Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

IRO!!!! Gratulacje z okazji przeprowadzki.

Ja usiłowałam wczoraj wybadać grunt odnośnie wyjazdu do W-wy ale... mój mąż, który normalnie nie ma czasu na nic zaplanował zakładnie parapetów zewnętrzynch właśnie na TEN (21-22) weekend. Teraz niestety (dla budowy)- mamy zjazd rodzinny dlatego też nie będzie nawet chwilki by coś na budowie zrobić. Nastąpi tylko prezentacja tego co już zrobione.

Co do parapetów to rzecz pilna ponieważ jesienią obłożyli nam dom styropianem a nie zdążyli położyć tynków. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie podciekająca woda w wykuszu (trzy okna od zachodu - a właśnie z tej strony zacinają deszcze). Jedna ściana w salonie jest po prostu mokra. Mamy nadzieję, że jak uda się założyć parapety to problem zniknie. poza tym parapety już leżą w garażu i po prostu grzech ich nie założyć. Z powodu tej mokrej ściany nie mogą gipsować, poza tym nie schnie tam też wylewka a za niedługi czas chcielibyśmy kłaść parkiet. Także trzeba się spieszyć.

Reszta powoli do przodu. Dom coraz bardziej przypomina normalny dom.

Z weekendowym pozdrowieniem CIECHANKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanka rozumiem sprawę, budowa ponad wszystko, chociaż szkoda. :( :( :(

Emems witam w skromnych progach. Co do dinusia to trudno go będzie upchąć w wagonie (brzuch ma większy niż mój). :wink: :wink:

Pozdrawiam

Leszek

PS

Kto jedzie do W-wy?????

Proszę się zgłaszać, bo nas zadepczą z innych krańców Polski. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

no nie uwierzycie jak się cieszę, że was znalazłam. Na mojej działce / tuż za Gałkówkiem a przed Koluszkami jadąc od Łodzi / jeszcze co prawda nie ma zupełnie nic ale plany, szkice i pełna głowa marzeń jak najbardziej. Nie ukrywam, że odkąd znalazłam forum przestałam panikować. dzięki, że jesteście

pozdrawiam

aniszkin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Aniszkin,

Fajnie, że do nas dołączyłaś. Ty zaczynasz i ja też. Może razem będzie raźniej. Reszta grupy juz kończy swoje domy i internet mają tylko w pracy (więc rzadko się odzywają) i nie za bardzo uczestniczą w pogawędkach. Jeżeli maz ochotę to rozkręcimy to towarzystwo. Witam cię serdecznie i udzielaj się na forum jak najczęsciej. Co ty na to wszystko???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ratunku, jak tu sobie w proszku siedze, a moi majstrowie od roboty rwą się do pracy. A ja jeszcze nie mam nic:(.

Hmmm, jak uważacie czy ta aura słoneczna i ciepła się utrzyma? Czy ich zapał jest daremny, wspominali ood 01.marca.

 

Ponadto z chęcią pojechałabym do warszawy , ale sama Pan mąż i władca nie może. Tylko czy jedziemy pociągiem? Czy autkami? Może bym się z kimś zabrała jak autkiem? Dajcie znać o szczegółach....

 

Aha , a w wielkim skrócie od zcego mam zacząć na miejscu budowy poza pozwoleniem: tabliczka ? barakowóz? iiiii????

 

Apropo moze ma ktoś do odsprzedania jakiś domek dla majstrów ? :))))

 

Z pozdrowieniami Gosia Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jedziemy pociągiem. Zapisałem się na liste. Co prawda nie jestem jeszcze przekonany czy będę mógł pojechać, ale może dam radę.

 

Co do aury to nigdy nie wiadomo. Dziś raz jest lato, a raz leje jak pod prysznicem. Obawiam się, że przymrozki jeszcze wrócą. Zacząć z pracami zawsze możesz, tylko musisz wtedy bardziej na te temperatury zwracać uwagę. Widziałem jak w Finlandii w grudniu budowali bloki...co prawda z nowoczesnej wielkiej płyty, ale fundamenty przecież wylewali. Myślę, że stosują wtedy jakieś specjalne preparaty i bardzo zwracają uwagę na proporcje.

 

Jeśli chodzi o domek dla majstrów, to jest to rzecz bardzo istotna. Ja Ci niestety nie poradzę, bo mój jest związany na stałe z podłożem. Możesz popatrzeć w Gratce...czasami chcą opchnać jakieś barakowozy. Wtedy po zakończeniu budowy zawsze możesz go opchnać. Jak wybudujesz szopkę, to później ciężej ją będzie rozwalić.

 

Ja właśnie poszukuję kogoś do ocieplania dachu i kładzenia płyt g-k. Jeśli macie jakieś namiary na solidnego fachowca, który nie zabije mnie swoim cennikiem, to bardzo proszę o namiary.

 

Pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na forum świeżutki :D, ale rozpocząłem budowę ( stoi fundament) w Dobrej Nowinach (nie wiem czy na pewno poprawnie odmieniam , ale jestem zachwycony , że będę mieszkał w miejscu o nazwie Dobra Nowiny:) ) obok gtca-będziemy sąsiadami.

Gorąco wszystkich pozdrawiam szanujac trud i znój na jaki się tu wszyscy zdecydowali przystępując do budów.

Jeszcze nie wiem ( bo nigdy nie zbudowałem domu) jak dobrze zaplanować budowę aby o niczym nie zapomnieć.

Mam nadzieję , że właśnie z powodu takich jak ja takie forum jest potrzebne :roll: .

Zaplanowałem , że do Pażdziernika chciałbym osiągnąć stan zamknięty.

