Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

pytanie zaczepne/ankieta.

Czy ktoś z forumowiczów planuje lub już posiada strop lany żelbetowy?

Zastanawiam się - patrząc wokoło - czy jest sens robienia takiego stropu skoro wszyscy/większość robą/i prefabrykowany.

 

JA mam lany strop , tydzień temu zalewany ,bardziej pracochłonny fakt , ale taki chciałem :D czy droższy , biorąc pod uwagę że się odsprzeda stemple i deski wcale wtedy nie jest drozszy , do tego koszt robocizny mam ten sam za cały stan surowy bez względu na rodzaj stropu , moi murarze szalowali i zbroili aż miło było patrzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocili tynkarze... :-?

 

Z budowy wziete:

 

Listopad 2005 - tynki wewnetrzne cem-wap w piwnicy

- Dlaczego te tynki sa takie krzywe?

- Jakby mialy byc proste, to trzebaby robic je na listwach.

 

2007-03-29 7:35 - tynki zewnetrzne cem-wap

- Dlaczego te tynki sa takie krzywe?

- Bo to na listwach sie takich tynkow nie robi, puknie sie kielnia i sie krzywia i potem krzywa cala sciana. Tynki to sie robi do deski.

 

2007-03-29 7:45 - tynki zewnetrzne cem-wap

- A w tym miejscu dlaczego te tynki sa takie krzywe?

- Bo deska była krzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocili tynkarze... :-?

 

Z budowy wziete:

 

Listopad 2005 - tynki wewnetrzne cem-wap w piwnicy

- Dlaczego te tynki sa takie krzywe?

- Jakby mialy byc proste, to trzebaby robic je na listwach.

 

2007-03-29 7:35 - tynki zewnetrzne cem-wap

- Dlaczego te tynki sa takie krzywe?

- Bo to na listwach sie takich tynkow nie robi, puknie sie kielnia i sie krzywia i potem krzywa cala sciana. Tynki to sie robi do deski.

 

2007-03-29 7:45 - tynki zewnetrzne cem-wap

- A w tym miejscu dlaczego te tynki sa takie krzywe?

- Bo deska była krzywa.

 

 

 

 

:D :D :D dobre ,, naprawde dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam lany strop , tydzień temu zalewany ,bardziej pracochłonny fakt , ale taki chciałem :D czy droższy , biorąc pod uwagę że się odsprzeda stemple i deski wcale wtedy nie jest drozszy , do tego koszt robocizny mam ten sam za cały stan surowy bez względu na rodzaj stropu , moi murarze szalowali i zbroili aż miło było patrzeć :D

Ja również wybrałem monolit Co do odsprzedania desek, racja jest - ja właśnie szukam takowych, zobaczymy co mi kolega CONTEL na priv zaproponuje :) :)

O wyższości jednego nad drugim było już wiele na forum, a ostatecznie każdy wybiera to co mu najbardziej odpowiada. Jest jeden plus monolitu rozsądnie zaprojektowanego (nie za duże rozpiętości) - jest cienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żesz... nikt nie kupował rynien? :o

 

 

jA KUPOWAŁEM W ZAMKU na brukowej , na całości dali jakiś upust( choć na razie płaciłem tylko za dachowkę ) nie wiem czy są tani bo w ofercie mam cenę na dachówkę okna i rynny i wyceniał to znajomy znajomego i podobno tanio ma być :wink: , prównywałem z innymi firmami to całość fakt z 5% taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam lany strop , tydzień temu zalewany ,bardziej pracochłonny fakt , ale taki chciałem :D czy droższy , biorąc pod uwagę że się odsprzeda stemple i deski wcale wtedy nie jest drozszy , do tego koszt robocizny mam ten sam za cały stan surowy bez względu na rodzaj stropu , moi murarze szalowali i zbroili aż miło było patrzeć :D

Ja również wybrałem monolit Co do odsprzedania desek, racja jest - ja właśnie szukam takowych, zobaczymy co mi kolega CONTEL na priv zaproponuje :) :)

O wyższości jednego nad drugim było już wiele na forum, a ostatecznie każdy wybiera to co mu najbardziej odpowiada. Jest jeden plus monolitu rozsądnie zaprojektowanego (nie za duże rozpiętości) - jest cienki.

