Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

A ja znowu z pytaniem. Gdzie zamawialiscie wasze kominki, jeśli takowe posiadacie? My chcemy miec z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (jako ogrzewanie alternatywne). Byliśmy w firmie na Rzgowskiej, ale nam szczęka opadła jak dostaliśmy wstępny kosztorys. Wyszło im że jakieś 18 tysięcy by to kosztowało, a dom mamy średni - do 150 m. Zastanawiamy się, czy nie odpuścimy sobie tego rozprowadzenia i nie kupimy jakiegoś taniego wkładu w Castoramie, obudowa wiadomo jakoś musi wyglądac, ale też Bóg wie czego nie wymyślam, tylko zwykły piaskowiec. Na pewno będzie taniej a ogrzewanie i tak mamy inne. Chyba że mozna gdzieś taniej z tym rozprowadzeniem zrobic.

 

Ile w tej wycenie kosztuje wkład, a ile robocizna?

 

Robocizna 3000, wkład około 6000.

 

o matko to co to za wkład :):) ja mam zamiar mieć wkład do 2500 zł

 

Hmmm, po prostu pewno średnia - średnia/wyższa półka. Ten co kupiliśmy też prawie tyle kosztował ... :-?

Ale, coś za coś :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pamiętam, że jakiś czas temu była tu wymiana zdań nt. cen drewna kominkowego. Możecie przypomnieć jakie są ceny na ten luksus w naszym regionie? Nie zależy mi na drewnie porąbanym i wysezonowanym. Myślę raczej o pniach drzew liściastych do samodzielnego pocięcia, porąbania, wysuszenia...
Hmmm, kominki wszyscy mają a o drewnie nikt nie myśli(?) :roll: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jakiś czas temu była tu wymiana zdań nt. cen drewna kominkowego. Możecie przypomnieć jakie są ceny na ten luksus w naszym regionie? Nie zależy mi na drewnie porąbanym i wysezonowanym. Myślę raczej o pniach drzew liściastych do samodzielnego pocięcia, porąbania, wysuszenia...
Hmmm, kominki wszyscy mają a o drewnie nikt nie myśli(?) :roll: :wink:

 

A bo Kolego, niektórzy już od 4 lat sezonują gruszę, śliwę i jabłoń do kominka 8)

A chcesz kupić czy sprzedać ? :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić. Ktoś zaproponował mi po 120 - 150 za metr (chyba przestrzenny). Pniaki są koło 2m długie - do cięcia, ale trzeba sobie jakieś zajęcie na zimę znależć :wink: :D

(rób ten kominek czym prędzej, bo niedługo ci się korniki wdadzą :wink: :lol: , albo może od razu pomyśl o kupnie następnego. Jak stare zeżrą - będzie jak znalazł :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeti, na razie spalam własne. Ale oprócz ceny jest jeszcze jeden problem. Ile metra w metrze. Była taka dyskusja Długiego z ... nie pamiętam. mpopław chyba. Więc zależy od kogo się kupuje. Czasem lepiej drożej od sprawdzonego.

 

Też jestem ciekawa cen.

Nie mamy na tablicy nikogo od drewna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo, ja właśnie teraz dopiero zauważyłem, ze jesteś z Bałut czyli jesteśmy sasiadami :D

Jeśli budujecie w okolicach Łagiewnik(ależ wam się trafiło...) to mamy puki co kilka minut rowerkiem!

Stety niestety budujemy dokładnie z drugiej strony Łodzi ale pewnie jeszcze z 2, 3 lata pomieszkamy na Bałutach ;D

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu z pytaniem. Gdzie zamawialiscie wasze kominki, jeśli takowe posiadacie? My chcemy miec z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (jako ogrzewanie alternatywne). Byliśmy w firmie na Rzgowskiej, ale nam szczęka opadła jak dostaliśmy wstępny kosztorys. Wyszło im że jakieś 18 tysięcy by to kosztowało, a dom mamy średni - do 150 m. Zastanawiamy się, czy nie odpuścimy sobie tego rozprowadzenia i nie kupimy jakiegoś taniego wkładu w Castoramie, obudowa wiadomo jakoś musi wyglądac, ale też Bóg wie czego nie wymyślam, tylko zwykły piaskowiec. Na pewno będzie taniej a ogrzewanie i tak mamy inne. Chyba że mozna gdzieś taniej z tym rozprowadzeniem zrobic.

