Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

ten, kto Ci to powiedział, okłamał Cię

pewnie, dach z bawolim okiem jest jeszcze droższy

 

 

Małgosia, w cenę dachu wchodzi nie tylko powierzchnia. Jak się policzy samą powierzchnię dachówki podstawowej, to cena jest niższa. Niestety, przy wycenie dachu przed kupnem wychodzą szczegóły czyli wszystkie kosze, gąsiory i obróbki, które są chyba najdroższą częścią dachu. Również więźba jest trudniejsza do zrobienia. Choć nie przeczę, że dach "połamany" jest ciekawszy od dwuspadowego. No i w końcu być może nie musicie liczyć każdej złotówki. Ja muszę, więc dla mnie takie dachy już odpadały na etapie szukania projektu...

 

Domek bardzo ładny, wcale nie uważam, że niefunkcjonalny - w końcu na dole ma dwa pokoje plus salon, czyli górę można traktować jako samodzielny dodatek, np dla dzieci lub pokoje czysto sypialne. Ilość światła też zależy od stron świata.

Upewnij się tylko, czy w warunkach zabudowy dopuszczą ci kąt dachu 35 stopni - u mnie w planie zagospodarowania jest 40 i tego się nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Formowiczów,

Własnie przeczytałem posty za ostatnie 5 m-cy i sporo się z nich dowiedziałem.

Właśnie niedawno dostałe pozwolenie na budowę domku :-)

Czekam na uprawomocnienie, chodzi o otulinę lasu Łagiewnickiego gdzie od niedawna zaczęli wydawać pozwolenia. No i w tym roku chyba za dużo mi się nie uda podziałać, ewentualnie stan zero.

W tej chwili rozglądam się za bloczkami fundamentowymi ( w rozmiarze 12-24-49 cm ) z informacji od producentów wynika że ten rozmiar nie jest przez nich produkowany, w jednym miejscu udalo mi się znaleść takowe bloczki ( albo pustaki - niektórzy mówią że to są już pustaki ). Czy ktoś z was kupował bloczki o takim wymiarze , jak tak to proszę o namiar ? Ja znalazłem takie tylko w Hibet.

 

Witaj, ciekawe gdzie w tej otulinie budujesz?

JA na Barbary.

Rozumiem, że nadal wydają pozwolenia (co nie było wcale takie pewne, przestałam śledzić sprawę planu, jak dostałam w maju swoje pozwolenie :D ). Bloczki betonowe najładniejsze (z tych co widziałam) są w Maxbecie - ale czas czekania długi, sa też w Budmagu na Śląskiej, w Gotrakt, musisz podzwonić o rozmiary. Ciekawe dlaczego tak ci zależy na konkretnym rozmiarze? Przecież w gruncie rzeczy to wszystko jedno... Hibet niestety daleko od nas, ale brałam od nich komin i dowieźli go, czyli bloczki też ci przywiozą, jak mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

rzeczywiście kropkq ważne żeby się podobał tym którzy maja w nim mieszkac. :) Faktycznie może moje pytanie było nieforunne, bo ile Polaków tyle zdań.

Mam takie sobie pytanie. czy jak ktos z Was zmieniał strop np z terivy na lany to taka zmiana wymagała wyliczeń konstrukcyjnych konstruktora, czy też zmiany dokonywał kierbud w trakcie budowy i brał na siebie całą odpowiedzialnośc?. A jesli kierbud ma takie uprawnienia to czy musi równiez uzyskać akceptacje ( zgodę) architekta. :o

 

pozdrawiam goska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha nie doczytałam

dzięki EZS,

WZP uwzględniłam przy przegladaniu projektów domów

niestety tak jak większość budujących musimy się liczyć z kasą. Pocieszam się że jak będzie z nia krucho to nie wykończymy od razu góry. Dół dla dwóch dorosłych osób + dziecko ( o psie nie wspomnę) będzie wystarczający.

