Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Czy ktoś z forumowiczów grupy łódzkiej jest szczęśliwym/nieszczęśliwym (niepotrzebne skreślić) wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła czyli rekuperatora?

Chętnie zapoznałbym się z doświadczeniami kogoś, kto już ma i korzysta z takiego systemu.

Interesują mnie koszty eksploatacji i serwisu, a przede wszystkim poziom hałasu wytwarzany podczas pracy oraz wszystkie wrażenia subiektywne domowników.

 

Podbijam temat. Jeśli posiadacze rekuperatorów tu jeszcze zaglądają to czekamy na opinie :D .

 

Zdaje się że jest nas więcej zainteresowanych rekuperacją. Ja mam dopiero projekt z Dospel'a. Centralka wydaje się być ok. - koszt ~ 10 kpln. teoretyczny miesięczny koszt użytkowania ~50 pln - prąd + raz na kilka miesięcy filtr za stówkę. Mam nadzieję, że będzie się opłacać - tego niestety nie jestem pewien :( :roll:. Też będę wdzięczny za jakieś opinie użytkowników

 

 

Wygląda na to, ze nikt nie jest zainteresowany. :-? Czy to świadczy o złych doświadczeniach czy też braku wiedzy? :D :D :D :D

 

Ja byłem przez moment zainteresowany went. mech.ale szczerze mówiąc bardziej mnie klima intresuje , chociaż w sypialni ,tańsza i uczucie chłodu latem bezcenne , może ktoś ma z klimą w domu obecnym lub przyszłym coś wspólnego ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z Was Szanownych Klubowiczów nie ma przypadkiem namiarów na samochód z HDS'em. Najlepiej jak największy (niekoniecznie najdroższy oczywiście :wink: )

 

jeśli chcesz mogę Ci przesłać na priv namiar na Stara z hds zabiera 5-6 ton

 

pozdrawiam

Monika

 

ps przy okazji dopisujemy sie do grupy NWS my z Kalonki / Borki

 

Bardzo poproszę droga sąsiadko :wink: i sąsiedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jeśli mamy porozmawiać w małym gronie odłamu grupy łódzkiej [podgrupa NWSL:lol:], to proponuję właśnie na "naszym" terenie.

 

Tak czy inaczej na party-spotkanie się piszę :D.

Można zorganizować. Ale ja tym razem nie robię listy, bo nie mam juz siły. Wykańcza mnie wykończeniówka.

 

 

 

 

Stoki też blisko Nowosolnej , więc tez bym z chętnie wpadł :wink: na takie spotkanko iwestorskie :wink: :wink:

Chłopaki, u mnie dużo sprzątania na działce. Zapraszam :lol: A potem zawsze można jakieś piwko zrobić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jeśli mamy porozmawiać w małym gronie odłamu grupy łódzkiej [podgrupa NWSL:lol:], to proponuję właśnie na "naszym" terenie.

 

Tak czy inaczej na party-spotkanie się piszę :D.

 

Moze bar przy "pajaku" (na przeciw krancowki "57"). Wszyscy trafia. Mozna cos zjesc, wypic piwko i isc sprzatac do ladnego domku Anisi3. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów grupy łódzkiej jest szczęśliwym/nieszczęśliwym (niepotrzebne skreślić) wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła czyli rekuperatora?

Chętnie zapoznałbym się z doświadczeniami kogoś, kto już ma i korzysta z takiego systemu.

Interesują mnie koszty eksploatacji i serwisu, a przede wszystkim poziom hałasu wytwarzany podczas pracy oraz wszystkie wrażenia subiektywne domowników.

 

Podbijam temat. Jeśli posiadacze rekuperatorów tu jeszcze zaglądają to czekamy na opinie :D .

 

Zdaje się że jest nas więcej zainteresowanych rekuperacją. Ja mam dopiero projekt z Dospel'a. Centralka wydaje się być ok. - koszt ~ 10 kpln. teoretyczny miesięczny koszt użytkowania ~50 pln - prąd + raz na kilka miesięcy filtr za stówkę. Mam nadzieję, że będzie się opłacać - tego niestety nie jestem pewien :( :roll:. Też będę wdzięczny za jakieś opinie użytkowników

 

 

Wygląda na to, ze nikt nie jest zainteresowany. :-? Czy to świadczy o złych doświadczeniach czy też braku wiedzy? :D :D :D :D

 

Hmm - ja niby mam rekuperator (też Dospel) - ale instalacja (projekt by Aspol bodajże) jeszcze nie jest skończona :(

Wrażeniami będę mogła zatem podzielić się za minimum 2 m-ce :wink:

Co do kwestii technicznych - nie ma na mnie co liczyć - bo nie znam sie w ogóle :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałam wycenę z Tondacha. Generalnie jest mała różnica między nimi a Creatonem tylko tysiaczek ( przy budowie to ..... nie pieniądze).

Może napiszę tak by każdy mógł zrozumieć na czym polega różnica na wycenach:

 

Creaton: Tondach:

- brak wyłazu dachowego + wyłaz jest

- brak dachówek wentylacyjnych + dach. wenytacyjne są

- dolna półka foli na dach + górna półka ( membrana)

- dachówka z jednym zamkiem + zamki x 2

- brak kominków wentylacyjnych + kominki są

+ gwarancja 50 lat - gwarancja 33 lata

 

 

I teraz co wybrać ?

 

Koramik nie gwarantuje ceny, a towar najszybciej za pół roku. Czyli creaton albo Tondach.

