Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Szykuje mi się (chyba) poważna wojna.

Proszę (jeśli możecie) o wszelkie informacje na temat firmy PLUS DACHY z Traktorowej. Czy ktoś korzystał z jej usług ?. Jak układała się współpraca? Czy obliczenia potrzebnej dachówki (blachodachówki) były rzetelne i odpowiadające prawdzie?

Będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

 

SZANOWNY PANIE PIOTRZE !

 

Z UWAGI NA POWYŻSZY POST CHCIAŁBYM UDZIELIĆ PANU KILKA UWAG NT. RZEKOMO NIERZETELNOŚCI MOJEJ FIRMY.

 

1. BUDOWA DOMU NIE JEST PROCESEM W PEŁNI OBLICZALNYM, TJ. NIE JEST PAN W STANIE WYLICZYĆ DACHU CO DO 1 M2 I JAK I POLICZYĆ ILOŚCI CEGIEŁ CO DO SZTUKI. OCZYWISCIE ZDZRZAJĄ SIE SYTUACJIE KIEDY UDA SIE TRAFIĆ Z TAKĄ DOKŁADNOŚCIĄ ALE SĄ TEŻ SYTUACJE KIEDY NIESTETY JEST INACZEJ :(. NIESTETY TAK JEST U PANA :( PRZYKRO MI SŁYSZEC ŻE SZUKA PAN POMOCY NA FORUM KIEDY TAK NAPRAWDĘ PIERWSZY RAZ SŁYSZĘ,ŻE MA PAN JAKIEKOLWIEK PRETENSJE WOBEC MOJEJ FIRMY. JAK PAN DOKŁADNIE PAMIĘTA POWIEDZIAŁEM PANU ŻE WSZYSTKIE ASPEKTY WYJASNIMY I NA PEWNO NIE POZWOLE NA TO ABY CZUŁ SIE PAN OSZUKANY. NAPRAWDE NIE MUSZE OSZUKIWAĆ PANA NA KILKA SZTUK DACHÓWKI ABY ZAROBIĆ, MOJA FIRMA DZIAŁA OD WIELU LAT KIEDY JESZCZE PAN NAWET NIE MYSLAŁ O BUDOWIE DOMU I JAKOŚ SOBIE RADZIMY :).

POZA TYM TRAFIŁ PAN DO NAS Z POLECENIA WIĘC NAWET CENY DOSTOSOWAŁEM TAK ABY ZAMIAST DACHÓWKI CEMENTOWEJ DOSTAŁ PAN DACHÓWKĘ CERAMICZNĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE Z TROSKI O KLIENTA.SAM PAN TWIERDZIŁ PRZYCHODZĄC DO MNIE, IŻ MYSLI PAN O DACHÓWCE CEMENTOWEJ PONIEWAŻ NA CERAMICZNĄ NIE MA FUNDUSZY. A MIMO WSZYSTKO UDAŁO SIE TAK DOSTOSOWAC CENĘ ABY MIAŁ CERAMIKĘ :). TYM BARDZIEJ PRZYKOR MI KIEDY WIDZĘ ŻE SZYKUJE SIE PAN NA WOJNĘ.

 

2. SZANOWNY PANIE PIOTRZE CHCIAŁBYM PANU PUBLICZNIE PRZEKAZAĆ IŻ PROBLEM JAKI PAN MA Z DACHEM NIE WYNIKA Z MOICH BŁĘDNYCH OBLICZEŃ A Z TEGO IŻ DOSTARCZYŁ PAN MI PROJEKT KTÓRY ZAWIERA BŁĘDY. DLATEGO POST PANA POWINIEN BYĆ SKIEROWANY WIĘC DO ARCHITEKTA. NIESTETY CZĘSTO BYWA TAK Z PROJEKTAMI GOTOWYMI ZE OBARCZONE SĄ ONE LICZNYMI BŁĘDAMI. TAK JEST TEŻ Z PANA PROJEKTEM 2LG. PO PONOWNYM PRZEANALIZOWANIU PANA PROJEKTU STWIERDZAM IŻ ZANIŻONA ILOŚC DACHÓWKI WYNIKA Z BŁĘDNEGO ZWYMIAROWANIA RYSUNKU PRZEZ PROJEKTANTA. DOWÓD W POSTACI W/W PROJEKTU POSIADAM DO WGLĄDU DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.

