Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Agata i Darek co do albumu to coś dziwnego, nie powinno tak być podajcie priva jak go zakładacie i jak się objawia to znikanie (pojedyńcze zdjęcia całość, czy codziennie itp.). :o

Mobby instalacja odgromowa nie jest obowiązkowaw zasadzie zależy gdzie jest umiejscowiony twój dom (na wzgórzu, najwyższy punkt w okolicy, itp.). Osobiście powiem, że myślałem o piorunochronie, bo moja kurna chata stoi na górce i jest chyba najwyższym, albo prawie najwyższym, punktem w okolicy, ale w końcu zrezygnowałem, bo ryzyko jest niewielkie a poza tym byłby problem przy mocowaniu do blachodachówki.

Tommco gratulacje, ale co by nie powiedzieć twój wilk wygląda groźnie.

Gdybym cię nie znał pomyślałbym, że straszny z ciebie gość. :wink:

A u mnie wczoraj gość zaczął instalować kominek. Okazuje się, że ta nasza Tarnava trochę waży. Ciekawe jak się będzie sprawować. Poza tym cięcia budżetowe dotknęły naszych kranów i z wersji Oras Vega chrom+złoto ostał się jeno chrom. :wink:

Pozd.

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mobby Cieszę się, że pan Marek Ci podpasował. Powiedz mi, kidy ma dokładniej ciągnąć Ci tą instalację. Miał wtedy do mnie podjechać i wymienić bezpiecznik oraz poprowić moją partaninę. Tyle, że wcześniej mówił, że będzie u Ciebie 2go kwietnia...:(

 

Ja instalacji odgromowej nie robiłem.

 

Wilczek czeka niekoniecznie na babcie... :lol:

 

PS. Czy ktoś mógłby zrobić porządek z tą pogodą...dżizas :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco, ja pójdę dalej wilczek czeka zwłaszcza na swojego Czerwonego Kapturka :lol: (interpretację pozostawiam tobie)...

Twojego elektryka tez niedługo wypróbuję, jeżeli bedzie mu się chciało dojechać do Dobrej!

 

no właśnie pogoda-koszmarex, jeszcze dzisiaj czeka na pogrzeb sąsiada na Dołach na komunalnym -dziekan na polibudzie, niestety niespodziewane raczysko...także nas trochę wywieje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i juz jestem i to za darmoche sie wkrecilem.

JAK WIDZE TO WY JUZ OSTRO BUDUJECIE A JA DOPIERO ZACZYNAM SWOJA WLASCIWIE ROZBUDOWE DOMKU ,POWIEDCIE MI ILE WAS KOSZTOWALA ROBOCIZNA DACHU [WIEZBA,RYNNY POLOZENIE BLACHY CZY DACHOWKI ,LACENIE ,FOLIA] JA DORWALEM GOSCIA Z ZA RZESZOWA CO ZROIBI TO ZA 20.00 Z METRA MAM 300M2 A WIEC 6.000 CHYBA CENA PRZYZWOITA A MURARZ 100 DNIOWKI.

 

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH LODZIAKOW !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cię w naszym gronie!

Co do ceny za robociznę dachu to wydaje się ekstra - my za swój dach - co prawda skomplikowany m.in. 5 lukarn, 6 okien dachowych) - pokrycie blachodachówką płaciliśmy od więźby przez folię i pokrycie dachu oraz wmieszczenie okien połaciowych- po 55zł za m2. Także cena wydaje się bardzo atrakcyjna.

POZDRÓWKA DLA WSZYSTKICH NA WEEKEND. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtus-Wika

 

Cena ceną, ale ważne jest zwrócić się do dekarza, gdy np.zimą okaże się że cieknie. Myślisz, że szybko przyjedzie.

Tak rozumowałem jak Ty, ale los pokierował moimi decyzjami mądrze.

Dach 259 m2 (trochę pokrętny min. 4 naczółki, daszek na gankiem).

Za położenie Balchodachówki, rynien, folii, łat, kotrłat, kominków dachowych i 3 okien - ogółem 5,5 ty bez rachunku( nie mam ulgi budowalnej). 3 lata gwarancji.

Człowiek ze Zgierza. Miałem różnych tańszych, ale dzięki Bogu ich nie wziąłem.

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy to zawsze mogą być, nawet z nim. Ogólnie byłem zadowolony, ale poprawka na dachu juz była :D

W zasadzie jeśli miałbym go polecić to sam nie wiem, na pewno nie z czystym sercem, bo świadczyć za kogoś to nie w moim stylu.

Nie mam przy sobie numeru.

Dopiero w poniedziałek będę mógł podać, gdyż ja przez weekend mam POST na komputer i internet :D

 

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco przejrzałem twój wątek o oczyszczalni. Ja bym na twoim miejscu podjął się załatwienia tych wszystkich papierkowych wajerwerków. Ekonomia przemawia za oczyszczalnią.

 

Wojtus.... to że Franek wraca w niczym nie pomoże trenowanej przez niego drużynie. Obawiam się, że przeciwko Widzewowi zawiązała się jakaś spóldzielnia. Jeżeli Franek utrzyma Widzew w lidze to zmienię o nim zdanie.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco, popieram Arka. W końcu to nie domek letniskowy.... Zrujnujesz się przez następne lata przez szambo. A jak szambonurek nie dojedzie na czas to co? Co oczyszczalnia, to oczyszczalnia.... Chiba warto :D

 

Leszku, a dlaczego chciałeś Orasa? Oni są strasznie drodzy! Sprawdź Damixę, jeśli chcesz z wyższej półki - jak myśmy wybierali to była tańsza.

Witam nowego zapaleńca budowlanego :lol: Powodzenia! Tylko uważaj, bo Forum to zaraźliwa choroba - jak na razie nieuleczalna... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Moi drodzy u mnie na działce jest - staw !!!. Ponieważ nie ma jeszcze żadnego odprowadzenia wody z dachu, a poza tym nie jest wyprofilowany wjazd - pod bramą wlewa się rzeka z ulicy. Ze studzienki wodomierzowej mąż już wypompowywał wodę. W pustym jesienią szambie jest sporo wody. ale innej alternatywy nie ma. Jak będzie uzywane to będzie lepiej . W warunkach gliniastej działki nie ma szans ani na drenaż ( nie ma gdzie odprowadzić) ani na oczyszczalnię. Chyba kupie łódkę. Areksam - jestem z tobą.

Widziałam dom Tommca - mówię wam - śliczny, funkcjonalny i cudnie położony niemal w lesie. jak go zobaczyłam, stwierdziłam , że żadnej piaskowej elewacji u mnie nie będzie - tylko biel.

uwaga!!! kto chce kupić bramę Wiśniowskiego - to szybko - od 1.04. drożeje!!!

Niech ktoś zamówi na jutro pogodę - będą mi wstawiać okna i drzwi zewn. pomocy!!!

Dzisiaj zakupiłam bądź zamówiłam: glazurę i teracotę do całego domu, drzwi do kabiny prysznicowej (Huppe - rozpusta!!!), bramę garazową, całą ceramikę, alarm (dokończenie), parapety wewnetrzne (konglomerat - kto chce polecam Labladoryt na Rokicińskiej) ... i idę spać bo padam na twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...