Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Ufff czytam o tych waszych stropach , dachach z lekką zazdrością :) my właśnie kończymy załatwianie spraw kredytowych na działkę i pewnie za tydzień - max dwa staniemy się całkowitymi właścicielami działki ... boshheee chyba z szampanem pojedziemy na to nasze poletko !

Czy ktoś z Was może sięgnąć pamięcią daaaleko wstecz i podpowiedzieć mi kilka spraw - bo czytam te instruktarze" krok po kroku" co do pozwolenia na budowę i lekko się zamotałam :

1 - po pierwsze - musimy wykonać mapki do celów projektowych , wiem ,że zlecam to geodecie , kilka namiarów znalazłam na forum - ale powiedzcie mi - zanim ten geodeta wkroczy na teren to ja mam mu wykarczować krzaki ? czy on może sobie działać na takiej dzikiej działce i mu to rybka ?

 

2 - po drugie - jak to jest z tymi przyłączami i mediami - czy ja dobrze zrozumiałam ,że najpierw muszę wystąpić z pisemkiem czy w ogóle mi coś podłączą ( do wodociągów, energetyki i gazociągów) i oni mi dadzą na piśmie ,że tak w takich to a takich parametrach ... a potem musze ponownie złożyć wniosek o wykonanie przyłączy do działki ?

 

3- mam wstępnie wybrany projekt domciu, oczywiście szykują się lekkie zmiany i teraz jak to z kolejnością - czy ja najpierw musze kupić projekt i dopiero się umawiac z architeketem co mi zrobi zmiany i adaptacje ... czy tez mogę się skonultowac z architektem czy w ogóle taki domek to mi na działkę się nada i czy moje plany przesunięcia ścianek dadzą się zrealizować ?...

Wiem wiem ,że durnowate te pytania , ale łapie mnie lekka panika i potrzebuję kilku jasnych i prostych wskazówek :)

 

 

 

Jacenty - co do ocieplania - u nas na osiedlu teraz bloki ocieplali , ekipa sprawna i czysta , przynajmniej z tego co zaobserwowałam na naszym balkonie i po szybkości zrobienia bloku - firma się zwie Kekbud jeśli dobrze kojarze - jeśli chcesz mogę Ci ściągnąć do nich namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

boshheee chyba z szampanem pojedziemy na to nasze poletko !

napewno to mu nie zaszkodzi http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

 

czy on może sobie działać na takiej dzikiej działce i mu to rybka ?

mu to rybka, mój nawet nie był na działce, do mapki do celów projektowych bierze dane z map w Geodezji a nie "z natury" i żadne krzaki mu nie straszne

 

http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

 

jak to jest z tymi przyłączami i mediami - czy ja dobrze zrozumiałam ,że najpierw muszę wystąpić z pisemkiem czy w ogóle mi coś podłączą ( do wodociągów, energetyki i gazociągów)

 

dobrze zrozumiałaś

musisz najpierw wystąpić o wydanie warunków technicznych przyłączy

 

a potem musisz wystąpić o umowę

u mnie przyłącze gazu wraz z projektem robi Gazownia, przyłącze prądu wraz z projektem robi Elektrownia, tylko dla wody potrzebowałam projekt przyłącza

 

czy tez mogę się skonultowac z architektem czy w ogóle taki domek to mi na działkę się nada i czy moje plany przesunięcia ścianek dadzą się zrealizować ?...

to rozsądniejsze rozwiązanie, projektów jest dużo, nie każdy nadaje się na każdą działkę, chociażby ze względu na usytuowanie względem stron świata i nie każdą ściankę da się przesunąć

 

Wiem wiem ,że durnowate te pytania

wcale nie są durnowate, każdy przecież pyta, tylko rodzaj pytań zależy od stopnia zaawansowania budowy http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Poszukuję desek szalunkowych, do zabrania / kupienia - tak około 1 m3.

Dzięki za wszelkie namiary.