 

3. CO DO TERMINU DOSTAWY W/W TOWARU NIESTETY :( JEST TO TOWAR IMPORTOWANY Z NIEMIEC I Z TEGO PROSTEGO POWODU CZAS DOSTAWY MOŻE SIE PRZECIĄGNĄĆ ALE BEZ PRZESADY NIGDY NIE POWIEDZIAŁ MI PAN W ROZMOWACH TELEFONICZNYCH IŻ DACHOWKA JEST NIEZWŁOCZNIE POTRZEBNA. STALE JESTEŚMY W KONTAKCIE I JEST PAN INFORMOWANY NA BIEŻĄCO O STATUCIE PANA ZAMÓWIENIA. W ROZMOWACH TELEFONICZNYCH PRZEKAZAŁ MI PAN INFORMACJE IŻ NIE MA SPRAWY BO JAK BEDZIE DACHÓWKA TO POPROSTU ZADZWONI PAN DO DEKARZY I CI PRZYJADĄ SKOŃCZYĆ DACH.

 

4. W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM LICZĘ NA RZETELNĄ OCENĄ SYTUACJI PRZEZ PANA I WIARYGODNE PRZEDSTAWIANIA FAKTÓW.

 

POZDRAWIAM

 

SEBASTIAN BARAŃSKI

PLUS-DACHY SP. Z O.O.

 

Na razie jest tak:

 

Ja jestem świeżo po zakupach w Plusach.Obsługa super,wszystko dowiezione na czas bez poślizgów.Jeżeli chodzi o wyliczenia dachówki to się okaże bo jestem w trakcie montażu(ten śnieg spadł troszkę za szybko)ale porównując wyceny z innych firm to ilości były zbliżone.Na chwile obecną nie mam zastrzeżeń.

pozdrawiam

 

Oprócz tego post mada_leny, niejako z drugiej ręki.

I tyle.

Proszę mi wskazać w moim poście, który Pan przytoczył, jedno choćby stwierdzenie, że PLUS DACHY to niesolidna firma. I niech Pan znajdzie jedno stwierdzenie, z którego wynika, że mam pretensje do Pana firmy ?

 

Fakt jest taki, że zbieram informację.

 

Poza oceną mojego zachowania, co do której stosuje Pan nadinterpretacje, to co Pan napisał jest prawdą.

 

Nie stać mnie było na dachówkę ceramiczną, Pana oferta pozwoliła mi ten rarytas. Teraz nie wiem jak go sfinansuje. Nie wiem skąd wezmę na to pieniądze. Dziwi Pana mój niepokój ?

 

Prawdą jest też, że mój przypadek nie jest odosobniony. Chyba temu, Pan nie zaprzeczy ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Na razie jest tak:

 

Ja jestem świeżo po zakupach w Plusach.Obsługa super,wszystko dowiezione na czas bez poślizgów.Jeżeli chodzi o wyliczenia dachówki to się okaże bo jestem w trakcie montażu(ten śnieg spadł troszkę za szybko)ale porównując wyceny z innych firm to ilości były zbliżone.Na chwile obecną nie mam zastrzeżeń.

pozdrawiam

 

Oprócz tego post mada_leny, niejako z drugiej ręki.

I tyle.

Proszę mi wskazać w moim poście, który Pan przytoczył, jedno choćby stwierdzenie, że PLUS DACHY to niesolidna firma. I niech Pan znajdzie jedno stwierdzenie, z którego wynika, że mam pretensje do Pana firmy ?

 

Fakt jest taki, że zbieram informację.

 

Poza oceną mojego zachowania, co do której stosuje Pan nadinterpretacje, to co Pan napisał jest prawdą.

