Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo fajnie że byłam :lol:

Spostrzeżenia -budują sami mili, sympatyczni ludzie :D

Teraz wiem chociaż z kim rozmawiam- jak przyjemnie :lol:

Kurna nie byłem, jak mi smutno :(

 

Po piątkowej wichurze wywaliło mi internet (ukochana tepsa włączyła mi go dzisiaj wieczorem) i nie byłem w stanie sprawdzić gdzie i o której dokładnie jest spotkanie, a tak bardzo chciałem Was poznać.

 

Gdzie i kiedy będzie następne spotkanko? ;)

 

Witaj w grupie ,

Chcesz ocene projektu , tak , tak , podeślj namiary projekt mamy taka specjaliskę zrobi ocene.

http://m-studio.pl/projekty,BOJCZA.html

 

Tak na szybko to przymierzam się do powyższego projektu, działkę mam 30 x 60 m z wjazdem od północy (od krótszego boku)

mam od nich dokładniejsze informacje niż na stronie, i mogę je w razie czego dosłać mailem (nie wiem jeszcze jak je tutaj zamieścić).

Gdyby ktoś był łaskaw rzucić okiem ;) na rzuty parteru i poddasza i wytknąć problemy, które widzielibyście w tym projekcie, to byłoby mi bardzo miło

 

dzięki z góry i pozdrawiam

sli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyby dobrze wybrałeś jezeli chodzi o strony świata na działce.

wg mnie główne wady to

1) długi ciąg komunikacyjny garaż - kuchnia - spiżarnia. daleko z zakupami

2) pom. gospodarcze za garazem po do 2 ja bym zrobił 1 większe ( mniej drzwi = cieplej i bardziej ustawnie

3) 4 sypialnie na górze ( a ze strychem 5 ) jak wielką masz rodzinę to OK ale z kolei tylko 1 lazienka , 1 ubikacja i 1 garderoba jak na tak duży dom to trochę skąpo

4) dwa wykusze + balkon na górze + podcienia na dole przy tarasie podnaszą tylko koszt budowy

5) klatka schodowa i łazienka w lukarnie z oknami ( znów droższy dach) tuż nad wejsciem. - Nie wiem czy chciałbym mieć okno z łazienki z reprezentacyjnym widokiem od stroy wejścia. Inna sprawa że okno od północy bardzo mało doświetla a bardzo wychładza ( a w łazience chcemy aby bylo najcieplej)

6) zero cienia na tarasie latem

 

 

 

teraz zalety

1) dobrze oddzielona część gościnna od prywatnej ( nawet pokój na dole jest nieżle odizolowany od salonu)

2) duża otwarta przestrzeń na dole z tym że wpuszczając gości do jadalni odkrywamy przed nimi cała kuchnię

3)blisko z kuchni na taras :-)

 

teraz coś co nie wiem gdzie umieścić :-?

1)garaż z rysunków nie bardzo wynika czy na 1 czy na2 samochody jak na 2 to ok jak na 1 to przy tej [owierzcni domu mało

2) bak mi widoku pozostałych elewacji - boję się że dach od południa ma dużo załamań ( ściana łamana pomiedzy salonem a pokojem po lewej + wykusz) a to podnosi koszty dachu

 

ALE TO TY MASZ W TYM MIESZKAĆ NIE JA :D jeżeli coś Ci nie przeskadza, lub uważasz że się mylę to MASZ RACJĘ ( nasz dom projektant z nami projektował prawie rok zanim go zaakceptowaliśmy ) Ty też przed kupnem tego projektu musisz być go pewien i zbić bez wahania wszystkie głupie argumenty takich ( jak wyżej napisano :D :wink: ) buraków ( nie wazne czy ćwikłowych czy cukrowych :wink: ) jak my koledzy z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sli

A gdzie tam są jakieś wymiary? Mnie się otwiera takie enigmatyczne okienko bez powierzchni. A gdzie jakieś rzuty? Co to za biuro? Jedyne co zobaczyłam, to brak obrysu, brak listy materiałów, brak widoku elewacji... brak ceny... To świadczy o braku staranności. Żebyś potem nie maił samych braków w projekcie :D

Ogólnie dom jest ładny, ale mając do dyspozycji 230m można wymyśleć dużo ładnych domów. Lepiej chyba brać z firmy, gdzie buduje dużo osób, projekty są przetestowane, mniej niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może słyszał ktoś o ogrzewaniu kanałowym lub może wiecie gdzie zapytać???

