Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

A teraz z innej beczki...

Ktoś był może na targach? Była tam firma handlująca drzwiami wejściowymi z Chin, może kojarzycie gdzie mają siedzibę?

Te drzwi są teraz prawie wszędzie tam gdzie handlują oknami i drzwiami, nawet na allegro :) ceny od 600 do 900 zł, tylko wygląd taki sobie..... ale cena kusząca

Ola

to może jakieś namiary na te drzwi jakiś link?

Myślę , że za taką cenę drzwi wejściowe do garażu z tyłu budynku mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

UWAGA PIERWSZE OPINIE Z CASTINGU OKIEN

 

na 15 wysłanych w niedzielę zapytań otrzymałem .....

 

 

1 odpowiedź do godziny 13.00 wtorek

gdzie napisałem w mailu ze zaleźy mi na czasie

 

 

z ABATEXU wielki + za reakcję cena przystępna okres realizacji dobry

ddatkowo kilka gratisów - moźe dają wszystkim ale miło brzmi

odbyłem rozmowę tel. pani próbowała mnie namówić na wyźszy standard

poczekam , zobaczę, pomyślę. Rozmow a konkretna i miła mają dosłać wyceny dodatkowych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też jesteśmy na etapie zamawiania okien, oto wyniki naszego castingu na okna drewniane:

 

okna z meranti, ceny brutto z montażem, z klamkami, okapnikami itp. Większość okien typowych, jeden problem - drzwi na taras wys. 2,70 m - chcieliśmy bez podziałów poziomych.

 

SOKÓŁKA, Wróblewskiego - 27 600,- okna trójskrzydłowe zaproponowali niesymetryczne, można u nich kupić okna dachowe z 7% VAT, szyby U=1,0

 

MS, Kopernika - 26 600,- - okna tarasowe z poprzeczką, szyby U=1,0

 

FERNO, Łąkowa - 23 800,- - bez zastrzeżeń, można kupić okna dachowe z 10% rabatem i 7% VAT, szyby U=1,0

 

URZĘDOWSKI, Zachodnia - 25 000,- - okna trójskrzydłowe niesymetryczne, zamiast okien o wys. 200 zaproponował nam 190, ale już wysokie na 270 zrobią bez problemu :o , szyby U=1,0

 

ADPOL, Łąkowa - 37 000,- - szyby U=1,1

 

ARIES, Romana - 33 000,- szyby U=1,0

 

BARTEK, Al.Włókniarzy - liczyli dla nas okna z BUDREXU - 25 100,- - pani po tygodniu ponaglania podała nam przez telefon tylko kwotę końcową, bez żadnych szczegółowych informacji.

 

MATERIAŁY BUDOWLANE, Wydawnicza - okna z Włoszczowej - 24 800,- - bez klamek,U=1,1, facet niepoważny, zadzwonił, żeby natychmiast przyjechać po wycenę, po czym trzymał nas godzinę czekając na fax z Włoszczowej. Podał nam tylko cenę końcową, bez żadnych dodatkowych informacji.

 

Daliśmy jeszcze do wyceny okna HUMDREX, Brukowa - wycenili tylko niektóre , cena netto powalała z nóg.

 

 

Wybraliśmy FERNO.

 

 

Pozdrawiam, akacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki...

Ktoś był może na targach? Była tam firma handlująca drzwiami wejściowymi z Chin, może kojarzycie gdzie mają siedzibę?

Te drzwi są teraz prawie wszędzie tam gdzie handlują oknami i drzwiami, nawet na allegro :) ceny od 600 do 900 zł, tylko wygląd taki sobie..... ale cena kusząca

Ola

to może jakieś namiary na te drzwi jakiś link?

Myślę , że za taką cenę drzwi wejściowe do garażu z tyłu budynku mogą być.

 

Ja oglądałam je na Gibalskego 13

 

Niektóre wzory nawet znośne

np :

http://www.allegro.pl/item157067650_drzwi_zewnetrzne_antywlamaniowe_stalowe.html

 

Właściciel firmy:

Jacek Łuba

506 175 575

042 612 14 10

 

Okienka też bedziemy brac u niego, atrakcyjnie cenowo i okienka tez niczego sobie....

 

Ola

 

P.S.

 

Macie moze jakiegoś godnego polecenia stolarza? Oglądałam ceny drzwi w PORTA DIERRE itp...i zdecydowaliśmy, że chyba zamówimy u stolarza... jak już wydać kasę to na coś ładnego i solidnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też jesteśmy na etapie zamawiania okien, oto wyniki naszego castingu na okna drewniane:

 

okna z meranti, ceny brutto z montażem, z klamkami, okapnikami itp. Większość okien typowych, jeden problem - drzwi na taras wys. 2,70 m - chcieliśmy bez podziałów poziomych.

