Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Kropi, w tym roku będzie zatwierdzenie nowego planu na terenach na północy Aleksandrowa, gdzie teraz są pola a będą działki budowlane. Już teraz wielu chłopów czeka na to aby działki podzielić i sprzedać. Ilość tego jest/będzie tak duża że cena będzie musiała być niska.

 

Taki plan został wprowadzony już w zeszłym roku w Andrzejowie (jadąc Rąbieńską od Łodzi za ul. Szczecińską) gdzie powstało sporo działek budowlanych. Dojazd stamtąd jest chyba jeszcze lepszy niż z Alexa bo kursują autobusy miejskie i PKS-u.

 

A przy okazji opis działki którą oglądałeś w Alexie przypomina mi tereny położone blisko mnie (linia wyskokiego napięcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Z Rabienia to ja będę. Dojazd tam jest jak do tej pory średni. Tzn. jezdzi PKS jeden na Szparagową przy Hipernovie, a drugi gdzieś w stronę Centralu. Nie do końca to pewne, bo nigdy tak nie jechałem. Okolica jest bardzo ładna i przyjemna. Aż dziwne, że tak niedaleko Łodzi jest tak ładnie i nie czuje się zupełnie tej 1mln aglomeracji na karku.

 

Na targach byłem między 12.15 a 15.30. Złaziłem się strasznie. Rzeczywiście niczego super nie było...ale troche namiarów mi się przyda. Szukałem głównie kotłowni i oczyszczalnii ścieków.

 

Co do Warszawy, to umówmy się może na Fabrycznym w określonym miejscu o określonej porze...Lusiu...Tyy tu rządzisz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszych planów targowych nic mi nie wyszło. Może uda mi się to w sobotę, tylko czy warto? Wydaje się, że z roku na rok ta impreza podupada i coraz mniej firm na niej się wystawia. Pamiętam chyba 4 lata temu były rozstawione 3 czy 4 ogromne namioty, dwie hale i mase stoisk na zewnątrz, a teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyjdę na największego spamera, ale co mi tam 8)

 

Nie oglądałem samej działy, tylko ogłoszenie w jakiejść firmie pośrednictwa nieruchomości. Generalnie mało jest ogłoszeń bezpośrednich, a ja jakoś nie pałam entuzjazmem co do płacenia haraczu pośrednikom. BTW nie wiecie może ile wynosi przeciętnie prowizja takiego handlarza? Bo może nie ma czego się bać? Czy oni cokolwiek oferują - poza bezpłatnym przeglądem portfela? :lol: - jaknp. sprawdzenie stanu prawnego itd? Czy dobrze kumam, że ten plan zagospodarowania będzie gdzieś w Urzędzie Gminy Alex? Czy może w Powiacie? A może jest gdzieś tam jakaś tablica z ogłoszeniami?

 

Takie działki ze "świeżego pola" mogą mieć jedną wadę pod postacią braku mediów, niestety taka u nas świecka tradycja, że wszelkie inwestycje zaczyna się od d... strony :( , ale dzięki za Zn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio prowizja to 3% ale często jest brana od kupującego i sprzedającego.

 

Najelepiej szukać samemu i w u pośredników. Jak znajdziesz sam jeżdżąc w koło po okolicy, pytając wszystkich to zaoszczędzisz, ale z drugiej strony nieraz pośrednicy wyłapują piękne działki na które samemu można nie trafić i warto wówczas dać im zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pośrednikami warto uważać, choć teraz może jest bezpieczniej, bo muszą mieć licencję. Faktem jest, że powinni sprawdzić (albo zażądać od sprzedającego) wypisu z księgi wieczystej czy z działką nie ma numeru typu wpis hipoteczny czy współwłasność ze skłóconym rodzeństwem. ale za to mają czasem notariuszy zaprzyjaźnionych i cała procedura nabycia jest wtedy znacznie prostsza i szybsza.

Co do W-wy : myślę, że jak się spotkamy przy kasach o 12.10 - 12.15 to powinno wystarczyć, żeby znaleźć wolny przedział. Bilety kupcie od razu w obie strony, chyba, że ktoś zostaje na noc. Tommco - mam z Tobą dużo do pogadania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco faktycznie zabrzmiało groźnie. Ale na pewno będzie Wam fajnie na spotkaniu w W-wie.