 

Ile w tej wycenie kosztuje wkład, a ile robocizna?

 

Robocizna 3000, wkład około 6000.

 

o matko to co to za wkład :):) ja mam zamiar mieć wkład do 2500 zł

 

Hmmm, po prostu pewno średnia - średnia/wyższa półka. Ten co kupiliśmy też prawie tyle kosztował ... :-?

Ale, coś za coś :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

No właśnie, dlatego zastanawiam się, czy nam konieczna jest ta wyższa półka.

Kominek ma byc głównie do ozdoby, klimatu a tylko dodatkowo do ogrzewania. Chyba popytam tam, gdzie mi poleca Mada-lena.

Dzięki wszystkim za rady.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek ma byc głównie do ozdoby, klimatu a tylko dodatkowo do ogrzewania.

 

Tak, tu sie zgodzę, jeśli tylko dla klimatu, to faktycznie nie ma co pchać kasę ... Chyba że zamiennie jakaś "fajna" koza .... :roll:

 

pozdrawiam, majki

 

 

fajną kozę - sprzedam .

http://foto0.m.onet.pl/_m/2a14e59241f2fd98a37a02d6d5d4b45c,3,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek ma byc głównie do ozdoby, klimatu a tylko dodatkowo do ogrzewania.

 

Tak, tu sie zgodzę, jeśli tylko dla klimatu, to faktycznie nie ma co pchać kasę ... Chyba że zamiennie jakaś "fajna" koza .... :roll:

 

pozdrawiam, majki

 

 

fajną kozę - sprzedam .

http://foto0.m.onet.pl/_m/2a14e59241f2fd98a37a02d6d5d4b45c,3,19,0.jpg

 

Buuuuu, biała .... :(

Po paleniu szybko się ubrudzi ... :lol: :lol: :lol:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek ma byc głównie do ozdoby, klimatu a tylko dodatkowo do ogrzewania.

 

Tak, tu sie zgodzę, jeśli tylko dla klimatu, to faktycznie nie ma co pchać kasę ... Chyba że zamiennie jakaś "fajna" koza .... :roll:

 

pozdrawiam, majki

 

 

fajną kozę - sprzedam .

http://foto0.m.onet.pl/_m/2a14e59241f2fd98a37a02d6d5d4b45c,3,19,0.jpg

 

Buuuuu, biała .... :(

Po paleniu szybko się ubrudzi ... :lol: :lol: :lol:

 

pozdrawiam, majki

 

nie dodałem że jest promocja

do każdej kozy dajemy gratis woreczek "TRAWY" co by się lepiej paliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla klimatu to może lepiej otwarty? Albo faktycznie koza? Teraz są takie fajne kozy, że sam bym się grubo zastanawiał, czy inwestować w kominek... Mimo, że ze swojego wkładu (Jotul Harmony) jestem super zadowolony, żar jest jeszcze nawet po 12-13 godzinach, przy systematycznym acz nie nazbyt nachalnym paleniu utrzymuje temperaturę ok. 20-24 stopni w salonie i 18-22 w sypialniach, na razie jako jedyne źródło ciepła. Ale ja zakładałem, że się będzie dużo palić, no i się pali 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można obejrzeć ta wasza budowę z kominkiem? Gdzies w okolicach Łodzi się "stawiacie"?

 

Nie widzę przeciwwskazań :wink:

Budujemy się pod Aleksandrowem Łódzkim, a konkretnie parę kilometrów za w stronę Konina :)

 

W tej chwili kominek wygląda prawie tak:

 

http://img267.imageshack.us/img267/2310/naszkominekaj3.jpg

 

"Prawie", bo dzisiaj zmieniliśmy go na asymetryczny, tzn. ta murowana podstawa została dociągnięta do końca ściany w lewo i tak samo będzie zrobiony fragment z K-G pod sufitem ( a to z powodu kłopotliwych rur doprowadzających ciepłe powietrze na górę - nie ma ich gdzie schować). Docelowo na tą podstawę pójdzie marmurowa półka, której elegancki szablon panowie nam przygotowali pod zamówienie kamienia plus po obu stronach wkładu będą wklejone pionowe paski z tego samego marmuru (szer. 5cm). I wsjo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo, ja właśnie teraz dopiero zauważyłem, ze jesteś z Bałut czyli jesteśmy sasiadami :D

Jeśli budujecie w okolicach Łagiewnik(ależ wam się trafiło...) to mamy puki co kilka minut rowerkiem!

