Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gosia ja też poproszę o nazwę preparatu do fug. Lada chwila będą mi robić kuchnię (tj. kafle) i przydałoby się fugi jakoś zabezpieczyć.

Dałam do wyceny kuchnię w trzech miejscach i czekam do końca tygodnia a potem zamawiamy!!!!

Tommco co do drzwi dziś wezmę ten numer telefonu do stolarza to dam Ci znać.

MIleq - jak tam twoje zdrówko??? Masz może jakiś namiar na dobry, niedrogi parkiet i parkieciarza??? Obecnie nadal robię rekonesans w tej sprawie.

Agatko i Darku u mnie panowie, którzy robili stan surowy wykopali również szambo wiec nie wiem ile to osobno kosztuje.

Umówiliśmy się również na tynk zewnętrzny także niedłgo nasz domek zacznie jakoś wyglądać (na razie straszy ohydnym szaro burym kolorem).

Co do reklamacji wanny - już byli na oględzinach i dziś mają mi dać znać czy wymiana na nową czy ewentualnie.... sama nie wiem co. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lESZKU PROSIMY CIĘ POMÓŻ ! CAŁY CZAS KTOŚ KASUJE NAM FOTO- ALBUM NA ONECIE .PRAWIE CODZIENIE MUSIMY ZAKŁADAĆ NOWY , MOŻE WIESZ CZY DA SIĘ COŚ Z TYM ZROBIĆ ?

 

TOMCO Kłaść fugi na druciki oznacza to ,że zamiast krzyżyków stosuje się takie cieniuteńkie druciki .Dzięki temu fuga między płytkami jest bardzo malutka prawie niewidoczna.Niestety do tego stosuje się inną fugę taką plastyczną żeby nie popękały płytki jest ona sporo droższa i trzeba użyć innego kleju też plastycznego .

 

Lusiu Możesz założyć do drzwi tzw. bezpieczną szybę ,ale taką w której folja podklejona jest między dwoma warstwami szyb wtedy napewno się nie stłucze a wygląda o wiele lepiej niż pleksa . Jest tylko mały problem ona jest grubsza od zwykłej szyby i nie wiadomo czy zmieści Ci się w drzwiach.

 

Pozdrawiamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cały czas do wszystkich jednak ponawiam apel o taki składzik, moge go również wypożyczyć!

Co do obrazka pod moim imieniem, to po pierwsze jest niewątpliwie bardziej wiosenny (tamtem wróci na zimę), a po drugie,troche bliższy prawdy, w końcu jestem blondynką :wink:

 

Obrazek popieram ;)

 

Co do blaszaka... jadąc dziś na poszukiwania stałą trasą Marmurowa-Kalonka-Dobieszków widziałem coś takiego po prawej stronie z napisem SPRZEDAM, ale to było dość spore i zdecydowanie nie na kółkach... Będę u "mojej" pani jakoś może jutro-pojutrze (zobaczymy, czy załatwiła coś w gminie w sprawie "mojej" działki), to numerek podeślę - chyba że wsiądziesz w szybkie autko i będziesz tam przede mną.

 

pozdrawiam wszystkich szczęśliwych budowlańców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kropi, jak cos wyczaisz to powiedz w sprawie baraka, "szybkie autko" w postaci lanosa właśnie sprzedaję, a nowe jeszcze nie przyszło, więc w najblizszym czasie nie będę zmechanizowana!

 

gregg-napisałam na priv, tak, tak, tak!!! :lol:

 

A masz kupca? Bo kolega właśnie poluje na laniego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchaliście Chmurki i jej prognozy pogody? To klęska ! :cry: W sobotę mają mi wstawiac okna a tu taki ziąb i śnieg! Słuchajcie, dzisiaj znalazłam faceta z firmą, który wycenił mi oceplenie poddasza na ... 16 zł/m2 łacznie ze szpachlowaniem całych płyt g-k. Czy to mozliwe? Polecony mi wcześniej p. Robert zaśpiewał ...30 zł/m2. Muszę go sprawdzić, ale gość jest miejscowy (z Aleksandrowa), może to takie lokalne ceny?

