Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam wszystkich Łodziaków!

Mam na imię Arek. Posiadam działkę w Aleksandrowie Ł. i zamierzam ruszyć z budową. Nie wiem czy się uda ale jestem dobrej myśli. Wiem co chcę budować (APS 75) ale nie wiem jeszcze za co. Trochę poczytałem waszych postów i widzę, że jesteście fajną paczką. Liczę na dobre rady starych budowlanych wyjadaczy i legitymację klubową :D

Pozdrawiam jeszcze raz budowlany kamikadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć!!!

Właśnie poczytałam sobie wątki o drzwiach wewnętrzynych i strach mnie ogarnął. Zdecydowalismy się na drzwi PORTY. LUŚKA czy rzeczywiście miałaś tyle problemów z nimi. No i sprawa zasadnicza - co z wypełnieniem drzwi szkłem? czy naprawdę nie szklą swoich drzwi?

Poza tym oglądałam kominki i TARNAVA mi się nie podoba (wkład oczywiście- bo trochę za masywny - wolałabym delikatniejszy).

Problemów co niemiara dobrze że chociaż już kafle wiem jakie bym chciała. Został mi tylko wybór podłogowych do holu i kuchni.

POZDRAWIAM Wszystkich CIECHANKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.....pozdrowienia Gosia Łódź:)

Ale chciałam zadac pytanko?

Zastanawiam sie bardzo mocno jak długo potrwa zima?- a właściwie kiedy będe mogła zacząć budowę? Ja słyszałam , ze zima będzie długa i ziemia odtaja dopiero w kwietniu:(((((((((( a mój mąż na odwrót -że krótka i szybko:))))

 

Co o tym wiecie lub sądzicie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Arek, widzę że podgrupka Aleksandrowska rośnie w siłę, ale jestem ciekaw w którym miejscu masz działkę? Może będziemy sąsiadami :D .

 

Ja właśnie wróciłem z okolicznego składu budowlanego i biorę się do liczenia ile mi brakuje kasy :evil: . Stygnie mój zapał aby spieszyć się z zakupem jak największej ilości materiałów przed majem bo jak wszędzie widać producenci byli szybsi i już teraz cena jest wyższa o ok 10%. Jak tak dalej pójdzie to ceny po 1 maja wcale nie wzrosną a może nawet trochę spadną, przynajmniej tak twierdzą ludzie z branży.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Cześć Darwol!

 

Cholera nie wiem czemu kupiłem działkę w Aleksandrowie. Ale tak się stało i już. Teraz przez całą Łódź, bo mieszkam na Dąbrowie, będę się przeciskał.

Działkę mam na ulicy Brużyca. Fajnie by było gdybyśmy byli sąsiadami choć to mało prawdopodobne. A może jednak?

 

Ja jeszcze nie mam gorączki zakupowej. Wybraliśmy z małżonką (Marta) projekt i przymierzamy się do jego zakupu. W tej chwili rozmawiamy o ścianach z jakich należy ten nasz przybytek wybudować. Jak sobie myślę o załatwianiu spraw w urzędach i w instytucjach dostarczających media to ogarnia mnie wielki strach. Jak to będę miał już z głowy to może się wreszcie coś ruszy i na budowie. Jednak najpierw chce załatwić media, choć nie wiem czy myślę poprawnie.

 

Poza tym z kasą u mnie bardzo krucho i muszę uważać aby nie wpóścić się w maliny. Jakoś to będzie :lol:

 

Pozdrowienia dla wszystkich.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dobrzy ludzie,

Ciechanko - Porta ponoć generalnie szyb nie wstawia. Ktoś jednak na Forum pisał, że udało mu sie to załatwić, ale chyba przez serwis. Ja problemy z nimi miałam przy drzwiach pełnych. W sumie wszystko się ułożyło tak, jak powinno być od początku, ale zabawa trwała ładnych parę miesięcy. Nie wiem, może teraz sporządnieli :lol: W końcu za 91 dni wchodzimy do Unii. Jeśli chcesz, dam Ci namiar na człowieka, który pilotował moje drzwi - porządny i to co do niego należało robił jak trzeba. A że firma dała plamę, to nie jego wina. Co do kominka - wybierzcie się na Uniwersytecką do p. Waldka - niech Wam pokażą co mają.

Arku - wybuduj się szybko, to w drodze do Grotnik będę Cię nawiedzać :D . No i witamy w grupie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZDRAWIAMY WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH ŁODZIAKÓW !!!!!!!!!!

