Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

długi

 

 

no widzisz, wszystko można jak się chce, nawet podzielić takimi ciekawymi informacjami jak: co i gdzie ......można..... :lol: :wink:

jakim potrafisz być miłym facetem :lol:

 

jacekot

A próbowałaś czasem zrobić coś spontanicznie ? A fakt my o budowie.

 

wprawdzie nie ważne do kogo to sie tyczyło, ale ja myślę, że kobiety chyba częściej bywają spontaniczne ...i nie tylko w temacie "budowa domu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

maxa z kozłowic nawet po 4,60 nie ma po prostu nigdzie!polecane składy rzeczywiscie bardzo w porządku. w domco co prawda pan- nota bene bardzo miły i fachowiec zaproponował porotherm zamiast maxa bo zbliza się ceną, a jkość podobno lepsza. Co Wy na to? o maxsie mozna pomarzyć, cięzarowki czekają pod cegielnią podobno po 3 dni. jakies total szaleństwo. szkoda że wcześmniej nie wzięliśmy się za budowę :) dzieki za namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxa z kozłowic nawet po 4,60 nie ma po prostu nigdzie!polecane składy rzeczywiscie bardzo w porządku. w domco co prawda pan- nota bene bardzo miły i fachowiec zaproponował porotherm zamiast maxa bo zbliza się ceną, a jkość podobno lepsza. Co Wy na to? o maxsie mozna pomarzyć, cięzarowki czekają pod cegielnią podobno po 3 dni. jakies total szaleństwo. szkoda że wcześmniej nie wzięliśmy się za budowę :) dzieki za namiary.

 

Ja budowałem z Maxa Winebergera ,znaczy się porotcherm tylko o wymiarach max-a. i mam jak najlepszą opinię , pod warunkiem ,że jest z Zielonki. Dokupowałem trochę pod koniec budowy i przywieźli mi z jakiejś cegielni pod Częstochową i był szajs niczym plecewice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz jakąś opinię na temat maxa z Hajdykówki ? taki znalazłam w jednej hurtwoni.

 

Oglądałam na targach w ub roku. Wygląda równie dobrze, jak z kozłowić i internauci go chwalili, tyle że w Łodzi do tej pory go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxa z kozłowic nawet po 4,60 nie ma po prostu nigdzie!polecane składy rzeczywiscie bardzo w porządku. w domco co prawda pan- nota bene bardzo miły i fachowiec zaproponował porotherm zamiast maxa bo zbliza się ceną, a jkość podobno lepsza. Co Wy na to? o maxsie mozna pomarzyć, cięzarowki czekają pod cegielnią podobno po 3 dni. jakies total szaleństwo. szkoda że wcześmniej nie wzięliśmy się za budowę :) dzieki za namiary.

 

bez żartów 4,6 ? no ładnie a ja się stresowałem że drogo kupowałem 2,3 lub 2,8 za sztuke . A materiał na sciany to tak naprawdę tylko mała część kosztów , ale stawim ze ceny maxa spadną ? wszyscy spodziewaja sie bumu na wiosnę , ale go nie bedzie ponieważ zima była łagodna i budowy trwają cały czas , nie bedzie wzmożenego popytu . A jeśli ceny beda tak wysokie ludzie przeżucą się na inny materił . W lipcu cena maxa nie będzie wyższa niż 3,5 zł .

 

ciekawe co będzie z drewnem które też nabierało tempa z ceną i do tego pod koniec roku był problem z dostaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam odważni ludzie (bo chyba takim trzeba być decydując się na budowę domu). Na początku grzecznie się przywitam :lol: i goraco pozdrawiam wszystkich uczestników forum z grupy łódzkiej :D Postanowiłam wtrącić się pomiędzy wymianą informacji na temat cegły ze swoim pytaniem. Pytanie jest banalne jak pewnie każdego zaczynającego lub planującego zacząć budowę będącego na etapie wybierania projektów. Ponieważ wiele osób pośród Was ma bardzo cenne uwagi na temat projektów na rysunku poprosiłabym osoby majace czas i chęć o wypowiedź na temat tego projektu http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=327&opcja=opis. Zdecydowana jestem na ten projekt w 90% ale może ktoś kto spojrzy na to chłodnym okiem sprawi, że zmienię zdanie i uniknę jakiś problemów w późniejszym uzytkowaniu tego domu. Liczę na Wasze wypowiedzi zwłaszcza te negatywne bo pozytywne chyba już wszystkie sama zebrałm :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, ja tez kilka miesięcy temu byłam pewna, że 2,50 za maxa. nie wiem czym jest spowodowany taki bum, ale wszyscy podnosza cene, a zamówien nie brakuje, w wielu hurtwoniahc kazano mi sie dowiadywac po 15 marca a i tak nie gwarantuja ceny. tak naprawde nie wiadomo co robic. i tak moge zacząć w lipcu, ale chciałabym zaoszcedzic i chociaz kupic na ściany. A jaką mam pewność, że w lipcu nie będzie po 7 zł. To moze byc jak z cenami mieszkań. I tak ludzie kupują. eh, trudne wybory...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, ja tez kilka miesięcy temu byłam pewna, że 2,50 za maxa. nie wiem czym jest spowodowany taki bum, ale wszyscy podnosza cene, a zamówien nie brakuje, w wielu hurtwoniahc kazano mi sie dowiadywac po 15 marca a i tak nie gwarantuja ceny. tak naprawde nie wiadomo co robic. i tak moge zacząć w lipcu, ale chciałabym zaoszcedzic i chociaz kupic na ściany. A jaką mam pewność, że w lipcu nie będzie po 7 zł. To moze byc jak z cenami mieszkań. I tak ludzie kupują. eh, trudne wybory...