Stety niestety budujemy dokładnie z drugiej strony Łodzi ale pewnie jeszcze z 2, 3 lata pomieszkamy na Bałutach ;D

 

Pozdrawiamy!

faktycznie.

tylko ja tak dokładnie to tzw Marysin. Bliżej, niż Łagiewniki.

też sobie chwale, ale dopiero teraz, jak zakończyłam boje z planem zagospodarowania. jeszcze niedawno klęłam Łagiewniki z ich otuliną i władzami miasta na czele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla klimatu to może lepiej otwarty? Albo faktycznie koza? Teraz są takie fajne kozy, że sam bym się grubo zastanawiał, czy inwestować w kominek... Mimo, że ze swojego wkładu (Jotul Harmony) jestem super zadowolony, żar jest jeszcze nawet po 12-13 godzinach, przy systematycznym acz nie nazbyt nachalnym paleniu utrzymuje temperaturę ok. 20-24 stopni w salonie i 18-22 w sypialniach, na razie jako jedyne źródło ciepła. Ale ja zakładałem, że się będzie dużo palić, no i się pali 8)

 

Kozy są fajne, ale ja przy paleniu na ful mam na dole 32 stopnie a na górze powiedzmy 20 (bez grzania gazem i bez rozprowadzenia) :D To 30 to lekka przesada, więc palimy aby aby i od czasu do czasu włącza się piec gazowy dla dogrzania góry. Zaczynamy zastanawiać sie powoli, jak to ciepło z dołu zagospodarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do każdej kozy dajemy gratis woreczek "TRAWY" co by się lepiej paliło

 

To mnie wystarczy tylko ten woreczek ... wtedy jak ... napalę, to zamiast kozy będę widział wielkie ognisko na otwartym polu ... :lol: :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

PS. Jak w dowcipie :

- babciu, pyta wnuczek, brałaś moje tabletki takie białe, z napisem LSD ... ?

- pierd....ć tabletki, widziałeś smoka w kuchni ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo, ja właśnie teraz dopiero zauważyłem, ze jesteś z Bałut czyli jesteśmy sasiadami :D

Jeśli budujecie w okolicach Łagiewnik(ależ wam się trafiło...) to mamy puki co kilka minut rowerkiem!

Stety niestety budujemy dokładnie z drugiej strony Łodzi ale pewnie jeszcze z 2, 3 lata pomieszkamy na Bałutach ;D

 

Pozdrawiamy!

faktycznie.

tylko ja tak dokładnie to tzw Marysin. Bliżej, niż Łagiewniki.

też sobie chwale, ale dopiero teraz, jak zakończyłam boje z planem zagospodarowania. jeszcze niedawno klęłam Łagiewniki z ich otuliną i władzami miasta na czele :D

 

No to Marysin mamy zaraz po drugiej stronie łagiewnickiej czyli jak by nie było wszystko Bałuty ;)

Mam trochę wspólnego z budownictwem i znam sporo przypadków z "otuliny" i terenu wzniesień Łódzkich. Wierz mi, że mogło byc jeszcze gorzej!

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla klimatu to może lepiej otwarty? Albo faktycznie koza? Teraz są takie fajne kozy, że sam bym się grubo zastanawiał, czy inwestować w kominek... Mimo, że ze swojego wkładu (Jotul Harmony) jestem super zadowolony, żar jest jeszcze nawet po 12-13 godzinach, przy systematycznym acz nie nazbyt nachalnym paleniu utrzymuje temperaturę ok. 20-24 stopni w salonie i 18-22 w sypialniach, na razie jako jedyne źródło ciepła. Ale ja zakładałem, że się będzie dużo palić, no i się pali 8)

 

Kozy są fajne, ale ja przy paleniu na ful mam na dole 32 stopnie a na górze powiedzmy 20 (bez grzania gazem i bez rozprowadzenia) :D To 30 to lekka przesada, więc palimy aby aby i od czasu do czasu włącza się piec gazowy dla dogrzania góry. Zaczynamy zastanawiać sie powoli, jak to ciepło z dołu zagospodarować...

 

No ledwo sie wybudowalas, a juz myslisz o remoncie...?

Juz widze te dziury w suficie, rozbebeszony kominek i nowe karton gipsy w celu ukrycia rur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...