 

SOKÓŁKA, Wróblewskiego - 27 600,- okna trójskrzydłowe zaproponowali niesymetryczne, można u nich kupić okna dachowe z 7% VAT, szyby U=1,0

 

MS, Kopernika - 26 600,- - okna tarasowe z poprzeczką, szyby U=1,0

 

FERNO, Łąkowa - 23 800,- - bez zastrzeżeń, można kupić okna dachowe z 10% rabatem i 7% VAT, szyby U=1,0

 

URZĘDOWSKI, Zachodnia - 25 000,- - okna trójskrzydłowe niesymetryczne, zamiast okien o wys. 200 zaproponował nam 190, ale już wysokie na 270 zrobią bez problemu :o , szyby U=1,0

 

ADPOL, Łąkowa - 37 000,- - szyby U=1,1

 

ARIES, Romana - 33 000,- szyby U=1,0

 

BARTEK, Al.Włókniarzy - liczyli dla nas okna z BUDREXU - 25 100,- - pani po tygodniu ponaglania podała nam przez telefon tylko kwotę końcową, bez żadnych szczegółowych informacji.

 

MATERIAŁY BUDOWLANE, Wydawnicza - okna z Włoszczowej - 24 800,- - bez klamek,U=1,1, facet niepoważny, zadzwonił, żeby natychmiast przyjechać po wycenę, po czym trzymał nas godzinę czekając na fax z Włoszczowej. Podał nam tylko cenę końcową, bez żadnych dodatkowych informacji.

 

Daliśmy jeszcze do wyceny okna HUMDREX, Brukowa - wycenili tylko niektóre , cena netto powalała z nóg.

 

 

Wybraliśmy FERNO.

 

 

Pozdrawiam, akacja.

 

dużo masz tych okien???

jakie szyby??

jakie okucia???

ile grzybków na skrzydło???

cena z montażem czy bez??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Do "mpoplaw "

 

Usłyszawszy o fachowcu budującym dom 3 litrowy, zgłaszam się z wielką prośbą o odpowiedzi:

 

- z czego fundamenty

- ilu warstwowa ściana

- z czego ściany zewnętrzne

- z czego ściany wewnętrzne nośne

- z czego ściany poddasza

 

aby dom był ciepły i wykonanie ścian w przyzwoitej cenie.

 

Jestem "zielony" w tym temacie.

Wiadomość może być na forum lub na priv.

Z góry dzięki za info - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołąg, poszukaj bo o domach oszczędnych iluśtam-litrowych już było sporo razy, jest nawet stosowny wątek na "wymianie doświadczeń". Szukajcie a znajdziecie :lol: - ja tylko dodam, że trudno jest w naszym klimacie osiągnąć wyniki podawane przez np. Niemców - dom "tam" 3-litrowy, po przeniesieniu do PL stałby się być może 4, a być może 5-litrowcem - co nie znaczy, że nie warto walczy o energii oszczędzanie, boć to przecież pieniążki są.

 

Co mnie ciekawi, wielu inwestorów skupia się na ścianach, a one wcale nie są największym źródłem strat ciepła - prawie 30% ucieka przez wentylację (dlatego warto pomyśleć o rekuperatorze), sporo przez strop i dach (wykonawcy nabijają się z mojego pomysłu ocieplenie i połaci i stropu), okna, drzwi... Dobra 2-warstwówka typu max+15 styro nie jest wiele gorsza od ścian 3-warstwowych, a jest tańsza i szybciej się stawia (co nie znaczy że jestem przeciwnikiem ścian 3-warstwowych ;-) )

 

Teraz pewnie budowałbym z BK + styropian, ze względu na wysoką obecnie cenę ceramiki i niestety, pogorszenie jakości, oraz właśnie własności termoizolacyjne. Trzeba tylko pilnować, żeby bloczki zanadto nie zamokły, bo BK lubi wypić trochę wody i wtedy ma trochę gorsze właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też jesteśmy na etapie zamawiania okien, oto wyniki naszego castingu na okna drewniane:

 

okna z meranti, ceny brutto z montażem, z klamkami, okapnikami itp. Większość okien typowych, jeden problem - drzwi na taras wys. 2,70 m - chcieliśmy bez podziałów poziomych.

