Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tesko!!! (widzę, że cichaczem podglądasz inne grupy jak i ja czasami) Super było szkoda że tylko dwa dni (a właściwie dobre 24godz). Góry piękne jak zwykle zimą.

Poza tym nareszcie kupiliśmy kafle do kuchni i holu. Następna sprawa za nami. Brodzik przyjechał i jest naprawdę imponujący (metr na metr - półokrągły). Może odezwie się jeszcze Pan od drzwi wewętrznych albo sama do niego zadzwonię po południu.

Jednym słowem budowa TRWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sorry, że wtrącę :oops:

Miał ktoś drodzy Łodzianie i okoliczni przygody z przekwalifikowaniem gruntu rolnego na budowlany, albo wydzielenia tylko "kawałka " pod budowę domu ... ?

Bo coś takiego mnie trafiło i szukam jak mogę wszelkich info na ten temat.

Za wszystko dzięki wielkie i pozdrawiam Grupę Łódzką :D

Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam, właściciel pola położonego w bardzo atrakcyjnym krajobrazowo miejscu chciał mi sprzedać kawałek. Pojechałam razem z nim do urzędu gminy gdzie odwiedziliśmy ewidencję gruntów i wydział zagospodarowania przestrzennego. Okazało się to niemozliwe ponieważ, klasa gruntu była dosyć wysoka II, a najchetniej zamieniaja na budowlane grunt o klasie IV lub V, oraz -co najważniejsze w planie zagospodarowania przestrzennego nie zakładali mozliwośći przekształcenia w tej wsi i w tym miejscu gruntów ornych na budowlane.

Uważaj i sprawdź to dokładnie, słyszałam wiele takich historii o ludziach którzy kupują grunt orny a właścieile albo gmina obiecuja im rychłe odrolnienie, i tak mija roczek, a potem kolejny i jeszcze jeden, a tu ani widu ani słychu!

A może kup sobie hektar, albo wiecej, wtedy będziesz miec tak zwane siedlisko na którym mozesz się budować bez problemu!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Honorata za odzew !

Mam ( kupiłem już ... ) działkę 1400m2 i w planie zagosp. prz. jest jako przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną ale grunt jest rolny. Dowiadywałem się juz w gminie ( Ksawerów ) i starostwie ( Pabianice ), że nie ma problemu bo plan jest i przekształcenie ok, ale podobno tylko do 500 m2 bez opłat... A powyżej to są : no i pytam się gdzie mogę : jakie opłaty ?

I to 500 m2 to powierzchnia jakby "działki budowlanej", czy ogólna budynków i dróg jakie tam będą. Bo jak pod zabudowę , to ja potrzebuję min 633 m2 :(

No i po prostu sie sam gubie, bo nie wiem gdzie i jak się dowiedzieć, a facet z powiatu też chyba nie wie do końca :evil:

No i "dogadamy się"..., a w kontekście ostatnich afer nie wiem jak to rozumieć :wink:

Majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie!

 

Co do odrolnienia, to tereny wyłączone z produkcji rolnej (tj. dom, podjazd i itd.) do 500 m2 są zwolnione z opłat. W moim przypadku musiałem wcześniej wystąpić o opinię do Woj. Biura Geodezji, że gleba jest pochodzenia mineralnego (jak jest organicznego to mogą być problemy). Potem razem z planem zagospodarowania działki z którego wynikało, że wyłączone z produkcji będzie 700m2 zostało dołączone to do projektu bez ponoszenia żadnych opłat. Mam nadzieje, że to już zamknięta sprawa i koszty odralniania już mnie nie dotyczą :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was,

Sorry, że mało piszę, ale jakiś nie wylewny jestem ;-)

Też zaczynam budować i dużo by gadać, właściwie przechodzę to co każdy

Dzięki Bogu na razie nie ma problemów. Będę chyba szukał jakiegoś baraku dla murarzy. Słyszałem, że można kupić takie blaszki na kłódkę za jakieś 1000 zł. Może wiecie gdzie ? Może mi ktoś powiedzieć co się dzieje z drewnem ostatnio ? Jaka stawka VAT i czy gdzieś ktoś ma bez rachunku ;-)

Jeszcze jedno tego 19 III to gdzie i o której ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie faktycznie ustalone na 19 marca o godz. 19. Pozostał tylko wybór miejsca.

Czekam na propozycje. Ponoć w portobello jest tzw. osobna salka - więc może by ją zarezerwować - nie wiem tylko ile osób by przyszło.

Doliczyłam się, że pojawia się w naszej grupce około 30 osób - ale zapewne nie wszyscy się wybiorą. Liczę na jakieś 10-12 osób (by było lepiej niż ostatnio).

Jakie macie propozycje???? Kto się wybiera proszę o info na priva to okaże się czy warto coś rezerwować. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechanka ja myślałem, że się kurujesz. :D

Co do kafli to moja rola jest tutaj niewielka. Incjatywa leży po stronie mojej kochanej małżowinki - rozpoznanie trwa.

Co do wkładu to to odbyłem negocjacje cenowe i uśmiałem się po wyjściu do łez, bo dyskusja wielka a efekt żaden (widać słaby ze mnie negocjator) :wink:

Pozd.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z negocjacjami. My wytargowaliśmy rabat na drzwi ale za to okazało się, że musimy zapłacić za transport (uznałam że jest oczywiste, że 10szt drzwi wewnętrznych nikt sobie nie przywiezie sam- ale się grubo pomyliłam). PAMIĘTAJCIE WIĘC BY PYTAĆ I USTALAĆ WSZYSTKO.

My nadal nie wybraliśmy kominka a czas nagli.

Poza tym dopadło mnie przeziębienie, katar i kaszelek jak się patrzy. Ale chorować nie wypada więc z podręczną apteczką siedzę w pracy, ze średnim efektem wydajności. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj, ahoj dobrzy ludzie :lol: Uprzejmie ogłaszam, że ja chcę wiosnę! Nabyłam pacioreczniki i chciałabym już posadzić, a tu jakieś -12 w nocy :o I już mam dość jazdy w stylu tańczącego łabądka!!!! Zaprośmy może tę Panią Wiosnę na nasze spotkanie, to pozna tęsnoty tych co się budują oraz tych co to już niekoniecznie, ale w ogródku by chętnia poszaleli.....

Ciechanko, nie choruj! Coś Ty, nie warto! Leszku, zdjęć jeszcze nie mam wskanowanych, bo dziecku w trakcie skanowania spalił się zasilacz w komputerze :evil: A że dziecko już zaczęło zajęcia, to nie miało czasu się tym zająć. Za to chodzi złe bardzo :evil: :evil: :evil: Może dziś uda się sfinalizować, to wyślę mailem.

Pozdrawiam wszystkich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wywołałam zdjęcia mojej działeczki.... nikt by jej nie poznał od dnia kupna dodziś....:) przekonacie się kiedyś sami

 

Ponadto pogoda jak dla mnie męcząca, ale i tak nie mam pozwolenia więc przynajmniej mi nie żal, ze nie mogłabym robić nic bez papierków:)

 

Pozdrawiam Gosia Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...