36-30

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś już zapłaciłam za pustaki z Kozłowic Uni Maxy(250/220) -miały być po 2,85zł

ale po miłej pogawędce miła Pani powiedziała, że może mi policzyć po 2,80zł

Byłam bardzo zaskoczona.... na koniec dodała, że gdyby się szykowała jakaś wieksza podwyżka to wcześniej uprzedzi :wink:

To się nazywa obsługa :D :D :D

Ale nic dziwnego firma rodzinna , będąca na rynku od 40 lat z Kozłowicami współpracuje od 20lat.Dbają o dobro kilenta .

Ma też dobry cemeny , klinkier.... Uprzedzała o nieuczciwych sprzedawcach którzy sprzedają gorszej kl. pustaki udające Kozłowice.

Taka miła obsługa znajduje na ul.Łódzkiej107/109 w Zgierzu

tel. 042 716 24 97 PHU L.Plebańczyk

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które nie jest związane z budową. Idę dzisiaj do "Sztaby" na Snycerską w sprawie kursu na prawko. Wiem że można sobie wybrać instruktora jazdy. Może ktoś z was korzystał z ich usług i którego z ich speców możecie polecić.

 

 

Dorota ja robiłem prawko u nich ale w 93 r :D , wtedy byli ok , zdalem za drugim razem ( bo za pierwszym przejechalem rękaw na ham.ręcznym)

uczył mnie sztaba i taki chudy gość z krótką brodą , obydwu polecam

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego mam pytanie: potrzebuję rozmiaru bloczka o szerokości 30cm. Gdzie to kupić, za ile, przyda mi się także stronka bo ja z tych co lubi popatrzeć :lol:

 

Ja kupowałem na Teresy w Stalbet (http://www.stalbet.lodz.pl). Mają kika wersji z bokiem 30cm. Pozostaje dobrze przeliczyć kwestię transportu i kaucji za rozlatujace się palety (20zł sztuka).

Na szczęście zdążyłem z fundametem przed zimą. Teraz pozostaje kwestia zwrotu nakładów przez bank ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...