Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

jak będziesz widzieć jadącą wywrotkę z ziemią to zatrzymaj kierowce i z nim się umów. Ceny są różne ja płaciłam 100 zł za wywrotkę ziemia różna kilka wywrotek było z drobnymi kamieniami a inne to czarna ładna ziemia. Sąsiad ostatniokupił super czarną ziemię za 40 zł za wywrotkę. Ale też byli kirowcy którzy życzyli sobie 200-250 zł za samochód. Nam wozili kierowcy z firmy arturex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z wykończeniówki. Jakie farby zastosowaliście u siebie na ścianach wewnętrznych? My bierzemy pod uwagę Beckersa lub Duluxa. Te pierwsze polecili nam znajomi z dwójką małych dzieci, jako łatwe do utrzymania w czystości (a nas niedługo też przybędzie). A te drugie ponoć są porównywalne - to zdanie naszego kierownika robót. Mówił też, żeby nie kupować lateksowych, bo jak się taką powłokę troszkę skaleczy (np. zadziała koci pazur ;), to się po prostu odrywa od ściany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tikurilla jest Ok

Z lateksowymi jest ten problem, ze śmierdzą niemożebnie w czasie malowania trochę po nim. Jak ktoś alergik, to nie wytrzyma. Po pół roku powinno być ok.

Sama mam lateksowe i mam wyrzuty sumienia ze względu na alergiczne dziecko. Nie przemyślałam tego, przyznaję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko, gdzie w Łodzi radzicie kupować dachówkę cementową? Nie znalazłam nic na Łódzkiej tablicy ogłoszeń. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

 

Ja radzę udać się do Izolpap w Pabianicach - nasza oferta u nich była ładnych parę tysiów niższa niż z Zamka ( czy Zamku)

 

A gdzie dokładnie w Pabianicach jest ten Izolpap? Wyszukiwarka mi znajduje, ale w Bełchatowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z wykończeniówki. Jakie farby zastosowaliście u siebie na ścianach wewnętrznych? My bierzemy pod uwagę Beckersa lub Duluxa. Te pierwsze polecili nam znajomi z dwójką małych dzieci, jako łatwe do utrzymania w czystości (a nas niedługo też przybędzie). A te drugie ponoć są porównywalne - to zdanie naszego kierownika robót. Mówił też, żeby nie kupować lateksowych, bo jak się taką powłokę troszkę skaleczy (np. zadziała koci pazur ;), to się po prostu odrywa od ściany...

 

My malowaliśmy w mieszkaniu Duluxem i jeszcze czymś , nie pamiętam nazwy - ale jakiś popularny z mieszalnika i to był koszmar . Tylko Dulux był oki - krył ładnie i dawał kolor jaki chcieliśmy .

Potem spytam męża co to było to drugie czego serdecznie nie polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko, gdzie w Łodzi radzicie kupować dachówkę cementową? Nie znalazłam nic na Łódzkiej tablicy ogłoszeń. Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

 

Ja radzę udać się do Izolpap w Pabianicach - nasza oferta u nich była ładnych parę tysiów niższa niż z Zamka ( czy Zamku)

 

A gdzie dokładnie w Pabianicach jest ten Izolpap? Wyszukiwarka mi znajduje, ale w Bełchatowie.

 

wysyłam na privy namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tikkurila jest rzeczywiście bardzo dobra, ale i bardzo droga. Trzeba też uważać na odpowiedni podkład, też Tikkurili. Np. Optiva2 nie sprawdziła sie u nas przy kolorze jasny fiolet. Dopiero Optiva Satin w tym kolorze to było to! W celu obniżenia kosztów sufity mamy pomalowane 2-krotnie białą farbą Kabe Perfekta. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Mam pytanie - ile płaciliście za wykonanie przyłacza energetycznego od słupa do budynku?.

