Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Witam wszytskich serdecznie.

Grupa nam się rozrasta. Czyżby łódzki boom budowlany??

Mobby odnośnie okien to ja brałem plastki (białe) w firmie Bartek u mnie w Koluszkach, ale mają swoją siedzibę na al. Włókniarzy 207 w Łodzi. Mialem tylko problem z jednym oknem, bo wkład był nieszczelny, ale wymienili wkład i nie zparowuje w środku, więc jest OK.

A ja na razie patrzę jak wolno schną mi gładzie, bo ogzrewanie jeszcze nie uruchomione.

Po za tym zamawiam dziś wkład kominkowy (wreszcie) na Pomorskiej 100. Ciekawe czy nie zdrożał. :wink:

Pozd.

Leszek

PS

19 marca jestem oczywiście za. Zapisuję się na listę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Grzegorz Kalonka

 

spokojnie, tak od razu nie biję :lol:

oczywiście pracowałam w azjatyckiej części Turcji, w europejskiej byłoby raczej trudno...bo w europejskiej czesci sa tylko pola i lasy i ew. częsc Istambułu nad Bosforem

 

Dziękuje wszystkim za namiary na tartaki, chetnie skorzystam, jezlei uda wam sie zdobyc numery telfonow do nich i adresy to super (np. Tommco-Sokolniki)

 

Z której hurtowni braliscie pokrycie dachowe? Ja wybralam dachówkę cementową Euronit albo Brass, moze macie taki skład budowlany ktory daje dobre rabaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby jeszcze raz w kwestii okien - nie mielismy tynków wewnętrznych ale myślę, że lepiej jest jak są. U nas był problem, że jak położymy elektrykę i zanim to wytynkują to ktoś przyjdzie i to ukradnie lub chociaż poniszczy (zaraz blisko jest las i ponoć takie coś przydarzyło się niedaleko naszego domu). Dlatego też zdecydowaliśmy się na założenie okien i uruchomienie alarmu jednocześnie. Dwie ekipy na raz siedziały sobie na głowie.

Leszku co z wkładem - na jaki się zdecydowałeś???? Na Pomorskiej 100 - jakie tam wkłady oferują, czy mają też obudowy??? Napisz koniecznie.

HONORATA my prawie wszystkie materiały na stan surowy braliśmy z hurtowni na Okopowej -EKOCENTR - można z nimi ponegocjować (zresztą jak prawie wszędzie). Natomiast jeśli chodzi o pokrycia dachowe to na Brzezińskiej (wyjeżdzając z miasta po lewej stronie, trochę bliżej niż M1) są dwa lub trzy punkty sprzedaży pokryć dachowych. My kupowaliśmy blachodachówkę RR wraz z oknami dachowymi (fakro)w firmie Marco Polo właśnie z Brzezińskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po długiej przerwie :D

 

Widzę, że faktycznie grupa nam się ładnie rozrasta, więc witam wszystkich (lepiej późno... :wink: )

 

Jak widzę na topie zrobił się temat okien, więc mogę wtrącić swoje "trzy grosze", bo świeżo go przerabiałem.

Osobiście zrobiłem "konkurs ofert", ponieważ obmiar i tak jest gratis (w końcu sprzedawcy okien chcą sprzedać, a ja nie lubię kupować "kota w worku") i z moich doświadczeń wynika, że zdecydowanie warto. Co prawda poświęciłem na obmiary 3 przedpołudnia i popołudnia, ale przemyślenia pozostały:

- ABATEX - facet starał się być uprzejmy, ale mnie niezbyt przekonał, szczególnie, że wymiar jakoś tak brał na oko (chodziło mi o ceny na profil Salamander, a oni są dealerem). Cena niezła, ale mało profesjonalnie

- ULIŃSCY - miło, sympatycznie, niemniej dowiedziałem się, że generalnie VEKA, którą montują w okna jest podobno średnia i sam facet z Ulińskich nie był przekonany do ich okien - to jest rewelacja :wink:

- LINDA- profesjonalny obmiar, niestety po dziś dzień nie doczekałem się ceny na profil więcej niż 3-komorowy, chociaż telefonicznie są przesadni: dosłownie w kilka sekund po wysłaniu faxu z ofertą dzwoniła pani z pytaniem, czy już się zdecydowałem - zdecydowanie przesada, chociaż nie byli najdroższi

- THERMOPLAST - wszystko super, ale zabili mnie cenowo. Z tego co słyszałem mają niezłe okna, ale 30-40% wyższa cena to dla mnie przesada