 

Wybierz Ruppa :lol: :lol:

ja mam miedzianą anagobe na dachu i jestem zadowolony a od Creatona tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jeśli mamy porozmawiać w małym gronie odłamu grupy łódzkiej [podgrupa NWSL:lol:], to proponuję właśnie na "naszym" terenie.

 

Tak czy inaczej na party-spotkanie się piszę :D.

 

Moze bar przy "pajaku" (na przeciw krancowki "57"). Wszyscy trafia. Mozna cos zjesc, wypic piwko i isc sprzatac do ladnego domku Anisi3. :)

 

nakryty to i spać gdzie będzie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją działkę zaszczycił dziś geodeta i wykonawca z ŁZE. Może wreszcie będę miał prąd na działce. Hurraaaaaa! :D :D

Obiecują, że to "już" za dwa tygodnie (walczę z nimi od 8 miesięcy :o :o ).

Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Poszukuję cegły pełnej jakieś 1,5 tys. może gdzieś na mnie czeka w dobrej cenie tylko jeszcze o tym nie wiem.???

Wrzyciłem parę nowych zdjątek do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jeśli mamy porozmawiać w małym gronie odłamu grupy łódzkiej [podgrupa NWSL:lol:], to proponuję właśnie na "naszym" terenie.

 

Tak czy inaczej na party-spotkanie się piszę :D.

 

Moze bar przy "pajaku" (na przeciw krancowki "57"). Wszyscy trafia. Mozna cos zjesc, wypic piwko i isc sprzatac do ladnego domku Anisi3. :)

 

nakryty to i spać gdzie będzie :lol: :lol: :lol:

Nawet i siku jest gdzie zrobić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję cegły pełnej jakieś 1,5 tys. może gdzieś na mnie czeka w dobrej cenie tylko jeszcze o tym nie wiem.???

Wrzyciłem parę nowych zdjątek do galerii.

 

Widzę że kominy już masz. Jeśli nie potrzebujesz cegły (czerwonej) to może mógłbyś zainteresować się silikatową. Jest tańsza, wytrzymałość podobna, no i wiem że jeszcze do zdobycia. Ja kupowałem tydzień temu po 0,90 pln/szt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jeśli mamy porozmawiać w małym gronie odłamu grupy łódzkiej [podgrupa NWSL:lol:], to proponuję właśnie na "naszym" terenie.

 

Tak czy inaczej na party-spotkanie się piszę :D.

 

Moze bar przy "pajaku" (na przeciw krancowki "57"). Wszyscy trafia. Mozna cos zjesc, wypic piwko i isc sprzatac do ladnego domku Anisi3. :)

 

nakryty to i spać gdzie będzie :lol: :lol: :lol:

Nawet i siku jest gdzie zrobić. :wink:

Na krańcówce? :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - ja niby mam rekuperator (też Dospel) - ale instalacja (projekt by Aspol bodajże) jeszcze nie jest skończona :(

Wrażeniami będę mogła zatem podzielić się za minimum 2 m-ce :wink:

Co do kwestii technicznych - nie ma na mnie co liczyć - bo nie znam sie w ogóle :oops:

 

A możesz się podzielić tajemną wiedzą na temat kosztów tej zabawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc jeśli mamy porozmawiać w małym gronie odłamu grupy łódzkiej [podgrupa NWSL:lol:], to proponuję właśnie na "naszym" terenie.

 

Tak czy inaczej na party-spotkanie się piszę :D.

 

Moze bar przy "pajaku" (na przeciw krancowki "57"). Wszyscy trafia. Mozna cos zjesc, wypic piwko i isc sprzatac do ladnego domku Anisi3. :)

 

nakryty to i spać gdzie będzie :lol: :lol: :lol:

Nawet i siku jest gdzie zrobić. :wink:

Na krańcówce? :o :wink:

Nie, u mnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

W dalszym ciągu poszukuję kier-buda z polecenia.Może ktoś odstąpi okazyjnie :)

A ma się do wszystkiego dopie...ać czy tylko wpisywać w dziennik???

 

Ja również poszukuje Kierownika.

Najchętniej takiego, który czepiałby się wykonawców, jeśli robią cokolwiek źle, przekazywał dobre rady co i jak w szczegółach wykonać, no i nie czepiać się mnie, jeśli chodzi o jakieś sprawy formalne.

Ma ktoś takiego do polecenia? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

W dalszym ciągu poszukuję kier-buda z polecenia.Może ktoś odstąpi okazyjnie :)

A ma się do wszystkiego dopie...ać czy tylko wpisywać w dziennik???

 

Ja również poszukuje Kierownika.

Najchętniej takiego, który czepiałby się wykonawców, jeśli robią cokolwiek źle, przekazywał dobre rady co i jak w szczegółach wykonać, no i nie czepiać się mnie, jeśli chodzi o jakieś sprawy formalne.

Ma ktoś takiego do polecenia? :-?

Znam kogoś takiego. Niestety nie jest moim kierownikiem (był po pierwsze nieosiągalny jak zaczynałem, a poza tym dość drogi ~ 1,5 kpln/mc). Z tego co wiem jest co dziennie na budowach które prowadzi, ma bardzo duże doświadczenie (czasem z niego korzystam) i nie boi się wykonawców. Czasem myśle sobie, że może mogłem poczekać bo teraz "niestety" budowy i ekip muszę pilnować sam. Mój kiero pojawia się na budowie tylko po moich telefonach, a o moim projekcie (mam wrażenie) wie znacznie mniej niż ja - LAIK :evil: Dla zainteresowanych info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...