 

głupiejówek z cenami :evil: :evil: :evil:

 

myślę ,żę jacek ma rację wali ich w dynię a lipiec będzie cena o 1 zyla niższa :D

to taki samo nakręcający się mechanizm jak się ustawia pod cegielnią kolejka 90 tirów to ciągną cenę do góry i sprawdzają wytrzymałość klienta. Ja tam kupuję wszystko na spokojnie - najwyżej wprowadzę się z pół roku później :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inka999 tak na pierwszy rzut oka. Bez sensu dwa balkony. Ja za radą forumowiczów zrezygnowałam z jedynego jaki mieliśmy. POnoć nikt w domku z tego nie korzysta, a tylko kłopot z konserwacją, mostkami zimna i oczywiście zawsze wyższy koszt budowy o pare złotych.

I nie bardzo rozumiem czy wejście do gabinetu na parterze jest pod schodami?

:o Czy może zeskakuje się ze schodów do pokoju? Jakoś tak dziwnie to wygląda. Może dałoby się przesunąć te schody na pomieszczenie gospodarcze czy co tam jest z tyłu. I jeszcze jedno jak salon z jadalnią to 33 metry trochę nie za dużo. Zwłaszcza, że dom spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wiele osób pośród Was ma bardzo cenne uwagi na temat projektów na rysunku poprosiłabym osoby majace czas i chęć o wypowiedź na temat tego projektu

 

Domek śliczny.

Dla mnie salon nie za mały,choć przyznaję, że mało ustawny. Ale jak ktoś ceni sobie przestrzeń to tu będzie ją miał, w końch hol jest w salonie i też go jakioś powiększa optycznie. Ma wszystko, może jedynie brak mi łazienki na parterze, czasem się przydaje, za to są dwie na górze. Ja bym pewnie garderobę na dole zamieniła na łazienkę z kabiną i wc a z wc zrobiła mini-garderobę otwieraną na przedsionek. Zaś na górze zamiast jednej łazienki mieć duużą garderobę. Ale każdy ma inne priorytety. Jedyne co, to drogi dach. Ja bym go nie wzięła, bo buduję oszczędnościowo. Nio i przez dach kopertowy tą samą liczbę pokoi masz na 150m a ja na 120 (ale ja mam dach dwuspadowy) :D . Jak masz kasę i chcesz dom urodziwy a może ciut mniej funkcjonalny to ten jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo ma byc z dachówką ceramiczną ale tylko o bagatela 8%.

ja osobiście myslę, że ceny nie zejdą już w dół, może nieiwlekie wahania sezonowe, bo nabywców i tak będa miec, ludzi coraz więcej sie buduje, i tak zapłacą i tak. nie liczyłabym na wielkie obnizki po wiośnie; bede dzisiaj w kilku składach to poytam sie o planowan epodwyzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=327&opcja=opis. Zdecydowana jestem na ten projekt w 90% ale może ktoś kto spojrzy na to chłodnym okiem sprawi, że zmienię zdanie i uniknę jakiś problemów w późniejszym uzytkowaniu tego domu. Liczę na Wasze wypowiedzi zwłaszcza te negatywne bo pozytywne chyba już wszystkie sama zebrałm :wink:

 

mi sie wydaje, ze lazienka na dole, ktora proponowala Ewa (sory Ewciu, ze tak Cie obgadam za plecami ;) ), nie jest konieczna - bo nie ma tam sypialni. w takiej sytuacji wystarczajace jest chyba samo wc. a na gorze mysle, ze moze warto byloby zamienic pomieszczenie 15 na lazienke - byloby wejscie do niej od razu z sypialni (kanalize i wode mozna pociagnac z kuchni, np. jedym z kanalow wentylacyjnych), polaczenie z garderoba, no i lazienka mialaby balkon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, ja tez kilka miesięcy temu byłam pewna, że 2,50 za maxa. nie wiem czym jest spowodowany taki bum, ale wszyscy podnosza cene, a zamówien nie brakuje, w wielu hurtwoniahc kazano mi sie dowiadywac po 15 marca a i tak nie gwarantuja ceny. tak naprawde nie wiadomo co robic. i tak moge zacząć w lipcu, ale chciałabym zaoszcedzic i chociaz kupic na ściany. A jaką mam pewność, że w lipcu nie będzie po 7 zł. To moze byc jak z cenami mieszkań. I tak ludzie kupują. eh, trudne wybory...

 

głupiejówek z cenami :evil: :evil: :evil:

 

myślę ,żę jacek ma rację wali ich w dynię a lipiec będzie cena o 1 zyla niższa :D

to taki samo nakręcający się mechanizm jak się ustawia pod cegielnią kolejka 90 tirów to ciągną cenę do góry i sprawdzają wytrzymałość klienta. Ja tam kupuję wszystko na spokojnie - najwyżej wprowadzę się z pół roku później :cry:

no ładnie jeszcze wyjde na brutala , ale jesli miałoby to spowodowac spadek cen to mogę popróbować choć nie mam w tym wprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj uzgadniałem styro 20 po 135 a dzisiaj już mnie podnieśli na 140

 

producenci jeszcze nie podwyzszaja, choc produkcja idzie na dwie zmiany i wszystko sprzedaje sie na pniu ...

 

wełna od marca ma zdrożeć o 30 % ???????

coś ktoś wie???????????????????????????????????????????????

 

ja wiem :x jak masz mozliwosc kupowac teraz, to kupuj. Problem w tym, ze fizycznie jej nie ma :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...