Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ja wpadam z szybkim, konkretnym ostrzeżeniem :x

 

Otóz wybietrając speca od przyłącza wodnego i kanalizacyjnego radzę unikac pana o wdzięcznym nazwisku Bluszcz :evil:

 

Pan umówił się z nami w styczniu na szybkie przyłącze-

przeciągnął nas przez styczeń, luty i marzec, żeby ostatecznie bez słowa "przepraszam" oddac dokumenty za pośrednictwem pracownika :o

Oczywiście w międzyczasie klasyka gatunku czyli: nie odbieranie telefonów, gdy dzwonilismy z innych numerów i pechowo odebrał,

to oczywiście "coś przerywało" :evil:

Kilkanaście terminów wejścia na budowę, potencjalnych terminów zakończenia inwestycji -

oczywiście klasyka w postaci niby_ psującego się auta, niby_choroby, niby_ problermów z pracownikami itd itp.

 

Hiciorem była informacja "noooo, dlaczego pani sie denerwuje - przecież pracownicy juz kopią u pani na budowie".

Ja lecę, pędzę i co - oczywiście pan "letko" minął się z prawdą - bo pracownicy chyba nie trafili :evil:

Kiedy ustaliliśmy ostateczny termin wejścia i zakończenia prac - pan zniknął, rozpłynał się... :o

 

Nawet wieczorne poszukiwania w jego domu nie dały rezultatu - dopiero interwencja ludzi ze ZWiK pomogła odzyskac papiery :evil:

 

Suma sumarum - dzieki współpracy z pannem Bluszczem jestem 3 miedsiące w plecy...

Nie mam wody ani kanalizy - a za miesiąc muszę sie przeprowadzić :evil:

Bedę wtedy w 7ym miesiącu ciąży - i mam głupią nadzieję, że facet, z którym jestesmy umówieni na 12ego kwietnia

nie zawiedzie i uniknę biegania do sławojki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No - a jak już wyładowałam złość i rozżalenie, to sie jeszcze podpytam o:

 

1/ sklep/hurtownie z duzym wyborem tynków zewnętrznych?

(najlepiej jesli byłyby jakies sensowne próbniki - a nie kwadraciki 2 cm x 2 cm)

 

2/ aktualną łódzką cenę za położenie tynku zewnetrznego?

czy 9 zł/m2 to uczciwa stawka?

 

3/ duże centrum ogrodnicze - inne niż Tracz?

szukam tuj szmaragd o wysokości ok. 120 cm i nigdzie nie ma :(

 

4/ namiary na ludzi/ elipę/ firmę, która byłaby w stanie uprządkowac mi działkę (rozwieść ziemię, wyrównać poziom itd),

ale niekoniecznie wykonywać przy tym ogród...

 

Uff - zebrało sie tych pytań :oops:

Za każdą odpowiedź serdecznie dziękuję! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mack - może i drodzy, ale PTH 38 po 6,83 brutto z transportem to nie znalazłem nigdzie taniej :)

 

Moniqa - a może "Gałkiewicz" - w Gospodarzu na trasie Pabianice - Rzgów, prawie przy trasie na Katowice ? To duże centrum ogrodnicze, chyba największe jakie do tej pory znam / widziałem.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a możesz dookreślić bliżej gdzie to jest ?

 

majki

 

 

na pomorskiej między mileszkami a bodajże ulicą edwarda tak w połowie jest żwirownia , jadąc od centrum po lewej stronie ,oprócz tego róg właśnie edwarda a pomorskiej stoją ciężarówki wożące piasek , ja za 20 ton płacę z dowozem 240 zł , fakt że do mnie blisko bo buduje na stokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubiłam ten sklep, dopóki nie chciałam tam czegoś kupić. Wpradwzie cen nie zmieniali, ale nigdy nie było kogoś kompetentnego pod ręką. Albo na przerwie, albo wyszedł. Pan na dziale kominków liczy kubaturę ogrzewanego pomieszczenia w metrach kwadratowych :o Jeszcze sie spierał jak go poprawiliśmy, że chyba jednak w sześciennych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Szukam taniej siatki ogrodzeniowej / może byc używana / oraz farby do metalu, może komuś zostało i się chętnie pozbędzie .

 

Z góry dzięki za info - pozdrawiam - "Gołąb ".

 

Gołąb - bodajże w Castoramie jest siatka ogrodzeniowa po 137 pln za 50 metrów.

