Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Potwierdzam, 18-to kilometrowy odcinek autostrady ktory zostanie zbudowany jako pierwszy (w okolicach Łodzi) będzie przebiegał na odcinku Stryków-Emilia, póki co jest tam zrobiona wycinka drzew; njapełniej o przebiegu autostardy jest poinformowany urzad gminy Stryków.

 

 

moowicie o A2. to raczej nie dotyczy Kalonki.

natomiast A1 krosujaca pod Strykowem A2 zagraza wlasnie Kalonce i okolicy.

 

areksam: pytalem (pewnie nie dosc wyraznie, wybaczcie), kto mieszka w okolicy Kalonki....

zglosiles sie, stad moje dalsze pytania.

nieporozumienie - sorry.

 

ale zdaje sie nikogo z tej okolicy- Kalonka pod Lodzi - nie ma na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Luśka Nabyłem nowego Muratora i przeczytałem sobie o Twoich zmaganiach...:) Dobrze, że już po wszystkim.

 

Dzisiaj czuję się tak jakbym dostał w łeb. Okazało się, że w miejscu, w którym planowałem kocioł olejowy (jest komin i doprowadzone instalacje), nie zmieści się on. Problem jest jeśli chodzi o głębokość. Wyliczenia były robione pod Ferroliego. Może ktoś z Was zna kotły olejowe o mniejszej głębokości i jakieś dosyć przystępne cenowo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moby- polecam więc urząd gminy nowosolna, to chyba jest ten właściwy, a jeżeli nie to wydział budowy dróg i mostów w Łodzi, oni mają najświeższe informacje o przebiegu autostrady, ale nie sądze , zeby ją puścili przez Park Krajobrazowy , tylko pozostaje pytanie -jak daleko od parku bedzie przebiegać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm szukałam Muratora ale jeszcze nie widziałam, ale zaraz pognam męża aby kupił jak jest Nasza Luśka:)

 

apropo dla mnie kredyt powinien spełniać 2 podstawowe rzeczy ( a napewno pierwszą )

 

1. Dowolna bez ograniczeń, bez opłat, bez innych umów - SPŁATA kredytu

2. Bez prowizji za przewalutowanie.

 

Podobnież w ofertach .... promocyjnych to już jest np. BPH PBK sa w promocji jesiennej miało dowolna spłata rat, a bez promocji nie mają :(.

 

Wiecie jak jest w innych bankach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moby- polecam więc urząd gminy nowosolna, to chyba jest ten właściwy, a jeżeli nie to wydział budowy dróg i mostów w Łodzi, oni mają najświeższe informacje o przebiegu autostrady, ale nie sądze , zeby ją puścili przez Park Krajobrazowy , tylko pozostaje pytanie -jak daleko od parku bedzie przebiegać?

 

dokładnie to zrobie jeszcze w tym tygodniu.

co do autostrady parku krajobrazowym, to niestety sa juz takie przypadki w kraju-raju.

 

gdyby sie jednak trafil ktos budujacy w okolicy Kalonki, to bede wdzieczny za kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi ta chatka na Wodnej z czerwonym dachem to niestety sąsiadów, nasza działka to ten ogrodzony siatka teren przed nimi i na razie fundamenty. Jeżeli w sklepie nic nie wiedzieli, to ja robiłam tek, ze pytałam ludzi, poprostu pukałam do domów i pytałam, czy ktos nie ma działki budowlnej na sprzedaż, odwiedź sołtysa- z reguły wie najwięcej, polecam też wizyte w urzędzie gminy-tez powinni cos mieć. Okolica jest oczywiście najładniejsza wiosna i latem, kiedy coś dzieje się na polach, a na rowerach mozna podjechac do lasu łagiewnickiego albo dobieszkowskiego. Własnie początkowo przez kilka miesięcy szukałam działki w dobieszkowie. Bo widok z góry na las jest tam fantastyczny! Nietstey w sprzedazy są dosyć duże działki na tzw. zabudowe rezydencjalną (sa tam specjalne wymogi co do wielkości i architektury domu) i ceny zaczynają sie od 50 zł/metr. [/b]

 

Na razie to był wstępny rekonesans, wcale się nie zniechęcam ;) Niestety, za 50 zł/m nie kupię 1000 metrów, a to wydaje mi się rozsądnym minimum na działę.

