Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

anna99 daj mi prosze namiary na priv na ten tartag w Inowłodzu, bo potrzebuje drewna na więźbę. Rozmawiałam z kilkoma trtakami na targach, ale podawali bardzo wysokie ceny za metr. Czy bralas drewno surowe, czy impregnowane? I czy orentujesz sie w stopniu jego wysuszenia (coby nie bylo za mokre)? a jak tam transport z Inowlodza?

Bardzo dziekuje!

 

Szkoda, ze niestety nie bylo mnie na spotkanku w W-ie, a zatragow w Łodzi jestem zadowolona! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

Zazdroszczę tym, którzy byli w Wawie i mogli się spotkać. Widzę, że ponadregionalne życie towarzyskie kwitnie. / ja tez tak chcę :roll: / Mam nadzieję, że nie zabraknie organizatora lokalnego / no to był apel niemalże imienny wszyscy wiedzą do kogo /

Ze spotkań na targach nic nie wyszło chociaż było Was tam sporo ale co się odwlecze....

Ja w zasadzie nie miałam kiedy przejść się po targach. Wzięłam tylko rabat 20% w Naszej Łazience na poczet przyszłych zakupów i tyle

pozdrawiam

i miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że aluzje odnośnie spotkania to do mnie. Oczywiście, że trzebaby się spotkać. Grono nam urosło i czas by przed sezonem budowlanym (dla niektórych oczywiście, bo u mnie walka trawa cały czas) spotkać się. ja ze swej strony proponuję jakiś marcowy termin np. odległy w czasie 19 marca - jest to piątek może być godz. 19.Proszę tylko o pomoc w znalezieniu fajnego, spokojnego miejsca - bo z tym największy problem. Termin odległy by wszyscy którzy mają ochotę się spotkać poustawiali sobie wszystko i dotarli.

Jeśli macie poważne powody by zmienić czas naszego spotkania to czekam na propozycje.

SEKRETARZ GRUPY ŁÓDZKIEJ - CIECHANKA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Rzgowa bez trudu można znaleźć takie szerokości od 25-50m

Polecam wsie Konstantyna, Grodzisko, Huta Wiskicka Ceny od 20 zł m2

Dobry dojazd drogą asfaltową, komunikacja, bogata gmina, gaz, woda bardzo dobra z gminnego ujęcia głęinowego. Mardzo dużo nowych inwestycji, cisza i spokój. Tereny niestety mało zalesione, ale coraz ciekawsze. Tam gdzie ja się buduję jest jeszcze do sprzedania z 5 działek po około 30-40 m szerokości i 1500-2500 m2

 

Pozdrawiam

 

Jak jakieś spotkanie konkretne zaplanujecie to dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregg- masz rację to była firma Winiarski - pomyśleliśmy o tej samej balustradzie.

Aniszkin wytargowałaś 2% więcej niż my - naprawdę nieźle (nota bene czy trafiłaś na Pana Marcina???)

Mnie zmartwiło tylko, że na kabinę musimy czekać 6 tygodni (mój mąż koniecznie chciał kabinę o metrowych bokach). Ale w obliczu czekania na wyschnięcie wylewki pod parkiet to nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanko, żadna w tym moja zasługa pan tak zaproponował to wzięłam. A pana Marcina też w końcu znalazłam / no nie mam pytań - przystojniaczek/ ale był potwornie oblegany / sama nie wiem dlaczego :roll: / dzięki za wszystko.

Jeśli chodzi o spotkanie to wielkie brawa za szybkość reakcji. 19 marca brzmi nieżle. Ja niestety mam zajęcia do 21.00 ale mam nadzieję, że nie zamierzacie kończyc tak wcześnie. Pomyślałam, że można by spróbować w Serwantce / byłam tak raz i to bardzo dawno więc trzeba by sprawdzić czy jeszcze jest / okolice Piotrkowskiej 50 - 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna99 daj mi prosze namiary na priv na ten tartag w Inowłodzu, bo potrzebuje drewna na więźbę. Rozmawiałam z kilkoma trtakami na targach, ale podawali bardzo wysokie ceny za metr. Czy bralas drewno surowe, czy impregnowane? I czy orentujesz sie w stopniu jego wysuszenia (coby nie bylo za mokre)? a jak tam transport z Inowlodza?

Bardzo dziekuje!

 

Szkoda, ze niestety nie bylo mnie na spotkanku w W-ie, a zatragow w Łodzi jestem zadowolona! :lol:

Proponuję tartak w inowłodzu lub w Petrykozach koło Opoczna. Numeru nie pamiętam ale się jutro dowiem. Jeśli chodzi o więźbę to Petrykozy były najtańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mobby

Nie mylić z moby, który zaistniał na tej grupie kilka dni wcześniej

 

 

OPPPSSS... mam pecha.. juz pisalem, ze bylem przed Toba, ale wyglada na to, ze uprzedziles mnie z tym nickiem - 2 dni ;))).

 

nie pozostaje mi nic innego tylko sie przemianowac..

od dzis podpisuje posty nickiem Grzegorz Kalonka

 

pozdrawiam ex. moby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moby- polecam więc urząd gminy nowosolna, to chyba jest ten właściwy, a jeżeli nie to wydział budowy dróg i mostów w Łodzi, oni mają najświeższe informacje o przebiegu autostrady, ale nie sądze , zeby ją puścili przez Park Krajobrazowy , tylko pozostaje pytanie -jak daleko od parku bedzie przebiegać?