 

Jakościowo żaden szał - ale na ogrodzenie na czas budowy spokojnie może być i cena chyba nie najwyższa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am prośbę do starej gwardii , co to już ma ogrzewanie w domku :D ,oraz do młodej co to planuje mieć i juz coś wie na ten temat :wink:

 

Otóż dziś spotkałem się na budowie z Panem od ogrzewania , wod-kanu i gazu , taki trzy w jednym , no i za materiały i robociznę zaśpiewał 57 tys złotych :o :o :o , wiedziałem że to nie będzie mało ale zaschło mi w gardle choć nie mówiłem a słuchałem :D

 

opiszę szczegółowy zakres prac wraz z cenami za części i robotę :o , przed tym kilka szczegółów dotyczących miejsca instalacji :D

 

dom ma około 170 m2 powierzchni razem z 25 metrowym garażem w tym , wysoki 2,6 m, zresztą ponizej rzuty domu,ogrzewany gazem ziemnym

 

rzut parteru - tu podłogówka 70-80m2 - grzejnik po sztuce w garażu i wiatrołapie i drabinka w łazience

 

 

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=parter&view=normal&ver=CE

 

 

rzut poddasza - to po grzeniku w kazdym pomieszczeniu plus drabinka w łazience

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a oto zestawienie przepisane żywcem z oferty "PANA trzy w jednym"

 

1Materiał do wody ciepłej i zimnej oraz cyrkulacja w domu + podlewanie ogrodu :

 

- rury fi16,fi20 z ociepleniem = 2866 zł

- złączki zaciskowe , coś pod urządzenia (nie doczytam się :-? ) = 5807 zł

 

razem = 5807 zł

 

2. Ogrzewanie materiały (część ogrzewania grzejnikowa) nie miedź a coś jak plastik i aluminium ,nie pamietam nazwy tych rurek

 

- grzejniki komplet 3500- 4500 zł

-rury grzewcze i izolacja 1415 zł

- zawory odcinajace do grzejników oraz głowice termostatyczne 987 zł

 

razem ok : 6400 zł

 

3. Ogrzewanie (część podłogowa ok 70-80 m2)

 

- rury 5056 zł

- rozdzielacz + szafka+ zawory 1309 zł

- mata systemowa + klipsy 2450 zł

- plastyfikator do betonu 450 zł

 

razem ok : 9265 zł

 

4. Kotłownia :

 

- kocioł vaillant VSC 246-C170 CENA KATALOGOWA 14518 , pan ze swoim upustem podobno może mi dac cenę 9944 zł

- automatyka 7350 zł

-zawory,filtry ,armatura ok. 1800 zł

- regulatory do pomieszczeń vr-90 ( 2 szt) ok 956 zł

- wkład do komina z podłączeniem spalin 2300 zł

 

razem :22350 zł

 

5. R O B O C I Z N A

 

etap przed pierwszą wylewką i tynkami :

 

- podłączenie wody od studzienki do domu wraz z materiałem 600 zł

 

- podłączenie kanalizacji do budynku oraz rozprowadzenie w budynku przed chudziakiem wraz z materiałem 1800 zł

 

etap po pierwszej wylewce i tynkach :

 

- wykonanie instalacji wody ciepłej , zimnej , cyrkulacji oraz podlewania ogrodu 3000 zł

 

- wykonanie ogrzewania grzejnikowego oraz podłogowego 4500 zł

 

- wykonanie kotłowni 1500 zł

 

- wykonanie instalacji gazu wraz z materiałem od ogrodzenia do domu oraz wewnatrz domu 1200 zł

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

razem wszystko 56,500 zł :o :o :o Pan ponoć bardzo dobry w tym co robi :-?

 

proszę Was o opinie na ten temat , mi się wydaje drogo ale może się nie znam

( może ktoś z Was może mi przesłać namiary na sprawdzonych fachowców w tym temacie wtedy będę mógł porównać sobie koszty :) )

 

sie rozpisałem że hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do starej gwardii , co to już ma ogrzewanie w domku :D ,oraz do młodej co to planuje mieć i juz coś wie na ten temat :wink:

 

Otóż dziś spotkałem się na budowie z Panem od ogrzewania , wod-kanu i gazu , taki trzy w jednym , no i za materiały i robociznę zaśpiewał 57 tys złotych :o :o :o , wiedziałem że to nie będzie mało ale zaschło mi w gardle choć nie mówiłem a słuchałem :D

 

opiszę szczegółowy zakres prac wraz z cenami za części i robotę :o , przed tym kilka szczegółów dotyczących miejsca instalacji :D