Obecnie walczę z łazienkami tj. została mi tylko do kupienia kabina prysznicowa z brodzikiem - zajmę się tym jutro. Poza tym nie myślałam, że kupowanie np. kratek wentylacyjnych będzie takim problemem. Chodzi głównie o wybór koloru.

KROPI - tak jak pisała Luśka musisz po prostu pojeździć po terenach które Cię interesują i popytać miejscowych. Niestety tam gdzie my kupilismy działkę ceny kształtują się na poziomie około 100-150 zł za metr (tereny po obu stronach Strykowskiej na wysokości zajazdu na Rogach). kalonka z tego co wiem jest tańsza, wiem, że do kupienia były również działki w Kopance (jadąc Marmurową w stronę Kalonki miejscowość przed Kalonką w prawo od Marmurowej). Będzie się również budowało osiedle (chyba "Zielone Wzgórza") obok M1 - garnice maja wytyczać Telefoniczna i uliczki obok. Ukazywały się ostatnio ogłoszenia w Dzienniku Łódzkim (szeregowce i domki jednorodzinne) - cały kompleks. Ponoć budowa osiedla ma ruszyć wiosną. Bo na osiedlu Varitexu (tam gdzie mieszka już nasza LUŚKA) - ceny są bardzo wysokie - choć jest cała infrastruktura.

WSZYSTKIM JADĄCYM DO W-WY życzę miłego spotkania i koniecznie napiszcie jak było. POZDROWIENIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Byliście już na targach? Wczoraj złaziłam nogi i kręgosłup. Jakoś nie padłam z wrażenia. Najbardziej konkretna rozmowa z przedstawicielem Tarnawy (z Gdańskiej). Po targach wybieram sie do nich na rozmowę. Najlepsze wrażenie wizualne - wieża Eiffla. Petecki - jak zwykle nahalny. A tak ogólnie - niewiele dla mnie (stan surowy już jest). Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam grupę łódzką od czasu do czasu i postanowiłem dać głos.

Skłoniły mnie do tego sympatyczne wypowiedzi, coraz szersze grono nowych ludzi, a przede wszystkim temat Rąbienia i Aleksandrowa.

Tytułem wstępu:

 

W 2002 roku kupiłem działkę w Rąbieniu (1000 m), a w 2003 roku w końcu czerwca rozpocząłem budowę domu APS78L (http://www.archi-projekt.com.pl/projekty/ap_78.htm). Obecnie stan surowy, zadaszony.

 

Jako przyszły mieszkaniec (oby wypełniły się marzenia moje i żony) tego rejonu jestem zainteresowany rozwojem zarówno komunikacji jak i infrastruktury tj gaz, kanalizacji i co dziwne woda.

Działka moja jest zlokalizowana na wysokości składu Maria po lewo (jakieś 300m od składu). Okolica spokojna, zaciszna, kuropatwy, bażanty latają przez moją działkę , skrzecząc przy tym głośno. Wybór działki pomimo braku wody,gazu i kanalizacji był trafny. Uroczyła mnie i żonę okolica oraz okoliczni mieszkańcy. Dzieci raczej nie pałają zachwytem, ale utożsamiają się z decyzją rodziców. Wywierciliśmy studnię, prąd jest i szambo w perspektywie. W sumie media gaz i woda są "niedaleko" ( 350 m !!!), ale gmina w ogóle nie inwestuje w te tereny. Potrzeba inicjatywy ludzi, ale często jest to rozbieżność interesów. Ale i bez tego uważam ten teren za rokujący i spokojny. Dojazd myślę, że może się w perspektywie 2 lat zdecydowanie poprawić. Przede wszystkim powinni ludzi chętniej się oranizować i pisać do urzędów. Pamiętam rozwój terenów na Rąbieńskiej w latach 90, dlatego też biorąc pod uwagę budowy autostrad( choć ani kilometra nie widać) ten rejon jest dobrym wyborem.

Szukałem działki prawie 2 lata. Zawsze jak nie autostrada to zjazd z autostrady, albo niezbyt przyjemna okolica.

Może jest to promocja tego rejonu, ale raczej racjonalna.