Budujemy na Zdrowiu i korzystając z odwilży skończymy strop a zaraz potem planujemy wstawić okna. Niestety jesteśmy zmuszeni zastosować okna aluminiowe a te są niebotyczni drogie . Może ktoś z forumowiczów słyszał o takich w normalnej cenie ? Bylibyśmy wdzięczni za podanie namiarów . A może wiecie soś o styropianie w dobrej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Luśka będę się starał jak najszybciej wybudować by móc cię ugościć. Jak dobrze ci będzie w gościnie to do Grotnik możesz nie dojechać :lol: Rzeczywiście mój dom będzie stał niedaleko drogi do Grotnik. Marzy mi się gril w ogródku i wokół dużo znajomych siędzocych przy alkoholu :wink:

Zobaczymy jak będzie.

Przeglądając internet trafiłem na firmę (Domek), która buduje domy w systemie "System02". Może ktoś z was słyszał co nie co o tej firmie i tym systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha a jednak mamy całkiem blisko siebie bo mimo, że ja formalnie w Rudzie Bugaj to jest to zaledwie 300m od Warszawskiej na wysokości skrętu w prawo przy salonie Daewoo. Oj, Luśka obawiam się że dojechać do Grotnik będzie bardzo ciężko, tyle wizyt czeka Ciebie po drodze :D !

 

Miałem kontakt z tą firmą (jeśli to o tą samą chodzi). Produkują swoje domki pod Ostrowem Wielkopolskim z czego sporo eksportują do Niemiec. W szczegóły się nie wtajemniczałem, ale generalnie jest to budowa domu w fabryce i montaż tych elementów (całych ścian) na przygotowanym fundamencie. Trwa to chyba ok. 2 tygodni. Coraz więcej się buduje w ten sposób szczególnie kiedy chcemy uniknąć długiej budowy, pilnowania ekip i kradzieży materiałów, głównym minusem to fakt posiadania od razu całej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie!! Leżę w domu powalon grypą :cry: i postanowiłem spędzić czas pożytecznie i przyjmenie, czyli włączyć foruma :wink: .

 

Arku, witam serdecznie. Nie jestem co prawda aleksandrowski, ale w tym samym kierunku - jesienią kupiliśmy z moją szanowną małżonką działę na Kochanówce. Więc będę się czasami podłączał duchowo do grupy aleksandrowskiej.

 

Honorata - dzięki za komplementy dla chomika, które napisałaś w wątku o styropianie. Jakbyś miała ochotę, to kilka postów wcześniej dałem link do strony ze znacznie większą ilością chomików :lol: .

 

Agata i Darek - chcecie teraz wylać strop? Nie znam się na tym, ale co będzie jak nagle mróz wróci?

 

Aha, Luśka a propos kominków. Byłem na Uniwersyteckiej, rozmawiało się całkiem całkiem, ale mam wrażenie pewnej masówki. Facet w ciemno zaproponował standardowe rozwiązanie i uciął dyskusję o rozprowadzeniu grawitacyjnym, na którym mi zależy. Zupełnie inna była rozmowa z Forestem-Naturą. Indywidualne podejście, rozsądne pomysły i w ogóle w porządku. Gosiu, byłaś zresztą na tym spotkaniu, możesz potwierdzić?

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że sam wkrótce będę zdrowy. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA FORUMOWICZE GRUPA ŁÓDZKA!

 

Ostrzegam wszystkich poszukujących hydraulika, przed firmą MEDIA SEKTOR.Firma mieści się w Łodzi przy ul. Nałkowskiej 2, właścicielem jest Pan Tomasz Pełka. Fachowcy tej firmy są uchwytni jedynie do czasu zgarnięcia całej kasy. Usuwanie usterek (wielu!) jak również wyegzekwowanie wcześniejszych zobowiązań, za które zapłaciłem jest niemożliwe (stosują uniki i wykręty). Jestem na etapie końcowym budowy, więc miałem do czynienia z różnymi fachowcami, ale z takimi naciągaczami - jeszcze nie. Jeśli ktoś już ma to nieszczęście, że trafił na tą firmę, to niech nie płaci całej sumy przed upewnieniem się, że wszystko jest zrobione dobrze i niech zabezpieczy się PISEMNĄ UMOWĄ! Jeśli będzie wierzył ich zapewnieniom spotka go to co mnie - spartolona robota za duże pieniądze.

 

Pozdrawiam Was i biję się w pierś za nieobecność na ostatnim spotkaniu grupy (niestety nadmiar obowiązków).

Martin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki z tematu aktualności:

mam w końcu kominek :D W końcu wybrałem wkładzik francuski do ciągłego palenia 14 kW - Thermidor 719. Już się w nim ładnie grzeje, ściany są jednak jeszcze bardzo wyziębione i dzisiaj było 11 stopni. Obudowa jest ładna, rustykalna, z piaskowca i cegły klinkierowej z belką dębową. Jest dość duża bo przedłużyłem półkę, na której później będzie stał telewizor.

