Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

kropi

 

http://www.expander.pl

 

Mozesz się umówić na spotkanie. Chyba nikt ci lepiej nie doradzi.

 

Muchos gracias! :D

 

W międzyczasie też trochę poszperałem po ofertach banków i wychodzi mi, że jednak PKO BP ma najlepszą dla mnie propozycję. Zwłaszcza w połączeniu z promocją Aniszkinową to już w ogóle cymesik. To samo mniej-więcej wynika z wirtualnego doradcy expanderowego, ale może faktycznie nie zaszkodzi porozmawiać sobie z kimś, kto się na tym zna, hmmm... przynajmniej odrobinę lepiej niż ja? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich w niedzielne przedpołudnie.

Po piątkowym spotkaniu w sobotę pól dnia wydawałem pieniądze a drugie pól spędziłem przy instalowaniu kontraktronów.

 

Dzięki serdecznie za spotkanie - JESTEŚCIE WIELCY. :wink: :D :wink: .

 

Kropi odnośnie kredytów brałem w Nordei we franciszkach, ale dziś pewnie jednak zdecydowałbym się na złocisze.

Pozd.

Leszek

 

A dlaczego masz takiego brzyda do franków? Biorąc pod uwagę różnicę w oprocentowaniu wydaje się korzystny nawet pomimo straty wartości złocisza, z tym że nie wiadomo, co przyszłość pokaże...

 

Jak na razie z symulacji wynika, że raty franiowe są o dobrą 1/3 niższe od złotowych, przynajmniej w początkowym okresie - a to jest dla mnie bardziej halo, bo jestem na etapie dochodów niskich z perspektywą na wyższe ;) - tak optymistycznie, ma się rozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z frankami problem polega na tym, że wzrost kursu to nie tylko większe odsetki ale i kapitał :( . Można jednak mieć nadzieję, że w krótszym okresie złotówka powinna się w stosunku do EUR i CHF umacnić (wówczas to skorzystamy), a po przystopięniu do UE wahania kursów będą raczej minimalne.

 

Także polecam Expandera jako, że w jednym miejscu mamy wszystkie oferty, z tym że to daradztwo pare złotych kosztuje (chyba 200PLN).

 

Jeszcze jedna sprawa, nie każdy bank akceptuje samą działke jako zabezpieczenie kredytu, tj. jeśli nie masz jeszcze pozwolenia na budowę jako podstawy do kredytowania budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w poniedziałkowy poranek. Dla porządku - na spotkaniu było nas całe mnóstwo - 15 szt: Luśka (+ niezastąpiony Maciej), Areksam, Kropi, Gosia_Łódź, Honorata, Leszek, Iro, Gregg, Aniszkin z połówką, Anna 99, Tommco, Agata i Darek no i ja.

Komentarz mojego męża - co wy tam robiliście 6 godzin??? Jak skrupulatnie policzył, prawda?

Nikt nie okazał się być, mimo obaw Aniszkin, obleśnym zboczeńcem.

Bardzo dziękuję za liczne przybycie.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam. Jeśli tak to przyjmuję reklamacje.

Zrobiliśmy wczoraj trochę zdjęć - jak zeskanuję to umieszczę na onecie w naszym albumie. Niezły bałagan ale już coś widać. Serce rośnie wraz z domkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Widzę, że mam czego żałować jeśli chodzi o spotkanie grupy.

Moja żona nie czyta grupy, tylko słucha moich relacji ( Powód- nie chadza po internecie - w pracy brak , w domu - nie ma czasu- dzieci i brak stałego łącza ). Ale może następnym razem termin będzie bardziej przystępny dla nas.

Pewnie gdybym przyszedł na spotkanie problemy z decyzjami na pewno by zniknęły, a tak pytam się tu i ówdzie jak zaplanować pewne prace.

Takie grono doświadczonych budowlańców na pewno znalazłoby rozwiązanie mojego problemu, zwłaszcza przy piwku :D

 

Murarz ma przyjśc lada tydzień a my z żoną nadal nie wiemy co zrobic i jak.

 

Mam ogromny dylemat jak rozwiązać problem schodów.

Fotografie są pod adresem: http://www.zelt.lodz.pl/mirek/aps/schody.htm

(może nie wszystkie zbyt wyraźne)

 

Analizujemy z żoną dwa rozwiązania.

1. Wybudować na wysokości zejścia do garażu drzwi,ściankę działową prostopadle do drzwi aż do garażu zostawiają jedynie miejsce tuż przy drugich drzwiach wejścowych do garażu pod śchodami do zagospdarowania jako schowek.

Podejście schodów w górę po zewnętrznej stronie obmurować na równo ze schodami.

Wizualizacja tego rozwiązania jest na zdjęciu w podanym przeze mnie linku.

2. Nie budować drzwi dodatkowych ani obmurówki po zewnętrzej częsci schodów tylko wykończyć betonowe schody jakimś gipsem i drzewem.