 

pozdrawiam, majki

 

Zadzwoń do tartaku 601 72 10 05

 

W zeszłym roku mieli tanie dechy

 

Ola

W tym roku też mieli tanie dechy. Nie wiem jak teraz ale w kwietniu było bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, czy ktos widzial gdzies tanie cegly?

Mialy staniec, podobno. Dzwonilam na Slaska, sa po 1,6. Takie zwykle, nie zadne super.

?????

ja kupiłem po 0,98 zł/sztuka pod koniec czerwca, mogę ci odsprzedać parę sztuk chyba że potrzebujesz 6 tyś

 

Potrzebuje 1000 . Masz tyle?

A gdzie bylo tak tanio????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzwoniłem do tego tartaku. Teraz nie mają, a jak będą mieli w przyszłym tygodniu to po 600 zł. Netto. :roll:

To ja nie wiem, czy to jest tanio ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

Chyba nie. Wcześniej były po 450.

Mam namiar na tartak za Inowłodzem - tam na pewno będzie taniej. Jeśli masz tani (czyli własny) transport to poszukam telefonu. Chyba, że poczekasz miesiąc to przy okazji transportu mojej więźby... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. Wcześniej były po 450.

Mam namiar na tartak za Inowłodzem - tam na pewno będzie taniej. Jeśli masz tani (czyli własny) transport to poszukam telefonu. Chyba, że poczekasz miesiąc to przy okazji transportu mojej więźby... :D

hello

 

może ja wtedy będę potrzebował więcej dech, najpierw na szalowanie stropu (grubo powyżej 100 m2), a później do deskowania dachu (w zasadzie właśnie na to się zdecydowałem)

będę też potrzebował więźbę, ale dopiero na przełom października i listopada...

 

tak więc jeśli można prosić o kontakt... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja wtedy będę potrzebował więcej dech, najpierw na szalowanie stropu (grubo powyżej 100 m2), a później do deskowania dachu (w zasadzie właśnie na to się zdecydowałem)

będę też potrzebował więźbę, ale dopiero na przełom października i listopada...

 

tak więc jeśli można prosić o kontakt... :lol:

majki i sli

Na łodzkiej tablicy ogłoszeń znalazłem taki wpis:

To ja też wtrącę swoje trzy grosze -polecam nowy tartak w RADONI ,DESKI -KRÓCIAKI te 4metrowe PO 450 Z TRANSPORTEM (do Łodzi!),a w pobliskim tartaku 619 i łaskę z transportem robili .

 

Niezależnie od tego jak wrócę do domku, to wrzucę namiar na tartak w Poświętnym (tak się to nazywa). Ceny mieli atrakcyjne, tyle, że za transport trzeba liczyć około 400 zł.

Ja swoją więźbę zamówiłem tam w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dzwoniłem do tego tartaku. Teraz nie mają, a jak będą mieli w przyszłym tygodniu to po 600 zł. Netto. :roll:

 

To ja nie wiem, czy to jest tanio ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

Spróbuj na Inflanckiej (nr chyba 120) vis a vis cmentarza żydowskiego.

Kupowałem tam tydzień temu po 550 zł/m3 (deseczki jak ta lala - 4,5mb każda). Brałem tylko 1 m3, może jak większa ilość to i jakiś rabacik będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie bądź taki rozrzutny http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

w jakim stanie jest ta siatka, bo przydałaby mi się do kąta http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

w rolce , stan urzywany , sam ją dostełem i cześć wykorzytałem do tymczasowego ogrodzenia a reszta została ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie zamawiam komin zapela z pionem wentylacyjnym. Moze jak od was pozbieram, to mi wyjdzie caly komin? Mamy przyczepke, zrobie objazd...

Wentylacyjny czterokanalowy i dwukanalowy dostawiony do spalinowego... Macie? :D

 

ja mam i z chęcia sprzedam za nie duże pieniądze , a wrecz małe

mam chyba sporo wetylacyjnych 2 kanałowych i kilka do komina z wentylacją własnie zapela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...