 

Pozdrawiam wszystkich z grupy

 

mobby

Nie mylić z moby, który zaistniał na tej grupie kilka dni wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........chyba części z was ostro podpadnę ..........ale co tam, raz się żyję,

 

słucham waszych wypowiedzi, że ja wybrałem Aleksandrów a ja Nowosolną bo świeże powietrze i mam 2ha ziemi ornej i kiedyś będę miał może ...stadninę koni, itd.........?

no i do pracy masz 30 min-1h jak nie ma korków a będą coraz wieksze, jak nie masz samochodu to kicha a najlepiej dwa!, dzieci do szkoły raczej same nie pójdą i nie wrócą, droga zwykle tak rozjeżdzona że kalosze trzeba zawsze nosić w torbie na zmianę, media tuż obok jakieś ....200-300m i trzeba zakładać jakiś dziwne Koła Samopomocy Sąsiedzkiej no i jeszcze trzeba poczekać na zmianę w planie zagospodarowania............itd.

 

uważam,że częściowo w waszych wypowiedziach brakuje tej drugiej strony- świeże powietrze i bażanty to nie wszystko! a co z infrastrukturą, bezpieczeństwem czy łatwością dojazdu do kina z żoną czy dzieci do szkół, doprowadzenie mediów jeżeli wogóle są może dwukrotnie podnieść cenę działki .....itd,

 

uważam, że nieraz wyłożenie 100-150PLN za m2 działki w lepszej okolicy z pełnym uzbrojeniem jest rozwiązaniem bardziej racjonalnym,

 

PS ......chcę tylko pobudzić dyskusję a nie osłabić zapał rozpoczynających budowę,

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregg!!!! Gdybyś znalazł jakieś fajne balustrady do schodów- właśnie coś nowoczesnego - chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń. Też będę takiej szukała. Posprawdzam jeszcze w moich szpargałach różne namiary może tam coś znajdę. Moja koleżanka ma piekną balustradę zapyatm kto jej ją wykonał.

Zmartwiliście mnie tymi targami - liczyłam, że znajdę może jakieś fajne kominki (obudowy np. z marmuru) albo podłogi (głownie parkiet).

Aniszkin co z Twoją wanną z wirkami??? napisz koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregg jasne że tak, tylko trzeba mierzyć siły na zamiary a nie odwrotnie i w ramach tego ile się ma kasy spróbowac znależć tę w miare optymalna lokalizację. Gdybym miała wiecej pieniędzy wybrałabym działkę w okolicy Wycieczkowej-Strykowskiej-Arturówka (obecnie niedaleko mieszkam w małym bloczku), ale cena za metr wynosi tam ok. 150 zl, za mój metr działki zapłaciłam w Dobrej 16 zł, wiec o czym tu mowa?

 

Z mojej obecnej działki jest ok. 10 km. do ulicy Wyciezckowej, przy wsi mam autobus miejski i busiki, działkę mam przy drodze asfaltowej, korków na tej trasie do Łodzi nie ma i jest ona na pewno szersza i bardziej przejezdna niz Brzezinska, w dzialce mam prad i wode, we wsi 2 sklepy spozywcze, apteke, szkole i osrodek zdrowia, mam 2-3 km do Strykowa gdzie jest wiecej sklepow i urzedow.

Myslę ze bylo warto, a w swoim poście bardzo uogólniasz, jak widzisz sa jeszcze inne rozwiązania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........Honorata,

cieszę się że jesteś zadowolona ze swojego wyboru! ja też,

z doświadczenia wiem natomiast, że cena działki nie jest największą pozycją przy budowie domu, jest to rzeczywiscie ból jednorazowy lecz się o nim zapomina a na tej działcę później trzeba żyć i to nie samemu ale często z dziećmi i żoną, która może nie jest mistrzem świata w kung-fu, a dzieciaki słyszałem że lubią Piotrkowska Street i kafejki internetowe i kino itd,...........

 

nic więcej nie powiem......bo się boję linczu, właśnie zmieniam wygląd i tożsamość,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierujemy się w swych wyborach różnymi kryteriami - takie nasze zasadnicze prawo.

