Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie właśnie, czasu mało, konie mokną... nie żebym się wcinał Ciechance (jakoś umknęła mi ta propozycja - sorki :oops: ) ale niech lista będzie publiczna, żeby nie było że zarezerwujemy salę na 20 osób a przyjdą dwie :lol:

Kropi nie ma kłopotu. Ciechanka jako nasz społeczny, ale wzorowy sekretarz przyjmuje zgłoszenia na priva i wtedy ma rozeznanie co do ilości składu osobowego.

Pozd.

Leszek

PS.

Chyba, że się coś zmieniło??

Ciechanka potwiedzasz?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATA Będę kupował więźbę, ocieplenie stropodachu, okna dachowe, Silke, Ocieplenie metodą lekką mokrą (ewentualnie), bloczki AmerBlok na fundament, do tego akcesoria takie jak folie syropian, stal

cement, wapno, kruszywa.

 

Jakiś barak by się przydał, WC

 

Wykonawców poszukuję !!!

 

Jeśli kogoś interesują te towary proszę o kontakt w celu wymiany informacji.

 

Ps: Dostałem chyba dobry upust na dachówkę

Jeśli chodzi o imprezę to chyba zjawię się jak dzieci usną około 10

Jak jeszcze ktoś będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zadzwoniłam do Pań z US:

w jednym odpowiedziała, ze nie ma znaczenia i może być na działkę, a w drugim, ze możemy wypisywac na NAs oboje a na mój adres zameldowania.

Koszmar - oczywiście wszystko na buzię , więc musze głęboko siegnąć do przepisów.

 

A propo to ja rozpoczynam budowe niedługo: kupiłam już stal (zdrożała cholernie:( , i max-a.

W najbliższym czasie będę zamawiała - drewno na więźbę, :) cement itp.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to mają dobrze - robią już wykończeniówkę.

Ja jestem w trakcie załatwiania papierkowych spraw. Zmieniam troszkę projekt. Jak już to bedę miał to będę wiedział ile czego potrzebuję. I jeszcze muszę załatwić kretyt :wink:

Ale propozycje anlizuję i kto wie może się dołącze. Tylko powiedzcie mi gdzie to wszystko składować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie pod dłuższej nieobecności :D

 

Od razu widać, że budujących się Łodziaków zdecydowanie przybyło, całe 3 strony do czytania - oby tak trzymać!!!

 

U mnie na budowie na koniec lutego było "ostro", bo w jednym czasie miałem roboty:

- węzeł CO (fucha z EC, naturalnie)

- podłączanie się do sieci miejskiej (podwykonawca EC)

- koniec CO

- koniec wod-kan

- koniec ocieplania dachu

- koniec elektryki

i jeszcze do tego zrzucili mi pod garaż 2 wywrotki żwiru płukanego na wylewki, więc sąsiad wjeżdżał do garażu lekko krzywo. :wink:

 

Na szczęście jestem już po wylewkach (robiłem z agregatu, więc są już w zasadzie prawie suche). Aktualnie montują mi okna z M&S, odpukać, idzie im bardzo sprawnie, więc w sobotę będę wiedzał, czy im się to ładnie udało.

 

Aktualnie mam problem z obłożeniem schodów: czy ma ktoś namiar na jakiś niedrogi tartak, lub sklep z drewnem, bo nie ukrywam, że cena 400-500 zł za stopień lekko mnie zszokowała, a z racji tego, że mój teść był kiedyś stolarzem, to liczę, że skrawek wiedzy mu pozostał. Nie wierzę zresztą, żeby kawałek drewna na schody o wymiarze 100x30x3 kosztował 500 zł, więc proszę Was o sugestie, gdzie się udać???

 

Pozdrawiam serdecznie i idę do łóżeczka, bo czuję, że mnie jakieś choróbsko łapie co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna99 Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale zdrowy rozsądek podpowiada, żeby ścianki postawić pierwsze. Chyba, że mówisz o ocieplaniu jako o wyłożeniu samą wełną... Po ułożeniu płyt pod ociepleniem trudniej będzie mocować profile ścianek do "sufitu"....ale nmogę się mylić.

Czy kontaktowałaś się z tymi co ich Ci polecałem...i czy zamierzasz?

 

U mnie trwa wykładanie płytami poddasza. Z gipsowaniem chyba trochę poczekam...bo teraz za zimno.