Szanowne koleżanki i szanowni koledzy , czy ktoś z Was mógłby mnie wesprzeć materiałem pozwalającym stworzyć taki harmonogram , który nie pozwoli mi zapomniec nawet o rzeczach drobnych (ale bardzo ważnych ) np. powietrze do kiminka, linia domofonowa do bramy itp.

Byłbym bardzo wdzięczny - typowy dom parterowy z poddaszem użytkowym -165,4m2 pow.użytkowej .

Jak juz będę w tym niezły :) to też pomogę kiedyś komuś zacząć . I oczywiście pytanie "No to z czego te mury?? :-? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem:

 

Przemas Ja mam ściany z betonu komórkowego 24cm + 12 styropianu. Ta technologia jest dosyć prosta do budowania i dość tania. Niektórzy upatrują minusów w popiołach w bloczkach, ale promieniowanie nie jest większe od cegieł. Trzeba natomiast uważać, żeby materiał jakoś strasznie nie zamókł. Co do Porothermu nie mam zupełnie doświadczenia.

Ta decyzja, którą masz do podjęcia jest jedna z najtrudniejszych, ale w sumie nie ma już jakiś beznadziejnych wyjść z tej sytuacji. Może być czasem troche drożej, czasem trochę łatwiej w budowie, czasem trochę szlachetniej...itd.

Życzę dobrego wyboru i witam na forum. [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć areksam i wszyscy

chętnie się przyczynię do rozkręcenia grupy, ale czy ona naprawdę potrzebuje w tym pomocy. z tego co zauważyłam: spotkanka, piwka, te rzeczy / bardzo mi się u was podoba /Oczywiście towarzysko bo merytorycznie kompletnie nie mam pojęcia o czym wy w ogóle mówicie :oops: . No i jeszcze nie pisałam, ze moja chatka ma być.....drewniana. Bałam się o tym napisać bo coś czuję, że to niezły obciach. Napiszcze co o tym myślicie. Może być szczerze - wszystko zniosę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie :lol: bardzo fajnie, że nas przybywa, szczególnie z Dobrą Nowiną!!! Mam cichą nadzieję, że grupa wyjazdowa będzie liczna i prześliczna :lol: Ciechanko, weźcie Misia i jedziemy. Przynajmniej nam obniży średnią wiekową! Gosiu, jedziemy pociągiem, bo tak chyba najwygodniej. Dojazd z rogatek W-wy do centrum trwa tyle, co z Łodzi do tychże rogatek. Poza tym, niewiadomo jaka będzie pogoda na jazdę samochodem. A tak zajmiemy przedział i będzie OK. Sprawdzę pociągi - żeby na 14 być w Muratorze i powrotne w kilku wersjach, gdyby ktoś bardzo musiał wrócić wcześniej. Myślę, że powrót w granicach 22.00-23.00. Aniszkin, napisz coś więcej o swoim domku. Tu na Forum jest trochę osób, które budują drewniane - myślę, że dużo ważnych informacji możesz uzyskać. Ale zaczęło sypać :o Znów będę kobieta szalejąca z łopatą :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie nowe osoby (zwłaszcza Dobrą- Nowiny to blisko mnie i Luśki) - bardzo miło, że jest nas coraz więcej.

Przemas my budowalismy z porothermu 30 - jak na razie nie dostrzegam minusów. Co prawda wszyscy "czepialscy" mają zastrzeżenia do prawie każedego materiału budowlanego (a kiepski, a promieniotwórczycy itd.). Ponieważ w projekcie było 25cm porothermu i 12cm wełny mineralnej- zdecydowaliśmy się na porotherm 30 i 12cm styropianu. Już teraz po zamknięciu domu (okna, drzwi) i obłożeniu go styropianem (jeszcze bez ostatecznego tynku - bo ten będzie dopiero wiosną) widać i czuć, że domek jest cieplutki. Zwłaszcza gdy panowie położyli płyty karton-gips na poddaszu i odcięli główną drogę ucieczki ciepełku. Wiatr już nie gwiżdże i naprawdę jest OK. Buduje się szybko (tylko spoiny poziome). Ponoć trzeba tylko stosować później jakiegoś innego rodzaju wkręty do mocowania różnych rzeczy (ale tylko inne - bez dalszych przeciwwskazań). W środku część ścianek jest z pełnej cegły - na parterze a na górze ścianki z Ytonga.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Aniszkin, Przemas witam nowych zapaleńców :wink: :wink: w tym szczególnie mojego krajanina. :D

odnalazłem na forum Twoja opinie o porothermie

Ja się nad nim zastanawiam . jeśli wybudowałeś i jestes niezadowolony to dlaczego i co w zamian??

Wezwany do tablicy odpowiadam, budowałem z Porotehrmu 44cm, czyli tego najgrubszego. Dziś na pewno nikt by mnie namówił na to jeszcze raz bo:

 

  • kruchy - przy transporcie miałem pokruszone cegły,
    problemy z wykonywaniem bruzd pod instalacje,
    kłopoty budowaniem narożników i otworów okiennych i drzwiowych,
    kłopoty z cięciem - potrzebne specjalne narzędzia.

Część tych kłopotów wynikła z racji grubości cegły, przy porothermie o mniejszej grubości są specjalne cegły do budowania narożników, ale dla 44 nie ma takich luksusów, można co prawda wstawiać te innej grubości, ale to nie to.

 

To tyle moich uwag, jak widzisz dwie opinie i całkiem przeciwstawne, ale taka to jest sztuka budowania (wyborów). :wink:

Pzd

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...