Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Aniu To chyba najbardziej dla Ciebie kiepska informacja:

 

Za Gazetą Wyborczą: Wracają kłopoty na ulice Rąbieńską i Złotno. Już w nocy miały zacząć się prace wodociągowo-kanalizacyjne, zamykające część drogi. Podobnie jak jesienią ubiegłego roku nieprzejezdna będzie ul. Złotno od skrzyżowania z ul. Rąbieńską do ul. Spadochroniarzy. Ulica Rąbieńska zostanie zwężona o połowę - do jednego pasa ruchu.

 

Teraz to już chyba rzeczywiście lepiej będzie jeździć przez Konstantynów.

 

Jeśli chodzi o tą oczyszczalnię ścieków to nadal się waham...zupełnie mam rozstrzelone myśli.

 

Gosiu Jest nas tam dwóch Tomków, ale postaram się wyłowić Twojego tatę. Niech tylko się cudów nie spodziewa pod względem technicznym, bo te zdjęcia były robione przez kompletnych amatorów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Anna99

 

Taki widok z twojego okna? Obyś nie wypowiedziała tego w złej godzinie.

Mnie widok wody troszeczkę wyprowadza z równowagi.

 

Tommco

 

Rób oczyszczalnie i już się nie zastanawiaj.

 

 

Byłem u Ani99 na budowie. Wiem gdzie będzie miała łazienkę, kuchnię pokój i sypialnię. Wszystko pieknie - też bym tak już chciał mieć. Najwspanialsze są jednak schody - jestem pod wrażeniem.

Kto nie widział ten wiele stracił :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek

:wink: to był żart - jeszcze wczoraj taki widok naprawde miałam z okna sypialni - po prostu woda z ulicy "wdarła" się na działkę. Sam widziałeś. Dwa dni pracy pompy i jest nieźle. Wał przeciwpowodziowy też już jest. U ciebie też będzie dobrze - zobaczysz. Dzięki za miłe słowa odnośnie mojego domku. Wszystkich serdecznie zapraszam.

 

Tommco

:evil: Wyborczej jakoś nie czytałam, ale od wczoraj widziałam przygotowane i pozasłaniane nowe znaki drogowe. Znowu będzie kiepsko. najgorzej ,że ja tam na Złotnie tankuję gaz, ale myslę, że jakoś dotrę. Poza tym najlepiej nie jeździć przez Krakowską przy Rąbieńskiej, tylko Niesięcin, Złotno, Stare Zlotno, Jagodnica do Biegunowej lub pod moim obecnym oknem - Michałowicza.

 

A co do oczyszczalni - nie wiesz jak tam u was w planie z kanalizą? jesli cisza jak makiem zasiał, ja bym robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

 

Toż ja Łodzianka od siedmiu boleści (dosłownie - miesięcy!!!) Nie wiem, gdzie jest Selgros a czy mijałam Obi? :o Nie wiem.

Mogę tylko powiedzieć, że ulica Rokicińska już jest w tym miejscu wąska, po przeciwnej stronie ulicy w polach buduje sie osiedle H.Sienkiewicza. Właśnie oglądam mapę, z którą się nie rozstaję. Wg wszelkich znaków na ziemi i niebie - to jest chyba przed!!!

Znak rozpoznawczy - granatowy wielki szyld - MARMURY i wielka suwnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) Cześć wszystkim,

Dawno się nie odzywałem - ale teraz Ciechanka zobligowała mnie do napisania i podania adresu do naszego fotoalbumu na onecie - co też ninieszym czynię.

Dodałem kilka fotek robionych o zmierzchu dlatego jakość nie jest oszałamiająca.

Pozdrawiam wszystkich starych i nowych członków FORUM Muratora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommco

Suwnica to taka duża konstrukcja stalowa (jakby dwa dźwigi razem) poruszająca się najczęściej po szynach do przenoszenia dużych i ciężkich ładunków. znana np. z otoczenia stoczni, bocznic kolejowych, fabryk domów. Tam pewnie służy do transportu duzych bloków marmuru. Widać je - są piękne. Ponieważ to ustrojstwo jest wielkie, dlatego uważałam, że to dobry znak rozpoznawczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po weekendzie. Jak możecie popatrzeć w naszym albumie na onecie prace trwają (teraz trapi mnie myśl czy do płytek w kuchni będzie pasowała ceglasta fuga). W weekend walczyliśmy ze sprzątaniem działki.

To co dzieje się w środku to osobna historia.

Anna 99 - szkoda że nie wiedziałam że potrzebujesz drzwi do prysznica - właśnie takie drzwi mam na zbyciu/Huppe/ (niewiem czy pamiętacie jak opowiadałam o zmianach planów z kabiny murowanej na przeszkoloną).

Po grabieniu działki jeszcze czuję ból mięśni. Ale było warto - działka wygląda coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu Może pojadę do gminy się dowiem, ale pewnie przed tym jak zrobią kanalizację...to zaczniemy latać w kosmos na wycieczki.

 

Powiedz proszę, czy ten Labladoryt jest jeszcze za Selgrosem i Obi, czy może trochę wcześniej.

 

Pozdrawiam

 

Tomek Ladradoryt jest zaraz po lewo jak zjeżdżasz z osiedla Widzew, przed Selgrosem, przed Obi. a za Łódzkim Zakładem Energetycznym .

Potem jedź prosto jak na Selgros , jak na Obi i jeszzce dalej aż dojedziesz do Andrzejowa a za Nim kawałek jest ten kamieniarz w Andrespolu. Ale adresu nie nzma, tylko ktoś mi wspominał, ze tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może do Andrzejowa też zajrzę. Dzięki Gosiu.

 

Znalazłem ulotkę z targów, która może się przydać tym, co montują parkiety. Jest tu napisane, że montaż parkietu, cyklinowanie i 3x lakierowanie kosztuje 25zl bez VAT, montaż listew cokołowych 6 zl.

Jakby ktoś chciał to wyśle info na priva. A może poprostu już widzieliście tą ofertę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

no proszę, tydzień człowieka nie ma na forum i już trzy strony do uzypełnienie, nie wiem kiedy ja to przeczytam.

Kurcze, powiedzieli w radio, że będzie ciepło no i proszę... bardzo jest ciepło siedzę w pracy w kurtce.

Podczas mojej nieobecności odezwali się fundamentaliści - chcą 4500 zł za robociznę /około 60 m w podstawie, drewniana chata / Wy wiecie najlepiej dużo to czy mało?

Ale pozwolenia na budowę oczywiście nadal nie mam :lol:

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...