My zdecydowaliśmy się na nasza działkę biorąc pod uwagę, że blisko do centrum (15min samochodem) na obrzeżu Łodzi (ode mnie do Honoraty jakieś 8 km). Wjazd Strykowską do cenrum jest naprawdę OK. HONORATO nie wiem czy wiesz ale w dwu najbliżych latach dalszy kawek Strykowskiej będzie poszerzany, doswietlany itd.

100 metrów od domu mam las, fajnych młodych sąsiadów (dzieci w podobnym wieku). Z mediów był prąd i woda oraz telefon w ulicy. I tak uważam, że cena jaką zapłaciliśmy za działkę bo około 80tys była wysoka. Za działkę tej wielkości na osiedlu Varitexu musielibyśmy zapłacić około 300-350 tys.To ostudziło nasze zamiary bardzo skutecznie. A budowę domu odsunęó by o jakieś 10 lat.

Co z tego, że nie ma na odcinku 200 metrów asfaltu, to naprawdę do przeżycia. Poza tym doprowadzenie wody i prądu oraz telefonu nie kosztowało aż tak dużo by zniwelować różnicę w cenie. Gdybym dysponowała ogromna ilością kasy to bym się nie zastanawiała.

Ale autobus do centrum mam, a dzieci do przedszkola, szkoły (przynajmniej przez dwa, trzy lata) i tak przyjdzie mi pewnie wozić.

U nas jeszcze warunkiem umiejscownienia działki było blisko ale nie za blisko rodziców mojego męża.

ŻYCIE TO JEDNO WIELKIE PASMO KOMPROMISÓW - więc dajcie ludziom możliwosć wyboru i nie wyzłośliwiajcie się.

Z weekendowym pozdrowieniem CIECHANKA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja też bym wolał działę "w centrum na uboczu", najchętniej tak jak koleżanka w okolicach lasu łagiewnickiego albo na Radiostacji z półtora hektara ;) - ale wszyscy żyjemy w okrelonych realiach, w których warunki finansowe dajš wybór mniej-więcej taki: albo szuflandia, albo własny dom - ale kawałek dalej. Majšc zbywajšce kilka(nacie) starych miliardów pewnie inaczej planowałbym tę całš inwestycję... Niestety, punkt siedzenia okrela punkt widzenia :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...................przepraszam tych którzy poczuli się urażeni, a Ciebie Honoratko najbardziej, nie takie były moje intencje, sam kiedys przymierzałem się do Wzniesień bo jest to b.atrakcyjna lokalizacja,

 

są jednak sytuacje/miejsca kiedy nie należy w swoich wyborach kierować się tylko ceną,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregg przeprosiny niepotrzebne, bo mnie nie obraziłeś, mimo że raczej jestem z tych obrażalskich, che, che :wink: . I nie wiem dlaczego chcesz zmieniać tożsamość? Lincz ci nie grozi, przecież to tylko sympatyczna grupa łódzka :lol: . Spróbuj jednak zrozumieć sztukę kompromisu i to, że sa ludzie którzy chca mieszkać we własnym domu, a mają, jak sadzę, inne dochody niz ty.

 

Zgadzam się, ze koszt zakupu działki, rzedu np. 150 tys to jednorazowy wydatek i szybko zapomniany, przy calkowitych kosztach budowy domu np. 500 tys.

 

W moim przypadku, za kwote 150 tys (przy sporych wyrzeczeniach i szcęsciu) prawie zbuduje moj dom pod klucz, a na dzialke wydalam 22 tys. Powiedz sam, co moglabym zrobic decydujac sie na zakup wymarzonej dzialki na Wycieczkowej za 150 tys. , majac w kieszeni 22 tys? To byly kilka lat temu cale moje oszczędnosci, tak wiec albo musilabym wziac na zakup takiej działki ogromny kredyt (na ktory nie mam szans-wiec odpada), albo...mieszkac dalej w bloku i zadowolona trzymac moje 22 tys. w banku na mizernym procenciku!

 

Wiem, ze Piotrkowska, kina, kafejki itd, ale jestem w takim wieku, że jeszcze nie mam swoich dzieci, a poza tym do miasta na zakrapiana imprezke zamiast samochodem moge dojechac z Dobrej miejskim autobusem-a wiec tak jak teraz.

 

PS. Ciesze sie ze Strykowska jeeszcze sie zmodernizuje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...