Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Atmosfera "budująca" ;) - długo jeszc ze siedzieliście? Ja jeszcze załapałem się na jakiś smętny tramwaj loco zajezdnia - i tak sobie pomyślałem, że jak już się pobuduję to tramwajem nie dojadę :(

 

BTW mieliśmy dziś z Koleżanką Małżonką zwiedzać tereny pod rancho, wyglądam za okno... kicha, chyba raczej popracuję :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za suuuuuuuper spotkanie. Jesteście wszyscy bombowi. Ja od rana miałam "pracującą sobotę": obejrzeliśmy z mężem drzwi drewniane w Srocku (będę zamawiać), parkiet w Bełchatowie (też będę zamawiać). Potem pojechaliśmy na działkę odkręcić wodę (w poniedziałek kominkarz robi podstawę pod Tarnawę). Studzienka wodomierzowa pełna wody (mąż jedzie wypompowywać). Zajrzeliśmy do zbiorników szmba - 2/3 wody!!!!!! A miały byc super szczelne (chociaż betonowe)! :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloł!!!

 

Ja również dziękuję za BOMBOWE spotkanie. Super było poznać nowych forumowiczów w realu i pogadać ze wszystkimi. Przecież się wcale nie znaliśmy, a jakoś tematów do rozmowy było aż za dużo :lol:

 

Ja dziś oglądałem panele oraz kafelki. Trochę pograbiłem liści na działce...jednym słowem prawie budowlany dzień :lol:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Ja no cóż miałam od rana ból głowy ( nie powiem, ze od tego biernego palenia:), i nie miałam chęci na nic, ale trzeba było....

Przetransportowaliśmy dziś barakowóz na naszą działkę.

Poukładałm 1/20 kolejnego porąbanego drzewa do kominka i wreszcie weszłam do domu.

 

Spotkanko miłe ale jest mogłoby być inaczej :) Następnym razem tylko lokal z większą salką :)), bo coraz Nas więcej w grupie:)

 

Pozdrowienia od mojego Pana i władcy :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak!

 

Koło południa rozpogodziło się, pojechaliśmy na rekonesans w krainę Wichrowych Wzgórz i Koleżanka Małżonka pozytywnie zaopiniowała moją propozycję lokalizacyjną - w przeciwieństwie do kilku innych zwiedzonych po drodze...

 

Tak więc wiele wskazuje na to, że być może mamy już grunta 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) - teraz pozostaje tylko podjąć jedynie słuszną decyzję, w poniedziałek jadę do gminy zbadać stan prawny i zacznę szukać kredytu. Mam jeszcze (do 23) możliwość skorzystania z bezprowizyjnego promocyjnego PKO BP (z targów, ale do tego czasu mogę się nie wyrobić z umową przedwstępną itd.), ale z tego co się porozglądałem lepszą opinię mają LG i Kredyt Bank. Czy ktoś z Was korzystał z ww. banków jako kredytodawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi Ja na szczęście tego jeszcze nie praktykowałem, ale wiem, że jest fajny system kredytów w MultiBanku i mBanku. Opierają się one na zasadzie środków bilansujących...tzn, że realnie możesz za niego zapłacić mniej...Nosi to nazwę Planów Finansowych w MultiBanku i mPlanów w mBanku, ale najlepiej poczytaj na:

 

http://pf.multibank.pl/

lub

http://www.mbank.com.pl/oferta/mplan/index.html

 

Są to dwa bliźniacze produkty. Zobacz, może Ci podpasują.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w niedzielne przedpołudnie.

Po piątkowym spotkaniu w sobotę pól dnia wydawałem pieniądze a drugie pól spędziłem przy instalowaniu kontraktronów.

 

Dzięki serdecznie za spotkanie - JESTEŚCIE WIELCY. :wink: :D :wink: .

 

Kropi odnośnie kredytów brałem w Nordei we franciszkach, ale dziś pewnie jednak zdecydowałbym się na złocisze.

Pozd.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropi jeżeli weźmiesz kredyt w PKO BP na zakup działki to pamiętaj, że będziesz miał na niej hipotekę. A w związku z tym każdy inny bank odmówi ci kredytu, chyba że zrefinansujesz ten kredyt, kredytem z innego banku kredutującego budowę domu.

W multibanku trzeba mieć niezłe dochody aby dostać wysoki kredyt. Pod tym względem PKO BP wypada zdecydowanie lepiej.

 

Musisz wszystko dobrze przemyśleć bo zwiążesz się z bankem na długie lata.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

a co jest zabezpieczeniem kredytu w mBanku/Multi? Domyślam się, że także hipoteka gruntu, no bo cóż innego mógłbym zastawić? chyba cnotę... :oops: Raty malejące są chyba też i w PKO, na pewno jest ta opcja w kredytach samochodowych. Waluta kredytu to kolejny powód do głowy łamania, różnica w oprocentowaniu jest dosyć konkretna.

 

Gdzieś czytałem, że w rankingu Rzeczypospolitej chyba Kredzio i GE miały najlepsze notowania - może macie dostęp do tego opracowania? Każdy bank chce zarobić, to jedno jest pewne, że zedrą - byle nie za dużo... :-?

 

Nie mam też zbyt konkretnego pomysłu na sam moment "zamiany" mieszkania w dom... Najchętniej wziąłbym jakiś "szybki" - powiedzmy roczny - kredyt na kwotę wartości mieszkania, postawił chałupę, opchnął mieszkanko i spłacił kredyt (plus odsetki niestety :( ). Druga opcja to wziąć "duży" kredyt na pełną kwotę - jakąś powiedzmy "linię kredytową", czyli spłacasz to co faktycznie wyciągnąłeś, kupić działę, postawić dom, spłacić część a potem przez następne 20 lat spłacać pomalutku to, co zostanie...

 

A może zna ktoś taką agencję doradczą, która zna się na kredytach? Są takie w ubezpieczeniach, może i tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...