Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Jestem z Łodzi,więc pozwole sobie do Was dołączyc :D

Wciągnęło mnie to forum, bo można się tutaj dużo dowiedziec 8)

Pare słów o mnie: na imię mam Robert i jestem na etapie załatwiania wszystkich pozwoleń, no i może w tą sobote zagości u mnie na działce prąd :D :D :D[/quote

 

no ładnie niektórzy to wiedzą co się robi po kolei

u mnie chałupa stoi w stanie surowym otwrtym , a ja jeszcze prądu nie mam , musze chyba bardziej sie postarać przy wykończeniówce może się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chałupa stoi w stanie surowym otwrtym , a ja jeszcze prądu nie mam , musze chyba bardziej sie postarać przy wykończeniówce może się przydać

 

Przede wszystkim dzięki Wam za powitanko :wink:

 

jacekot nie przejmuj się tym moi sąsiedzi budowali bez prądu i wody, a ja będę chyba zmuszony rozpocząc budowe bez wody i zastanawiam się jak to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba znaleźc bezpańską studzienke żeby czerpac wode hihihhhii :D

 

a teraz pytanko z innej "beczki": jak tylko dostanę pozwolenie to chciałbym ruszyc z budową na wiosne, a nie mam jeszcze żadnych namiarów na fachowców.

Czy powinienem się zacząc już tym martwic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno przemyślałeś te szprosy naklejane?

 

wg mnie szprosy są fajne, ale przy naklejanych to cholerny problem z myciem okna, poza tym brud będzie zbierał się na nich ustawicznie.........

 

 

mam dom w sylu dworkowym kolumny ganki i takie tam i aź sie prosi o szprosy w oknach poniewaź musieliśmy zrezygnować z innych bajerów chociaź to niech zostanie...............

 

Nie rezygnuj ze szprosów naklejanych ,

styl dworkowy nie wyjdzie przy szprosach międzyszybowych ,

każdy architekt ci to powie, :wink:

 

szprosów miedzyszybowych nie widać od zewnątrz tym bardziej kolorowych ,

stojąc kilkanaście metrów od budynku nie widać ich po prostu ,

 

szprosy naklejane są trudniejsze w utrzymaniu ale to różnica niewielka,

nawet nie wiesz ile stracisz na stylu budynku rezygnując ze szprosów naklejanych

(lub konstrukcyjnych jak kto woli , choć to różnica) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Także pytanka z innej beczki:

 

-Kto ma w domu ściany jednowarstwowe - z czego są budowane?

-Porównanie kosztów z dwuwarstwowymi i trójwarstwowymi.

-Zalety i wady ścian jednowarstwowych.

-Akumulacja ciepła

-Czy nie żałujecie swojej decyzji budując ściany jednowarstwowe?

 

Z góry dzięki za info - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test linka do galerii

 

ha! dziala :) to zapraszam :)

 

Piękny masz domek, nie ma co. Ja jeszcze długo nie wyjdę z syfu...

Ale coś się ruszyło, dziś zadzwonił główny szefu że chciałby wejść do domu celem kontunuacji prac ciesielskich... i że chciałby kluczyk. hip hip - hurraaa! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też jesteśmy na etapie zamawiania okien, oto wyniki naszego castingu na okna drewniane:

 

okna z meranti, ceny brutto z montażem, z klamkami, okapnikami itp. Większość okien typowych, jeden problem - drzwi na taras wys. 2,70 m - chcieliśmy bez podziałów poziomych.............

 

przy takiej wysokości powinny być poprzeczki ,

jeżeli firma ich nie proponuje albo nie nalega - to nie znaczy że okna są sztywniejsze ,