 

to że cienki mnie nie przekonało , bo dlaczego cienki jest lepszy :D

mnie przekonało to że nie będzie żadnych rys na suficie bo monolit w odróżnieniu do terivy takich rys nie serwuje :wink:

 

no i wogóle fajna taka ooogromna płyta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że cienki mnie nie przekonało , bo dlaczego cienki jest lepszy :D mnie przekonało to że nie będzie żadnych rys na suficie bo monolit w odróżnieniu do terivy takich rys nie serwuje :wink:

no i wogóle fajna taka ooogromna płyta :lol:

Zgadzam się w całej rozciągłości. Co do cienkości, ma ona swoje zalety nie tylko optyczne (przy wejściu na kondygnację) ale i praktyczne - nieco więcej miejsca nad głową na poddaszu, bez ingerencji w zewnętrzne proporcje budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski na lany strop...

 

1. Najpierw kupilem na lawy fundamentowe

2. Dokupilem wieksza ilosc i zalalem strop nad piwnica

3. Potem byl zalany strop nad parterem.

4. Potem wykonawca wzial (bez pytania) troche moich desek, bo brakowalo mu na innej robocie.

5. Potem deski powedrowaly do sasiada obok do jego stropu.

6. Potem deski wrocily do mnie razem z reszta desek sasiada.

7. Potem deski powedrowaly do sasiada obok na podmurowke pod ogrodzenie.

8. Potem wrocily do mnie i zalalem strop nada garazotarasobalkonem.

9. Teraz sluza ekipie "tynkarzy" do tynkowania (tylko, ze nie zauwazyli ze sa krzywe :roll: :x) i podloga na rusztowaniach

10. W przyszlosci posluza do robienia podmurowki pod moje ogrodzenie...

 

Wniosek: mozna kupic deski i kilkakrotnie je wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy wiecie może ile potrzeba odsunąć się z ogrodzeniem od granicy działki? (od drogi?) Za wszelkie informacje będę wdzięczna.

pozdrawiam wiosennie wszystkich budujących :lol:

 

a trzeba ? Wiem tylko że jak robisz ogrodzenie tymczasowe na przodzie to dobrze zostawić 40 cmwgłąb działki na murowane ogrodzenie, bo wtedy nie trzeba słupków narożnych przenosić. A po bokach to tyle, żeby było na Twojej działce, aby sąsiad się nie przyczepił czyli jakieś 4 cm (szerokośc słupka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin_lodz dzięki za info, moze ktoś jeszcze coś wie w temacie odległości postawienia ogrodzenia....W jednym urzędzie mówią, ze muszę zgody sąsiadów zebrać nawet jeśli ogrodzenie nie ma 2,20 i nie powstanie w granicy działki, inny urząd powiedział mi, ze standartowo to 4 m powinnam od granicy mojej działki się odsunąć :o (nieszczęsliwie też granicy drogi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicol są niedrogie

gamraty tyż :lol: :lol: :lol:

 

Zobacz też w markecie (Tesco?) rower Legend. Jest różowy jak trzeba. I na prawde ładny. Moja córa dostała rok temu na komunię i całe wakacje go męczyła intensywnie - nic mu się nie stało :o Czyli dobry :D . I też nie drogi... Troche powyżej 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszałam z tymi rynnami :oops: Bo przecież musze mieć ten sam system co juz jest na dachu. Brakuje mi tych długich w dół. Dachowcy się przeprowadzają, więc nie wiem kiedy by mi przywieźli. Znalazłam u innych, ale teraz dla odmiany nie moge sie do nich dodzwonić. O matko i córko! Juz mam dosyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy możecie coś powiedzieć na temat hurtowni SEL-Bud w Łodzi na Rąbieńskiej 132 ? Myśle że tam będę kupował PTH i chciałem się czegoś dowiedzieć.

Z góry dzięki, pozdrawiam, majki

sa drodzy, ale materiały (fatalny i drogi styropian Arbet) brałem od nich 2005 i 2006 a dzisiaj chyba trzeba brać co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...