 

Powiedzcie mi Łodzianie, z którą z firm ochroniarsko-monitorujących macie najlepsze kontakty? Firma na którą już się kiedyś zdecydowałem, stała się w między czasie z jednaj z najtańszych (a przynajmniej dobrze rozumiejącą słowo promocja), jedną z najdroższych w Łodzi.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że ponowię istotne dla mnie pytanie:

gdzie kupowaliście (tudzież korzystaliście również z montażu) drzewo na obłożenie schodów betonowych???

 

Tommco: jeżeli chodzi o ochronę, to korzystam z Ajax-Security, m.in. dlatego, że permanentnie stacjonują na oddalonej o 2 skrzyżowania stacji benzynowej. Szczerze natomiast odradzam Impela (mamy w firmie), bo chłopcom zdarza się nawet ponad 50 minut jechać, nierzadko w jedną osobę, więc do kitu z taką ochroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

 

Dzięki. Jeszcze nie dzwoniłam, bo właśnie dopadła mnie choroba, więc nijak byłoby umawiać sie na budowie. Ale zadzwonię w weekend i pewnie po niedzieli już coś sie ruszy (okna!!!).

Co do ochrony, to chyba zdecyduję sie na Security Service - zamontowanie instalacji alarmowej i monitoring (utargowałam w sprzedaży "wiązanej"). Jeden z ich samochodów stacjonuje w Aleksandrowie, więc to dla mnie bardzo ważne. Jak sie trafi "korek" przy wyjeździe z Łodzi, to inni potrafią ze Szczecińskiej jechać kwadrans i dłużej. To po co mi taka ochrona?

 

MILeq

 

Schody będę miała drewniane więc ci nic nie pomogę. Czy nie za wcześnie na okna? Temperatura jeszcze niska. Co z pianką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna99

 

Jeżeli chodzi o okna, to niestety byłem zmuszony zamontować je w tym terminie, bo mam napięty harmonogram do czasu, kiedy zamierzam się wprowadzić. Moje szczęście polega na tym, że przez ostatnie dni temperatura nie spadała poniżej 0, a chałupkę mam już grzaną, więc powinno być ok (piankę sprawdziłem - teoretycznie do -10c)

 

Jutro mam odbiór okien finalny, po montażu, więc życzcie mi powodzenia, a ja z góry nie dziękuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani,

Wracam z niebytu forumowego, wiosnę zmusiłam, żeby choć jedną swoją zgrabną nóżką do nas zawitała i cóż tu widzę? :o W dalszym ciągu knajpka nie wybrana :evil: Ja permanentnie potwierdzam swoje przybycie - tylko nie wiem gdzie!!!!! Leszku, jeśli to Rolling Stone jest Twoim zdaniem do przyjęcia - to rezerwuj tę małą salkę i już :D

 

Ponieważ bywszy przegapiwszy 8 marca, zwany w pewnych kręgach Dniem Kobiet, niniejszym składam podziękowania za życzenia wszystkim Panom :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MILeq

 

Jak tam okna? Wszystko ok?

 

Właśnie wróciłam z Żabiej Woli i "mam" juz swój kominek, cały system DGP i co najwazniejsze - cudne kafle!!! Zabrakło mi odwagi na jakiś szałowy kolor, więc po namysle wybraliśmy (z mężusiem) ciepły beż. Nie będzie przytłaczająco w małym saloniku. A i ciepełko będzie! :p

Z panem Dariuszem przegadaliśmy chyba ze 3 godziny. Jest the best!!!

 

Czy są juz jakieś ustalenia co do piątku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w chałupce nowe okienka :D :D :D

Podpytałem dzisiaj ekipy, która robi mi wykończeniówkę, jak się sprawowali montażyści okien oraz jak widzą okna? Z ich wypowiedzi (a chłopcy raczej mówią to co im leży na sercu) wynika, że całkiem fachowo mi je zamontowali, jak również okienka wyglądają na solidne.

Jak będzie naprawdę, to zobaczymy po kilku latach, a na razie umówiłem sie na maj na finalną regulację (cała moja rodzina puka się w czoło, kiedy mówię, że się w maju wprowadzę - zupełnie nie wiem dlaczego, bo z moich wyliczeń wychodzi mi koniec maja z poślizgiem nawet :wink: , więc mam nadzieję, że stanie na moim)

 

Pozdrawiam i miłego wypoczynku w weekend wszystkim Wam życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...