- PETECKI - mimo fatalnych doświadczeń u moich rodziców (3 lata temu spóźnili się z oknami o 3 tygodnie, a na dodatek jedno z okien balkonowych było za małe i chłopcy chcieli obciążyć rodziców za ich spartolony obmiar!!!) zdecydowałem się na ich obmiar, ale "spalił" ich facet, który robił obmiar - fuszerka po prostu

- OKNOPLAST - nautralnie i cenowo i jakościowo

- KOMALUX - przebili wszystkich, bo na 40 minut przed obmiarem zadzwonił facet, żeby przełożyć obmiar (w końcu był piątek godzina 17 :-? ) na kolejny CZWARTEK, CZYLI O 6 DNI. Jako argument był fakt, iż popsuł mu się samochód - szkoda tylko, że z ich biura do mnie do chałupki jest mniej więcej 700 m, więc automatycznie Komalux wypadł z bojów - mój czas też jest cenny

- M&S - tu miła niespodzianka: namówił mnie do nich mój kolega, który widział ich okna w eksploatacji i sam był w zasadzie przekonany na ich zamówienie. Bardzo miły facet (z filii na Wyszyńskiego), który robił obmiar, fachowy, doradził. Cenowo wyszedł nieźle, jako jedyny przysłał płachtę faxu (8 stron) z dokładnym wyszczególnieniem obmiaru, ceny i materiałów na KAŻDE okno.

 

Nie ukrywam, że zdecydowałem się na M&S http://www.ms.pl, bo z tego co widzę jest są sporo czasu na rynku i jakoś na forum nie było uwag co do nich. Dodatkowym bodźcem było to, że wobec zamówienia okien do dwóch domów udało nam się jeszcze sporo urwać, więc na tym etapie jestem zadowolony (ODPUKAĆ!!!). Okna mam mieć między 15-20 marca, więc będę w stanie coś więcej powiedzieć. Nieco zaszalałem również w P4 i WK2, ale mam nadzieję, że się zwróci. Za demontaż nie biorą nic, montaż jednego okna to ok. 100 zł. Jako jedyni zaproponowali montaż z pianką Illbrucka (dopłata 700 zł) i chyba się na to również zdecyduję (w którymś z ostatnich Muratorów był opis montażu okien).

 

Jeżeli chodzi o 19-go, to jestem jak najbardziej ZA :), więc Ciechanka możesz na mnie liczyć nie tylko w tej kwestii :wink:

 

Tommco jeżeli chodzi o namiar na g-k, to wyślę Ci go na priv (nie bij, że tak późno, ale miałem małe "zawirowania" pourlopowe)

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanka, dziękuję za info, tak zaczęłam pisac dziennik jakiś czas temu, ale "się był zawiesił" i nie ma co tam zaglądać, jakoś nie mam serca do pisania pamiętników, chyba wolę wymianę mysli na gorąco, no i póki co, po licznych niekorzystnych wydarzeniach rodzinno-zdrowotno-firmowych budowa na razie stoi na etapie fundamentów, ale kto wie, może już niedługo ruszy :lol: ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za cenne informacje dotyczące okien.

Decyzja jest o tyle trudna, gdyż chciałbym zdążyć przed 1 maja Ten pośpiech już spowodował u mnie zmianę wszystkich planów dotyczących budowy, począwszy od lipca 2003 roku, kiedy to rzuciłem się w wir budowy domu.

W ogole to państwo i decyzje podatkowe zmuszają ludzi do karkołomnych przedsięwzięć.

W moim przypadku było tak

1. Chciałem kupić działkę prze wejściem do unii ( może dzieciom się przyda, a może nam jako rekreacyjna). Wyszła budowlana

2. Jak kupiliśmy działkę to mówimy z żoną, a może by coś postawić, jakiś mały domek. Wyszedł typowy dom, zamiast rekreacyjnego.

(Oszczędzanie bez celu traciło jakikolwiek sens, przy tak niskim oprocentowaniu)

3. Miałem postwić fundamenty w 2003, wyszedł stan surowy zadaszony

4. W 2004 przy małych finansach chcieliśmy po malutku coś dłubać, a widzę, że trzeba działać , aby potem nie przepłacać.

Motywuje mnie przy tym oprócz VAT-u moja spółdzielnia, która za 74 metry każe sobie już płacić prawie 700 zł na miesiąc.

