Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Wielkie serdeczne Dziękujemy!!!! dla EDZI za porządki na tablicy ogłoszeń http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Niestety niektórzy nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem pierwszego postu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_evil.gif

 

majki - może byłoby dobrze powtarzać tłustym drukiem intencje wątku, np. co drugą stronę?

niech wypowiedzą się też inni forumowicze http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

(...)jak szybko i skutecznie wyplenić chwasty ? czy ktoś stosował round up? czy jest sens zlać teraz porządnie całe poletko tym świństwem i wytruje resztki ???

 

My stosowaliśmy i na pewno jeszcze raz spryskamy na wiosnę. Po dwóch zastosowaniach na powierzchni ok. 500 m + wielka góra umarło wszystko nawet takie wielkie okropne krzaczory. Polecam ale nie jestem przekonana czy powinniście robić to teraz, wydaje mi się, że najlepiej wczesną wiosną ale może wypowiedzą się bardziej zaawansowani ogrodnicy.

 

Roundap - znamy, znamy ... :wink:

Teraz nie, na wiosnę i to wtedy kiedy są już duże liście. Spryskane liście wchłaniają środek, wędruje do systemu korzennego i chwast zdycha :D

Nawet duże chwasty / małe drzewka, tak jak pisała mruva.

Ech, te miastowe... Jak sobie choć trochę chemii na własne podwórko nie wyleją to chore będą :D

Roundup rzeczywiście jest środkiem systemicznym wchłanianym przez zielone części roślin, najlepiej stosować go w czasie intensywnego wzrostu. Nie rozpylać go przed spodziewanymi opadami. Jest silnie toksyczny dla żyjątek wodnych - dlatego z daleka z nim od oczek w. Morduje też dzdżowniczki :cry:

...i jeszcze jedno: jeśli macie na działce perz to po stosowaniu Roundupu będziecie mieć go też :wink:

Półokres rozpadu substancji aktywnej w glebie: 2 - 174 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie serdeczne Dziękujemy!!!! dla EDZI za porządki na tablicy ogłoszeń http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Niestety niektórzy nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem pierwszego postu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_evil.gif

 

majki - może byłoby dobrze powtarzać tłustym drukiem intencje wątku, np. co drugą stronę?

niech wypowiedzą się też inni forumowicze http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

 

Spokojnie, jestem z Edzią w stałym kontakcie, jak jest dużo śmieci, to proszę o wyrwanie chwastów :lol: :wink:

Ja tam się powtarzać nie będę, dopóki będę na forum, będę pilnował porządku.

Na "tablicy" oczywiście 8)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek(...)chyba będziemy musieli je faktycznie spalić , bo co z tym zrobić ?(...)mamy górę pieńków ( pieńków to szumnie powiedziane - to są korzenie giganty!)

 

Palić , palić , palić .......... :D :o :D :o :D :o :D

Takie korzenie giganty po oczyszczeniu mogą stanowić świetny element kompozycji roślinnej w ogrodzie. Pomyślcie nim je puścicie z dymem, bo niektórzy specjalnie takie cudeńka do ogródka ściągają :wink:

 

(...)Może założymy klub Giewonta(...)
To ja też się dopisuję, bo u mnie, to nie tylko Giewont, ale całe Tatry ...i Morskie Oko mam też :wink: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie korzenie giganty po oczyszczeniu mogą stanowić świetny element kompozycji roślinnej w ogrodzie. Pomyślcie nim je puścicie z dymem, bo niektórzy specjalnie takie cudeńka do ogródka ściągają :wink:

 

Tak, u mnie też było kiedyś sporo korzeni, dwie wywrotki ich wyjechały :x

Kilka wzięła sąsiadka własnie na ozdobe do ogródka.

Szanuję jej wizję :lol: :roll:

Ja sobie zostawiłem największy, celem zrobienia pniaka na rąbanie drzewa, po 4 latach na powietrzu dość ciekawie spróchniał i znów będę wywalał/palił :-?

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewcia:)

Tak moja budowa była baaardzo dynamiczna:) niestety wykonczenie trwało bardzo długo i tak naprawde to jeszcze wszystko nie jest wykonczone.

Teraz żałujemy że wybudowaliśmy taki duży dom....

chcemy go sprzedać, kupic działkę i wybudować nastepny dom tylko ze duzo mniejszy:)

Może wiesz coś na temat wolnych niedrogich działek w okolicach Łodzi?

 

Jesteśmy teraz na etapie odbioru domu, czy ktos z Was też musiał robić badanie wody?

Do Starostwa oddalismy kg dokumentów i okazało się ze jeszcze brakuje tego głupiego badania wody!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety o niedrogich działkach nie wiem. Może jak się ten kryzys rozwinie, to będzie taniej :roll:

Co do badania wody, zadzwoń do sanepidu na wodną (onem nomen), tam jest stacja wojewódzka, powiedzą ci, jak to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was też musiał robić badanie wody?

ja robiłem w ramach przedłużania wodociągu, pierwsza próba się nie udała gdy pobraliśmy próbkę wprost z wodociągu, druga próba się udała ale zachowaliśmy bardzo ścisły rygor anty-bakteryjny pobierania wody

 

nie radze oddawać wody mineralnej z sklepu, od razu się połapią że to nie jest woda wodociągowa

 

próbkę zanosi się do sanepidu na Przybyszewskiego lub na Wodna gdzie ci bliżej, koszt to chyba 30 zł mniej więcej i czeka się około tygodnia na wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma wodociagu, mamy wodę ze studni wiec własciwie mogę oddać próbkę mineralnej:) Nie wiem skąd wziąłeś koszt badania wody 30 zł???? niestety takie badanie kosztuje 420 zł...

W piatek wzięłam z Sanepidu butelki na próbki i naprawde zastanawiam się czy nie wlać jakiejś mineralnej bo nie chce ryzykować. Na wyniki czeka się ok 2 tygodni i własnie za 2 tydodnie muszę oddać to wszystko do Starostwa. Jak bedzie zły wynik to znów bym musiała czekać kolejne 2 tygodnie i to bedzie po terminie oddania wszystkich dokumentów.

Chce po prostu jak najszybciej miec odbiór.

 

Co do działek to nadal szukamy:) W sprawie Tuszyna zaraz napiszę na Priv

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...