A pomysleć że ktoś wygrał 13 mln. FARCIARZ

 

pozdrowionka gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym zapytała się co inni sądzą o moim ...to wolę nie myśleć co by było ....pewno do dzisiejszego dnia bym sie zastanawiała który wybrać

 

jeśli jestem pewna swojego wyboru, krytyki się nie boję

a zdanie innych lubię znać, bo może się zdarzyć, że ktoś zwróci uwagę na coś co ja przeoczyłam i uratuje przed popełnieniem błędu,

poza tym nie obrażam się jeśli komuś nie podoba się to, co mnie zachwyca http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

 

i co ciekawe: Przytulnych na Forum jest duuużo, a mój Ustronny oprócz mnie buduje tylko jedna osoba http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif i jakoś to mnie nie stresuje http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_lol.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy masz drenaż wokół domu ( czytałam że stosuje się go również gdy teren ma spadki).

Drenażu nie mam (u mnie jest bardzo sucho), ale porozmawiam o tym jeszcze z kierownikiem.

Rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem. Powiedział, że w moim przypadku (generalnie domek na górce) nie widzi najmniejszego sensu robienia drenażu opaskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canna napisała:

 

jeśli jestem pewna swojego wyboru, krytyki się nie boję

 

skoro to Twój wybór i to Ty budujesz taki domek, Ty za niego płacisz i Ty w nim zamieszkasz , to co komu do tego :roll: i po co miałaby ktoś krytykowac :roll: nie rozumię ......co innego gdybyś mi go wybrała i kazała w nim zamieszkać i oczywiście jeszcze zapłacic :wink: może wtedy posypałyby sie słowa krytki :wink:

 

Przytulnych na Forum jest duuużo

 

a tak wogóle, to coś sę tak przyczepiła do mojego PRZYTULNEGO :lol: :wink:

 

mój Ustronny oprócz mnie buduje tylko jedna osoba

 

to daje dużo do myślenia :roll: :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumię

 

wobec tego wyjaśnię:

 

jeśli jestem pewna swojego wyboru, krytyki się nie boję

ponieważ każdy ma własny gust i nie musi innym podobać się to co mnie, tak samo nie narzucam komuś podzielania mojego gustu

natomiast przyjmuję za normalne dzielenie się opiniami, bez konieczności przyjmowania cudzych za swoje i odwrotnie

 

a tak wogóle, to coś sę tak przyczepiła do mojego PRZYTULNEGO

 

jeśli jednorazową wypowiedź uznajesz za "przyczepianie" to faktycznie, przyczepiłam się

chciałam podać go za przykład domu popularnego wśród inwestorów (czyli podobającego większej liczbie osób), ale może być inny, na przykład C77 Zręczny - też sporo osób go buduje

 

 

to daje dużo do myślenia

bez domyślania się: chodziło mi to, że widocznie ten dom nie jest tak popularny i niewielu osobom się spodobał, a jednak dla mnie jest najlepszy z wielu względów i nie stresuje mnie to, że komuś może się nie podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Domek będzie stał na ulicy Krajobrazowej. Zależy mi na rozmiarze 12-24-49 bo będę budował ścianę trzywarstwowa i dlatego chcę kupić ten bloczek.

Jeżeli chodzi o moje plany w tym roku to niestety ale są one ograniczone dostępnością ekipy, dopiero mogą u mnie zacząć na koniec września ( czyli nie wydaje mi się żeby więcej udało się zrobić niż wylać fundamenty i wylewkę i zabezpieczyć to przed zimą, dużo będzie zależało od pogody. Ekipa jest zarobiona i nie ma szans na wcześniej. A poza tym nie wiedziałem czy dostanę pozwolenie w tym roku bo nie wydawali przez dłuższy czas , zresztą dowiedziałem się od pani urzędnik że mogą jeszcze tylko może przez 1-2 m-ce wydawac a potem mogą przestać. Ale jak mam papier w ręku to teraz już można zacząć, ale jak wyczytałem to jest dopiero początek wspinaczki na "Himalaje".

Czy może ktoś z was dostał odmowę warunków przyłączenia do sieci gazowe ? Bo ja niestety tak, okazuje się że 90metrów do sieci to już zbyt duża odległość dla Gazowni żeby wydać warunki przyłączenia. Napisali że jeżeli im zapłacę 11K pln to wtedy mogą mnie podłączyć.