 

ogrzewanie czy grzejnik cię interesi????

Problem jest taki : w salonie przewiduję okno na 5-6 m i niniaj nie da się tam niczego innego wstwić jak grzejnik kanałowy.

To już wiem o co Ci chodzi :D u mojego wujka jest coś takiego niestety wad dakiego rozwiązania jest kilka

najwieksza musi być na ten grzejnik przewidziane miejsce już na etapie projektu jeżeli jest to na parterze i dom niepodpiwniczony to wtedy jeszcze można to przewidzieć przy okazji wylewk wle w stopie ciężkozgobić kanał 30 cm głęboki i takiej samej szerokości

- druga wada to sprątanie w tym tunelu

zalety to o że nie zajmuje miejsca na ścianie - ale to samo zadanie spełnia podłogówka

teraz do do tego jaki grzejnik

Wujek zastosował zwykły taki rurowy z okrągłymi falistymi radiatorami ( nie wiem jak on się fachowo nazywa, ale kojarzy mi się z ogrzewaniem hal produkcyjnych) sprawdza sie znakomicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura pod grzejnik kanałowy wynosi od 9 do 68cm. Wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło.Nie ma problemu z czystością bo taki grzejnik ma zdejmowaną kratkę i wyczyści się wszystko. Dużym minusem tych grzejników to cena. Patrząc na cenę zwykłych panelowych to cena wysoka.

 

Tomku a ten grzejnik fabryczny funkcjonuje pod nazwą grzejnika Fawera.

 

Ach, ze stropem faktyczny problem. Jaki masz : lany czy z pustaków? Okno do podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może słyszał ktoś o ogrzewaniu kanałowym lub może wiecie gdzie zapytać???

 

ogrzewanie czy grzejnik cię interesi????

Problem jest taki : w salonie przewiduję okno na 5-6 m i niniaj nie da się tam niczego innego wstwić jak grzejnik kanałowy.

 

miałem podobny dylemat,okna salonowe 3x2.3 , 1.5x2.3 , 2x2.3 (to ostatnie jadalnia) grzejniki Fawiera odpadają bo okna do samej ziemi i brzydkie jak skunks ,kanałowy jak policzyłem drogo istanęło na podłogówcei z mocą miałem problema bo u mnie salon otwarty. Musiałem niestety iść na kompromis bo marzyło się drewno ale cóż poradzić . Grzejniki kanałowe znajdziesz na stronie Purmo i Regulusa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi

ten grzejnik fawera ( dzięki Dorato - człowiek się całe życie uczy ) jest schowany u wujka w kanale w podłodze przykryty kratką więc go nie widać ( ja się o nim dowiedziałem jak rozmawiałem z wujkiem o budowie ( ma firmę ale za drogą dla mnie :wink: a poza tym z rodziną to się dobrze wychodzi na zdjciu) ) tak wieć proglem estetyki nie jest chyba tak stotny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A okna do podłogi? Piwnica jest czy nie?

Jeśli masz chociaż trochę miejsca pod oknem to można pomyśleć o panelowym takim długim ( osobiście na te grzejniki mówię jamniki). Jeśli nie ma miejsca na panel to może być podłogówka odpowiednio gęstsza przy oknie.

Ja będę miała dwa okna 1,8 na 2,2 ( piszę z pamięci) i dołożę do podłogowego jeden może dwa grzejniki. To się jeszcze zobaczy. A będę sknera i nie dołożę :wink:Pytałam się o strop bo w przypadku żebrowego parę pustaków można wybić tylko w takim kierunku żeby nie naruszyć belek. W drugą niestety taki numer nie przejdzie.

Ja z kanałowych zrezygnowałam bo są drogie ( grzejnik raz korytko do niego dwa) :evil:

Młody wstał to kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...