Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam

Może ktoś będzie zainteresowany garażem blaszanym - chętnie się go tanio pozbędę. Niestety został trochę zniszczony przez zimowe wichury i trzebaby go wyprosotować i pospawac w paru miejscach. Zainteresowanych zapraszam na priv.

 

Kurcze, a pisałem na forum że poszukuje i w końcu 2 tygodnie temu kupiłem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

DO mm3844

SZukam takiego kierownika,którego można zostawić na kilka dni samego i będzie naprawdę kontrolował.Mam poleconego przez wykonawcę ale taki to prawdopodobnie nawet nie raczy przyjechać na budowę tylko powie "ja zna Pana Stasia,Rysia itp i wiem że on to dobrze robi :) .Więc szukam takiego ,który będzie reprezentował moją stronę.Pozdrawiam

 

Ty nie szukasz kierownika, tylko inspektora nadzoru.

 

Tak ,szukam takiego dwa w jednym :) Wczoraj rozmawiałem z gościem ,który ponoć tak pracuje .Zażyczył sobie 3 tysiaki za całość budowy.Problem w tym,że z kim bym nie rozmawiał(z branży budowlanej) to każdy mówi ,że za dużo sie naczytałem o budowie :D

 

Ja tez sie swego czasu naczytalem. I z tego czytania pamietam, ze inspektor i kierownik budowy w jednej osobie to konflikt interesow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do doświadczonych gazolosem.....

Ile płaciliście za projekt przyłącza gazowego i za wykonanie tegoż ????????????????????????????????????????????????????

jak liczą przyłącza : z metra czy od sztuki ????????

 

U mnie przylacze robiono przy okazji rozbudowy wlasciwego gazociagu (dogadalismy sie z wykonawca gazociagu). Policzyl 80 zl za mb, + skrzynki na licznik i jakies zawory/uszczelki. W cenie byl geodeta, bo i tak musial przyjezdzac na odbior gazociagu. Ale i tak wyszlo ok. 4k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do doświadczonych gazolosem.....

Ile płaciliście za projekt przyłącza gazowego i za wykonanie tegoż ????????????????????????????????????????????????????

jak liczą przyłącza : z metra czy od sztuki ????????

 

 

 

też mnie to interesuje , długi jakbyś coś wiedział daj znać :D

 

 

na razie z projekt przyłącza i instalacji zaśpiewali mi 650 a za wykonawcą się rozglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, zakupiłam działkę budowlaną w Ksawerowie. Poprzedni właściciel miał już do niej trochę dokumentów potrzebnych do złożenia pozwolenia na budowę. Wypis z planu zagospodarowania przestrzennego, z rejestru gruntów itp. Mam wobec tego pytanie: Czy muszę te dokumenty organizować od początku tak aby były na moje

nazwisko? czy są one przyporządkowane do działki i wystarczy że dołaczę akt

notarialny, iż ja jestem teraz nowym jej właścicielem.

Bardzo prosze o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Victoria

 

 

O ile pamiętam wypis z rejestru gruntów jest ważny b. krótko - chyba 30 dni. Jego uzyskanie jest proste - zwykle od ręki. Wypis jest ważny dłużej - ten mogą ci uznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ten sam piach jest po 260 zł za wywrotke , ale posyłam namiary na priv , cóż piach też niby zdrożał :(

 

Panowie, Czy ten piach nadaje się do murowania czy trzeba go jeszcze przesiewać?

 

Trzeba siać, albo za 2 - 3 pln więcej na tonie możesz kupić przesiewany

 

 

 

udało Ci się dogadać z tym wywrotkowym ?

 

Dzięki twoim informacjom znegocjowałem cenę u mojego. Opuścił mi 20 pln na samochodzie :lol: :lol: to dałem sobie spokój.

Pozdrawiam

Uprzejmie proszę o namiary na ten piach - na priv, albo obojętnie jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do doświadczonych gazolosem.....

Ile płaciliście za projekt przyłącza gazowego i za wykonanie tegoż ????????????????????????????????????????????????????

jak liczą przyłącza : z metra czy od sztuki ????????

Ja płaciłam za projekt przyłącza razem z instalacją wewnetrzną 1000 zł. Przyłącze od ulicy do działki (kasuje gazownia) kosztował 700 zł - około 3 metrów. [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami :D cenami jakie dziś otrzymałem od ekipy ktora wykańcza teraz mojego brata , po wakacjach mają wejść do mnie , sa to ceny za robociznę :

 

1. ocieplenie styro lub wełną z tynkiem i parapetami 28 zł m2

 

2.płytki i terakoty 40 zł m2

 

3. malowanie 7 zł m2

 

4. panele z listwowaniem 20 zł m2

 

5.Podbitka z oświetleniem 23 zł m2

 

6. poddasze , ocieplenie wełna 2 razy,konstrukcja , płyty ,na gotowo pod malowanie 40 zł m2

 

7. parapety wewnętrzne - 50 zł za sztukę

 

 

Co o tym sądzicie :D , musze sie okreslić do 20 maja , ekipa solidna szybka itp. pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowa i z ciekawościa zaczęłam czytać łodzki wątek. Mam dwa głupie może pytania, ale cóż "kto pyta nie błądzi?".

Wybrałam gotowy projekt domu i chciałabym mieć również piwnicę , wobec tego chciałabym zapytać czy muszę w tym celu zrobić jakieś badania gruntu/ ziemi itp.? czy wszedzie da się postrawić piwnicę tylko to kwestia kosztów? Jeśli trzeba robić badania gleby to kto to robi? kogo byście polecili z Łodzi lub okolic Ksawerowa? jaki jest tego koszt? Chciałabym kupić w tym tygodniu projekt i nie wiem czy brać z podpiwniczeniem czy bez? A, i jeszcze inna sprawa czy możecie polecić mi dobrą ekipię budującą? oczywiście najlepiej niedrogą? (ta co mam ma czas dopiero w przyszłym marcu).

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam,

 

Witam witam,

 

ogólnie zgadzam się z Dorotą. Jeśli jest piwnica to warto wiedzieć na jakiej głębokości jest woda gruntowa i czy nie ma jakiś niespodzianek na jakiś 4 metrach pod powierzchnią. Na tej stronce co podała Dorota jest w sumie większość informacji - badanie gruntu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...