 

SOKÓŁKA, Wróblewskiego - 27 600,- okna trójskrzydłowe zaproponowali niesymetryczne, można u nich kupić okna dachowe z 7% VAT, szyby U=1,0

 

MS, Kopernika - 26 600,- - okna tarasowe z poprzeczką, szyby U=1,0

 

FERNO, Łąkowa - 23 800,- - bez zastrzeżeń, można kupić okna dachowe z 10% rabatem i 7% VAT, szyby U=1,0

 

URZĘDOWSKI, Zachodnia - 25 000,- - okna trójskrzydłowe niesymetryczne, zamiast okien o wys. 200 zaproponował nam 190, ale już wysokie na 270 zrobią bez problemu :o , szyby U=1,0

 

ADPOL, Łąkowa - 37 000,- - szyby U=1,1

 

ARIES, Romana - 33 000,- szyby U=1,0

 

BARTEK, Al.Włókniarzy - liczyli dla nas okna z BUDREXU - 25 100,- - pani po tygodniu ponaglania podała nam przez telefon tylko kwotę końcową, bez żadnych szczegółowych informacji.

 

MATERIAŁY BUDOWLANE, Wydawnicza - okna z Włoszczowej - 24 800,- - bez klamek,U=1,1, facet niepoważny, zadzwonił, żeby natychmiast przyjechać po wycenę, po czym trzymał nas godzinę czekając na fax z Włoszczowej. Podał nam tylko cenę końcową, bez żadnych dodatkowych informacji.

 

Daliśmy jeszcze do wyceny okna HUMDREX, Brukowa - wycenili tylko niektóre , cena netto powalała z nóg.

 

 

Wybraliśmy FERNO.

 

 

Pozdrawiam, akacja.

 

Sorki wielkie, że zakłócam ta kameralną sielankę :oops:

W związku z tym, że chałupy nie buduję- nie "należę" chwilowo do żadnej grupy i nawet nie wiem jak sie tu znalazłem.

Ale do rzeczy...

Z powyższej wypowiedzi sczaiłem jakoby casting okienny polegał wyłacznie na wyborze najtańszej oferty? :roll:

Ze smutkiem stwierdzam, że wybrany produkt nie jest górnego lotu, :-? zwłaszcza po ostatniej mojej wycieczce na budowę Warbudu, gdzie okien tego producenta wstawiono kilkaset- właśnie z meranti. Zdecydowana większość skrzydeł jest wypaczona po kilka centymetrów, do tego stopnia, że pokrzywiło szyby!!!!!!!

Również kilka sztuk w prawie każdym mieszkaniu przekraczało dopuszczalne wymiary- wysokość prawie 260 cm- zrobili bez mrugnięcia okiem, aby tylko wykosić frajerstwo (konkurencję) i chapnąć temat :evil:

....ale pokrzywione były skrzydła w oknach o wysokości 160 cm !!!!!!.Warbud nie popuści i pewnie będą się ostro sądzić, sprawa trochę potrwa a tymczasem mieszkania trzeba oddać klientom...

U was są jeszcze wyższe.....

 

Jeśli jest taka możliwość to przemyślcie swoją decyzję- za dwa, trzy patyki róznicy nie warto ryzykować :roll:

W razie wątpliwości zapraszam do W-wy, przejedziemy się razem :p i pooglądamy.

 

p.s. i przestańcie oszędzać na oknach, jest to tak samo ważny materiał budowlany jak każdy inny w budowie- oczywiście nie znaczy, że trzeba kupować wszystko najdroższe... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Do "EZS" oraz "jacekot"- dzięki za odpowiedż i pozdrawiam.

 

Do pozostałych" forumowiczów"

 

Ponawiam pytanie: Jakie i z czego będą lub są ściany Waszych domów?

Potrzebuję dużo wiadomości,aby podjąć decyzję.

 

Z góry dzięki za info - pozdrawiam.

 

 

Ja również U220 Kozłowice i 12 cm styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z Maxa 29cm + 15 styropianu.

 

Ps. Kupujcie sobie polisy na samochody bo od dzisiaj zaczęłam chodzić na kurs. A tym co korzystają z własnego zawieszenia polecam grube pierzowe poduchy jako zabezpieczenie jak szymczakowa będzie jeździć :wink: :lol:

 

 

Architekt podpowiedział mi dzisiaj żebym mapę którą mam z budynkiem i przyłączami przed oddaniem do ZUD-u "skserowała" w takiej firmie jedynej :o w Łodzi. Po takimzabiegu w ręku praktycznie będę mieć dwa orginały i wtedy nie będzie problemów z gazem. :lol: ( już mi się twarzyczka śmieje, parę stówek zostanie w kieszeni tra la la, tra la la)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam wszystkich.

 

jesteśmy z żoną sczęśliwymi posiadaczami działki budowlanej w Stróży k. Andrespola i zamierzamy w tym roku rozpocząć budowe wymarzonego domu.

 

potrzebujemy waszej pomocy - szczególnie tych którzy mają już adaptacje projektu za sobą. Szukamy architekta z Łodzi lub okolic do adaptacji gotowego projektu + kilka zmian do naniesienia. Dajcie znac jeśli możecie kogoś z czystym sercem polecić :)

 

Będziemy wdzięczni za wszelkie namiary na sprawdzone ekipy od scian i dachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...