Jedno co mnie trochę martwi (ale nie bardzo) to gdzie tam jest jakaś komunikacja z Łodzią? Czy do samej Dobrej wjeżdża busik, czy jest jakiś przystanek - oprócz tej pętli 60-ki, która jest jednakowoż oddalona od wsi z kilometr albo i dwa). Czy jest tam szkoła? Bo jak sobie wyobraziłem Młodego ganiającego za kilka lat po szosie łowickiej za busami to mi się słabo zrobiło...

Aha, i co to jest "Dobra-Nowiny"? Nie wjeżdżałem tam (mało czasu mieliśmy, jechałem z Żonką coby sobie pooglądała), czy to jest kontynuacja wsi czy "poleee, poleee, łyse poleee"?

 

Kiedyś pisałaś, że tam wieje - ja bym się nie martwił tylko postawił sobie holendra i miał prunt za półdarmo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moby- polecam więc urząd gminy nowosolna, to chyba jest ten właściwy, a jeżeli nie to wydział budowy dróg i mostów w Łodzi, oni mają najświeższe informacje o przebiegu autostrady, ale nie sądze , zeby ją puścili przez Park Krajobrazowy , tylko pozostaje pytanie -jak daleko od parku bedzie przebiegać?

 

dokładnie to zrobie jeszcze w tym tygodniu.

co do autostrady parku krajobrazowym, to niestety sa juz takie przypadki w kraju-raju.

 

gdyby sie jednak trafil ktos budujacy w okolicy Kalonki, to bede wdzieczny za kontakt.

 

Na mojej mapie to wygląda tak:

A1 leci przez Andrespol, przecina trasę 72 tak z 1,5 km na wschód od centrum Nowosolnej, przecina Park na linii Natolin-Boginia i dalej prosto na północ. Jest to tylko atlas Shella (a nie żadne rządowe przecieki ;-) )ale tak na chłopski rozum wygląda, że Kalonka jest raczej bezpieczna.

W przeciwnym razie A2 musiałaby zahaczyć o Łódź (małochętnie), albo A1 zbliżyć się w str. Łagiewnik, co jest mniej opłacalne choćby z powodu konieczności przecięcia dwóch dróg krajowych zamiast jednej. No i wtedy Dobra miałaby szansę znaleźć sie pod jezdnią autobahny ;-).

BTW jak jest z terenami w Kalonce (cena, uzbrojenie, infrastruktura...), jeśli masz jakieś dane to podziel się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniszkin cudownie że jesteś z nami. Sprawdź wszystko jak najdokładniej. Będziemy musieli postawić ci ........ a właściwie co lubisz?

Bank PKO BP też mi odpowiada.

Problem tylko mam taki, że z budową wystartuję dopiero w przyszłym roku, a załatwić tanio i tani kredyt mógłbym w tym. Zwróć, proszę, uwagę i na taki przypadek.

 

Kropi kup sobie działkę w Aleksandrowie. Czuję, że tworzymy fajną paczkę!

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW jak jest z terenami w Kalonce (cena, uzbrojenie, infrastruktura...), jeśli masz jakieś dane to podziel się :-)

 

teraz nie wiem, ale jakis czas temu cena srednia to ok. 30 PLN.

okolica sie rozwija, nowe drogi itp.

sasiad ma zamiar dzielic ladnie polozony kawalek ziemi..

 

bede niebawem w urzedzie gminy, moze cos wpadnie w rece...

dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi kup sobie działkę w Aleksandrowie. Czuję, że tworzymy fajną paczkę!

 

pozdrowionka

 

Jestem otwarty na propozycje - moje priorytety wyglądają następująco: 1. ładna okolica (i fajni sąsiedzi ;-) )

2. dobra komunikacja z Łodzią (wliczam w to obecność mediów uniezależniających od samochodu);

3. cena w granicach 20 zł/m przy założeniu, że prądu nie bd musiał ciągnąć z sąsiedniej wsi.

4. media - najchętniej wszystkie, ale mogę zrezygnować z niektórych w następującej kolejności: 1. telefon; 2. gaz; 3. kanaliza. Wodę i prunt raczej wolałbym mieć.