Dzwoniłem już w klikanaście miejsc i niestety ale tych większych bloczków nie ma, np w MAxBet. Jeszcze zadzwonie do Budmagu i GoTrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w Łodzi po dachówkę ??

byłem w APK na Brzezińskiej i z dachówki Tondach Stodo Naturalna mój dach najprostszy jaki może być 170 metrów dwuspadowy wyliczyli mi na 20.893 - troszkę drogo :(

Znacie jakieś tańsze miejsca - z tańszą dachówką ?

 

JAkim cudem???

Dachówki od ub roku nie zdrożały a ja za cały dach, taki jak twój, zapłaciłam 11000. W APK właśnie. Z obróbkami i oknem! Ktoś się musiał walnąć. Co prawda ja kupowałam w promocji, ale ostatnio jakieś promocje też mieli. Sprawdź raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli chodzi o moje plany w tym roku to niestety ale są one ograniczone dostępnością ekipy, dopiero mogą u mnie zacząć na koniec września ( czyli nie wydaje mi się żeby więcej udało się zrobić niż wylać fundamenty i wylewkę i zabezpieczyć to przed zimą, dużo będzie zależało od pogody. .

 

Z pozwoleniem cię rozumiem, ja też czekałam! Ale moja ekipa mnie wcisnęła w harmonogram. Musisz tę trójwarstwową? Ze zwykłych bloczków to jak wylejesz fundament, to potem do stropu jest 2 tygodnie czystej pracy. Tydzień strop, tydzień przerwy i tydzień reszta do dachu. To wszystko budują piorunem. Ściana trójwarstwowa będzie znacznie dłużej trwała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem niechcący :D zapoznałam się z wymianą zdań pomiędzy kropkq a canna i jest coś co mnie ucieszyło:

na przykład C77 Zręczny - też sporo osób go buduje

czy to prawda?

 

ja buduję Zręcznego C77c i chętnie wymieniłabym uwagi z innymi "zręcznymi" z okolic Łodzi

 

:D

 

czasem postronna osoba wyciągnie dla siebie coś miłego ze 'średnio" miłej wymiany zdań :lol:

 

zręcznych proszę o kontakt na piv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

poszukuje na forum EZS, doczytałam się w poście 15.01.07 r

 

" Zmiany w ramach adaptacji (za wszystko 1500). Było to: zmiana stropu z lanego na terive (z przeliczeniem obciążeń i innych szczegółów), zmniejszenie części okien, zmiana układu dwóch ścian działowych i właściwie tyle. Moja architekt a i pewnie inni, stosuje kryterium przejrzystości. Jak się da poprawić projekt na czerwono i jest czytelny, to jest to adaptacja. Jak przestaje być czytelny i trzeba rysować od nowa - to już wchodzimy w projekt indywidualny. Ale zasada jest jedna KAZDA zmiana pociąga za sobą skutki, czasami tekie, że nikt ich nie przewidział. Trzeba bardzo uważać."

 

Powiedz mi dokładnie EZS czy TWOJA ARCHITEKT SAMA WYLICZAŁA OBCIĄŻENIA PRZY ZMIANIE STROPU.

czy może dokonac tego architekt czy konstruktor, czy zmiana dokonana przez architekta pociągała za sobą zgodę no nie wiem np konstruktora . jak to zostało załatwione.A może Twój architekt posiada dodatkowe uprawnienia?

 

pozdrawaiam gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy masz drenaż wokół domu ( czytałam że stosuje się go również gdy teren ma spadki).

Drenażu nie mam (u mnie jest bardzo sucho), ale porozmawiam o tym jeszcze z kierownikiem.

Rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem. Powiedział, że w moim przypadku (generalnie domek na górce) nie widzi najmniejszego sensu robienia drenażu opaskowego.

 

coś pomieszałam z wklejaniem

Sli dzieki za odppowiedź. Po twoim poście znalazłam inne art. które faktycznie potwierdzaja to co napisałeś. U nas gleba jest b. dobra( odwierty robił geodeta i był aż zdziwiony b. dobra jakością gleby). Na szczęście Nowosolna jest "sucha".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...