Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Powiedzcie mi, stan surowy zamknięty to w procentach jaki koszt budowy domu :roll: :roll: :roll:

 

Ja co prawda jeszcze nie wybudowalem ale mysle ze stan surowy zamkniety to od 30 do 50% kosztów budowy. Zreszta ten drugi wariant optymistycznie zakladam :))

 

Jako wykańczająca się wykończeniówką ;) moge zameldować, że u mnie stan surowy zamkniety = 33 % kosztów budowy...

Jak bym nie liczyła nie chce wyjść korzystniej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za odpowiedzi co kosztu przyłączeń.

U nas jest jeszce problem- bo wszystko idzie w drodze asfaltowej, tak więc kucie asfaltu i jakieś uzgodnienia organizacji ruchu czy coś takiego... do tego dochodzi.

 

Wiem, że porotherm był w Rolbudzie w Rzgowie kilka dni temu.

 

Pozdrawiam.

 

To nie są koszty przyłaczeń! To są koszty projektów przyłaczeń. W tym momencie ci asfalt nie przeszkadza, Jednak przy robieniu samego przyłącza faktycznie podwyższa cenę, bo musi być wyłaczenie ulicy z ruchu, zerwanie i połozenie asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też proponowali żebym się zapisał w kolejce ale bez gwarancji terminu i ceny :( więc zdecydowałem się na PTH25 bo to było od ręki.Szukałem wcześniej U 220

z Kozłowic i znalazłem w DOMCO w Kostantynowie po 3,91 ale już byłem zdecydowany na PTH.Może więc jeszcze tam w tym DOMCO mają :wink:

gdzie kupiłeś porotherm?

Ja też potrzebuję i będę baaaardzo wdzięczny za info

 

porotherm kupiłem w Rolbudzie w Rzgowie.Kilka osób polecało mi tę hurtownię.Ponoć ich ceny bez rabatów (niby nie udzielają ale sprawdzimy :) )są niższe niż u innych po rabatach.A kupiłem dlatego,że po obdzwonieniu Łodzi i okolic nie znalazłem Kozłowic i wpadłem w panikę,że przyjdzie mi latem budować z trocinobetonu albo słomy i gliny(nic nie ujmując tym szlachetnym metodom :D )

A kupowałem trochę w ciemno bo projekt jeszcze nie gotowy.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie zaczynam budowę w okolicach Konstantynowa-Żabiczki i potrzebuję geologa, który zrobi dla mnie badania gruntu. Znacie jakąś firmę geologiczną?

 

Olo

 

Hej,

 

spróbuj na stronie geologia

 

To jest geolog z Łodzi i oni robią wiercenia i badania gruntu. Mi zrobili bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi co kosztu przyłączeń.

U nas jest jeszce problem- bo wszystko idzie w drodze asfaltowej, tak więc kucie asfaltu i jakieś uzgodnienia organizacji ruchu czy coś takiego... do tego dochodzi.

 

Wiem, że porotherm był w Rolbudzie w Rzgowie kilka dni temu.

 

Pozdrawiam.

 

To nie są koszty przyłaczeń! To są koszty projektów przyłaczeń. W tym momencie ci asfalt nie przeszkadza, Jednak przy robieniu samego przyłącza faktycznie podwyższa cenę, bo musi być wyłaczenie ulicy z ruchu, zerwanie i połozenie asfaltu.

 

Nie przesadzaj z tym zrywaniem :lol: :lol: :lol: i nie strasz ludzi takimi kosztami :wink: robi się przecisk i po sprawie koszt to o ile pamiętam 400-500 zl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od różnych rzeczy. U mnie na dwóch wykonawców kanalizy żaden się nie chce zdecydować na przecisk. Warunki nie te :cry: A niestety prucie asfaltu kosztuje, nie mam jeszcze wyceny, jak będę miała to powiem ile. Ale to też zależy od wielkości kawałka rozwalonego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też proponowali żebym się zapisał w kolejce ale bez gwarancji terminu i ceny :( więc zdecydowałem się na PTH25 bo to było od ręki.Szukałem wcześniej U 220

z Kozłowic i znalazłem w DOMCO w Kostantynowie po 3,91 ale już byłem zdecydowany na PTH.Może więc jeszcze tam w tym DOMCO mają :wink:

gdzie kupiłeś porotherm?