 

Nie stać mnie było na dachówkę ceramiczną, Pana oferta pozwoliła mi ten rarytas. Teraz nie wiem jak go sfinansuje. Nie wiem skąd wezmę na to pieniądze. Dziwi Pana mój niepokój ?

 

Prawdą jest też, że mój przypadek nie jest odosobniony. Chyba temu, Pan nie zaprzeczy ?.

 

 

SZANOWNY PANIE PIOTRZE

 

Oczywiście stwierdzenia że szykuje sie Pan na wojnę o której wszyscy sie napewno dowiedzą świadczy o zbieraniu informacji i w pelni zadowoleniu z oferowanych usług. :)

 

W moim poście chciałem aby Pan jak i szanowni forumowicze uzmyslowili sobie jedno, iż przez Wasze nieobiektywne opinie które, często wynikają z błędnych oczekiwań lub opinii pseudo fachowców, bezpodstawnie godzą w dobrą opinię na którą pracowaliśmy latami i z której tak naprawdę żyjemy. Pragnę aby wszyscy zainteresowani tematem wzieli pod uwagę,że my czyli firma handlowa oferująca towar na pokrycie dachu jesteśmy jakby ostatnim ogniwem. I tak naprawdę najprościej jest powiedzieć że dana firma np. była celowo nierzetalna. Proszę wziąc pod uwagę, iż oprócz samych błędów w projekcie Które niestety mają miejsce u Pana, dochodzą takie rzeczy jak budowa więźby dachowej która nie odpowiada projektowi (bardzo częsty przypadek) Okapy są wydlużane często na prośbę inwestora lub celowo przez cieślę ( w dobrej wierze ponieważ lepiej zabezpieczają mury domu) co w efekcie daje to że 30 cm wydłużony dach przy okapie długim na 50 mb daje ok. 150 szt. dachówki wiecej, itd.

 

W Pana postach jasno pokazał Pan stanowisko szykując sie na wojnę a "zbieranie" informacji tak naprawdę miało służyć tylko utrwaleniu Pana w tym przekonaniu. Przypomina mi to działanie pewnego człowieka ktory niestety stoi na czele tego Panstwa, gdzie wszędzie widzi rosyjski spisek i jedynym jego sposobem działania jest wytaczanie armat. Pragnę jeszcze raz powiedzieć że przykro mi jest iż o całej sytuacji dowiaduję z tego forum a nie z bezpośredniej rozmowy między nami. Nigdy nie zadzwonił Pan do mnie z informacją, iż ma Pan problem finansowy z uwagi na to że dach okazał sie większy. My nawet nie rozliczalismy się do końca ponieważ czekamy na zakończenie dachu, wtedy usiądziemy policzymy ile towaru pojechało ile wrociło i zrobimy bilans. Ostatecznie wtedy i tylko wtedy bedzie możlie stwierdzenie jakie pieniądze należy dopłacić lub też odzyskać nadpłacone. :) Przekazywałem Panu również informację żeby Pan sie nie martwił sprawa bedzie załatwiona. Zależy nam aby każdy klient korzystający z naszych uslug był zadowolony taki jak jest to od ponad 10 lat naszej działalności.

 

Proszę nie odebrać tego jako zlośliwości, ale jest Pan na początku swojej przygody z budową domu i takie zamartwianie na wyrost nie ma sensu. Bo jak jeszcze raz powtórzę nie dokonaliśmy ostatecznego rozliczenia ani nawet nie spotkalismy się FACE TO FACE w sprawie Pana obaw i wątpliwości.

 

Nie zamierzam polemizować z mada_lena, już jej sam post świadczy o totalnej "bezstronności" i zachwycie konkurencyjną firmą.

Na tej grupie można tak naprawdę napisać wszystko co sie chce korzystając z anonimowości ! Bardziej wiążące jest chyba podpisanie sie imieniem i nazwiskiem , co czynie bo w pełnie odpowiedzialny jestem za swoje słowa.