 

Działę wolałbym nabyć jakoś teraz, poświęcić rok na spokojne opracowanie projektu, zorientowanie się co chcę a czego nie itd... no i na luzie za dwa lata zamieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach mojej działki jakieś ogłoszenia o sprzedaży widziałem. Czy okolica jest ładna? Za pierwszym razem jak tam byłem wydawało mi się, że to odludzie teraz myślę inaczej. Ale nie to ładne co ładne tylko co się komu podoba.

W sumie Aleksandrów nie jest duży i wszędzie na piechotę dojdziesz.

Prąd i woda w zasadzie jest wszędzie. Gazu też jest dużo. Kanalizacja cały czas w budowie.

Komunikacja z Łodzią można by rzec bardzo dobra. PKS, MPK i prywatne busy. Od Aleji Włókniarzy do swojej działki jadę samochodem 10min.

Ceny działek są różne - ja płaciłem 25zł/m2.

Do Grotnik mam 5km.

 

Może jeszcze inni napiszą ci o plusach i minusach Aleksandrowa.

 

Decyzja należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłam trochę drożej za działkę ale za to niemal w centrum Aleksandrowa. Jest to nieduża gmina gdzie wszystko jest. Od przedszkoli, szkoły podst. na liceum skończywszy. Na mojej działce jest wszystko z wyjątkiem kanalizacji. Wokół budują sie nowe domy, nieduże. Cisza i spokój a do "centrum" handlowego i przystanku mam 5-6 min. piechotą. O działkach mozna sie dowiedzieć "ustnie" lub z ogłoszeń (gratka, biura nieruchomości). No i zgodnie z uśięconą tradycją - na zachód jest najlepsze powietrze.

W ubiegłym roku szukaliśmy także w Kalonce (tak modnie). Ale ceny duuuużo wyższe i na ogół działki o pow. 20 arów. Nie daliśmy rady. A w dodatku komunikacja z Łodzią byle jaka - mamy duże dzieci, które musiałyby samodzielnie dojeżdżać. Półtorej godziny w jedną stronę do centrum Łodzi - nie do przyjęcia na codzienne dojazdy. I na wschód od Łodzi w nieznany rejon autostrady.

Polecam Aleksandrów (mimo, że nie ma tramwajów, które kocham!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcco my mamy kocioł olejowy Villanta z zasobnikiem ale faktycznie jest to dość duże urządzenie. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to całą instalację grzewczą zamawialiśmy w THERM- Instalu na Kopcińskiego. Goście tam są dość fachowi i potrafią doradzić. Mają kotły olejowe różnych firm.

Co do Kalonki to ja może najbliżej ale jakieś 5 km od Kalonki. Faktycznie jest tam dość fajnie ale dojazd taki sobie.

Po bojach z wyposażeniem łazienki - zmieniła mi się koncepcja kabiny prysznicowej z murowanej na przeszkloną - nareszcie odetchnęłam z ulgą. Udało mi się dogadać z facetem od którego wszystko kupowaliśmy by jeszcze zmienić częściowo zamównie (problem polegał na tym, że zamówiliśmy brodzik metr na metr dość drogi, sprowadzony specjalnie dla nas a tu okazało się, że jest nam zbędny). Kupiłam kafelki do górnej łazienki a teraz będę już czekała na efekty.

Na targi też się wybieram ale dopiero w sobotę. Tam zresztą umówiłam się również z facetem od łazienki - bo będą mieli jak zwykle swoje stoisko.

Jeszcze nie mogłam poczytać nowego Muratora - bo jeszcze go nie dostałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kalonki to ja może najbliżej ale jakieś 5 km od Kalonki. Faktycznie jest tam dość fajnie ale dojazd taki sobie.

 

Potwierdzam, jako przyszły - mam nadzieje - mieszkaniec ;)

Dodatkowo od mojej działki do przystanku mam jakieś 15 min. drogi.

Ale to kwestia priorytetów.

Dwa auta w rodzinie, w przyszłości wożenie młodych do szkółki autem zalatwia temat.

Jak moj mlody skonczy 12 lat dostanie Vespe i bedzie mobilny ;)

 

Natomiast samochodem dojazd do samego centrum to w najgorszych warunkach i godzinach szczytu to max. 30 min. Wieczorkiem nawet 15 ...