A tak w ogóle, ma ktoś może namiary na tanie drewno do kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darwol za jakiekolwiek info. Sam już nie wiem jak budować? Trochę się mało na tym znam. Poza tym zatrudniając firmę na cała budowę odchodzi załatwianie poszczególnych ekip. Prawdopodobnie wkrótce spotkam sie z włascicielem firmy. Zobaczymy co mi powie.

Nie wiem jakie macie doświadczenia w budowaniu, kto wam co robił, czy są jacyś (tani i dobrzy) wykonawcy. Może możecie kogoś polecić?

Teraz jestem na etapie gdzie wszystko się może zdarzyć. Zawrót głowy mam ogromny. Jezu co ja robię???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areksam: Widzisz, wszystko zależy od czasu, który możesz poświęcić na budowę i zasobów finansowych. Jeśli weźmiesz jedną firmę, to pewnie zawracania głowy bedziesz miał mniej, ale za to będą z Ciebie doić strasznie...za każdą czynność, każdą jazdę do sklepu...wszystko, wszystko. Jeśli zdecydujesz się na poszczególnych wykonawców, to czasu potrzebujesz już więcej. Myślę jednak, że można wtedy ciąć koszty. Możesz jeszcze szukać ludzi, którzy nie mają firm....budowali kiedyś znajomym, są dosyć dobzi, ale trzeba im przywieżć matriał...itd. Wtedy jest sporo taniej...ale czasu idzie potęga....

Tak więc widzisz, wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten rok szukam ekipy murarzy -do stanu surowego i dobrych dekarzy, kierownika budowy mam, jak macie namiary (oczywiscie swoje sprawdzone a nie reklamowe) na niepijących i w miarę kumatych, takich którzy nie spartolą to prosze o info na priv. Poza tym na tym etapie musze zaplanować instalacje kominkową z rozprowadzeniem i rekuperator, jezeli macie sprawdzone firmy to tez prosze o namiary, poza tym dobry hydraulik i elektryk tez mile widziani.

 

P.S. Jednak szkoda, że mnie nie było na łódzkim spotkaniu, bo o kominkach chętnie posłucham. Pls, nastepnym razem wyslijcie namiary o spotakniu na priv, wtedy dostane maila!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorato!!! przepraszam za moje niedopatrzenie. Myślałam, że przebywasz gdzieś daleko poza granicami Polski. Nawet przemknęło mi przez myśl by wysłać maile do wszystkich w sprawie spotkania. Następnym razem sie poprawię. Obiecuję.

Poza tym na budowie dzieję się wiele. Kończą kłaść nam płyty kartonowo-gipsowe na poddaszu. Gipsują ściany itd. Część kafli już położona. Drzwi wewnętrzne zamówione (PORTA). Zakupiliśmy całą furę włączników i gniazdek (coś okropnego ile to wszystko kosztuje). Nadal zastanawiamy się nad kominkiem. Już udało nam się osiągnąć konsensus w sprawie wyglądu - z tym mieliśmy problem - bo gust mój i mego męża znacznie się różnią. Ale już wiemy jak ma w końcu wyglądać. Pozostał wybór wkładu. Zastanawialiśmy się czy nie przełożyć zakupu kominka jesienią (taki jak mi się podoba kosztuje strasznie dużo a innego nie chcę). Co sądzicie o tym by kominek montować po wprowadzeniu się do domku??? (czyli już zrobiona podłoga, pomalowane ściany itd).

Tyle moich rewelacji.

Martin może podesłałbyś na priva więcej informacji nt. swojego wkładu kominkowego no i wszystkiego co z tym związane.

CIECHANKA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ciechanka a gdzie kupiłaś kafle? :wink:

Gorączka zakupowa trwa, ale efekty u mnie na razie mizerne. Jak patrzę na ceny i podliczam moją gotówkę to na własnym przykładzie rozumiem pojęcie "krótkiej kołderki". :wink: Z czegoś trzeba będzie zrezygnować.

Góra już została odłożona pod wzgledęm wykończenia, zastanawiam się czy może by na razie nie zrezygnować z docieplenia, aby wykończyć w środku.

I takie to dylematy budowlane.

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mój tok rozumowania może być trochę mylny, ale co sądzicie o tym:

 

Od maja wchodzi 22% VAT. Już w tej chwili ceny w hurtowniach podobno wzrosły, ponieważ właściciele wiedzą, że zaczyna się robić gorąco.

Wydaje mi się, że wzrost cen materiałów budowlanych sensu stricto jest pewne. Natomiast mam nadzieję, że wykończeniówka aż tak nie zdrożeje. Przecież jest tutaj tak duża podaż, że sprzedawcy i tak będą robić wszystko, żeby jakoś zachęcić kupujących.

 

Czy to tylko wielkie nadzieje??? Czy zupełnie mnie pogrzało, czy coś w tym może być?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...