Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

mmmad - co do "edża" to też mam, ale nawet jak osiąga 1,8 MB na maxa to chodzi wolniej niż domowa neo 512 ( realnie 624 ).

 

A takie teraz pytanko : jaką papę / folię dawaliście na fundamenty jako izolację poziomą ? Bo zaraz będę kupował i chciałbym znać wasze opinie.

 

dzięki i pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochani, ktoś wie może jak wygląda obecnie temat internetu na Wzniesieniach? Buszując po sieci znalazłem jakąś pogłoskę nt. firmy "ZDnet" nadającej sygnał WiFi z "radarów", ale nie bliższego nie udało mi się ustalić.

wiem, że w tym miejscu:

http://mapa.szukacz.pl/?&n=51,81731&e=19,60865&z=2&t=PUNKT%20z%20LINKU%3cbr%3eWYBRANY%20PUNKT

ludzie mają internet przez Wi-Fi

nie wiem niestety nic więcej, ale jeśli chcesz, to postaram się coś na ten temat dowiedzieć

 

jednak jak widać odległość od tego miejsca do Wódki jest dość duża (około 4 km)

Ale ja bym poprosil o info. Do tego miejsca mam calkiem niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie teraz pytanko : jaką papę / folię dawaliście na fundamenty jako izolację poziomą ? Bo zaraz będę kupował i chciałbym znać wasze opinie.

też mnie to interesuje :D

 

wiem, że w tym miejscu:

http://mapa.szukacz.pl/?&n=51,81731&e=19,60865&z=2&t=PUNKT%20z%20LINKU%3cbr%3eWYBRANY%20PUNKT

ludzie mają internet przez Wi-Fi

nie wiem niestety nic więcej, ale jeśli chcesz, to postaram się coś na ten temat dowiedzieć

Ale ja bym poprosil o info. Do tego miejsca mam calkiem niedaleko.

Ok, jak będę widział się z odpowiednim człowiekiem to spytam.

 

A swoją drogą jeśli do Ciebie z tamtego miejsca jest niedaleko, to w zasadzie będziemy sąsiadami :). Może jakieś spotkanko? :lol: Na priv wysyłam kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmad - karta PCMCIA, model : Option Globetrotter 3G/EDGE, łączy przy 1,8 MB. Ale tak jak pisałem, kiepścizna :-?

 

pozdrawiam, majki

 

Przepraszam wszystkich, za malo budowlane dywagacje, ale moze sie komus przyda tez taka wiedza.

Majki, sprobuj przetestowac lacze tu: http://www.numion.com. Wg mnie masz karte z Orange, pokazuje Ci mozliwosci dla trzeciej generacji, ale nadal laczy w "starej" technologii EDGE lub co najwyzej "nowej" 3G, czyli 2/3 predkosci domowej neo 512.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumuję i sumuję i wychodzi tak:

na dole :

pokój goscinny 10 m2

salon tak około( razem z jadalenką) 30 m

kuchnia 10 m

spizarka 2 m

pom gosp. 8 m

łazienka 6 m

-----------razem :56 m

na górze:

pokój 1 - 12 m

pokój 2 - 12 m

pokój 3 - 16 m

łazienka - 8 m

suszarnio pralnia - 8

---------- razem : 56 m

plus min hole, schody i skosy

chyba jestem minimalistką , bo mnie 300 m nie wychodzi :):):)

:lol:

a niby na górę to po drabinie będziecie wchodzić. Może jednak warto się zastanowić nad chociażby schodami , że już o ciągach komunikacyjnych czy wiatrołapie/przedsionku nie wspomnę. Wg mojej skromnej oceny to dodatkowe jakieś 40 m.

 

spokojnie do zrobienie , dodaj jeszcze przeszczeń na schody + wiatrołap i będzie grało . Jedno ale jeśli domek z użytkowym poddaszem to na górze będziesz miała do dyspozycji mniejszą powierznie po przez skosy , chyba ze zrobisz wysokie scianki kolankowe . Ja dla mouch dzieci mam własnie takie pokoje 16 m po podłogach minus skosy daje coś ponad 12 m2 powierzchni użytkowej i uważam ze jest ok.

Chciaż różnica w budowie i utrzymaniu miedzy 125 a 135 m w cale nie będzie duża , a nawet może być niezauważnalna , czasami pare metrów może sie przydać , nigdy nie wiadomo co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumuję i sumuję i wychodzi tak:

na dole :

pokój goscinny 10 m2

salon tak około( razem z jadalenką) 30 m

kuchnia 10 m

spizarka 2 m

pom gosp. 8 m

łazienka 6 m

-----------razem :56 m

na górze:

pokój 1 - 12 m

pokój 2 - 12 m

pokój 3 - 16 m

łazienka - 8 m

suszarnio pralnia - 8

---------- razem : 56 m

 

 

plus min hole, schody i skosy

 

 

chyba jestem minimalistką , bo mnie 300 m nie wychodzi :):):)

:lol:

a niby na górę to po drabinie będziecie wchodzić. Może jednak warto się zastanowić nad chociażby schodami , że już o ciągach komunikacyjnych czy wiatrołapie/przedsionku nie wspomnę. Wg mojej skromnej oceny to dodatkowe jakieś 40 m.