 

 

 

Pozdrawiam

Sebastian Barański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "SEBASTIAN BARAŃSKI" i "ProStaś" sadze ze powinniście załatwić temeat między sobą . Nie najlepszym wyjściem jest dyskusja na otwartym forum bo będzie prowadzić do niepotrzebnych dodatkowych emocji , tym bardziej jak pojawią sie dodatkowi sekundanci którzy będą podsycać atmosfere . Każda ze stron będzie miała zwolenników . Jeśli usiądziecie spokojnie to znajdziecie rozwiązanie .

 

 

Chyba ze potrzebujecie do tego publiczności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę, natomiast chętnie poznam ostateczne wnioski stron po zakończeniu waszej współpracy.

Rozumiem doskonale niepokój ProStasia, jak i dbałość o dobry image firmy p. S. Barańskiego.

Bardzo dobrze się stało, że obaj mieliście możliwość wypowiedzieć się na Forum, a właściwe rozwiązanie zaistniałej sytuacji może przynieść w przyszłości same korzyści dla obu stron: ProStaś będzie zadowolony z fachowości wykonawcy a firma PLUS-DACHY zyska nowych klientów, bo nic lepiej nie świadczy o wykonawcy jak jego dbałość o pełne zadowolenie klienta.

Życzę wam żeby ProStaś mógł z czystym sumieniem dopisać firmę PLUS-DACHY na naszej tablicy polecanych firm.

(a co do anonimowości, to nie jest to tak do końca prawda - wielu z nas zna się osobiście i potrafi dość trafnie ocenić wypowiedzi innych forumowiczów :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aż strach się spytać :lol:

Czy ktoś zna tę firmę

SAI-POL ze rzgowa. Ma całkiem "fajny" beton komórkowy, ale już się spaliłam na składzie "niezpolecenia" tudzież na wykonawcy "niezpolecenia" dlatego wolę kogoś z polecenia :lol: :lol: :lol:

 

I druga rzecz

 

Czy ja dobrze rozumiem

 

Jak buduję z bloczków betonowych na zaprawę cienkowarstwową

1. to takie bloczki będą droższe, bo muszą być dokładniejsze

2. ścianę się buduje szybciej

3. mniej wilgoci w ścianach=szybciej suchy dom

4. łatwiej zrobić tynki wew?

5 za to zaprawa jest droższa

 

A jak buduję z zaprawą ...no taką grubą - to

1. bloczki są tańcze

2 ścianę się buduje dłużej, ale "ponoć firmy tak wolą" :roll:

3. dłużej schnie

4. zaprawa jest tańsza :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Do końca realizacji dachu i rozliczenia z firmą PLUS DACHY się nie wypowiadam.

Jutro przyjeżdża brakująca dachówka.

 

Oleniek.

O firmie się nie wypowiem.

Ale, jak miałbym kupować beton komórkowy to wybrałbym ten na klej. Z kilku względów. Wymusza on na wykonawcy większą staranność przy murowaniu, a do tego klej powoduje, że bet. komórkowy nie wchłania wilgoci, tak jak z zaprawy cement. - wap.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że się załamałam jak podliczyłam kwestię ocieplenia dachu

ile ci krzyknęli za robociznę przy ocieplaniu wełną ?? mniej niż 10 zł/m2 czy więcej ??

 

dostałam cenę na komplet - k-g +wełna + stryszek - razem 65 zylla od metra , a jak powiedziałam ,że sami obłożymy wełną to zeszli z ceny o 5 zł :) ciekawa jestem czy jakbym im zleciła tylko samo "wełnowanie" to krzyknęliby 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hanush
Mam dużyu problem ze znalezieniem zwykłych stalowych (ale w kolorze brązowych) drzwi do pomieszczenia gospodarczego. Niestety to najwyraźniej problem rozmiaru - potrzebujemy 70tki. W marketach budowlanych niet. Ma ktoś jakiś namiar na potencjalnego dostawcę? Zależy mi na czasie, bo dociepleniowcy się mocno tych drzwi domagają..