 

Jak mowie.. to wszystko kwestia priorytetow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanko, masz jakieś świetne układy łazienkowe? Ja mam małą obsesyjkę na punkcie wanny z wirkami. Bardzo liczę na te targi może razem będzie taniej :roll: ?

Aneczko promocja obejmuje cały region łódzki. wiec nie ma sprawy. Na targach będą dwie dziewczyny z VI Oddziału z kredytów mieszkaniowych / w czwartek cały dzień i w niedzielę po 14/ jeżeli chciałabyś rozmawiać z kimś kto Ci już dalej tę sprawę poprowadzi

Areksam Twój przypadek jest odrobinkę bardziej skomplikowany za chwileczkę złapię Magdę i przyciśniemy ją do muru.

pozdrowionka

i miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi:

1. Dobra to jednak wieś, tak więc komunikacji w niej nie ma, busiki i autobus miejski zatrzymuja się na przystanku na trasie Łódź-Stryków, co do odległości do przystanku, to zalezy gdzie masz dzialkę, jak na poczatku wsi to 50 m, jak na końcu, tak jak ja-to ok. 1,5 km.

2.szkoła we wsi jest, ale jaka i ile klas to nie wiem, bo jeszcze nie mamy dzieci, sądzę, że po licznych reformach taka 1-3,

3. Dobra-Nowiny to szczere pole, na ktorym deweloper wybudowal kilka lat temu osielde domkow, obok mieszkancy Dobrej mieli grunty i zaczeli je sprzedawac prywatnym inwetorom pod działki, także teraz to jest taka jakby kolonia domków, przed Dobra po prawej stronie jadąc od Łodzi.

Owocnych poszukiwań! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi:

1. Dobra to jednak wieś, tak więc komunikacji w niej nie ma, busiki i autobus miejski zatrzymuja się na przystanku na trasie Łódź-Stryków, co do odległości do przystanku, to zalezy gdzie masz dzialkę, jak na poczatku wsi to 50 m, jak na końcu, tak jak ja-to ok. 1,5 km.

 

No właśnie, to mnie trochę osłabia, bo ja jednak mieszczuch jestem i lubię mieć kontakt ze światem. Co nie zmienia faktu, że z Dobrej do roboty mam ten sam czas przelotu co teraz z bloków.

 

3. Dobra-Nowiny to szczere pole, na ktorym deweloper wybudowal kilka lat temu osielde domkow, obok mieszkancy Dobrej mieli grunty i zaczeli je sprzedawac prywatnym inwetorom pod działki, także teraz to jest taka jakby kolonia domków, przed Dobra po prawej stronie jadąc od Łodzi.

 

Właśnie dziś tam pojechałem i już wiem, że to raczej nie dla mnie. Po prostu sypialnia, nawet kiosku z gazetami nie ma, typowe polskie bezmóżdże - postawić osiedle i liczyć że reszta już jakoś sama... Poza tym dziś ledwo przejechałem, więc myślę, że w warunkach ciut gorszych może grozić zupełne odcięcie. ODPADA.

Owocnych poszukiwań! :lol:

 

Dzięki, choć jak na razie wygląda to gorzej, niż myślałem. Zaraz ruszam do Gratki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi, rozważałeś może okolice Stoków? Swego czasu szukaliśmy tam działki ale jak był prąd i woda, to nie było kanalizacji. Jak była kanalizacja to zero szans na telefon (i Internet :evil: ). Z aktualnych wieści, to z telefonami i kanalizacją coś się ruszyło. Ceny były co prawda różne (od 20 - 75 PLN/m2), ale kto wie jak jest teraz. Owocnych poszukiwań! :lol:

Nie wiem, czy uda mi się wpaść w czwartek na Targi, więc tak na wszelki wypadek może byśmy się ostatecznie skrzyknęli co do wyjazdu do W-wy? Kto zdecydowanie jedzie i ile wesołych przedziałów pozajmować :lol: Leszku, jeśli byś się dosiadał w Koluszkach, to prześlę Ci smsa w którym wagonie będziemy. Tylko podaj namiar na siebie (może być na priva).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...