 

 

Przecie napisałam pod wymieninymi pokoikami > plus min.hol, schody i skosy<

Z mądrych gazet wyczytałam ,że na komunikacje ( schody i hole) trzeba dodać 10-15%, ja chce zwłaszcza korytarze ograniczyć do maksa , na górze np to wg mnie marnowanie miejsca :):) najchętniej prosto ze schodów zrobiłabym wejście do wszystkich pomieszczeń - ale to chyba nie jest możliwe :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz biore sie za studiowanie tematu gwc.

Mnie temat rekuperacji i GWC też bardzo interesuje.

Tzn. podjąłem decyzję, że zrobię i jedno i drugie, tylko nie wiem kto mi to wykona (jakoś na razie nikt mnie nie przekonał swoją fachowością).

Wiem jedno na pewno: jeśli ktoś ma oczyszczalnię ścieków (lub jakiś sąsiad), to GWC powinno się zrobić przeponowe, gdyż w innym przypadku po bliżej nieokreślonym czasie może zacząć nieładnie pachnieć... (a więc u mnie np. wszelkie żwirowce itp. odpadają).

 

A jeśli chodzi o pompę ciepła, to rozmawiałem z kimś kto je sprzedaje i stwierdził, że jeśli dostępny jest gaz ziemny, to niezależnie od wielkości domku nawet nie ma się co przymierzać, inwestycja nigdy się nie zwróci. A ja mam gaz ziemny. :D

 

No ja zamierzam miec oczyszczalnie na dzialce (http://www.naturalsystems.pl/), wiec gwc szczelny, oj bardzo szczelny. A gaz tez jest 200 metrow dalej.

Postanowilismy od razu zlozyc wniosek o wydanie warunkow zabudowy z wrysowana oczyszczalnia, gwc i kurnikiem, wiec studiuje temat ile wlezie i wychodzi, ze warto miec gwc tylko zima, bo jako zamiennik klimatyzacji latem to sie nie nadaje.

 

Ale dalej nie wybralismy projektu. Deadline w piatek. Czas operacyjny 4 dni.

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilna sprawa !!!

 

 

Nasza koleżanka z forum dorotka szymczak ma duży problem , otóż potrzebuje na gwałt ekipę murarzy , gdyż obecna ekipa z przyczyn mi nieznanych nie będzie murować , wszystkie materiały czekają , brak ekipy , budowa dom ok 300m2 podpiwniczony okolice aleksandrowa ,

 

numer do doroty

 

604 918 338

 

 

ogłoszenie i numer zamieszczam na polecenie dorotki :D , przeprowadziła się na budowę i nie ma tam netu.

 

Poszukajcie w pamięci i wyślijcie smska z numerem do solidnych murarzy , trzeba pomóc kobiecie w potrzebie :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam prośbę - czy moglibyście podzielić się informacjami gdzie mam szukać (gdzie jest duży wybór):

- drzwi wejściowych;

- drzwi wewnętrznych;

- kostki brukowej;

 

Z góry dziękuję za jakikolwiek namiar.

 

Jack

 

 

proponuję udac się w niedzielę na giełdę samochodową...drzwi wew, zew wybór dyży ceny do negocjacji kastkę brukową tez znajdziesz :lol:

No to udanych wyborów zyczę, jak będziesz to poprosiłabym o zerknięcie jak obecnie maxy stoją... z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie :

co sądzicie o ponizszych cenach usług wykończenia budynku wewnątrz -oczywiście dotyczy to naszego rejonu łódzkiego...

tynki -25 zł za metr(maszynowo)

płytki 30-32 za metr

gładź i malowanie 25 zł

sufit podwieszany 35 zł za metr

tynk dekoracyjny 15 -25 zł za metr

 

To duzo ,czy mało??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie :

co sądzicie o ponizszych cenach usług wykończenia budynku wewnątrz -oczywiście dotyczy to naszego rejonu łódzkiego...

tynki -25 zł za metr(maszynowo)

płytki 30-32 za metr

gładź i malowanie 25 zł

sufit podwieszany 35 zł za metr

tynk dekoracyjny 15 -25 zł za metr

 

To duzo ,czy mało??

Pozdrawiam

 

jeśli ekipa sprawdzona to ceny ok , ja mam 20% drożej ale ekipa bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi - mój mąż badał sprawe dostępu do sieci w Kalonce i wyszło, że tylko radiowo. Wobec tego korzystamy z blueconnect - on ma w Plusie, a ja w Erze. Era ma słabiutki zasięg, ale i-Plus radzi sobie zupełnie przyzwoicie. Koszty <100 zł / mies.

Jak chcesz pogadac o pompie cieplnej to odezwij sie na priv. Odpalilismy naszą w styczniu i na razie (poza drobiazgami) jest rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Możecie polecić jakieś miejsce gdzie kupowaliście rury do kanalizy pod pierwszą wylewką ?

Myślę nad "Instal-Plastem" z Łasku :roll:

 

pozdrawiam, majki

Ja kupowałem w: "Janczes" - Pabianice (215-41-94), ale nie wiem na ile są konkurencyjni (trzeba utargować jakiś rabacik :) )

Dla mnie plusem było wzięcie najpierw większej ilości na WZ-kę a po dopasowaniu całego "rurociągu" zwrot nie potrzebnych elementów i dopiero na tym etapie -wystawienie faktury + płatność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...