 

Swoją drogą akurat w piątek w ciągu dnia zdążyli nam osadzić parapety zewnętrzne i zagruntować ściany zewnętrzne 8) Najwyżej tynkować elewację będziemy wiosną, grunt, ze domek ocieplony :D

 

Witaj, nie wiem czy maja rozmiar 70, kiedyś ceny mjeli dobre sprawdź w MM-SYSTEM

http://www.mm-system.pl - tu znajdziesz kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hanush
Jacenty - chyba faktycznie trzeba się na jakieś piwo umówić , tylko bezalkoholowe ,żeby znów nie zapomnieć wszystkiego co nam przekażesz

:lol: :lol: :lol:

Tak się zastanawiamy nad puszczeniem rurę przez ścianę i kit jej w oko - będziemy z ogrodu oglądać piękną kwasówkę .

 

Witaj, zadzwoń do firmy Tibex z ul. Inflandzkiej. Zobaczysz jak to wyglada cenowo.

Ja zostawiłem u nich projekt i robią mi ofertę cenową na ogrzewanie.

http://tibex.viessmann.sklep.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanush, czy na twoim awatarku nie jest przypadkiem Wierzba II?

To jest projekt, który niemalże kupiłem :wink: - w każdym razie mocno się nad nim zastanawiałem, ale ostatecznie odpadł, bo doszedłem do wniosku, że zmiany, które chce w nim wprowadzić dałyby w rezultacie projekt indywidualny :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :D :D :D

Sto lat minęło i pewnie nikt nie pamięta przełomu 2006/2007 kiedy budowałam z zmbitnym planem skończenia budowy w rok. 8)

Plan nawet udało sie zrealizować - od połowy 2007 mieszkam na Rudzie - ale jak to zwykle w zyciu bywa okazało się, że 140 m2, które wydawały się nam megawypasem okazało się troszkę za ciasne jak na nasze wygórowane potrzeby i teraz kombinujemy ze zrobieniem z tego, co mamy 220 m2.

Czyli rusza akcja poddasze 8)

Jak znam zycie, to jak się nam uda to poddasze pokonać, to pewnie znudzi się nam lokalizacja (a to calkiem realne w obliczu IKEI rosnącej po drugiej stronie Pabianickiej) :evil:

Więc suma sumarum, to się chyba od forum muratora dozywotnio nie odczepię :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam zycie, to jak się nam uda to poddasze pokonać, to pewnie znudzi się nam lokalizacja (a to calkiem realne w obliczu IKEI rosnącej po drugiej stronie Pabianickiej) :evil:

 

No witaj :D

Eeee, a ja akurat się zaj... cieszę z IKEI pod nosem :lol:

UWIELBIAM :oops:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hanush
Hanush, czy na twoim awatarku nie jest przypadkiem Wierzba II?

To jest projekt, który niemalże kupiłem :wink: - w każdym razie mocno się nad nim zastanawiałem, ale ostatecznie odpadł, bo doszedłem do wniosku, że zmiany, które chce w nim wprowadzić dałyby w rezultacie projekt indywidualny :wink: :D

 

:) tak zgadza się WII z tym że ja w wersji lustro. jeszcze myślałem nad melodią lecz nie spełniała warunków zabudowy. Wierzba II mieści się idealnie. I przede wszystkim daje nam możliwość wykończenia tylko parteru.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - znalazlem oferte na brykiet debowy w okolicach Tuszyna http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=477960832. Niestety, kupic trzeba min. 3 tony brykietu - 1 tona to 646 zl. Ja wstepnie mysle o zakupie 1 tony - czy ktos z was nie chcialby sie dolaczyc do wspolnego zakupu tak, zeby wyszly nam lacznie 3 tony? Transport trzeba zalatwic we wlasnym zakresie, ale mam nadzieje, ze w okolicach Lodzi nie bedzie jakos tragicznie drogo. Znalazlem tez oferte na brykiet bukowo-debowy http://www.allegro.pl/item486354970_brykiet_ruf_pogrubiony_bab_z_bukiem_caly_kraj.html z wysylka w cenie - koszt za 1 tone to ok 140zl, wiec troche drogo. Ja zamierzam przetestowac ten brykiet w kominku. Czy znalezliby sie chetni do wspolnego zakupu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...