Jak ktoś chce dobrego cieslę, to mogę polecic. Robił mi więźbę, a dzisiaj schody - tymczasowe, budowlane. Gdyby były z oheblowanych desek to pewnie by zostały! :lol: nareszcie mogę bez strachu wejść na poddasze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu99 U mnie właśnie kończy się ocieplanie poddasza. Płacę 17zl, więc cena 16zl jest realna. Tym bardziej, że moi panowie dzielą się po 50% z szefową firmy, która przyjechała na budowę pewnie koło 5 razy. Ci moi robią dobre wrażenie i są dosyć porządni. Efekty końcowe będę mógł oglądać już niedługo.

Czy będziesz może na działce jutro jakoś kolo 13tej?

 

Ja już egzamin, który miałem zdawać jutro, mam za sobą...wynik lepszy niż pozytywny, więc nie jest źle. Mogę teraz trochę bardziej skoncentrować się na budowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ale czy będziesz tam tak czy tak? Nie wiem czy co do minuty się wyrobię...dlatego nie chciałbym Cię tak wiązać...Jeśli miałabyś przyjechać specjalnie....to może jakoś inaczej się umówimy...

Napisz mi może na privie co to za ulica i od jakiej odchodzi. Na pewno trafię...bo przecież zdjęcia widziałem. Jakbym miał problemy to wtedy zadzwonię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropi do wczoraj nie miałam, ale wieczorem spotkalismy się z takim młodym małżeństwem i juz wpłacili zaliczkę, także chyba mozna uznac ,że jest sprzedany, ale czekam jak wpłacą całość; nie wiedziałam że lanosy tak chodzą, sprzedany w tydzień i to w cenie wywoławczej...

 

blaszak mam juz na 90% od gregga, tylko musze go obluknąć!!! to jest potęga forum :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem eurekę pod postacią dodatku poniedziałkowego do Rzeczypospolitej - jest sporo o prawie, VAT-cie itd... w każdym razie wynika z tego, że nikt nic nie wie, prawo tradycyjnie mamy uznaniowe, ale dośc jednoznacznie stwiedzono, że jeśli kupię grunt od baby po 1 maja to na 99% VATu nie zapłacę, mocno to pogmatwane...

 

Honorato co do Lanosów to tam utrata wartości następuje b. szybko w pierwszych 2-3 latach, potem już się trzymają - podobnie jest z Nexiami 8) - widzę, że ceny są takie jak przed rokiem na mój rocznik, a chętnych masa. W każdym razie gratulacje, boć chwila sprzedaży to drugi moment radości dla właściciela samochodu (pierwszy, gdy kupi ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem u Ani99 na budowie....i powiem Wam, że piękny domeczek buduje. I jak wszystko ma tam przemyślane...R*E*S*P*E*C*T :D

 

Ja teraz będę się zastanawiał nad tymi drzwiami wewnętrznymi, oczyszczalnią ścieków i glazurą....a...jeszcze temat paneli mam cały czas otwarty.

 

Pozdrawiam

 

PS Nikt nie zauważył jakim jestem ładnym wilczkiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

Zdecydowałem się na Twojego elektryka.

Wczoraj wciągał mi kabel do budynku, a po świetach jestem umówiony na instalcje w budynku. Ten człowiek jest taki jak mówiłeś.

Bardzo konkretny i sympatyczny (współpracownik również).

Wygląda na człowieka, który naprawdę zna się na rzeczy.

Dziękuję Ci za namiary na niego. Oszczędziłeś mi eksperymentowania z fachowcami.

 

Aniu99

Z tego co się zorientowałem to budujesz koło Aleksandrowa.

Powiedz mi czy grunt u Ciebie jest podmokły, po zimowych roztopach.

Czy wykonywałaś opaskę wokół budynku odrowadzającą wodę ?

Jak z szambem, bo coś mi się wydaje, że gdy zdecyduje się na betonowe, to mogę mieć problem z wpływaniem wód gruntowych do szamba, a tym samym niechcianą wodę w szambie, która potem sama z niego nie wyjdzie. :(

 

Pytanie do zorientowanych w temacie: czy trzeba wykonać instalację odgromową w budynku?[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...