po prostu firma woli sprzedać niż cię przekonywać ,

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc to moze nieeleganckie, pozwole sobie obsmarowac Labradoryt (firme kamieniarska na Rokicinskiej). Serdecznie odradzam korzystanie z ich uslug. Obsluge w biurze maja tak niekompetentna ze drugich takich ze swieca szukac. Zaczelo sie od zlozenia zamowienia u jednego kolesia z biura - przyjal , powiedzial, ze wyliczy i zadzwoni. Oczywiscie nie zadzwonil. Pojechalam - okazalo sie, ze nie wyliczyl, bo raz jest w pracy raz go nie ma i w ogole na niczym sie generalnie nie zna. No dobra, byl inny, wyliczyl, przyjal zamowienie. Zadzwonili w terminie, nie moge powiedziec, ale. No wlasnie - ALE. Rozmawialam z panienka o transporcie na nastepny dzien - "oczywiscie, jest mozliwe na jutro, zadzwonie do Pani po poludniu zeby przekazac dokladnie o ktorej", no to umowilam kominkarza, zrobilam malarzom dzien wolny i czekam. telefonu niet, wiec wieczorem dzwonie "O jejku, wie Pani, jednak jutro jest niemozliwe"... No myslalam ze mnie ch..j jasny strzeli! (przepraszam co wrazliwszych czytelnikow). No dobra, odwoluje kominkarza, sciagam malarzy. Umowilam sie z panienka na transport pojutrze z samego rana. Umowilam kominkarza, itd., itd. Rano kominkarz dzwoni co pol godziny "Pani Agnieszko jeszcze ich nie ma, wie Pani cos?". Wrrr.... No to dzwonie, a Pan, ze "Jednak transport nie moze byc rano, bo szef wyslal gdzies kierowce, a Pani kamien mu sie nie zmiescil". Nosz kur...... Dobra, kominkarz wkurzony, bo ma dwie roboty rozbabrane, a bedzie siedzial i gapil sie w sufit, a malarze zachwyceni, ze beda mieli caly dzien wkurzonego obserwatora. W koncu kolo 12, ta dam! - przywiezli. Co do jakosci obrobki, tez bym sie mogla przyczepic, ale juz mialam tak dosyc ze nie chcialam miec juz nimi nic do czynienia.

Ufff, ulzylo mi troche. I mam taka mala wredna nadzieje, ze odstrasze im choc paru klientow. A co! Taka bede i juz!

 

Moja żona w czasie wizyty u nich od razu powiedziała,że na pewno tu nic nie załatwimy. Obsługa fataliza, ceny też do d.., a wybór średni. Żadnej pomocy, doradzenia, czuliśmy się tam intruzami. To samo było z wyceną, dopiero ponowny przyjazd i wymuszenie na miejscu zrobienia wyceny (sam szef polecił to zrobić, taki starszy Pan, gdy zobaczył jak jesteśmy lekko wnerwieni) przekonało nas ostatecznie na NIE.

Polecam za to firmę GROMOS ze Strykowa (0-42/719-81-66 ul.Brzezińska). Wszystko u nich robiliśmy. Parapety, schody, blaty do kuchni (właśnie tydzień temu je zamontowali). Nie było najmniejszych problemów z przyjazdem na budowę, wyceną, doradztwem jaki kamień, kolor itp, itd. Wszystko w terminie, w cenie uzgodnionej, bez żadnych niespodzianek. Polecam. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test linka do galerii

 

ha! dziala :) to zapraszam :)

 

Znam ten ból. Sam tak mam. Baaaaardzo ładnie, z gustem wszystko zrobione. U mnie przy tych pracach wykończeniowych co chwila coś wyskakiwało do poprawy i hamowało postęp prac. Grzebiemy się z tym wykańczaniem już z rok bo nie chcemy na koniec coś spartolić i iść na skróty. Np. trochę teraz żałuję że w jednej z łazienek mamy Tubądzin, chodzi o jakość tej glazury. Napisz gdzie załatwiasz karnisze i firanki. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma znaczenie dla kogoś kto kupuje u nich kamień. Pewnie nie, ale ja na pewno tego nie zrobię.

 

Ma znaczenie, nawet na nich nie spojrzę, dobrze, że piszesz.

 

również dla mnie ma to znaczenie , tacy ludzie bez serca dla zwierząt w moich oczach nie istnieją .

 

3 lata temu kupiłem owczarka podhalańskiego w zakopcu też nie jest za odważny :wink: ale chyba jak wiele psów boi się panicznie burzy i petard , choc był chowany bezstresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...