Ja też potrzebuję i będę baaaardzo wdzięczny za info

 

porotherm kupiłem w Rolbudzie w Rzgowie.Kilka osób polecało mi tę hurtownię.Ponoć ich ceny bez rabatów (niby nie udzielają ale sprawdzimy :) )są niższe niż u innych po rabatach.A kupiłem dlatego,że po obdzwonieniu Łodzi i okolic nie znalazłem Kozłowic i wpadłem w panikę,że przyjdzie mi latem budować z trocinobetonu albo słomy i gliny(nic nie ujmując tym szlachetnym metodom :D )

A kupowałem trochę w ciemno bo projekt jeszcze nie gotowy.pozdrawiam

 

Ziko ,ja chyba zreszta z Twojego polecenia kupiłem chyba ostatnie 17 palet kozłowic z Domco ,ale juz po 4zł :lol: , a mogłem kupujac 25 palet w grudniu wziąc jeszcze 20 , to nie no bo po co stanieja pewnie mówiłem sobie :cry: a były wtedy po 2,75 :roll:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie przesadzaj z tym zrywaniem :lol: :lol: :lol: i nie strasz ludzi takimi kosztami :wink: robi się przecisk i po sprawie koszt to o ile pamiętam 400-500 zl :D

Z przeciskiem wcale nie jest taka prosta sprawa. U mnie zrywali asfalt, raptem 2 m kw, ale i tak jak twierdzili było dużo taniej. A grunt trudny, bo piasek, kanał 3 metry w dół i wszytsko sypało się w czasie wykopu. Gdyby przecisk był tańszy na pewno by to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od różnych rzeczy. U mnie na dwóch wykonawców kanalizy żaden się nie chce zdecydować na przecisk. Warunki nie te :cry: A niestety prucie asfaltu kosztuje, nie mam jeszcze wyceny, jak będę miała to powiem ile. Ale to też zależy od wielkości kawałka rozwalonego

 

Do kanalizy sprzet specjalistyczny bo rura gruba i nachylenie musi byc :D nie każdy maa.........i dlatego nie chcą :-? lepiej inwestora w koszty :evil: poszukaj jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie zaczynam budowę w okolicach Konstantynowa-Żabiczki i potrzebuję geologa, który zrobi dla mnie badania gruntu. Znacie jakąś firmę geologiczną?

 

Olo

Mogę z czystym sumieniem polecić panią geolog :

mgr Mirosława Pietrusiewicz-Woszczak - tel 603375420 lub 042 65 15 818

Szybko, fachowo i miło - jeśli jeszcze potrzebujesz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za m2 14zl bez materiału

Nie dodalem,ze wylewki robili nowym mixokretem na ogrzewanie podlogowe

 

DROGO TO CZY TANIO ??? :roll: podpowiedzcie moi drodzy

tanio to raczej nie :roll: standart cena 10

 

Ja bym pwoiedziała, że cena średnia...

 

Za 10 pln nie spotkałam :-?

Wszędzie "śpiewali" mi właśnie od 13 do 15 pln m2 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za m2 14zl bez materiału

Nie dodalem,ze wylewki robili nowym mixokretem na ogrzewanie podlogowe

 

DROGO TO CZY TANIO ??? :roll: podpowiedzcie moi drodzy

tanio to raczej nie :roll: standart cena 10

 

 

ładny standard, mnie się nie udało takiego standardu osiągnąć z żadnym z pytanych potencjalnych wykonawców (z miksokretem of kors).

 

Ostanio skłaniam się do wykonawcy z ofertą:

 

- ułożenie izolacji (papa termozgrzewalna, folia, styropian) = 8 zł mkw

- wylewka jastrych grubość 8 cm = 13 zł mkw

 

to tylko robocizna, koszt materiałów po mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...