Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

post zbiorczy na kilka tematów:

1. Budowałem z YTONGa - jestem b. zadowolony

2. Mam włoski piec Ariston z pogodówką (samochód też włoski)- j.w

Ariston na tyle mi sie podoba, że dokupiłem do kompletu przybajerowany piekarnik i przymierzam sie do zmywarki tejże firmy.

 

ogłoszenie:

Mam na zbyciu kilkanaście kg muratorów elegancko oprawionych w torby foliowe z Geanta. Oddam za przysłowiowe piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włochów i ogrzewania oni tez maja mniejsca z chłodnym klimatem, a tak nawiasem mówiąc to chyba jako pierwsi wprowadzili kominki z płaszczem wodnym ( Edilkamil)

PS zapewne tak jak i samochody maja badziewne tak i kominki i piece...... ale ręka w górę kto nie chciałby Ferrari, Masserati czy chocby poczciwej Lancii :-?

Myślę że jak wszędzie mają i dobre i słabe marki a wszystko zależy od ceny :evil:

 

kupiłem piec na eko groszek gdzie żeliwo pochodzi z włoskiej odlewni, niestety łódzka Fakora ma za duże wymiary; jak się będzie sprawował - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź ws kotłów gazowych :lol: :lol: :lol:

 

Prosiłabym Was jeszcze żebyście może doradzicie mi jaki najlepiej kocioł wybrać, jakiej marki, podzielcie się wiadomościami jakie Wy macie zainstalowane w swoim domku, czy jesteście zadowoleni :wink: :lol:

 

Jak kaski starczy to wiesiek a jak będzie mało to wybór między :Vailant ,De Ditrich,Junkers

na razie mam takie opcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włochów i ogrzewania oni tez maja mniejsca z chłodnym klimatem, a tak nawiasem mówiąc to chyba jako pierwsi wprowadzili kominki z płaszczem wodnym ( Edilkamil)

PS zapewne tak jak i samochody maja badziewne tak i kominki i piece...... ale ręka w górę kto nie chciałby Ferrari, Masserati czy chocby poczciwej Lancii :-?

Myślę że jak wszędzie mają i dobre i słabe marki a wszystko zależy od ceny :evil:

 

kupiłem piec na eko groszek gdzie żeliwo pochodzi z włoskiej odlewni, niestety łódzka Fakora ma za duże wymiary; jak się będzie sprawował - zobaczymy

 

mack podziel sie ze mną informacjami na temat tego pieca ,

co za firma , jaki koszt , moc , oraz jakie ma wymiary

moze być na priva

 

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji: Viessmann chyba olal moje zazalenie. Nie dostalem zadenje informacji zwrotnej.

 

Jakie zażalenie?

 

Ja też myślę o "Wieślku", Vitopend 222, podoba mi się opcja 2 w 1 czyli dwufunkcyjny ale ze zbiornikiem 50 l.. Reszta ma zbiorniki 20 l (plus-minus) jak np. Vallant VUI 282-7 a co najśmieszniejsze cena dość podobna!. Na wieśka dostałam wycenę za całą kotłownie ok 7700+VAT. Nie jest tak tragicznie. Konkurencja to jednofunkcyjny Termet, ale ostatnio też nie bardzo odbiegają cenowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote]

 

 

Ja też myślę o "Wieślku", Vitopend 222, podoba mi się opcja 2 w 1 czyli dwufunkcyjny ale ze zbiornikiem 50 l.. Reszta ma zbiorniki 20 l (plus-minus) jak np. Vallant VUI 282-7 a co najśmieszniejsze cena dość podobna!. Na wieśka dostałam wycenę za całą kotłownie ok 7700+VAT. Nie jest tak tragicznie. Konkurencja to jednofunkcyjny Termet, ale ostatnio też nie bardzo odbiegają cenowo...

 

Za cała kotłownie ? to faktycznie nie najgorzej ,

pochwal sie gdzie robiłaś wycene ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do włochów i ogrzewania oni tez maja mniejsca z chłodnym klimatem, a tak nawiasem mówiąc to chyba jako pierwsi wprowadzili kominki z płaszczem wodnym ( Edilkamil)

PS zapewne tak jak i samochody maja badziewne tak i kominki i piece...... ale ręka w górę kto nie chciałby Ferrari, Masserati czy chocby poczciwej Lancii :-?

Myślę że jak wszędzie mają i dobre i słabe marki a wszystko zależy od ceny :evil:

 

kupiłem piec na eko groszek gdzie żeliwo pochodzi z włoskiej odlewni, niestety łódzka Fakora ma za duże wymiary; jak się będzie sprawował - zobaczymy

 

mack podziel sie ze mną informacjami na temat tego pieca ,

co za firma , jaki koszt , moc , oraz jakie ma wymiary

moze być na priva

 

 

Jacek

 

Ja kupiłem "włoszczynę" w postaci kominka w płaszczyku za 2 -3 dni będzie działać. (Do tego piec elektrczny do co i kolektory próżniowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ja.

Podajcie mi namiary na kogoś kto robi badania gruntu. No te wiercenia gdzie wychodzą jaki jest grunt pod fundamenty. Ale namąciłam. :lol:

Z góry bardzo dziękuję. :lol:

Dorota dowidz się najpierw od sąsiadów co budowali obok ( jak masz takich) pózniej ewentualnie zrób trochę odkrywke jak masz dobrego kierownika to ci podpowie czy w ogóle jest sens tracenia na to pieniedzy jak grunt będzie dobry to będziesz jeszcze miała gdzie te pieniądze stracic jak będzie miał ( on i Ty) wątpliwosci wtedy dopieor warto to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...