 

Najpierw przy umowie z Łze daliśmy 1800, potem fachmanom za odcinek od kabla do RBtki - 3000 , a od RB-tki prad pociągnął nam do domu dopiero ostatni elektryk co to nam rozkłądam kable itp - i wziął boshhhe lepiej nie mówić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z wykończeniówki. Jakie farby zastosowaliście u siebie na ścianach wewnętrznych? My bierzemy pod uwagę Beckersa lub Duluxa. Te pierwsze polecili nam znajomi z dwójką małych dzieci, jako łatwe do utrzymania w czystości (a nas niedługo też przybędzie). A te drugie ponoć są porównywalne - to zdanie naszego kierownika robót. Mówił też, żeby nie kupować lateksowych, bo jak się taką powłokę troszkę skaleczy (np. zadziała koci pazur ;), to się po prostu odrywa od ściany...

 

My malowaliśmy w mieszkaniu Duluxem i jeszcze czymś , nie pamiętam nazwy - ale jakiś popularny z mieszalnika i to był koszmar . Tylko Dulux był oki - krył ładnie i dawał kolor jaki chcieliśmy .

Potem spytam męża co to było to drugie czego serdecznie nie polecam:)

 

to coś co kładło się koszmarnie to był Levis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z wykończeniówki. Jakie farby zastosowaliście u siebie na ścianach wewnętrznych? My bierzemy pod uwagę Beckersa lub Duluxa. Te pierwsze polecili nam znajomi z dwójką małych dzieci, jako łatwe do utrzymania w czystości (a nas niedługo też przybędzie). A te drugie ponoć są porównywalne - to zdanie naszego kierownika robót. Mówił też, żeby nie kupować lateksowych, bo jak się taką powłokę troszkę skaleczy (np. zadziała koci pazur ;), to się po prostu odrywa od ściany...

Farby lateksowe faktycznie śmierdzą, takim kwasem - nie wiedziałem co tak trybi, myślełem że szambo ale w przedsionku nie ma szamba, za to jest lateksowy Bondex :lol:

Ale ścieralność 100%, ślady buta schodzą... bez śladu ;)

A propos Duluxa to mój wykonawca odmówił jego użycia pod groźbą opuszczenia terenu budowy, więc nie ryzykowałem. Swą postawę motywował większymi niż w przypadku innych farb problemami z uzyskaniem równej i jednolitej powierzchni tudzież brakiem powtarzalności kolorów zarówno z mieszalnika jak i z puchy. Polecał bardzo Dekoral. Co do Dekorala to mogę powiedzieć tyle, że o ile ten w gotowych barwach jest ok, to ten z mieszlanika, zwł. w ciemnych kolorach, jest rzadki jak więzienna zupka i gdzieniegdzie wymagał czterokrotnego malowania. Za to jak już leży na ścianie to wygląda nieźle, łatwo się też ściera.

Bondex jest super, zarówno biały jak i kolorowy (gotowe), malowanie to jak jazda amerykańską limuzyną - bez euforii ale równo, gładko i przyjemnie.

Malowałem też jakąś "Jedynką", ogólnie to kupa bokiepsko się rozprowadza i potem na ścianie przy próbie zmycia zabrudzenia można je usunąć wraz z farbą.

Najfajniejsza była Tikkurila, niestety kosztuje ok. 40 zł/l ale jeśli maluje się samemu to warto rozważyć, bo i efekt, szybkość i komfort malowania są nieporównywalne. Gdybym miał sam malować to wybierałbym między Bondexem a Tikkurilą, a jeśli ekipą - tym co lubi ekipa, żeby potem nie było marudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Mam pytanie - ile płaciliście za wykonanie przyłacza energetycznego od słupa do budynku?.

 

Najpierw przy umowie z Łze daliśmy 1800, potem fachmanom za odcinek od kabla do RBtki - 3000 , a od RB-tki prad pociągnął nam do domu dopiero ostatni elektryk co to nam rozkłądam kable itp - i wziął boshhhe lepiej nie mówić :)

 

My w elektrowni zapłaciliśmy rok temu i w końcu pojawiło się światełko w tunelu. Mamy mieć sieć naziemną a skrzynkę na domu. W niedzielę przychodzi Pan który montuje od słupa do skrzynki i chciałabym się mniej więcej zorientować w cenach coby nas nie zrobił w bambuko. Te 3000 tyś. to chyba dość dużo za taką pracę czy też to standard?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...