 

w piatek zaatakowalem urzad...

autostrada lezy 3,5 km w najblizszym miejscu od Kalonki (na Wschod)

 

Moby & Ciechanko!, zwiedzałem dziś okolice Kalonki (Marmurową w górę, przez Kopankę, Kalonkę, Borchówkę do Byszew) i muszę powiedzieć, że bardzo tam ładnie. Pełno nowych domów, napoczętych budów... aż serce rośnie! :D Fajnie, że jeździ tam autobus miejski, szkoda, że tak rzadko - ale z tej Kopanki to mógłbym spokojnie na rowerze do roboty dojeżdżać ;). Jak tam z cenami gruntów i uzbrojeniem?

 

no wlasnie.. kropi, wyladowalem w twojej druzynie poszukiwaczy mimo ze jeszcze przed chwila wydawalo mi sie, ze bede mial gdzie budowac.

 

Od poczatku: jak to zazwyczaj bywa, ludzie decyduja sie na budowe z roznych powodow, czasem bardziej zrozumialych, czasem mniej.. ;) W moim przypadku "zaiskrzylo" w dzien urodzin mojego trzy i pol miesiecznego dzis synka.

Ja wychowywalem sie w bloku, ale 90% wolnego czasu spedzalismy na "dzialce" ktora rodzice odziedziczyli po dziadkach. Byl to hektar ziemi na peryferiach miasta, gdzie ojciec prowadzil sobie skromny serwis samochodowy po godzinach pracy na uczelni, a reszta rodzinki spedzala wolny od szkoly czy pracy czas, w towarzystwie przyjaciol, kolegow czy dalszej rodzinki. Dzis moja siostra mieszka w zbudowanym kilka lat temu domu w Kalonce, rodzice kilka km dalej w innym domu, znajomi w okolicy, a nasza rodzinka miota troche po swiecie, ale w przyszlym roku konczy mi sie kontrakt zagraniczny i wracam do firmy "matki" w Lodzi. Bodowa staje sie rzecza naturalna.. wizja domu otwartego dla przyjaciol, rodziny, gdzie gdy tylko pogoda dopisuje spedza sie czas na swiezym powietrzy w ogrodzie kusi... No i nie dodalem, ze ojciec kupil kilka lat temu dzialke blisko Kalonki.

 

Do rzeczy: dzialka o ktorej wspomnialem to dzialka rolna, o ktorej przekwalifikowaniu zgodnie z zasada "niech sobie bedzie" ojciec nie pomyslal. Zgodnie z tym co uslyszalem w Urzedzie Gminy - czas przekwalifikowania u nich to ok. 6 lat !!!

 

Bede to jeszcze potwierdzal, ale wyglada na to, ze nie mam wyjscia i rozpoczne "od podstaw" chili od kupna dzialki..

Szkoda, bo myslalem ze sie uda bez kredytu :(

 

Wybor na okolice Kalonki juz padl, to jest to miejsce w ktorym widze nasza przyszlosc.

Ceny - zatrzymalem sie jezdzac po okolicy w sobote przy ogrodzonej dzialce, wjazd od polnocy, sasiedctwo - nowe domy, dzialki maja min 2k m2 w tej okolicy, odsniezony przez plog asfalt pod brama, wszystkie przylacza (gaz, prad i w oda pod dom chili 50 m od drogi) 2200 m2 - cena wywolawcza 40 PLN.

 

Mysle, ze sie znajdzie cos tanszego i bez gazu (nie chchce).

 

Szkoda, ze nie doczytalem o spotkaniu.. nastepnym razem jestem w Polsce dopiero na swieta wiec pewnie przejdzie mi kolejne spotkanie z Wami kolo nosa.. :(

 

PS sorki za bledy i brak polskich znakow, ale klepie szkopskimi klawiszami w szkopskiego explorera .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. wiem odrobinke wiecej:

Ww. dzialka nie jest przeznaczona w Studium uwarunkowan i kierunkow zagospodarowania przestrzennego jako budowlana.

Przekwalifikowanie jej w tym wypadku oznacza od 4 do nie_wiadomo_ilu lat :( W przeciwnym wypadku trwa to ok. roku.

 

No i ostatecznie co do Kalonki i okolicy dodam tylko, ze takie studium wlasnie powstaje i nowy plan zag. p. powinien sie pojawic juz w 2005 roku.

 

tyle powiedziano mi w gminie..

 

oczywiscie dla kupujacych dzialki w okolicy to dobrze bo przynajmniej bedzie wiadomo gdzie dzis kupowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna99 dzieki za namiary na Inowłódz, długi- czekam na ten namiar na tartak pod Opocznem

 

dobry dekarz, elektryk i hydraulik tez mile widziani!

 

Byłam dzisiaj w kominkach na Uniwersyteckiej, ale sprzedawcy mnie raczej nie zachwycili, czy wiecie gdzie jeszcze poza Gdanska sprzedaja tarnawy?

 

Termin spotkania, bardzo dobry, zeby bylo spokojniej w piatek to musi byc raczej mniej pubowo, moze Havana, Meksykanska, Va Bank?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...