(Może i tu mi podpowiesz jak można wykończyć niezbyt ładnie zrobione betonowe schody)

Ale w przypadku 2. jak będzie wyglądało zejście w dół do garażu.

jak podejść do tego tematu aby efekt końcowy mnie nie przeraził,

zwłaszcza, że to będzie widać z salonu.

 

Projekt nie zakładał drzwi dodatkowych do garażu.

 

Może Wy podpowiecie coś czego ja nie mogę dostrzec.

Wszelkie uwagi bezcenne :D

 

Pozdrawiam

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za spotkanko!

aniszkin-cały czas gorączkowo myślę, skąd się znamy??? jeżeli nie kojarzysz mojego chrakterystycznego w końcu imienia, to może znasz moje zdrobnienie dla "wjatemniczonych" czyli rodziny i przyajciół -Hosia?

może znamy się z jakichś wakacji, wspólnego wyjazdu, musze przejżeć zdjęcia! Pozdrowienia dla Pawła, jeżeli macie jakieś pytanie o swoje wakacje (biuro, hotel) to wal śmiało!

 

ja też odwiedziłam moje "wichrowe wzgórza" w niedzielę,( oj wieje, tam wieje solidnie) coby wsadzić parę iglaków po zimie! I doszłam do wnisoku, ze poniewaz moja budowa jeszcze potrwa, dzialka jest spora, to moze warto juz teraz wymyslec plan ogrodu i nasadzic roslin przynajmniej wzdluz ogrodzen, zeby mi troche zaslonily dzialke od wiatru, a za pare lat jak sie wprowadzimy, bedzie juz zaciszniej od wiatru i przyjemniej, stad:

-mile widziana pomoc kogos z zakresu projektowania zieleni-oraz (o czym zapomnialam w piatek) barak lub blaszak dla ekipy na budowe, jezeli ktos z was lub waszych znajomych wlasnie sie pozbywa to prosze o info

 

Pozdrowienia dla wszystkich, ze spotkania wrocilam super pozytywnie nakrecona i chyba o to chodzi :lol: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu mamy wiosnę , ciepełko , słoneczko i to pewnie dlatego nikt przed compem nie siedzi . Mamy mały problem ,zastanawiamy się nad wyborem szamba i chyba zdecyujemy się na betonowe z kręgów. Może ktoś z was ma doświadczenie w tym zakresie i moze doradzić ile talkich trzeba wkopać aby było optymalnie .

LESZKU PROSIMY ZRÓB MAPĘ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schodach się nie wyznaję, więc trudno radzić - Hosia :D nie peniaj, też mi się tłucze po głowie skąd ja znam aniszkinowego połówka :roll: - świat jest mały, ostatnio wpadłem przez zupełny przypadek na stronę www zrobioną przez dobrego niegdyś znajomego, z którym straciłem kontakt przed 12 laty...

 

Z tym ogródkiem to ja bym się specjalnie nie spieszył, jeśli planujesz wpuszczanie kogokolwiek na teren posiadłości (ze szczególnym uwzględnieniem ekip budowlanych). Niestety krzaczki kuszą do siusiania, a nie każde to lubią :-? (ja to rozumiem, bo też bym nie lubił). W każdym razie jak już musisz to posadź coś, czego później nie będzie żal...

 

A mnie dziś formalnie szlag trafił, bo sprawdziłem w gminie "swoją" działkę i okazało się, że tak naprawdę to jej nie ma :evil: . Stan w papierach gminnych dość istotnie odbiega od tego, co miała w swoich zapiskach pani, więc sprawa chyba się rypła - szukamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu99, Leszku Powiedzcie mi co sądzicie o tych drzwiach Budrexu. Czy już je zamówiliście? Jakie są warunki z dostawą i czy oferują jakieś rabaty?

 

Aniu99, kiedy będę mógł wpaść po ten katalog? (Chyba nie dam rady przed czwartkiem, bo uczę się do egzamu - dżizas)

 

Jak myślicie, czy schody dębowe za 5000 zl na gotowo to dobra oferta? Robione przez stolarza na wymiar...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco co do drzwi Budrexu, to co tu mówić w sobotę zamówiłem komplet drzwi na parter i i byłem zaskoczony terminem wykonania dopiero 18 maja i ceną, bo na upusty nie ma co liczyć, takie mają teraz wzięcie.

Honorata ten zwrot pozytywnie nakręcona bardzo mi się spodobał, muszę go wykorzystywać, jeśli nie rościsz sobie praw autorskich. :wink:

Luśka szkoda twoich pięknych drzwi (a raczej szybek), ale jesteśmy z tobą.

Mobby muszę sobie w domciu to przemyśleć, te twoje schody, chociaż na dobre pomysły wpadam raczej rzadko lub wcale.

Pozd.

Leszek :D :D

PS

Ponieważ wszyscy tak mówią (nie wiem tylko co to ma znaczyć, chyba jakś mantra :wink: ) to się dołączam do chóru: Leszku zrób mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...