 

A z drugiej strony to jak się wybuduję, to chyba list z podziękowaniem dla rządu prześlę za TAK SILNĄ MOTYWACJĘ dla moich decyzji życiowych.

 

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna99 dzieki za namiary na Inowłódz, długi- czekam na ten namiar na tartak pod Opocznem

 

dobry dekarz, elektryk i hydraulik tez mile widziani!

 

Byłam dzisiaj w kominkach na Uniwersyteckiej, ale sprzedawcy mnie raczej nie zachwycili, czy wiecie gdzie jeszcze poza Gdanska sprzedaja tarnawy?

 

Termin spotkania, bardzo dobry, zeby bylo spokojniej w piatek to musi byc raczej mniej pubowo, moze Havana, Meksykanska, Va Bank?

Tak jak obiecałem podaję namiar na tartak

0-44-7551794,93,85 robią też niezłe i tanie parkiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym vatem to faktycznie istne szaleństwo jesteśmy zmuszeni do kupowania rzeczy które w tej chwili są nam niepotrzebne . Do tego dochodzi problem magazynowania zakupionych artykułów . Sklepy na ogół nie chcą trzymać towaru powyżej miesiąca. W blokach miejsca jak na lekarstwo czyli kompletna kołomyja . Wczoraj kupiliśmy styropian FS 20 za 151 zł za m3 ,który w tej chwili jest nam niepotrzebny ,ale strach przed podwyżką był silniejszy. Jeżeli szybko się nie ociepli to za 30 dni zamieszkamy z górą styropianu w 50m w bloku ! A jak się inne sklepy zbuntują to dojdzie jeszcze kocioł , zasobnik , ogromna wanna i 200m papy . Rada na to jest tylko jedna najpierw wybudować magazyn a potem dom !

 

Na spotkanie 19 przyjdziemy ! Zasadniczo to pasuje nam każdy dzień w wieczornych godzinach oprócz sobót ponieważ chodzimy do Nowej Gdyni .

 

POZDRAWIAMY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

A ja zacząć chcę w marcu, ale nie kupuję nad wyrost, gdyż ceny obecne sa już bardzo wysokie i nakręcił je popyt... Ja mam malutką nadzieję, iż w maju to będą takie ceny na jakie im popyt pozwoli je ustawić.

 

A moze to tylko moje myśli.

A propo spotkania to 19.03 już zeby nie wiem co to przyjdę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Nie było mnie pare dni a ruch na grupie nie słabnie. To dobrze :D

Wszyscy już coś kupują - a ja nic. Spokojnie sobie czekam na rozwój sytuacji. O może jutro mi przywiozą ziemie na działkę - ciekawe czy wjadą - jak nie to się zastrzelę :cry:

Jedynie co chyba kupię to więźbę - bo będzie leżała na tartaku do czasu aż urosną mury. A może jeszcze coś się trafi - zobaczymy.

Tylko spokój nas może uratować!

 

Na spotkaniu będę na 99%, bo zawsze może coś wyskoczyć - oby nie!!!

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Wiecie co, ten mróz mnie dobije! Czekam już jak kania dżdżu wiosennej pogody a tu taka siurpryza! Tak, z tymi cenami to wariactwo. Ja też się temu poddałam i kupiłam styropian a szybciutko rozglądam sie za wełną. W "Wyborczej" był artykuł co podrożeje, a co nie - wychodzi, że wiekszość tak. I jak tu nie zwariować.

Honoratko czy byłaś w "Tarnawie" na Gdańskiej? Jakie wrażenia? Aby do marca (19) - trzymajcie sie cieplo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areksam,

nie panikuj, jeśli Cię to pocieszy to ja od dwóch tygodni prośbą i groźbą usiłuję ściągnąć na moją działkę goedetę, a ten z uporem maniaka twierdzi że jak leży śnieg to on nic nie widzi :evil: :evil: :evil:

a wiosna ... no cóź podobno kiedyś ma przyjść a na razie jedyne co nam pozostaje to uraczyć się uraczyć to grzanym winkiem i czekać

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu Pamiętaj jednak, że Gosia ma do tej pory tylko projekt. Od tego do realizacji niestety jeszcze długa droga. Luśki dom też jest bardzo okazały, a jest już wykończony i zamieszkały. Ciechanka też już finiszuje.

Im się należy uznanie.

 

bezsprzecznie :wink: respect !

o domach prawie ukonczonych czy ukonczonych moowilem w pierwszej linijce :wink:

Tommco, a gdzie wisza foty twojego dziela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...