Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Kropi- to jest ta Dobra koło Michałówka, na wylocie ze wsi, czyli przy trasie Łódź-Stryków jest krańcówka autobusu miejskiego, zdaje sie 60, na pks za bardzo nie ma co liczyć, ale jak pisałam co 10 min. kursuja mini busy prywatne jadace z Głowna czy Łowicza, w cenie biletu pks. Sprawdzałam na liczniku, z mojej działki do Centralu jest 15 km.

Działkę kupiłam w ten sposób, ze kręciłam się po wsi i pytałam mieszkańców, duzo informacji maja w sklepiku przy stawie (ten nowszy sklep). Nasza działka i okoliczne nowe domy sa na ul. Wodnej przy szosie powiatowej, tam zdaje się sa jeszcze wolne grunty. Poza tym chyba w centrum sa jakieś budynki juz w budowie do sprzedania, może cos ci sie spodoba. Mieszkancy wsi sa bardzo przyjazni, musisz zobaczyc zcy odpowiada ci okolica i wogóle klimat!

 

Podejrzewam ze cena gruntów wkrótce szybko zdrożeje, bo 3-4 km. dalej tzn. za Zelgoszczą bedzie autostrada. W samej Dobrej nic się nie zmieni bo jest to Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja długo zastanawiałem się gdzie kupić działkę. Miałem wiedzę, o której pisał Tommco. Wychodzł zachód Łodzi lub jakiś kierunek pokrewny.

Ponieważ za działki w Łodzi chciano od nas astronomiczne kwoty, nawet 110zł/m2, zaczeliśmy szukać poza jej granicami. Aleksandrów wpadł nam w oko i dążyliśmy do tego aby tam działeczkę kupić. Długi czas jednak jakoś się nie udawało. A to gazu nie było w pobliżu a to wodociąg daleko, a to za głosno itp. Zaczeliśmy nawet szukać w okolicach Zgierza. Już byliśmy nawet zdecydowani. Ale w planach zobaczyłem, że zaplanowana jest 50m od działki obwodnica. I tak już traciliśmy nadzieję.

Pewnego razu moja żona dorwała jakieś ogłoszenie i się udało - kupiliśmy działkę. Choć wcześniej oglądaliśmy ten teren, dopiero za którymś razem zaczął nam pasować. I tak już zostało.

 

Teraz jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że dokonaliśmy trafnego wyboru, gdyż spotkałem na forum fajnych przyszłych i obecnych mieszkańców Aleksandrowa.

 

Z urzędnikami sobie poradzę: do pań będę się uśmiechał a do panów mówił panie kierowniku, to podobno działa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honorata - super, jest nas w oklicach Dobrej coraz więcej. Wieje tam rzeczywiście że hoho - mam działke na górce (w końcu to wzniesienia łódzkie) więc z wiatrem będę się musiał zaprzyjaźnić. Musimy się spotkać - w końcu w tej samej gminie przyjdzie nam mieszkać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero będę wiedział w środę co i jak. Tak jak już pisałem wsadzili mi zajęcia we czwartek od 15.00 do 16.35. A żeby przyjść po nich na targi, pozwiedzać i jeszcze się z Wami spotkać, to czasu może być już za mało. Postaram się więc odbembnić te zajęcia z inną grupą w środe...ale czy tak się da...?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi- to jest ta Dobra koło Michałówka, na wylocie ze wsi, czyli przy trasie Łódź-Stryków jest krańcówka autobusu miejskiego, zdaje sie 60, na pks za bardzo nie ma co liczyć, ale jak pisałam co 10 min. kursuja mini busy prywatne jadace z Głowna czy Łowicza, w cenie biletu pks. Sprawdzałam na liczniku, z mojej działki do Centralu jest 15 km.

Działkę kupiłam w ten sposób, ze kręciłam się po wsi i pytałam mieszkańców, duzo informacji maja w sklepiku przy stawie (ten nowszy sklep). Nasza działka i okoliczne nowe domy sa na ul. Wodnej przy szosie powiatowej, tam zdaje się sa jeszcze wolne grunty. Poza tym chyba w centrum sa jakieś budynki juz w budowie do sprzedania, może cos ci sie spodoba. Mieszkancy wsi sa bardzo przyjazni, musisz zobaczyc zcy odpowiada ci okolica i wogóle klimat!

 

Podejrzewam ze cena gruntów wkrótce szybko zdrożeje, bo 3-4 km. dalej tzn. za Zelgoszczą bedzie autostrada. W samej Dobrej nic się nie zmieni bo jest to Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich.

 

 

To jest teren Parku? Bo z mapy mi wynika, że już poza granicami (u mnie Park kończy się na Dobieszkowie), ale może mam przeterminowaną mapę.

Jak tam jest z mediami?

W poniedziałek po robocie może zrobię sobie wycieczkę do ty Dobry i oblukam co i jak. Dzięki za info, tak w ogóle :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu nie mogę ci pomóc choć bardzo bym chciał. Sam mam nadzieję niedługo szukać jakiś majstrów.