 

dom ma około 170 m2 powierzchni razem z 25 metrowym garażem w tym , wysoki 2,6 m, zresztą ponizej rzuty domu,ogrzewany gazem ziemnym

 

rzut parteru - tu podłogówka 70-80m2 - grzejnik po sztuce w garażu i wiatrołapie i drabinka w łazience

 

 

 

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/viola_5/rzut.asp?id=458&action=parter&view=normal&ver=CE

 

 

rzut poddasza - to po grzeniku w kazdym pomieszczeniu plus drabinka w łazience

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a oto zestawienie przepisane żywcem z oferty "PANA trzy w jednym"

 

1Materiał do wody ciepłej i zimnej oraz cyrkulacja w domu + podlewanie ogrodu :

 

- rury fi16,fi20 z ociepleniem = 2866 zł

- złączki zaciskowe , coś pod urządzenia (nie doczytam się :-? ) = 5807 zł

 

razem = 5807 zł

 

2. Ogrzewanie materiały (część ogrzewania grzejnikowa) nie miedź a coś jak plastik i aluminium ,nie pamietam nazwy tych rurek

 

- grzejniki komplet 3500- 4500 zł

-rury grzewcze i izolacja 1415 zł

- zawory odcinajace do grzejników oraz głowice termostatyczne 987 zł

 

razem ok : 6400 zł

 

3. Ogrzewanie (część podłogowa ok 70-80 m2)

 

- rury 5056 zł

- rozdzielacz + szafka+ zawory 1309 zł

- mata systemowa + klipsy 2450 zł

- plastyfikator do betonu 450 zł

 

razem ok : 9265 zł

 

4. Kotłownia :

 

- kocioł vaillant VSC 246-C170 CENA KATALOGOWA 14518 , pan ze swoim upustem podobno może mi dac cenę 9944 zł

- automatyka 7350 zł

-zawory,filtry ,armatura ok. 1800 zł

- regulatory do pomieszczeń vr-90 ( 2 szt) ok 956 zł

- wkład do komina z podłączeniem spalin 2300 zł

 

razem :22350 zł

 

5. R O B O C I Z N A

 

etap przed pierwszą wylewką i tynkami :

 

- podłączenie wody od studzienki do domu wraz z materiałem 600 zł

 

- podłączenie kanalizacji do budynku oraz rozprowadzenie w budynku przed chudziakiem wraz z materiałem 1800 zł

 

etap po pierwszej wylewce i tynkach :

 

- wykonanie instalacji wody ciepłej , zimnej , cyrkulacji oraz podlewania ogrodu 3000 zł

 

- wykonanie ogrzewania grzejnikowego oraz podłogowego 4500 zł

 

- wykonanie kotłowni 1500 zł

 

- wykonanie instalacji gazu wraz z materiałem od ogrodzenia do domu oraz wewnatrz domu 1200 zł

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

razem wszystko 56,500 zł :o :o :o Pan ponoć bardzo dobry w tym co robi :-?

 

proszę Was o opinie na ten temat , mi się wydaje drogo ale może się nie znam

( może ktoś z Was może mi przesłać namiary na sprawdzonych fachowców w tym temacie wtedy będę mógł porównać sobie koszty :) )

 

sie rozpisałem że hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contel zatkało mnie

w pkt. 1.rury fi 16 i fi 20 zm ociepleniem - sprawdz cene i pomóż razy metr coś dużo za te rury

rozumiem ze za 5800 to masz także rury do polewania trawnika

 

w pkt. 2

rury grzewcze kosztują już 1450

 

w pkt3

-rury do podłogówki 5056 hm ja coprawda 2 lalta temu płaciłem 5 zł za metr czyli wychodzi jakies 1000mb, dzieląc przez 7 bo tyle rury wchodzi na m2 to daje 142m2 podłogówki

 

pkt 4 automatyka za 7350????????? stary to co to bedzie komputer Laptop podłaczony do kotła gazowego (nie wiem czego chcesz ale...........)

 

jaki długi masz komin bo metr kwasówki kosztuje z okładem 100zł nawet w w marketach jest taniej

 

nie uwazaj mnie za mądrale ale ja bym sie przyjzał temu czemus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę was złościć, ale mnie cieszą takie ceny wykonawców, bo utwierdzają w postanowieniu, że warto wszystko co się da robić samodzielnie (oczywiście nie każdy ma taką możliwość). Jeszcze dwa lata temu część rodziny i znajomi patrzyli na mnie z tego powodu z lekkim politowaniem, teraz miny im się całkiem zmieniły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...