Podałaś cenę 35zł/m2 samej robocizny. Wertując Muratory zauważyłem, że ceny robocizny (ocieplenie + tynk) kształtują się: przy styropianie od 39zł/m2 do 54zł/m2 przy wełnie jest trochę drożej bo 66zł/m2. Ceny jak widzisz wyższe od tobie zaproponowanych. Fakt, że obowiązują one w oficjalnych cenikach i są wykalkulowane dla W-wy.

Ja z tych względów zdecyduję się na ścianę trójwarstwową (95%).

 

Życzę ci udanych poszukiwań i targuj się ile możesz.

Popytaj jeszcze w składach budowlanych - może oni znają jakieś dobre i tanie ekipy.

 

A towarzystwo w naszej grupie to spi? Nikt nie pomoże Ani?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie.

Na targi wolałbym raczej zajrzeć w czwartek tak jak Darwol około 16-tej, ale teraz ponieważ weszła u mnie ekipa do gładzi, to nie wiem czy dam radę (końskie oko pana tuczy :wink: ), więc chyba pędem po pracy skoczę na budowę a nie targi.

Do W-wy jadę na pewno, wyglądajcie więc mnie w Koluszkach.

 

Pzd.

Leszek

 

PS

Jakby coś dajcie znać na priva. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Zamknęłam sesję :D i oto jestem. Cieszę się, że taka liczna grupka będzie w czwartek na targach. Szkoda, że nigdy nie widziałam nikogo z was. wiedziałabym kogo szukam a tak będę błądzić po omacku i pytać wszystkich "Szuflandia, szuflandia?"

No i zaczęło sie potrzebuję bardzo sensownego inspektora nadzoru i wszej opinni: Co sądzicie na temat kominka otwartego /bez wkładu/ w domku drewnianym? Ja do tej pory myślałam o takim z wkładem bo i ogrzewanie można zamontować i wydaje się bezpieczniejszy ale moi znajomi twierdzą, że to "lizanie loda przez szybkę". No i co spece moi myślicie?!?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno będziesz miał bardziej brudno w mieszkaniu i szybciej drewno Ci się wypali, rozprowadzenie ciepła praktycznie nie istnieje odleglejszych pokoi, iskierki będą skakały radośnie po Twoim perskim dywanie bądź parkiecie z Merbau, futro z niedźwiedzia też odpada,

natomiast przy wkładzie zamkniętym / jeżeli nie lubisz lizać?/ możesz sobie drzwiczki otworzyć na maxa i już,

 

otwarty kominek to moim zdaniem błąd ale........up to you,

 

gregg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety czwartek na targi odpada, pewnie bedzie to piatek wieczor lub sobota, taka praca...

 

kropi co do Dobrej, to większość wsi jest na terenie parku, nasza działka, która jest na ul. Wodnej, tzw. "chata za wsią" nie zalapala sie na teren parku i lezy tuz poza jego granica, tablice parku mamy

ok. 200-300 m. dalej w strone wsi. Z tego co wiem budujacy sie na terenie parku musza tez dostac jakas zgode czy akceptacje od jego dyrekcji.

Co do mediow, to cala gmina Strykow, rowniez Glowno, jest niezgazyfikowana. We wsi, w tym na naszej ulicy jest prad, woda i kanalizacja. z tym ze np. na naszej ulicy kanaliza konczy sie 50 m. przed nasza dzialka, wiec chyba bedziemy ciagnac ja dalej do spolki z sasiadem. Jak dokladnie biegnie nitka knalizacji we wsi i ktore ulice obejmuje tego dokladnie nie wiem. W urzedzie gminy Strykow dowiesz sie na temat planow zagospodarowania przestrzennego itd, w wydziale d/s inwestycji mowia ze gazociag poprowadza do 5 lat, na pewno najpierw zaczna od Strykowa i Glowna. W wydziale budowlanym, ktory wydaje pozwolenia na budowe polecam pania Anie-sympatyczna i bezproblemowa. Wogóle urząd określiłabym jako przyjazny inwestorom. Ksiegi wieczyste działek sprawdzasz w Zgierzu, ZUD, enrgetyka-tez są w Zgierzu.

Nowobudowane domy w Dobrej spotkasz w centrum wsi przy stawie-po prawej jego stronie idąc od szosy Łódź-Stryków, dalej przy wylocie wsi na Kiełminię i właśnie wzdłuż ul. Wodnej.

Powodzenia w poszukiwaniu działki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim, nowym i starym

Na targach będę w czwartek 19.02.04 od około 16.30 do zamknięcia. Przez jakieś 10 - 15 miniut około 16.30 będę na stoisku PKO BP / stoisko 5 Pawilon II czyli Hala Sportowa / potem ruszam i będę krążyć ale zostawię numer komórki na stoisku PKO BP i na hasło Ania Sitek dziewczyny ten telefon dadzą. Co wy na to?

aniszkin, czy to dalej aktualne? Skoro brak jest innych konkretów, to proponuję o 16 lub 16.30 przy PKO BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...